Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, dadi82 napisał:

Co do twojego 4460 za 739zł, dzisiaj za 739 możesz kupić 10400F czyli też dwa rdzenie i 8 wątków więcej od tego samego producenta, gdzie inflacja itp itd?

O to się rozchodzi. Nawet Intel, który ponad 5 lat klepał procesory 4/8 jako szczyt gamingowych możliwości musiał w końcu dać coś lepszego w tej samej cenie. A jak za coś lepszego masz odpowiednio lepiej dopłacić to gdzie tu postęp? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postęp jest i to bezdyskusyjny ale brak konkurencji sprawia że ceny rosną szybciej niż powinny.GPU to nie tylko rdzeń, to rozbudowane PCB, sekcje zasilania gpu, ramów itp, ledy, sredy, chłodzenia, no i kości ramu itp. Procesor to sam rdzeń, którego rozmiar w zasadzie się nie zmienia, itp.

Ceny płyt głównych też ostatnio rosną w szybszym tempie chyba?

Ale jak wspomniałem głównym problemem cen GPU jest brak konkurencji. Zobaczymy jak to będzie wyglądało teraz. Tzn z czym do ludzi wyjdzie w listopadzie AMD w porównaniu do Amperek. 

Co do postępu jeszcze to odpal wiedźmina np na 970 i na RTX 2060 za mniej więcej te same pieniądze. Wiadomo która karta jest mocniejsza, ma wincej ramu itp że o RT nie wspomnę. 

Też bym chciał żeby 3080Ti kosztowała tyle co GTX 1080Ti ale raczej to se nevrati. No chyba że pojawi się realna konkurencja. 

PS co z intelem i jego karty graficzne. Skończyło się na zapowiedziach?
Pięknie by było jakby był 3 gracz na rynku, który byłby w stanie konkurować choćby w średnim segmencie.

Coś tam jednak intel podobno lepi:

"Producent podobno już testuje nowe układy w laboratoriach, ale na rynkową premierę będziemy musieli poczekać do 2021 roku. Ciekawe czy karty Xe HPG będą w stanie konkurować z nowymi modelami GeForce i Radeon..."

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy było coś mówione o tym, ze RTX 3080 i 3080Ti będą obsługiwać PCIe 4.0 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Passt napisał:

Czy było coś mówione o tym, ze RTX 3080 i 3080Ti będą obsługiwać PCIe 4.0 ??

W jednym temacie robisz posta ze karta ma problemy z wentylami i slesz na RMA i wystawiasz aukcje bez jakiejkowiek informacji piszac ze stan techniczny bardzo dobry??

https://allegro.pl/oferta/palit-geforce-rtx-2080-ti-gamingpro-oc-2-lata-gw-9589055024

Kup teraz cos od takiego ?

Dlatego nie miales wczesniej zdjec na aukcji jak cie upomnialem bo karta byla na RMA wiec zrobic ich nie mogles.

Przestrzegam przed takimi jak TY kazdego.

obraz.png.d5d7f3efbdf613aa52e65099124747de.png

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Phoenixsuple napisał:

W jednym temacie robisz posta ze karta ma problemy z wentylami i slesz na RMA i wystawiasz aukcje bez jakiejkowiek informacji piszac ze stan techniczny bardzo dobry??

https://allegro.pl/oferta/palit-geforce-rtx-2080-ti-gamingpro-oc-2-lata-gw-9589055024

Ty to niezly jestes przekret i kup teraz cos od takiego ?

 

Czytałeś ten wątek dalej??

Wentylatory robią cyrki tylko po podkręceniu w MSI Afterburner, co jest prawdopodobnie związane z podnoszeniem Power limitu.

Z wyłączonym MSI Afterburnerem karta działa elegancko, więc jest SPRAWNA.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Passt napisał:

Czytałeś ten wątek dalej??

Wentylatory robią cyrki tylko po podkręceniu w MSI Afterburner, co jest prawdopodobnie związane z podnoszeniem Power limitu.

W wyłączonym MSI Afterburnerem karta działa elegancko.

Nie wyobrazam sobie nie uzywac MSI AB wiec po zakupie niezle bym wtopil, takie informacje powinny byc zawarte w aukcji bo chyba 90% uzytkownikow korzysta z MSI AB wiec zatajasz faktyczny stan rzeczy. Zreszta ja ci i tak nie wierze skoro zatajasz takie rzeczy czy oby napewno to bylo to. No i sam fakt ze karta byla na RMA tez jakiejkolwiek brak informacji. Zreszta objaw ktory przedsawiles to czesty problem kart a nie MSI AB co juz inny uzytkownik w temacie pisal oraz nie pierwszy raz sie z problemme obrotow spotykam. Tyle ode mnie, niech sobie kazdy sam wnioski wyciagnie.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Phoenixsuple napisał:

W jednym temacie robisz posta ze karta ma problemy z wentylami i slesz na RMA i wystawiasz aukcje bez jakiejkowiek informacji piszac ze stan techniczny bardzo dobry??

https://allegro.pl/oferta/palit-geforce-rtx-2080-ti-gamingpro-oc-2-lata-gw-9589055024

Kup teraz cos od takiego ?

Dlatego nie miales wczesniej zdjec na aukcji jak cie upomnialem bo karta byla na RMA wiec zrobic ich nie mogles.

Przestrzegam przed takimi jak TY kazdego.

Oj. No niefajnie :/. Z oc czy bez oc kolega jednak powinien o tym poinformować w ogłoszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kelam napisał:

Oj. No niefajnie :/. Z oc czy bez oc kolega jednak powinien o tym poinformować w ogłoszeniu.

Kurcze, być może macie rację. Nic, będę informował kupującego o zaistniałej sytuacji i najwyżej obniżę cenę ,jak się będzie coś rzucał.

Teraz już po zalicytowaniu niestety nie mogę edytować oferty.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up to jest usterka. Mój LZ miał to samo i został wymieniony na nowke sztukę. Nawet @dadi82 miał  podobny problem z trio x. 

Co zrobisz jak kupujący będzie jednak używał ab? :D rękojmia i jesteś w tyłku aby sobie problemu narobisz przez takie nieuczciwe zachowanie 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Po OC miałeś problemy z wentylatorami i wymienili Ci kartę na nową??

EDIT: To by k@#$a znaczyło, że moja karta jest uszkodzona,a to oznacza ,że dałem się zrobić w ch$%%a i muszę ją jeszcze raz wysłać na RMA.

Szkoda, że wcześniej mi tego nie napisaliście. Uznałem, że skoro dwa serwisy (x-kom i Serwis Palita) uznały, że karta jest sprawna, to ona jest sprawna, a tu się okazuje, że jednak nie.

Duża lipa :kwasny:

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla serwisów takie ustaerki sa ciezkie do zdiagnozowania - trzeba dobrze wszystko opisać a najlepiej wrzucić linka do nagranego filmu.

 

Tu masz moj film z pierwszej karty :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Wielkie dzięki za linka. Mam identyczny objaw. Czyli jednak usterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórym pomaga podpórka pod shroud - no ale raczej przyszły kupujący tego robić nie bedzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dawidoxx napisał:

Niektórym pomaga podpórka pod shroud - no ale raczej przyszły kupujący tego robić nie bedzie :D

Nieważne czy podpórka pomaga, czy nie. Ma karta działać bezproblemowo i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy objaw tej usterki to wzrost obrotów do maxa czyli np 3, 3-5k, a karta dalej pokazuje ze wentylatory działają np tylko na 40-50% - gdzie 40-50% to na pewno nie 3.5k rpm :D 

Jak masz podobnie to to ślij na gwarancje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dadi82 napisał:

PS co z intelem i jego karty graficzne. Skończyło się na zapowiedziach?

7nm+ z TSMC jest brane pod uwagę jako realny backup więc kiedyś powinno się udać  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, dawidoxx napisał:

Typowy objaw tej usterki to wzrost obrotów do maxa czyli np 3, 3-5k, a karta dalej pokazuje ze wentylatory działają np tylko na 40-50% - gdzie 40-50% to na pewno nie 3.5k rpm :D 

Jak masz podobnie to to ślij na gwarancje 

@up

dokładnie.

U mnie MSI Afterburner pokazuje 70% prędkości wentylatorów, a RPM skacze na karcie do ponad 2800 obr/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że spamujecie nie na temat.

Edytowane przez radier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fake, zobacz na cień od rdzenia.

A tu inna ciekawa fotka :D
EfW0DxuU0AE3tnK?format=jpg

Edytowane przez hugas
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

W jednym temacie robisz posta ze karta ma problemy z wentylami i slesz na RMA i wystawiasz aukcje bez jakiejkowiek informacji piszac ze stan techniczny bardzo dobry??

https://allegro.pl/oferta/palit-geforce-rtx-2080-ti-gamingpro-oc-2-lata-gw-9589055024

Kup teraz cos od takiego ?

Dlatego nie miales wczesniej zdjec na aukcji jak cie upomnialem bo karta byla na RMA wiec zrobic ich nie mogles.

Przestrzegam przed takimi jak TY kazdego.

Nie spinaj się tak phoenix , bo Ci żyłka pęknie.

Kartę wystawiłem na aukcji ,jak już wróciła z RMA z adnotacją ,że jest sprawna.

Poza tym co ma zdjęcie karty do prawdopodobnie niedziałającego kontrolera obrotów wentylatora.

Zostałem wprowadzony w błąd przez 2 serwisy ,a kartę wystawiałem w dobrej wierze jako sprawną.

Jeszcze NIGDY nie wystawiłem przedmiotu uszkodzonego jako sprawny i tak będzie tym razem, bo karta koniec końców idzie drugi raz na RMA.

Edytowane przez Passt
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Passt napisał:

Kartę wystawiłem na aukcji ,jak już wróciła z RMA z adnotacją ,że jest sprawna.

Poza tym co ma zdjęcie karty do prawdopodobnie niedziałającego kontrolera obrotów wentylatora.

Zostałem wprowadzony w błąd przez 2 serwisy ,a kartę wystawiałem w dobrej wierze jako sprawną.

Jeszcze NIGDY nie wystawiłem przedmiotu uszkodzonego jako sprawny i tak będzie tym razem, bo karta koniec końców idzie drugi raz na RMA.

Rozumiem ze jak serwis nie stwierdzil usterki ale karta nadal nie dziala prawidlowo to mozna ja wystawic co wlasnie uczyniles piszas ze jest sprawna??

To twoje NIGDY dzis stracilo waznosc bo faktem jest ze wystawiles ja w takim stanie.

Prawda jest taka ze wiedziales o usterce i chciales sie karty pozbyc, gdyby nie moj post aukcja dalej by wisiala a ty bys palil glupa ze MSI AB robi problem a emat mi juz smierdzial kiedy zobaczylem aukcje bez fot.

Teraz nagle po calej akcji karta leci jednak kolejny raz na RMA, a co by sie stalo gdyby dzisiejsza rozmowa miejsca nie miala?? Karta by dalej wisiala na aukcji, "sprawna"

Nie pograzaj sie juz i nie tlumacz bo na to nie ma zadnego wytlumacznia, dla mnie to zakrawa o jawne wprowadzenie w bladz i swiadomie chciales kogos oszukac, a moze sie uda...

Zatailes to ze karta byla na RMA, zataliles tez rzekome problemy z MSI AB a w koncu to iz to jednak nie problem Afterburnera.

I ty mi jeszczesz bedziesz pisal zeby mi zylka nie pekla?? Niezly tupet.

 

Nie wiem czy sobie zdajesz z tego sprawe ale sprzedaz karty z usterka to tylko przyszle problemy i powinienes sie cieszyc ze jednak siegnales po rozum odsylaajc karte kolejny raz na RMA. To ty bys mial problem, nie ja.

 

 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...