Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Tak karta byłaby sprzedana jako sprawna, ponieważ problem występuje tylko po podkręcenie MSI Afterburnerem po podniesieniu na maxa  Power i Temp limit , więc uznałem, że jest to problem programowy, a nie sprzętowy.

dopiero kolega davidoxx wyprowadził mnie z błędu.

 

Dobra, kończe offtop ,bo po pierwsze nie jesteś prokuratorem, żebym się przed Toba musiał tłumaczyć ,po drugie widzę, że Cie nie przekonam.

Edytowane przez Passt
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Passt napisał:

dopiero kolega davidoxx wyprowadził mnie z błędu.

Ciesz sie ze kolega wyprowadzil cie z bledu bo mialbys tylko nieprzyjemnosci od kupujacego i mysle ze temat jest na tyle wyjasniony iz powinnismy wrocic do tematu watku czyli Amprere. Ja do ciebie nic nie mam ale szkoda nerwow za nieprzemyslane decyzje bo nie wiem czy przyjemnoscia jest sie pozniej bojkotowac z kupujacym za 4tysiaki ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Nie wyobrazam sobie nie uzywac MSI AB wiec po zakupie niezle bym wtopil, takie informacje powinny byc zawarte w aukcji bo chyba 90% uzytkownikow korzysta z MSI AB wiec zatajasz faktyczny stan rzeczy. Zreszta ja ci i tak nie wierze skoro zatajasz takie rzeczy czy oby napewno to bylo to. No i sam fakt ze karta byla na RMA tez jakiejkolwiek brak informacji. Zreszta objaw ktory przedsawiles to czesty problem kart a nie MSI AB co juz inny uzytkownik w temacie pisal oraz nie pierwszy raz sie z problemme obrotow spotykam. Tyle ode mnie, niech sobie kazdy sam wnioski wyciagnie.

Cytat

 

Witam,

mam do sprzedania używaną, w pełni sprawną kartę graficzną jak wyżej. Karta jest na gwar. w sklepie x-kom do 06.08.2022. Sprzedaję tylko dlatego, że przesiadam się na nową generację.

Karta nosi ślady użytkowania, ale jest w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym

 

Niemiec płakał jak sprzedawał z powodu podeszłego wieku, nie bita, niski przebieg, w idealnym stanie, gwarantuję.

 

26 minut temu, Passt napisał:

Tak karta byłaby sprzedana jako sprawna, ponieważ problem występuje tylko po podkręcenie MSI Afterburnerem po podniesieniu na maxa  Power i Temp limit ,

Silnik przegrzewa się tylko na autostradzie. Pewnie błąd w ECU łatwo naprawić. Możę wystarczy dolać płynu. Ja nie miałem czasu tego zrobić. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hugas napisał:

Fake, zobacz na cień od rdzenia.

A tu inna ciekawa fotka :D
EfW0DxuU0AE3tnK?format=jpg

Widać, że ten procek na czymś leży (jest w powietrzu). Może fejk może nie, ale te ramy dość ciasno upakowane.. Ciekawe czy wpłynie to jakoś na temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Passt napisał:

Dobra, kończe offtop ,bo po pierwsze nie jesteś prokuratorem, żebym się przed Toba musiał tłumaczyć ,po drugie widzę, że Cie nie przekonam.

Kilkakrotnie wysyłałeś kartę na RMA twierdząc że jest uszkodzona. A teraz zmieniłeś zdanie dla tego ją sprzedałeś ;-) Jak co odeślij klinienta z kwietkiem niech se reklamuje, a co :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, KotekzPiekła napisał:

Widać, że ten procek na czymś leży (jest w powietrzu). Może fejk może nie, ale te ramy dość ciasno upakowane.. Ciekawe czy wpłynie to jakoś na temperatury

Celowo położony :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Snajper3 napisał:

No to poszaleli...RTX 3090 z 12GB pamięci GDDR6X. Liczyłem na więcej...

https://videocardz.com/newz/micron-confirms-nvidia-geforce-rtx-3090-gets-21gbps-gddr6x-memory

 

I gdzie sa teraz ci co pisali iz te pamieci to fake :slap::rotfl:

@sideband i spolka.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Haha 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Snajper3 napisał:

No to poszaleli...RTX 3090 z 12GB pamięci GDDR6X. Liczyłem na więcej...

https://videocardz.com/newz/micron-confirms-nvidia-geforce-rtx-3090-gets-21gbps-gddr6x-memory

 

Jak dadzą 8 GB 20 Gb/s do 3070 to nie będzie tragicznie. Dodatkową ilosc VRAMu pewnie rezerwują na superki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze z tym GDDR6X jest to, że śmieszkowano chyba z mojego newsa o tych pamięciach, w którym było napisane, że plotki o GDDR6 w którejś z nowych kart też pojawiły się przed rejestracją tamtych kości. A właśnie brak rejestracji miał być głównym powodem na to, że GDDR6X to fake :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Micron’s roadmap also highlights the potential for a 16Gb GDDR6X in 2021 with the ability to reach up to 24Gb/s."

Czyli wersje Super pod koniec 2021 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku mówiłem ze moze być prawda :) 

 

 

  

2 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

" Micron’s roadmap also highlights the potential for a 16Gb GDDR6X in 2021 with the ability to reach up to 24Gb/s."

Czyli wersje Super pod koniec 2021 ?

 

Albo znowu nowe karciochy :E 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zanosi się pewnie jednak na te 8 giga w 3070, a może nawet w 3080:/.

Edytowane przez Kelam
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może micron jeszcze nie wie, że sideband już je dawno zdementował? ?

Duża firma a w tanie ploteczki uwierzyli..

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli ma być 3090, to nv porzuci nazewnictwo wersji Ti? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dawidoxx napisał:

Od początku mówiłem ze moze być prawda :) 

Ja nie negowalem ani nie potwierdzalem ale bawi mnie to jak przychodza tu osoby ktore guzik wiedza i na pewniaka pisza ze to fake, teraz czekam na wydajnosc w RT bo to tez byl powod do smieszkowania ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kelam napisał:

Czyli zanosi się pewnie jednak na te 8 giga w 3070, a może nawet w 3080:/.

Od początku mówiło się o 8 GB w 3070. Ostatnio tylko pojawiła się plota o tym, że Nvidia może szykować wariant z 16 GB.

W 3080 będzie 10 GB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12gb w 3090. No tak średnio bym powiedział. W big navi wychodzącej w listopadzie ma być najprawdopodobniej 16gb. Tak czy siak, jeśli się komuś nie spieszy z zakupem to warto poczekać do tego listopada i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie. Cenowa przede wszystkim ;)

Dalej nie ma potwierdzenia w jakim procesie będzie Ampere, 8nm Samsunga czy 7nm TSMC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oni żałują tej pamięci. Wszystko sobie ustawisz na ultra, ale tekstury na średnie bo skończy się pamięć i będzie szarpać. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Ale oni żałują tej pamięci. Wszystko sobie ustawisz na ultra, ale tekstury na średnie bo skończy się pamięć i będzie szarpać. 

Dobry zart, to teraz pokaz w ktorej grze szarpie na topowych gpu :rotfl: Jak zwykle problemy wyssane z palca. I pewnie bys chcial zeby dolozyli za darmo 2x tyle kostek.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając we większość nowych gierek w ultra na 3440x1440 nigdy nie zauwazyłem  zadnych problemów takze tez tego nie kumam :D

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to danie więcej pamięci byłoby trochę trudne bez użycia HBM2, które to z kolei jest mocno nieopłacalne na rynku dla graczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...