Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze długo opcją dominującą będzie na pc 1080p. Stopniowo będzie się zwiększał udział 1440p, ale do 4k jako standardu (jakim jest od dłuższego czasu 1080p) jeszcze daleka droga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal będę siedział w 1080p i nie mam zamiaru kupować jakiegoś drogiego monitora 1440p/4K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam takie pytanko, jako że będę brać referenta, to co było największa wadą układów referencyjnych RTX 2XXX? Chyba to, że coś było klejone w tych chłodzeniach, co nie? ?

17 minut temu, Spl97 napisał:

Ja nadal będę siedział w 1080p i nie mam zamiaru kupować jakiegoś drogiego monitora 1440p/4K

Ja też chociaż, w nowych grach FullHD już za dobrze nie wygląda, wszystko jest takie jakieś poszarpane i niewyraźne. Zależy od gry, ale no jak kupię monitor 1440p to automatycznie znowu wymagania dla karty skoczą ? 
 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Spl97 napisał:

Ja nadal będę siedział w 1080p i nie mam zamiaru kupować jakiegoś drogiego monitora 1440p/4K

No z takim kompem jak Twój to bym siedział w 1080p jeszcze przynajmniej 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi jeszcze jeden problem, bo jak ktos jest tak blisko monitora a pokój i stanowisko nie pozwala aby być dalej to 27 cali jest już za duże :E sam przez tydzień miałem ten sam model monitora co w sygnie tylko w wersji 27 i moje oczy nie ogarniały całego ekranu, było mi strasznie niewygodnie, oddałem i wróciłem do 24,5 + skalowanie DSR z natywnej 1080p do 2560x1440 (tak wiem że zaraz tu ktoś powie że to nie to samo co natywne 1440p) ale jak ktoś nie widzi różnicy między 1080p a skalowanym 1440p to tak jakby nie widział między 60hz a 144 :E i tu się zgodze że fullhd wygląda już wszędzie słabo dlatego zmieniłem rtx 2060 na 2070S bo nie rajcowały mnie ultra detale grane na fullhd :D

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kupuje jak uważa. Kiedyś też byłem negatywnie nastawiony do 1440p, ale już mi dawno to przeszło. Czy ja wiem czy monitory 1440p są takie drogie. Ceny dla 27 cali 144hz 1440p zaczynają się mniej więcej od 1200 zł. Parę latek temu za 1200 zł mogłeś dostać co najwyżej 24 cali 144hz full hd. Co do zakupu GPU no niestety więcej papu potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet skalowane 2560x1440 na średnich wygląda lepiej niż 1080p na ultra :E przez ostatnie lata już tylko w cs go strzelałem w 1920x1080 bo tam nic nie ma znaczenia tylko aby jak najlepiej widzieć głowę przeciwnika :D 1440 jest take prima sort, dobrze wyglądające i nie za bardzo obciążające jak np 4k czy 3440x1440

prima-sort_2018-09-09_20-03-56.jpg

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rozdzielczość musi iść w górę wraz ze szczegółowością sceny. Przykładowo, co mi po ultra-detalach w najnowszej grze, skoro wszystko będzie ginęło w pikselozie 1920x1080? (lub w mydle, jeśli włączymy jakiś post processingowy AA)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole fotorealizm niż stanie w miejscu przez lata byle było 4320p na ekranie ?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Niektórzy wierzą w 120 fps i 4k na nowych konsolach ?

Chyba w Mario :E

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Niektórzy wierzą w 120 fps i 4k na nowych konsolach ?

 

5 godzin temu, galakty napisał:

Pamiętam jak miałem jakieś GPU i demo Crysisa, chyba 15 FPS... Przeszedłem i tak. Potem wpadł GTS 8800 512 MB i moja reakcja "o Panie nasz!". Teraz człowiek ma RTX 2060 i ciągle robi "meh, wincyj mocy!".

Mnie mojego wypasionego kompa zmasakrował Doom 3, to jednak nie był wypasiony komp, wydawało mi się że mam wypasionego kompa :rotfl: (już nie pamiętam co tam siedziało, chyba P3-1000@1280, ale to chyb a nie procesor stanowił problem a bardziej karta graficzna... wtedy miałem Ti4200? ale moge się mylić).

No i później F.E.A.R. dobił mnie i mojego "wypasionego" kompa, to był dobry czas by przeskoczyć na PS2/Xbox1/X360 :) 

Crysis? paaaaanie, pierwszy raz ukończyłem go chyba w 2014, 7 lat po premierze :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, RyszardGTS napisał:

Mnie mojego wypasionego kompa zmasakrował Doom 3, to jednak nie był wypasiony komp, wydawało mi się że mam wypasionego kompa :rotfl: (już nie pamiętam co tam siedziało, chyba P3-1000@1280, ale to chyb a nie procesor stanowił problem a bardziej karta graficzna... wtedy miałem Ti4200? ale moge się mylić).

No i później F.E.A.R. dobił mnie i mojego "wypasionego" kompa, to był dobry czas by przeskoczyć na PS2/Xbox1/X360 :) 

Crysis? paaaaanie, pierwszy raz ukończyłem go chyba w 2014, 7 lat po premierze :E 

Jeśli chodzi o overkill dla kompa, to u mnie był to... Battlefield 1942! Nie wiem ile miałem lat, 7-8? Ojciec kupił mi kompa, potem w pracy ściągnął gierkę, przyniósł do domu (bo neta nie mieliśmy), zainstalował, ja uradowany że postrzelam z czołgu odpalam i... NIC. Mapa ładowała się 40 minut!!! Nie wiedziałem dlaczego :D 

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur..cze Niech ten Pan "Kurteczka" się  pośpieszy Chce kupić nową obudowę i co mam ubierać staruszka w nowe szaty?..:E:lol2:

 

A tak poważnie oby AMD wreszcie się ruszyło - fajnie jest mieć wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś problemy z wydajnością a teraz każdy spokojnie wybierze coś pod rozdzielczość w której gra...

RTX 3060 - 1080p

RTX 3070/80 - 1440p

RTX 3080/Ti - 4K

Tak to widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zhao napisał:

A tak poważnie oby AMD wreszcie się ruszyło - fajnie jest mieć wybór

Nie zdziw się jak w tym roku nie będziesz miał takowego wyboru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband

Gdzieś to mam z tyłu głowy - Nie jestem fanem żadnej marki - Ja po prostu nie lubię monopolu, a niestety jeśli idzie o wydajność to wszyscy  wiemy,że AMD jest mocno z tyłu jak chodzi o TOP.:/      

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że będą pojawiały się plotki skoro mamy mniej niż miesiąc do września. Zdziwiłbym się gdy ich własnie nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Kiedyś problemy z wydajnością a teraz każdy spokojnie wybierze coś pod rozdzielczość w której gra...

RTX 3060 - 1080p

RTX 3070/80 - 1440p

RTX 3080/Ti - 4K

Tak to widzę

Oby nie, chciałem brać 3060 do 3440x1440 XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy do jakiej gierki. Taki 3060 to powinien mieć poziom 2070 super, ale ta karta będzie raczej w następnym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, hopes napisał:

Wszystko zależy do jakiej gierki. Taki 3060 to powinien mieć poziom 2070 super, ale ta karta będzie raczej w następnym roku.

mhw, assetto corsa. project cars 2. Wątpie że jeszcze jakieś, a nawet jeśli to bardzo rzadko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, parcu napisał:

Chyba w Mario :E

 

 

Niekoniecznie. Porty i ogólnie gry pisane na PC są znacznie gorsze niż na konsoli. Do odpalenia Horizon Zero Dawn potrzeba prawie dwukrotnie silniejszego kompa do podobnych ustawień co na konsoli. 4K 120 nie zdziwi mnie w samochodówkach, bez RT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jemu chyba chodzilo o rozdzielczość a nie cenę ?

Ale dobry pomysl :)

Karta do 2k cena 2k

Do 4k cena 4k ?

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, PACIK19 napisał:

Panowie ja mam takie pytanko, jako że będę brać referenta, to co było największa wadą układów referencyjnych RTX 2XXX? Chyba to, że coś było klejone w tych chłodzeniach, co nie? ?

Dla mnie hałas i nieobecny fan-stop.

  

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...