Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

RTX 3070 nie przekroczy cenowo 3 tys zl i bedzie to najloplacalniejsza karta z calej serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli spekulaje to usprawieliwienie do pisania cen z tylka i nielogicznego myslania ? To ja sobie moze pospekuluje o wzrostach wydajnosci na poziomie 80% bo moge :rotfl:

Podwyzki +30% :boink:

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 3070 będzie u nas w wersjach autorskich kosztował w przedziałach 3200-3600 zl jestem tego pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy RTX 3070 przegoni RTX 2080 Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

RTX 3070 będzie u nas w wersjach autorskich kosztował w przedziałach 3200-3600 zl jestem tego pewien.

ja jestem pewny że będzie w przedziale 2000-4000zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Eltik napisał:

Ciekawe czy RTX 3070 przegoni RTX 2080 Ti

No pewnie z dopiskiem RTX 3070 Super Ti ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Czyli spekulaje to usprawieliwienie do pisania cen z tylka i nielogicznego myslania ?

Chyba tak jest, przecież to nawet niemożliwe, żeby te karty tyle kosztowały. 
- mamy nową generację kart od AMD za rogiem(mają wyjść przed konsolami nowej generacji),
- właśnie, konsole nowej generacji(które, będą dosyć konkurencyjne, a nie jak przy premierze PS4 i X ONE,),
- karty mają być produkowane w 8nm Samsunga, więc będzie taniej niż 7nm od TSMC,
- to kolejna generacja kart z Ray Tracingiem, więc nvidia już nie będzie mogła sobie usprawiedliwiać wysokich cen, wprowadzeniem nowej technologii.

Naprawdę, jeżeli ceny byłyby wyższe, to oni sami by się zakopali - nawet nie ma takiej możliwości. Zobaczycie za 2 tygodnie.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to 3070 będzie kosztować 3129zł. Chyba że nie będzie tyle kosztować, wtedy będzie kosztować więcej albo mniej. Natomiast co do wydajności to pewnie będzie na poziomie 2070S, przy czym warto brać pod uwagę że może być szybsza albo wolniejsza. Takie jest moje stanowisko

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 3
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BigTiger napisał:

Według mnie to 3070 będzie kosztować 3129zł. Chyba że nie będzie tyle kosztować, wtedy będzie kosztować więcej albo mniej. Natomiast co do wydajności to pewnie będzie na poziomie 2070S, przy czym warto brać pod uwagę że może być szybsza albo wolniejsza. Takie jest moje stanowisko

Dziękuję bardzo za te dane, teraz już wiem że nic nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co mnie nie zdziwi jak 3090 wejdzie w miejsce Titana i bedzie kosztowac do 10k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam mówię, 3080 będzie kosztować max 2000... ale funtów hyhyhyhyhyhyhyhy

sv_enabletrollmode 0

;)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DisconnecT napisał:

Od lat to może nie, bo wycena Maxwella i Pascala była przyzwoita, zwłaszcza na poziomie najdroższych modeli. Zabawa w przeciągnie granicy i testowanie punktu zapalnego zaczęła się od Turinga, który w części segmentów miał fatalną wycenę na tle osiągów.

Pamiętam premierę Pascali i tak kolorowo nie było z ceną. GTX 1080 kosztował 3500 i ludzie narzekali. Była podwyżka w odniesieniu do Maxwella względem odpowiedników za to u Turinga był podwójny problem, podwyżka + bardzo niewielki przyrost wydajności. W każdej nowej generacji odpowiednik/następca kosztował odczuwalnie więcej. Wiemy, że nie powtórzy się sytuacja jak z Turingami po przyrost wydajności będzie odczuwalny. Pamiętam jak analizowałem GTX 1060 6 gb, wydajność trochę lepsza jak GTX 970 a cenowo dość blisko więc opłacalność początkowo nie była powalająca i z tego powodu kupiłem RX 480 Nitro+ z 4 GB 999, gdzie dostałem wydajność GTX 970 za prawie 500 mniej. Zaraz sobie odpalę premierowy test RX 480 na yt i sobie obejrzę, pamiętam jak po wykładzie z piwem na ławkach na polibudzie przy grillach spekulowało się co pokaże Polaris, Pascal :rotfl:

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj już dajcie sobie na wstrzymanie. Może i idzie nowa półka cenowa do 8k pln tylko co tu wasze płacze dadzą. Można kupić tańszą serie a i one powinny wystawać ponad to co obecnie w lepszej cenie.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank na 100%  ktoś z działu analiz i marketingu wyleci po tej premierze.Mając w pamięci co sie stało z Pascalami ,Cryptowalutami,Turingami i z zapowiedzią nowości albo przeszacują albo nie doszacują ,ale raczej to pierwsze.Dla dobra roboty proponuje im 25% do wydajności i mała podwyżka  na teraz , reszta na Superki .Bo co jak Lisa Su ma Asa w rękawie, A intel Króle w rękawie z Xe .Albo na odwrót.To nvidia jest w 4literach.I nie skończy sie na jednym zwolnieniu.Trzeba by było albo podnosić ceny, albo darmo dawać wydajność.

 

Ps.Kto gra w pokera to wie :)  że w takiej sytuacji gra się bezpiecznie ,nie czas i miejsce na cuda i blefy :)

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadowalającego przyrostu wydajności jestem prawie pewien, rozsądnej wyceny już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080 będzie dalej za mniej niż 4k z przyrostem 50%. Ile teraz dzieli 2080 a jej wersje ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie rozsądna wycena Ampere to znaczy, że AMD będzie miało niezłe RDNA2.

Oni już wszystko wiedzą co kto ma.

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najśmieszniejsze w całej tej sytuacji jest to, że na dzisiaj nie ma gry która wymaga wymiany 2080ti na jej następce z seri 30xx (wiadomo można zajechać gpu w 4k i msaa x8 etc) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z 2350 zł, tyle ile dałem ponad 3,5 roku temu za GTX 1080, to obecnie nie starczy nawet na RTX 3070 ? :cry:

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RozQ napisał:

najśmieszniejsze w całej tej sytuacji jest to, że na dzisiaj nie ma gry która wymaga wymiany 2080ti na jej następce z seri 30xx (wiadomo można zajechać gpu w 4k i msaa x8 etc) 

 

Microsoft Flight Simulator 2020

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, PACIK19 napisał:

Microsoft Flight Simulator 2020

xD a no tak, jednak jest jeden rzeźnik 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kiko76 napisał:

Na bank na 100%  ktoś z działu analiz i marketingu wyleci po tej premierze.Mając w pamięci co sie stało z Pascalami ,Cryptowalutami,Turingami i z zapowiedzią nowości albo przeszacują albo nie doszacują ,ale raczej to pierwsze.Dla dobra roboty proponuje im 25% do wydajności i mała podwyżka  na teraz , reszta na Superki .Bo co jak Lisa Su ma Asa w rękawie, A intel Króle w rękawie z Xe .Albo na odwrót.To nvidia jest w 4literach.I nie skończy sie na jednym zwolnieniu.Trzeba by było albo podnosić ceny, albo darmo dawać wydajność.

 

Ps.Kto gra w pokera to wie :)  że w takiej sytuacji gra się bezpiecznie ,nie czas i miejsce na cuda i blefy :)

To jak taka prognoza pogody w stylu: będzie ciepło albo zimno. Sprawdzalność też 100% jak w twoim gdybaniu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RozQ napisał:

xD a no tak, jednak jest jeden rzeźnik 

Łap drugiego Red Dead Redemption 2.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie każdą gra da się zajechać gpu tak samo jak wd 2 itd

chodzi mi o sytuację jak z Crysis 3 gdzie o ile pamiętam w fgd nie było gpu które dało radę utrzymać stałych 60 z msa itp

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...