Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Braciak miał chyba Asusa GTX 560. Klasa chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Passt napisał:

Panowie, kto robi obecnie najlepsze chłodzenia GPU pod względem kultury pracy, niskich temperatur i braku awaryjności??

Zastanawiam się nad przyszła generacją kart i w grę wchodzi trzech producentów: Asus, EVGA i MSI.

Jak dla mnie asus ze swoim strixem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband dobrze pisze. To że w poprzednich generacjach mieli dobre chłodzenia i niską awaryjność nie znaczy że kolejna będzie taka sama. Czytając kilka recenzji rtx evga miałem wrażenie, że niektórzy byli trochę rozczarowani.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evga to wogóle już to nie to co kiedyś było kurła :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, T0TEK napisał:

Wszystko OK tylko nasze zarobki rosną wolniej od cen, ot cała tajemnica frustracji. Już nie chce mi się poruszać kwestii polityczno ekonomicznych, ale fakt faktem dla typowego gracza ceny staroci stoją a tworzą się tylko nowe półki cenowej dla nowego sprzętu 

Dokładnie stąd są te frustracje.

W 2014 roku na premierę GTX 970 w wypasionej wersji kosztował 1500zł, najniższa krajowa na rękę, to okolice 1350zł.
W 2018 roku RTX 2070 w przeciętnej wersji kosztował 2300zł, najniższa krajowa na ręke, to okolice 1700zł.

Tak więc w ciągu czterech lat, ta sama półka GPU jest droższa o mniej więcej 800-900zł, a w ciągu tych lat Kowalski dostał 350zł więcej na rękę. Dużo ludzi z forum od lat za granicą siedzi i chyba zapomnieli, że my dalej za murzynami. Oczywiście mało kto, kto zarabia najniższą, zmienia topowe GPU co rok dwa, ale tak dla porównania ;)

1 godzinę temu, Send1N napisał:

Jak dla mnie asus ze swoim strixem

Ja miałem Strixa już dawno jak miał dwa wentyle na GTX 970, ale obecny Gaming X Trio to jest naprawdę wypas, nie piszę tego dlatego, że go mam, tylko karta jest niesłyszalna, i bardzo chłodna, w wielu grach wentyle się włączają raz na jakiś czas, bo ledwo 60 stopni przekracza. co będzie się działo w serii 3000 to się okaże na jesień.

Edytowane przez skunRace
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, skunRace napisał:

Tak więc w ciągu czterech lat, ta sama półka GPU

To że jedno i drugie to xx70 to nie oznacza że to ta sama półka.

Jeżeli już to 970 trzeba porównywać do 2060 a i to nie do końca. Bo tutaj jednak jest RT.

Że nie wspomnę że dolar w 2014 kosztował ~3,2-3,3 a w 2018 ~3,6 czyli był ponad 10% droższy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Passt napisał:

Panowie, kto robi obecnie najlepsze chłodzenia GPU pod względem kultury pracy, niskich temperatur i braku awaryjności??

Od serii GTX 10xx również Palit zaczął robić dobre chłodzenia. Kiedyś karty Palita były jednym wielkim padłem,ale teraz modele JetStream/GameRock czy Gainward Phantom oferują dobrą wydajność przy niewygórowanej cenie

1 godzinę temu, skunRace napisał:

Tak więc w ciągu czterech lat, ta sama półka GPU jest droższa o mniej więcej 800-900zł, a w ciągu tych lat Kowalski dostał 350zł więcej na rękę. Dużo ludzi z forum od lat za granicą siedzi i chyba zapomnieli, że my dalej za murzynami. Oczywiście mało kto, kto zarabia najniższą, zmienia topowe GPU co rok dwa, ale tak dla porównania ;)

Ci z najniższą krajową nie kupują topowych GPU,bo... po prostu ich nie stać.Taka cała filozofia

Np.mnie nie stać na RTX 2080 Ti i nie płaczę z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 4 lata nikogo nie będzie stać na Low End od Nv :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

Za 4 lata nikogo nie będzie stać na Low End od Nv :E

Gdzie, za 4 lata minimalna 5k :E 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO przy amperach będzie lepsze porównanie bo i turing i ampere to RTX. 

Do tej pory mogliśmy porównywać dwa"inne" produkty tj GTX vs RTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TheMr. napisał:

Gdzie, za 4 lata minimalna 5k :E 

I dolar po 2,50 zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dadi82 napisał:

IMO przy amperach będzie lepsze porównanie bo i turing i ampere to RTX. 

Do tej pory mogliśmy porównywać dwa"inne" produkty tj GTX vs RTX

To bez znaczenia. Nie musisz brać pod uwagę w porównaniu RT, które i tak na ten czas nie ma specjalnie dużego znaczenia dla zwykłego śmiertelnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

To bez znaczenia. Nie musisz brać pod uwagę w porównaniu RT, które i tak na ten czas nie ma specjalnie dużego znaczenia dla zwykłego śmiertelnika.

No ale za darmo ich nikt do kart nie upchał chyba co? Jakieś badania, wdrożenie produkcja powierzchnia czipa itp. Nie jestem specem ale czy ktoś używa RT w 2060 czy 2070 czy nie to one tam są i "swoje" kosztują. To miałem na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat "RT Core" zajmują znikomą część powierzchni GPU.  Jak ktoś jest zainteresowany to znajdzie sobie zdjęcia GPU z analizą ?

To nie gracze głównie skorzystali z tak dużego kopa w RT.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sideband napisał:

To nie gracze głównie skorzystali z tak dużego kopa w RT.

 

Ludzie dalej nie potrafią zrozumieć, że RT dla ludzi którzy piszą kod i robią oświetlenie właśnie zrobił im mega ułatwienia a przy okazji lepiej wygląda :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hopes napisał:

Czytając kilka recenzji rtx evga miałem wrażenie, że niektórzy byli trochę rozczarowani.

Ojjj tam, zapomniało im się padów i trochę się topiły tylko ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka odpowiedź od intela już była "tanio już było". Co do termopadów to akurat nie problem bo one są niewiele wartę, ale projekt był beznadziejny skoro musieli takie grube dawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dadi82 napisał:

I dolar po 2,50 zł :E

W 2010 po ślubie dostałem kilka dolców i zastanawiałem się czy wymieniać przy kursie ~1,90 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Spl97 napisał:

Kiedyś karty Palita były jednym wielkim padłem

Kiedy to dokładnie, bo jestem fanem Palita od czasów 8600 GT Sonic+ wybitnej karty, poprzez bardzo udaną GTX 780 superjetstream, wybitną gtx 980 ti, aż po dzisiejsze ich gpu, które są świetne, w świetnej cenie. Palit zawsze mocno kręcił gpu, sprzedawał jest w fajnych cenach i miał bardzo dobre chłodzenia, zwykle w górnych rewirach.

Często słyszę od januszy o palicie w negatywnym świetle, ale nigdy januszerka nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego.

 

Edytowane przez Blurey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat 8600gt od Palita miała lipne chłodzenie, ale ze względu na cenę kartą była hitem w tamtych czasach. Sam ją miałem po zmianie chłodzenia i vmodzie śmiga z 625Mhz na 1100Mhz ? To były czasy ?

Pozostanę przy swoim zdaniu odnośnie chłodzenie, ale co tu wymagać od kawałka anodyzowanego aluminium. Taki Revoltec Freezer Pro na dwóch ciepłowodach masakrował to chłodzenie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600gt Sonic+ bardzo dobrze się chłodziła i kręciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Althais napisał:

W 2010 po ślubie dostałem kilka dolców i zastanawiałem się czy wymieniać przy kursie ~1,90 ?

No właśnie widzę że to profilowe ze ślubu takie starawe już :E dobrze że ci pieniądze z wesela nie przepadły jak te z komuni i od razu zaznaczam że nie robie offtopa o "trudnych związkach" :D to tylko offtop "wszystko o kursie walut" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2020 o 18:30, Send1N napisał:

2 fala idzie :E nie wiem czy wiesz

 

W dniu 5.08.2020 o 18:36, sideband napisał:

Hhha dopiero się zacznie jazda jesienią i rekordy w PL ?

Dzieciarnia idzie do szkoły to się zacznie ?

Jak to mawia jeden z profesorów, fale są 2 - pierwsza to fala zaskoczenia, druga to fala głupoty.

A że jesteśmy w temacie nie o koronawirusie ale o GPU, to od siebie tylko dodam że w przypadku Ampere też się to potwierdzi - pierwszą falę będziemy mieli gdy poznamy ceny nowych karcioszek. Druga fala będzie chwilę później gdy będziemy je w tych cenach kupować :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Edytowane przez PACIK19
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...