Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Tanio tym bardziej nie będzie jeśli na start będzie tylko 3090 i 3080 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę państwa mamy to!

RTX 3090 TI confirmed

 

 

fRdBqiOh.jpg

To jest dopiero kolos :rotfl: 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

Będzie trzeba pomyśleć o podpórce pod GPU ?

Jeden filar z akropolu ateńskiego styknie...chyba, że ktoś planuje SLI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pjurze, trwa zaciekła dyskusja i gównoburza na tle wtyczek 12pin, eksperci robią elaboraty nt. wtyczek 6pin oraz 8pin i żaden z nich nie wie dlaczego ta pierwsza przepuszcza tylko 75W, za to ścigają się to kto wymyśli większy bełkot ubrany w ładne słowa. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, DisconnecT napisał:

Na pjurze, trwa zaciekła dyskusja

Nie mam wykształcenia technicznego, więc rozdaje lajki obu stronom. Zarówno zwolennikom puszczania 300W przez jedną wtyczkę jak i przeciwnikom tego pomysłu 

Edytowane przez Radio_Tirana
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych mądrzejszych. Jak wygląda sytuacja z całym TDP karty jak to rozkłada się na rdzeń i pamięci? Wg specyfikacji aio 280 może odebrać do 350w ale ogarnia sam rdzeń więc przy GPU z TDP 450w ile tej mocy idzie na ram etc ? Mam nadzieję, że wyjaśnienie jest w miarę zrozumiałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ODIN85 napisał:

Jakieś nowe info??

Same plotki, 8nm albo 5nm od Samsunga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Armage169 napisał:

Same plotki, 8nm albo 5nm od Samsunga. 

5nm ?? A to chyba coś przespałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, RozQ napisał:

Pytanie do tych mądrzejszych. Jak wygląda sytuacja z całym TDP karty jak to rozkłada się na rdzeń i pamięci? Wg specyfikacji aio 280 może odebrać do 350w ale ogarnia sam rdzeń więc przy GPU z TDP 450w ile tej mocy idzie na ram etc ? Mam nadzieję, że wyjaśnienie jest w miarę zrozumiałe

TDP to sam rdzeń. TGP to cała karta. Zobacz sobie w GPU-Z ile u Ciebie wychodzi poboru jednego i drugiego. 

Był taki przeciek, który wygląda optymistycznie. 

Jak masz kartę z TDP450wat na rdzeniu, to reszta wciągnie lekko kolejne 100w. AIO 350w doprowadzi do throtlingu.

 

20190612-graphics-card-tdp-and-tgp.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli premiera kart ma się odbyć 1.09 o 18:00, to czy blokada na testy schodzi w tym samym czasie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiadomo czy NV dostarczyła komuś karty na testy - wątpliwe.. pewnie 1 bedzie sama prezentacja i dopiero pózniej testy.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Passt napisał:

Panowie, jeśli premiera kart ma się odbyć 1.09 o 18:00, to czy blokada na testy schodzi w tym samym czasie??

A od kiedy to testy pojawiaja sie w dniu prezentacji :-P Pojawia sie pewnie przed dniem sprzedazy oficjalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Minciu napisał:

TDP to sam rdzeń. TGP to cała karta. Zobacz sobie w GPU-Z ile u Ciebie wychodzi poboru jednego i drugiego. 

Był taki przeciek, który wygląda optymistycznie. 

Jak masz kartę z TDP450wat na rdzeniu, to reszta wciągnie lekko kolejne 100w. AIO 350w doprowadzi do throtlingu.

 

20190612-graphics-card-tdp-and-tgp.jpg

 

 

Super o to mi chodziło, taki Kraken x62 na izi trzymał 2080ti a po obcowaniu z GPU na "wodzie" inna wersja nie wchodzi w grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

A jak plotki będą prawdziwe to realnie zasilacz 700 starczy czy jednak nie?

Czemu miałby nie starczyć? Nawet 400W kartę powinien spokojnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

A jak plotki będą prawdziwe to realnie zasilacz 700 starczy czy jednak nie?

Bez dwóch transformatorów 110/15 kV nawet nie podchodź.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Minciu napisał:

TDP to sam rdzeń. TGP to cała karta. Zobacz sobie w GPU-Z ile u Ciebie wychodzi poboru jednego i drugiego. 

Zostało to wprowadzone by mącić w głowach. Jest jeden rzeczywisty pomiar - pobór całej karty. Reszta to stały przelicznik, a nie rzeczywisty pomiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem trochę w czarnej, bo mam 550w zasilacz,  i ciekawe czy podola z rtx3070 ;) . W teorii powinien sobie poradzić, wszystko poza gpu w grach to pewnie będzie 150-200w , i rtx3070 bedzie bez uv mial z 250-270w pewnie, chyba ze sie zdziwię na zapowiedzi :). 

I tak nowe gpu pojdzie u mnie na uv calkiem solidne, bo chce mieć jak naj mniej wydzielanego ciepła z budy, w zimę kurek najwyzej sie odkreci, bedzie dogrzewanie w pokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, ODIN85 napisał:

A jak plotki będą prawdziwe to realnie zasilacz 700 starczy czy jednak nie?

Ja się też zastanawiam czy 650w starczy pod 3080.

Przez te plotki człowiek bardziej głupieje.

W najgorszym przypadku grubym kablem pod 3 fazy i ogień (dosłownie xd)

Edytowane przez ombre070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ma nie starczyć? Ludzie 2x8pin to ponad 350W... Pierwsze czym bym się przejmował przy tym poborze to akustyka :E jak wam pozwolą daleko kręcić te karty to nie znaczy że się będzie chciało :P oni tam trochę chyba myślą i znają fizyke... A jak nie to będziesz shodził z napięciem robiąc undervolt a jak ci będzie dalej źle to jeszcze underclock :P

jak stać cię zrobić osobny obieg lc dla karty to pewnie przeżyjesz sprzedaż zasiłki i kupno nowej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RozQ napisał:

Super o to mi chodziło, taki Kraken x62 na izi trzymał 2080ti a po obcowaniu z GPU na "wodzie" inna wersja nie wchodzi w grę

masz Krakena na 2080TI? Jak z chłodzeniem sekcji? Kleiłeś coś radiatorami czy został midplate czy na golasa dmuchasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wii napisał:

Czemu ma nie starczyć? Ludzie 2x8pin to ponad 350W... Pierwsze czym bym się przejmował przy tym poborze to akustyka :E jak wam pozwolą daleko kręcić te karty to nie znaczy że się będzie chciało :P oni tam trochę chyba myślą i znają fizyke... A jak nie to będziesz shodził z napięciem robiąc undervolt a jak ci będzie dalej źle to jeszcze underclock :P

jak stać cię zrobić osobny obieg lc dla karty to pewnie przeżyjesz sprzedaż zasiłki i kupno nowej :E

Po co komu obieg, jedna rurka pod wodociąg, a druga do kanalizacji i to bez chłodnic :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

A jak plotki będą prawdziwe to realnie zasilacz 700 starczy czy jednak nie?

całość tej szopki (chłodzenie, zasilanie) to po to aby upewnić łosi, że podwyżka 20-30(50?)% cen, i tak już z kosmosu wyjętych, to konieczność dla tak "przełomowych" technologii. w następnej serii chłodzenie i zasilanie wróci do starych formatów a ceny zostaną. tak się kroi leszcza! apple może spokojnie się uczyć od nvidii. więc 700W starczy :E.

Zabawne też będą próby wstrzelenia się nowych crapeonów w nowe widełki cenowe nvidii.

Edytowane przez ghs
:E
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...