Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Szark123 napisał:

Ciekawe kiedy 4k będzie standardem jak obecne 1440p

Nadal 1080p jest standardem a nie żadne 1440p.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PACIK19 napisał:

No jak to skąd - "biorę po 200złotych z konta każdej drużyny i słucham państwa".

Zieloni CZYSTA! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TheMr.Taaa 2070 super startowała z ceną 600 euro. Spekuluje się że 3070 ma być wydajna jak 2080ti gdzie cena była pratycznie 2x większa. Więc idąc tym tokiem myślenia, to NV wyda kartę wydajnością topowej poprzedniczki w cenie dwa razy mniejszej??? Raczej takiego prezentu nie zrobią. Ja stawiam ponad 3tys za typowe szroty i grubo ponad 3,5tys za topy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

@TheMr.Taaa 2070 super startowała z ceną 600 euro. Spekuluje się że 3070 ma być wydajna jak 2080ti gdzie cena była pratycznie 2x większa. Więc idąc tym tokiem myślenia, to NV wyda kartę wydajnością topowej poprzedniczki w cenie dwa razy mniejszej??? Raczej takiego prezentu nie zrobią. Ja stawiam ponad 3tys za typowe szroty i grubo ponad 3,5tys za topy. 

Zapomniałeś chyba, że konsole zaoferują duży skok mocy. A zwykła 2070 startowała za 2499 zł, i? Jeśli 3070 wystartuje z ceną 2070S to w dalszym ciągu będzie poniżej 3k. Przypominam też, że 970 był wydajniejszy od 780Ti, a karty dzielił rok :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, TheMr. napisał:

Zapomniałeś chyba, że konsole zaoferują duży skok mocy. A zwykła 2070 startowała za 2499 zł, i? Jeśli 3070 wystartuje z ceną 2070S to w dalszym ciągu będzie poniżej 3k. Przypominam też, że 970 był wydajniejszy od 780Ti, a karty dzielił rok :E 

Taaa zaoferują duży skok mocy jak i duży skok ceny również.  Ps4pro kosztował jakieś 2tys,gdzie kupiłem 970 i do teraz gram w lepszych detalach i klatkach. Konsole mają kupę do powiedzenia. Wszystko ma swoich zwolenników, Ci co od zawsze grali na pc nie rzucą się jak szczerbaty na suchary i na odwrót. 

Jak naprawdę 3070=2080Ti to choćby uj na uju stał to taniej niż 3tys nie będzie. Do tego mi się to mało realne wydaje, aby karta ze średniego segmentu była tak wydajna jak topowy poprzednik.

To jest temat jak narazie spekulacji i gdybania. Za te kilka dni będziemy już wszystko wiedzieć. 

 

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to kiedyś nvidia się przejmowała konsolami?, raczej ma je gdzieś bo to nie ich sektor klienta

 

@AndrzejTrg ma rację, nvidia zrobiła prezent z pascalem ale przy turingu już widać że akcjonariusze zadowoleni niestety nie byli

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, TheMr. napisał:

Zapomniałeś chyba, że konsole zaoferują duży skok mocy. A zwykła 2070 startowała za 2499 zł, i? Jeśli 3070 wystartuje z ceną 2070S to w dalszym ciągu będzie poniżej 3k. Przypominam też, że 970 był wydajniejszy od 780Ti, a karty dzielił rok :E 

Sytuacja z 970 i 780ti to był jednorazowy wybryk i więcej się nie powtórzyła obecnie trend wzrostowy, z mojego punktu siedzenia jeśli dostanę 3070 z 12gb o wydajności 2080ti i cenie około 3k  to kupuje najtańszą referencyjna i czekam na bloki wodne 

Edytowane przez ci4stek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Aldatha napisał:

A to kiedyś nvidia się przejmowała konsolami?, raczej ma je gdzieś bo to nie ich sektor klienta

 

@AndrzejTrg ma rację, nvidia zrobiła prezent z pascalem ale przy turingu już widać że akcjonariusze zadowoleni niestety nie byli

 

 

Ciekawe czy byli zadowoleni ze sprzedaży turinga, na steam survey widać jaka jest proporcja RTXów do Pascali.
Nie że to jest jakiś wyznacznik ale zawsze jakiś punkt odniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ci4stek napisał:

 z mojego punktu siedzenia jeśli dostanę 3070 z 12gb o wydajności 2080ti i cenie około 3k  to kupuje najtańszą referencyjna i czekam na bloki wodne 

Mission impossible ?. Jak ma być poniżej 3 tyś to raczej będzie wydajność 2080 po oc pewnie. Do ceny można śmiało jeszcze dołożyć nowe chłodzenie, ddr6 to są przecież koszta niż tym co im w magazynach leżało. 

Czekamy na konferencję i wtedy będzie się można przekamażać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Jak naprawdę 3070=2080Ti to choćby uj na uju stał to taniej niż 3tys nie będzie. Do tego mi się to mało realne wydaje, aby karta ze średniego segmentu była tak wydajna jak topowy poprzednik.

Wydaje się to jak najbardziej realne.  Przykład Maxwell vs Pascal    GTX980Ti = GTX1070

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam cene 3000-3500, wydajność 3070 to będzie 2080 Super i 8 GB vram

Konsole narazie też nic nie zaprezentowały żeby je kupić na premierę. Skok grafiki jest dużo mniejszy niż między poprzednią generacją, jak zwykle, dopiero po roku, dwóch pojawią się gry które moc wykorzystają.

Cyberpunk jest na stare konsole, pójdzie na totalnych ziemniakach

Assassins Creed od lat mają podobny poziom grafiki.

Ampere będzie służyło do ogrywania starych gier w 4k ale komu by się chciało..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że sezon na popcorn i piwko czas zacząć.Clickbajt za clickbajtem a ci łykają to jak pelikany.Szykuje się fantastyczny miesiąc śmiechu, płaczu itd......Czyli co 3070 po 4k !? kto da więcej,bu ha ha :) Czyli że tak, rtx 2000 to sprzedażowa wtopa co do gtx1000 !!! Do tego Cena z 4liter !!! A tu rtx 3000 i 20% do ceny, czyli kolejna sprzedażowa wtopa !!! A i te wzrosty 50% do wydajności :)  :)  :) Czyli że nvidia nie wie co wyda AMD i Intel i wypstryka się już teraz w cenie 3070 za 4k zeta.A powie mi ktoś 

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=pc+games+2021

która to niby gra w  2021 wykorzysta tą moc.Bo poza CYBERPUNKIEM i  grami UBI, które to  co sezon kart robią sobie jaja??? NIE MA NIC DO 2022 !!!

 

Ps.A co do wydajności 780TI do 970 to ok 3% było WYDAJNIEJSZE 780TI a nie na odwrót.

Edytowane przez kiko76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 24 GB jest zbyt piękne, aby było prawdziwe :E
Z drugiej strony, wcale nie zdziwił bym się gdyby 3090 miało zastąpić obecnego Titana RTX, wtedy cenę mogą przysrać tak daleką jaki mają zasięg. ?

Trzeba się będzie bezpiecznie nastawić na 3080, co by potem się nie rozczarować.

3 godziny temu, Armage169 napisał:

Spoko, też sprzedałem swoją 1080ti i ps4, dołoże trochę i będzie karta. Ciekawi mnie tylko czy teraz recenzenci będą testować gry w 1080p, czy przeskoczą do 1440p jako standard. Wyobraźcie sobie 3090 w 1080p :cool:

Za ile Ci poszła 1080Ti? Zastanawiam się na ile swojego Strixa wycenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DisconnecT napisał:

Te 24 GB jest zbyt piękne, aby było prawdziwe :E
Z drugiej strony, wcale nie zdziwił bym się gdyby 3090 miało zastąpić obecnego Titana RTX, wtedy cenę mogą przysrać tak daleką jaki mają zasięg. ?

Trzeba się będzie bezpiecznie nastawić na 3080, co by potem się nie rozczarować.

Za ile Ci poszła 1080Ti? Zastanawiam się na ile swojego Strixa wycenić.

Poszła za 1600 zł, ja sprzedałem aorusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj waterforce juz wisi na allegro, zapraszam do licytacji :D 

no i oprocz ps5, czekamy na mocniejsza wersje rtx30xx -> ciekawe, kiedy pojawia sie w sklepach...

Edytowane przez dom1nguez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DisconnecT napisał:

Te 24 GB jest zbyt piękne, aby było prawdziwe :E
Z drugiej strony, wcale nie zdziwił bym się gdyby 3090 miało zastąpić obecnego Titana RTX, wtedy cenę mogą przysrać tak daleką jaki mają zasięg. ?

 

To jest Nv oni są mistrzami w cięciu kart i skracaniu okresu przydatności do użytku.

24GB dla 3090 i 3070 16GB ta tylko nie u Nv ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam i o wiele bardziej prawdopodobne wydają mi się wielkości odpowiednio 12, 10 i 8 GB. Ci, którzy będą się zastanawiać pomiędzy RTX 3070 a RTX 3080 będą mieli jeden dylemat więcej. Czy ktoś zna wzór na cenę jaki stosuje NVidia? Jeżeli +25% więcej pamięci i np. 25% wyższa wydajność to o ile wyższa będzie cena RTX 3080 niż RTX 3070? ?

Edytowane przez SebastianFM
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ci4stek napisał:

ale taka tendencja cenowa jest od kilku lat, około rok premierze wychodzą supery lub ti i jest korekta cen, przy braku realnej konkurencji, nvidia robi co chce choć z drugiej strony wprowadzają innowacje jak śledzenie promieni czy dlss i pamietaj to korpo nastawione na zyski a nie instytucja charytatywna, emotki i uśmieszki zostaw sobie na premierę, tylko obyś sraczki nie dostał jak zobaczysz ceny 

Klient idzie na rękę producentowi, a producent z przyjemnością to wykorzystuje.

Widełki cenowe są znane, więc nie będzie tu zaskoczenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Aldatha napisał:

ja obstawiam cene 3000-3500, wydajność 3070 to będzie 2080 Super i 8 GB vram

Bardzo pesymistycznie się nastawiasz. Obecnie 3000-3500 kosztuję właśnie 2080Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SebastianFM napisał:

Też tak uważam i o wiele bardziej prawdopodobne wydają mi się wielkości odpowiednio 12, 10 i 8 GB. Ci, którzy będą się zastanawiać pomiędzy RTX 3070 a RTX 3080 będą mieli jeden dylemat więcej. Czy ktoś zna wzór na cenę jaki stosuje NVidia? Jeżeli +25% więcej pamięci i np. 25% wyższa wydajność to o ile wyższa będzie cena RTX 3080 niż RTX 3070? ?

Tu nie chodzi by mieć dylemat kupić 3070 czy 3080 tylko stanowiłoby to konkurencje dla Quadro. Nv goli nawet przy Quadro pomimo, że 6000 i 8000 różni tylko 24GB trzeba zapłacić 1.5x więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TheMr. napisał:

20-30% odnosi się do 3090/Ti.

+20% ceny za 3090, gdzie np. Asus 2080 Ti kosztuje 6,5k, to by wyszło 7,8 k. Słabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, sideband napisał:

Tu nie chodzi by mieć dylemat kupić 3070 czy 3080 tylko stanowiłoby to konkurencje dla Quadro. Nv goli nawet przy Quadro pomimo, że 6000 i 8000 różni tylko 24GB trzeba zapłacić 1.5x więcej.

nie wiem na ile wierzyć wykresom, ale jeżeli TOP będzie szybszy o 40 pro od przykładowo od mojej  https://www.3dmark.com/spy/13445879 

to raczej dokonam zmiany, kwestia tylko czy TOP "Ti" wyjdzie od razu czy trzeba będzie na niego czekac

tylko jeżeli ten Top będzie tez 40 pro droższy to już się zacznę zastanawiać czy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prawdą okażą się wzrosty wydajności 50-60%, to raczej spekulacje że ceny wzrosną o zaledwie 20% raczej będzie można między bajki włożyć. Stara seria RTX2xxx musiałaby dostać niesamowite przeceny a ceny używek RTX2xxx upaść na pysk na rynku wtórnym.

Skoro wzrost wydajności będzie tak duży to "kurteczka" zrobi nam głęboką penetrację naszych portfeli... :rotfl: 

axw7o47540311.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Armage169 napisał:

Poszła za 1600 zł, ja sprzedałem aorusa.

Ładnie. Karta TOP ciągle jeszcze poprzedniej generacji za +/- 1500zł.  Zastanawiające czy sprzedaż tych kart za taką kwotę to akt desperacji czy realia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RyszardGTS napisał:

Jeżeli prawdą okażą się wzrosty wydajności 50-60%, to raczej spekulacje że ceny wzrosną o zaledwie 20% raczej będzie można między bajki włożyć. Stara seria RTX2xxx musiałaby dostać niesamowite przeceny a ceny używek RTX2xxx upaść na pysk na rynku wtórnym.

Skoro wzrost wydajności będzie tak duży to "kurteczka" zrobi nam głęboką penetrację naszych portfeli... :rotfl: 

axw7o47540311.jpg

czyli mówisz że 3090 za ~10000zł? 

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wyciekł Trailer. Premiera niby jeszcze w tym roku  https://streamable.com/znus3d
    • Budżet wytrzyma 
    • Cześć,  mamy dla was promocję na Samsung Galaxy M34 5G 6/128GB - przy zakupie dwóch sztuk z kodem: '' galaxy-razem ''cena za sztukę wyniesie 799 zł. Telefon znajdziecie tutaj ---> Samsung Galaxy M34 5G 6/128GB Niebieski 120Hz 6000mAh KOD - galaxy-razem Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów. Pozdrawiamy,  zespół x-kom. 
    • Na jakiś wczesnych wersjach biosu po przywróceniu była zawieszka i resetować trzeba było do fabrycznych.
    • Proszę o Waszą pomoc przy złożeniu jakiegoś rozsądnego komputera do gier, bo obecnie mam komputer bez dedykowanej karty graficznej. Mam monitor GIGABYTE G24F 2 23.8" 1920x1080px, którego nie planuję wymieniać. W związku z tym zestaw ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD na wysokich/najwyższych ustawianiach - tylko tyle potrzebuję. Tytuły, które chcę ograć to w większości produkcje już kilkuletnie: RDR 2, GTA V, Elden Ring, Baldur's Gate 3, Sekiro, Kingdom Come: Deliverance, M&B II: Bannerlord, gry z serii Total War. A tak naprawdę to zdecydowanie częściej będę grał w różne tytuły indie lub mniej wymagające produkcje, dlatego to naprawdę nie musi być jakaś szalona maszyna, bo zwyczajnie takiej nie potrzebuję. Bardziej zależy mi na sprawdzonych komponentach, które mają dobry stosunek cena/jakość. Ważnym elementem jest obudowa, bo komputer będzie stal na blacie i z prawej strony będzie miał ścianę, dlatego obudowa nie może być szersza niż 200-210 mm i głębsza/dłuższa niż 400-430 mm, a im mniej tym lepiej. Jednocześnie ma być bez podświetlania i o możliwe prostym kształcie, ale przy tym zależy mi, żeby spełniała swoją rolę. Na szybko znalazłem coś takiego https://proline.pl/obudowa-do-komputera-endorfy-signum-300-solid-ey2a003-p8115594, ale jestem otwarty na inne, lepsze, sprawdzone propozycje i nawet na nie liczę. Co do budżetu, to nie tak, że mam w głowie jakąś kwotę, którą mogę lub chcę przeznaczyć, a tak jak napisałem wyżej, sprzet ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD i mieć dobry stosunek cena/jakość. Ale żeby jakieś ramy wyznaczyć, to powiedzmy 3000-6000 zł i w tym musi zmieścić się też Win11 i pewnie też złożenie, bo nie wiem czy sobie z tym poradzę, bo kilka lat już minęło od kiedy prostowałem piny w procesorze i dłubałem w bebechach:) Wiem, że jest tutaj dużo osób, które zna się na rzeczy i służy radą i pomocą, więc liczę na Was i z góry dziękuję
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...