Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ODIN85 napisał:

A kiedy było taniej za lepsze?

Zawsze było tak, że dostawaliśmy lepszą wydajność w podobnych półkach cenowych. Od momentu gdy AMD przejęło ATI to zaczęła się równia pochyła dla kart Radeon, a Nvidia co raz bardziej wczuwała się w rolę monopolisty i windowała ceny.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Althais napisał:

Od momentu gdy AMD przejęło ATI to zaczęła się równia pochyła dla kart Radeon, a Nvidia co raz bardziej wczuwała się w rolę monopolisty i windowała ceny.

Mówisz że ATI jako osobny twór lepiej sobie radził na rynku GPU? To już są tak zamierzchłe czasy, że od przejęcia przez AMD zdążyło wyrosnąć już nowe pokolenie graczy. Ostatnią kartę  jaką miałem od ATI to był Radeon 9550 w 2005 ?

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Althais napisał:

Zawsze było tak, że dostawaliśmy lepszą wydajność w podobnych półkach cenowych. Od momentu gdy AMD przejęło ATI to zaczęła się równia pochyła dla kart Radeon, a Nvidia co raz bardziej wczuwała się w rolę monopolisty i windowała ceny.

Dobre bajeczki ? Nie ma to nic wspólnego z przejęciem ATI przez AMD.

94a2dfe2708f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zapłaciłem za 2080 dokładnie tyle samo co do złotówki co za 1080, więc w tym przypadku dla mnie konkretnie drożej nie było. To ze przepłaciłem za 1080 to inna historia. :E Ale wtedy wiadomo 1080 była najlepszą kartą na start, a po jakimś czasie weszła dopiero 1080Ti w cenie 1080 ~3600zł

Co do tego że z generacji na generacje jest troszkę drożej to nie tylko domena GPU. Zresztą to lepsze chłodzenie, to ledy, to wincej ledów, to wincej ramu itp. Że o kursie dolara nie wspomnę. 

Ale w innych branżach jest to samo. Ile kosztował najlepszy merc w 2010 roku i ile w 2020? W sumie pojęcie nie mam ale pewnie wincej. Trudno żeby było coraz taniej.

Poza tym minimalna w 2015 roku w Polsce 1750 zł brutto (1286 netto), minimalna krajowa w 2020 2600 brutto (1920 netto)
Średnia krajowa 2015 ~2800 netto, Średnia krajowa 2020 ~ 3815 zł netto.

Także nie tylko ceny GPU idą w górę :cool3:

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, sideband napisał:

Dobre bajeczki ? Nie ma to nic wspólnego z przejęciem ATI przez AMD.

94a2dfe2708f.jpg

Z diagramu wynika że rok 2004 był rokiem ATI, później to już było tylko gorzej. Czym był spowodowany fenomen popularności kart ATI w 2004? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Doamdor napisał:

[....]

Nie wiem po co wklejasz te bezsensowne filmy jak fc5 w 4k nawet 6GB w zupełności wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, blubaju napisał:

Z diagramu wynika że rok 2004 był rokiem ATI, później to już było tylko gorzej. Czym był spowodowany fenomen popularności kart ATI w 2004? ?

Hd4850/4870? Albo pomyliłem rok, i to będzie również dobra seria 3xxx. AMD miało przewagę do HD5850/70, później już tylko NV odchodziła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4870x2 kupiłem w 2008 roku, więc chyba nie te lata, ale to był dobry i mega wydajny sprzęt.

Edytowane przez Palusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Palusik napisał:

4870x2 kupiłem w 2008 roku, więc chyba nie te lata. 

Oof, zgubiłem 4 lata. Pamięć zawodzi :E

W takim razie pewnie AMD wspierało PCIE na wyższym poziomie, albo miało przewagę technologiczną, lepsze shadery, lepsze wsparcie, lepsze sterowniki. Ewentualnie to był moment przejścia z AGP. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, blubaju napisał:

Z diagramu wynika że rok 2004 był rokiem ATI, później to już było tylko gorzej. Czym był spowodowany fenomen popularności kart ATI w 2004? ?

Coraz większe grzały i buble z serii FX od Nv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, blubaju napisał:

Z diagramu wynika że rok 2004 był rokiem ATI, później to już było tylko gorzej. Czym był spowodowany fenomen popularności kart ATI w 2004? ?

Tak jak sideband pisze,seria FX 5xxx się NV nie udała i dlatego ATI miało przewagę

 

30 minut temu, TheMr. napisał:

Hd4850/4870? Albo pomyliłem rok, i to będzie również dobra seria 3xxx. AMD miało przewagę do HD5850/70, później już tylko NV odchodziła

HD 4xxx wygrywało mocno ceną,a HD 5870 przez kilka miesięcy była jako najwydajniejsza jednoprocesorowa karta na świecie do momentu wydania GTX 480,który pokonał HD 5870 mimo prądożerności 480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dadi82 napisał:

Także nie tylko ceny GPU idą w górę :cool3:

Wzrostu cen kart graficznych nie da się wytłumaczyć. W styczniu 2015 za i5 4460 zapłaciłem 739 zł, w styczniu 2019 za Ryzena 2600 698 zł. Dwa rdzenie i 8 wątków więcej w tej samej cenie cztery lata później, gdzie inflacja itd itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz na to że 1xxx i 2xxx ryzen nawiązywały konkurencję głównie za pomocą ceny. Ryzen 3xxx bardzo dobrze się przyjął na rynku i bardzo możliwe że za serię 4xxx będą podnosić cenę w górę - tym bardziej że intel stoi w miejscu według mnie. Co do kart graficznych patrząc po rx 5700 xt główną przewagą nad rtx 2070 super to znów cena. Niemniej tutaj NV ma co pokazać i nie zamierza raczej ustąpić miejsca czerwonym. Jestem ciekaw czy ceny ampery będą bardziej przystępne ze względu na konkurencję czy jednak pójdą starą taktyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Radio_Tirana napisał:

Wzrostu cen kart graficznych nie da się wytłumaczyć. W styczniu 2015 za i5 4460 zapłaciłem 739 zł, w styczniu 2019 za Ryzena 2600 698 zł. Dwa rdzenie i 8 wątków więcej w tej samej cenie cztery lata później, gdzie inflacja itd itp. 

No popatrz ja kupiłem pierwszego ssd EVO jaki mam w sygnaturce za 1500zł koejny ssd na m2 za około 600zł. (pojemność ta sama, ten drugi, lepszy szybszy i tańszy o ~60% I czy to oznacza, że wzrostu cen GPU nie da się wytłumaczyć. Przecież nikt nie broni AMD wprowadzić Navi 21 o wydajności 2080Ti +40-50% za 2000zł. Przejęli by 70-80% rynku. Ale raczej tego nie zrobi. :E Nvidia na razie niestety ma dużo lepsze karty od AMD więc dyktuje warunki i tyle. Każdy kto ma pojęcie o handlu czy w nim pracuje jak ja wie na czym to polega i robił by dokładnie to samo.

Tanio kupić / wyprodukować, drogo sprzedać. Co nie zmienia faktu że postęp jest. Jak wykazałem we wcześniejszym wpisie tak naprawdę jak porównamy średnie czy minimalne dochody z przed 5 lat i obecne. To ich wzrost też jest wyraźny. 5 lat temu za średnią krajową można było kupić 980 teraz można kupić 2080S. Tak to przedstawia statystyka. Za minimalną można  było kupić 960 teraz 2060S czy za chwile 3060 prawdopodobnie. 

Co do twojego 4460 za 739zł, dzisiaj za 739 możesz kupić 10400F czyli też dwa rdzenie i 8 wątków więcej od tego samego producenta, gdzie inflacja itp itd?

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zastanówcie się co wy za bzdury piszecie .Jak czytam idiotyzmy, że "trochę poszły ceny" to mi sie wydaje że żyjemy gdzie indziej.1080ti 3600zł do 2080ti za 5500zł.A myślicie że dlaczego jeszcze nie ma przecieków co do cen !?.Do 3000 dojdzie podatek od covidu,każda elektronika ma plus minus 300 zeta.Ale mniejsza z tym .Ciekawe jaki wał zrobi nvidia z cenami i jak to umotywuje.podatek od covidu ,podatek od nowości,sama nvidia,do tego cena konsol,a jak by tego było mało trzeba wstrzelić się z cenami i wydajnością pod AMD które to trzeba będzie cenowo wstrzelić w SUPERKI.A żeby było zabawniej to nie mogą czy mogą przegiąć z cenami.Bo trzeba pamiętać że swoje karty w 2021 na bank wyda INTEL i trzeba pamiętać o najważniejszym.2021/2022 to będzie PRAWDZIWY przełom w wymianie całego PC do gejmingu 4k.Od procków po pamieci itd....I w samym gpu  Nadchodzi rewolucja także, w budowie.I wtedy tak naprawdę będzie warto kupić gpu.Pytanie tylko ile za topowe GPU HOPPER !? 10k zeta bu ha ha

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sideband napisał:

Coraz większe grzały i buble z serii FX od Nv ?

I kombinowanie w ustawieniach 3Dmarków, pamiętamy.

To że coś wyparowało i nie jest widoczne w teście to nic się nie stało, za to jest więcej fps :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co... Nowe RTX to jednak seria 21xx a nie 30xx :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, kiko76 napisał:

Ludzie zastanówcie się co wy za bzdury piszecie .Jak czytam idiotyzmy, że "trochę poszły ceny" to mi sie wydaje że żyjemy gdzie indziej.1080ti 3600zł do 2080ti za 5500zł.A myślicie że dlaczego jeszcze nie ma przecieków co do cen !?.Do 3000 dojdzie podatek od covidu,każda elektronika ma plus minus 300 zeta.Ale mniejsza z tym .Ciekawe jaki wał zrobi nvidia z cenami i jak to umotywuje.podatek od covidu ,podatek od nowości,sama nvidia,do tego cena konsol,a jak by tego było mało trzeba wstrzelić się z cenami i wydajnością pod AMD które to trzeba będzie cenowo wstrzelić w SUPERKI.A żeby było zabawniej to nie mogą czy mogą przegiąć z cenami.Bo trzeba pamiętać że swoje karty w 2021 na bank wyda INTEL i trzeba pamiętać o najważniejszym.2021/2022 to będzie PRAWDZIWY przełom w wymianie całego PC do gejmingu 4k.Od procków po pamieci itd....I w samym gpu  Nadchodzi rewolucja także, w budowie.I wtedy tak naprawdę będzie warto kupić gpu.Pytanie tylko ile za topowe GPU HOPPER !? 10k zeta bu ha ha

What Jimmy Fallon GIF - What JimmyFallon Confused - Discover ...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kadajo napisał:

To co... Nowe RTX to jednak seria 21xx a nie 30xx :E 

Wszystkie staty ,rankingi, wypowiedzi ludzi związanych ze sprzedażą gpu ,są jednoznaczne sprzedaż rtx to kupa i dupa blada po gtxach 1000 to padaczka.Troche Superki podbiły sprzedaż,ale i tak mało.Ale jedno jest pewne warto sie temu wszystkiemu przyglądać.Wszyscy twierdzą że 2000 to wtopa itd.....Problem polega na tym że kupa to będzie 3000.Ani nie będzie gier na to wybitnych  AAA, po za Cyberpunkiem oczywiście.Same odgrzewane kotlety AAA typu WD ,AC, nic wartego przez rok do gpu HOPPER nie ma zapowiadanego.Najlepiej dla nas samych wszyscy powinni poczekać i pokazać za te SUPERKI nvidii środkowy palec.W innym wypadku na bank 10k za rtxa 4000.Super by było jak by sie Intelowi te Xe udały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie powiem że bardzo mi się podoba podejście nvidii, nie pierdzielą się w tańcu tylko od razu jadą z tematem -  zapowiedzieli prezentację z dość dużym, 3 tygodniowym wyprzedzeniem na 1 września, na której pewnie wszystkiego się dowiemy.

Za to w przypadku AMD i RDNA2 słyszymy już od KILKU MIESIĘCY jak mantrę "later this year" i chu :E

W dodatku na premierę Ampere niereferenty będą od razu. A w przypadku RDNA2? Pewnie "earlier next year" xD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, mają wszystko świetnie przygotowane. Fajnie, że niereferenty będą tak szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba ten styl odliczania Nvidii do premiery ampków, oby tylko po drodze nie było końca świata i można świętować we wrześniu. Szkoda tylko, że wolny mam ostatni tydzień sierpnia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...