Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Nie ma co się spuszczać tylko czekać na prezentacje NV, będzie wszystko oficjalnie.

Trzeba sie spuszcac bo bez tego ciezko bedzie dociagnac do prezentacji, po drodze wybuchne :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, sideband napisał:

Materiały dotyczące 6X zostały usunięte ze strony Microna ?

To co widzieliśmy,to już nasze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2020 o 15:27, sideband napisał:

Dobre bajeczki ? Nie ma to nic wspólnego z przejęciem ATI przez AMD.

94a2dfe2708f.jpg

Trochę ma. Nie wiem czemu udziały Nvidii tak wzrosły po świetnych seriach Radeonów 4000 i 5000 ale rozumiem dlaczego wzrosły po premierze GeForców 900. AMD było architekturalnie w tyle w 2014. Performance/watt najwyższe mieli zieloni i dlatego zwyciężali, co trwa do dzisiaj. Jednak RDNA wydaje się podnosić efektywność energetyczną o 50% rocznie, więc sytuacja powinna uleć zmianie w najbliższych latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kynareth napisał:

 więc sytuacja powinna uleć zmianie w najbliższych latach.

Raczej bym nie liczył na powtórkę  sytuacji z roku 2004 z tego diagramu  w najbliższych latach, chyba że nV się noga podwinie i wydadzą jakieś  g* Co najwyżej te dwie kreski mogą się nie co zbliżyć do siebie.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sideband napisał:

Materiały dotyczące 6X zostały usunięte ze strony Microna ?

A skoro tam były... :E

 

ok przeoczyłem następne posty :P

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Dawać ceny a nie te bzdety.

Jeszcze nie wiesz za co ci tyle krzykną :P ale napewno będzie to top co da się kupić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, PACIK19 napisał:

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3090-3080-3070-specs-performance-ampere-gaming-lineup-rumor-details/

Oni z tym RAMem są jacyś niezdecydowani, w sumie tu to wygląda znakomicie i fajnie jakby się to potwierdziło.

Gdyby było tyle RAMu to ceny będą kosmiczne :D więc to raczej mało realne.

Chyba, że to wersje SUPER, które wyjdą w 2021 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, PACIK19 napisał:

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3090-3080-3070-specs-performance-ampere-gaming-lineup-rumor-details/

Oni z tym RAMem są jacyś niezdecydowani, w sumie tu to wygląda znakomicie i fajnie jakby się to potwierdziło.

Niezdecydowanie jest bardzo dobre, raz tak, drugi raz tak, a wyświetlonka rosną i się zgadzają :] 

Jasnowidz-Jackowski-wie-kto-wygra-w-II-t

Cały świat zamarł w oczekiwaniu co powie jasnowidz Jackowski, tylko w nim nadzieja :lol2: 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym dokumencie Microna nie było chyba info o dostępności kości GDDR6X o pojemności 16 Gb już teraz, tylko że mają je zrobić do 2021 roku. No chyba, że to było tylko w kontekście tych modeli o szybkości 24 Gb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa pytanka do tych nawiedzonych , piszą 50% wzrośnie wydajność i masakrycznie wzrośnie cena.

Jak wzrośnie wydajność 50%, to co zrobi nvidia kiedy wyjdzie nie wyjdzie BigNavi !? Musieli by dołożyć do Superek kolejne 15 do 20% i zrobią to za free !? To co mamy jakieś70% za rok bu ha ha.To co skoro w analizach RT mają ciurkać jeszcze w 3000.To mamy 100% do RT.W cenie obecnych kart.bu ha ha.To jaka masakra bedzie w Rtxie 4000 Hopper z przebudowanym GPU !? Matko boska ,nie ma przez 2 lata żadnych hit hitów AAA.A wydajność wzrośnie o 100%. Jak wy myślicie tu że nvidia na Cyberpunku daleko zajedzie to sie grubo mylicie.

A drugie pytanie wiąże się z pierwszym, to dlaczego ani intel ani amd nie dowaliło do cen procków !?

 

Ps.Niektórzy tu są pięknie nawiedzeni w prognozach.Ja wiem że na polu jest 30 stopni .Ale proponuje ochłonąć niektórym.

Edytowane przez kiko76
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naucz się składać zdania, to jest szansa, że ktoś odpowie Ci na zadane pytania.

  • Like 4
  • Haha 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są tylko plotki i wiadomo, że każdą informację powinniśmy traktować tu z przymrużeniem oka. Długo do pierwszego września nie pozostało. 

Osobiście zakładam, że tak jak było w ostatnich plotkach powstaną po prostu dwie wersje kart. Jedna będzie posiadać więcej VRAMu, druga mniej. 

Słuchaj Kiko, jeżeli będziemy mieli wzrost wydajności w okolicach 50-60%, to SUPERki może nawet nie wyjdą, wszystko zależy od AMD i pierwszego ruchu nvidii.
Chciałbym coś więcej Ci odpisać, ale niestety ciężko mi się rozczytać. Sam z polskiego wybitny nie jestem, ale jednak wypadałoby przeczytać to co się napisało - czy jest to w jakiś sposób logiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PACIK19 napisał:

To są tylko plotki i wiadomo, że każdą informację powinniśmy traktować tu z przymrużeniem oka. Długo do pierwszego września nie pozostało. 
(...)
Słuchaj Kiko, jeżeli będziemy mieli wzrost wydajności w okolicach 50-60%, to SUPERki może nawet nie wyjdą, wszystko zależy od AMD i pierwszego ruchu nvidii.

O BigNavi też nic nie wiemy, nic co jest w stu procentach potwierdzone i zweryfikowane.

AMD może napinać muskuły, robić wersje testowe podpięte pod prywatną elektrownię by "rzutem na taśmę" pokazać "co mają", a dopiero wersja konsumencka będzie tą którą porównamy z Nvidią.

AMD czeka bo może się okazać że BigNaVi pokona 2080Ti/3070 na co Nvidia "podrapie się po głowie - oh wait, ale my jeszcze mamy RTX 3080/3090/3090Ti/aktualne_ploteczki" :E

AMD nie chce strzelić kapiszonem i czeka na Nvidię bo AMD aktualnie jeszcze oficjalnie nie przegoniło 2080Ti (nie ma na rynku do kupienia od AMD karty graficznej równej wydajnością 2080Ti lub szybszej od 2080Ti) więc nie chcą w ciemno ogłosić great success...

success.jpg

:lol2: 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam trzymam kciuki aby AMD dotrzymało kroku NV nawet na poziomie RTX 3080Ti. Dobra konkurencja napędza szybszy rozwój technologii. Jeśli RDNA2 i RDNA3 będzie bardzo udane to oznacza, że NV pociśnie jeszcze bardziej a wiem, że ich na to stać bo pierwszeństwa bankowo nie oddadzą.

Może nam się szykować kilka dobrych lat i konkretnego rozwoju na rynku GPU, zwłaszcza że TSMC idzie świetnie z 5nm i działają już nad 3nm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BlindObserver napisał:

W tym dokumencie Microna nie było chyba info o dostępności kości GDDR6X o pojemności 16 Gb już teraz, tylko że mają je zrobić do 2021 roku. No chyba, że to było tylko w kontekście tych modeli o szybkości 24 Gb/s.

 Micron to ściemniacze 5x miało być 16gbps skończyło się na 12gbps, 6 skończyło się na 16gbps, a miało być 20gbps. Historia pewnie się powtórzy i będzie max 21gbps.

Edit:

Jednak mają 16gb/16gbps 6-tki ?

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SPYCHCIO

Ja AMD życzę by wyprzedzili Nvidię w wydajności i jeszcze dołożyli niższe ceny niż ma Nvidia czyli wydajniejsza karta niż Nvidii i jeszcze w dodatku tańsza.

Tak jak zrobili w CPU z Intelem, teraz już pomału podnoszą ceny bo nie chcą być "bardzo tanim dobrym wujkiem" ale sporo się zmieniło od czasów 7700K 4/8 za 1500 sztuk złota ;) 

 

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RyszardGTSMiło słyszeć, że mamy podobne zdanie, ale na to raczej nie ma szans jak pewnie sam wiesz:)? NV ma coś w tej sekretnej "szufladzie", są przygotowani.

Będzie dobrze jeśli AMD dotrzyma im kroku. Już sama taka sytuacja będzie pozytywnie wpływała na to co mamy na rynku GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy monopol nie jest dobry, duopol też nie jest za dobry, ale lepszy duopol walczący jak równy z równym niż tylko dwóch graczy  z czego jeden leje drugiego "jak małego kazia" ;) niby to nadal duopol ;) 

AMD nie musi atakować najwyższego topu, chociaż to bardzo prestiżowe - mieć najszybszą kartę na rynku konsumenckim. Mogą zrobić jak z Intelem, najpierw weszli Intelowi bardzo głęboko na rynku konsumenckim głównie dzięki 6/12 oraz 8/16, teraz atakują najwyższą półkę Intela, np: serwery 64/128.

Sam miałem np: taniego Radeona 9550 który swoją wydajnością, możliwościami OC i ceną, ostro zamieszał wtedy na rynku. Niech AMD kolejne karty klasy 5600XT oraz 5700XT wyceni jeszcze lepiej, jeszcze agresywniej niż aktualne, a zabiorą Nvidii kolejny kawałek tortu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą.

Moim ostatnim Radkiem jakiego miałem był HD5850, kupiłem go aby nareszcie zagrać, w miarę normalnie w Crysisa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wedle plotek, 3090 miała wystartować jakiś czas po premierze osiemdziesiątek. Ciekawe czy jensen terminator poczuje się zobligowany przez microna by wspomnieć o tym przy ich premierze :E

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

2tyg do premiery więc coś z tego to prawda a nie plotki.

17 dni i 7 godzin chyba ??

 

ciekawe jak z dostępnością będzie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, VSS napisał:

17 dni i 7 godzin chyba ??

 

ciekawe jak z dostępnością będzie,

Na pewno na początku będzie lipa. Pewnie od ręki będzie można kupić w połowie października albo i dalej.

Choć kto wie może uda mi się kupić 1 września :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w obydwu tematach dotyczących RTX'ów pojawiają się cały czas te same opinie na podstawie plotek chciałbym to skomentować. Mógłbym się rozpisać na ten temat ale nie chcę nikogo zanudzać, więc krótko. Głównie chodzi mi o to, na co niektórzy liczą, że nagle śledzenie promieni nie będzie miało wpływu ilość FPS. Pojawiła się też plotka o zwiększeniu FP32 czy raczej zmianie ich proporcji w stosunku do INT na 2:1.

Dwa FP32 na jeden INT. Nie wydaje mi się. Po pierwsze, to w A100 nie zastosowano takiego rozwiązania. Po drugie, to raczej nielogiczne. NVidia już w Volcie umożliwiła wykonywanie dwóch różnych instrukcji w tym samym czasie. Jak sama NVidia to opisuje, rozwiązanie takie przynosi zysk głównie podczas wykonywania pętli, w której oprócz obliczeń zmiennoprzecinkowych w każdej iteracji jest obliczany np. wskaźnik, adres pamięci. Przy nierównych proporcjach jednostek w takiej sytuacji połowę FP32 będzie "się nudzić". Po trzecie, nawet jeśli tak będzie to większa ilość FP32 oznacza takie same zwiększenie wydajności w rasteryzacji, obliczeniach a nie tylko przy obliczeniach związanych ze śledzeniem promieni więc nie jest to argument, że akurat zyska na tym tylko to ostatnie.

DLSS na pewno będzie wydajniejszy, w architekturze Ampere rdzenie Tensor są 4 razy wydajniejsze a dodatkowo mają sporo usprawnień względem poprzedniej architektury. Jednak w tym przypadku użycie DLSS zwiększy ilość FPS niezależnie od tego, czy gra będzie korzystała ze śledzenia promieni czy nie.

Wydajność rdzeni RT na pewno będzie wyższa, jednak są one używane przez niewielką część czasu renderowania całej klatki więc nie ma co liczyć na to, że włączenie śledzenia promieni nie będzie miało negatywnego wpływu na wydajność. Śledzenie promieni oprócz pracy rdzeni RT wymaga bardzo dużej ilości obliczeń, zarówno przed samym procesem obliczania miejsc przecięć promieni z geometrią przez rdzenie RT jak i po tym w celu uzyskania końcowego efektu.

Jako bonus, wizualizacja/przykład na podstawie gry Control dlaczego śledzenie promieni musi powodować obniżenie wydajności. Oczywiście na pewno nie wyczerpuje to tematu, jednak tak jak pisałem na początku, miało być krótko.
 

jKfMvgk.png

i3EqZod.png

kOSagJR.png

Trzeci obrazek pokazuje samo odbicie. Rdzenie RT obliczają tylko miejsce przecięcia odbitych promieni z geometrią, natomiast to co jest na nim widoczne to już wynik pracy Compute Shader'a obliczającego wartości koloru dla każdego piksela.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Nigdy monopol nie jest dobry, duopol też nie jest za dobry, ale lepszy duopol walczący jak równy z równym niż tylko dwóch graczy  z czego jeden leje drugiego "jak małego kazia" ;) niby to nadal duopol ;) 

Czy ja wiem... Kiedy jeden leje drugiego, to ten drugi musi powalczyć ceną i sprzedawać produkty o dobrym stosunku cena/jakość (o ile to co produkuje nie jest całkowitym złomem którego nikt nie chce kupić). Kiedy nawet 2 lub więcej firm oferuje tą samą jakość - dostajemy w pysk zmową cenową i tyle z tej konkurencji. Nie trzeba daleko szukać - ceny procesorów AMD i Radeonów po dogonieniu konkurencji.

Tak nawiasem mówiąc producenci GPU znaleźli sobie dobry sposób na przepchnięcie wzrostu cen w każdej generacji. Wystarczy topowe karty o topowej wydajności wyceniać absurdalnie wysoko. Nie ważne, że mało kto kupi jelenie zawsze się znajdą, a w dodatku przy następnej generacji wystarczy karty o zbliżonej wydajności wycenić ździebko niżej niż zeszłoroczne flagowce i już wszyscy są zachwyceni, że nowe karty za pół darmo rozdają :D

Edytowane przez wahoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...