Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

dubel

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, wii napisał:

Czemu ma nie starczyć? Ludzie 2x8pin to ponad 350W... Pierwsze czym bym się przejmował przy tym poborze to akustyka :E jak wam pozwolą daleko kręcić te karty to nie znaczy że się będzie chciało :P oni tam trochę chyba myślą i znają fizyke... A jak nie to będziesz shodził z napięciem robiąc undervolt a jak ci będzie dalej źle to jeszcze underclock :P

jak stać cię zrobić osobny obieg lc dla karty to pewnie przeżyjesz sprzedaż zasiłki i kupno nowej :E

Wydaje mi się, że wystarczy, raczej jesli wydajnosc bedzie jak na przeciekach to karta bedzie z ogromnym zapasem u mnie, z resztą tak chce, zbije jej mocno pobor z jakąś strata wydajnosci i bedzie nadal potezna karta, ale z niskim poborem. Underclock+ undervolt u mnie pojdzie :). 

Zasilacz mam dopiero rok, z pełną 10 letnia gwarancja (pierwszy właściciel), dlatego szkoda mi go sprzedać... Nie wzialem 650tki, a chcialem. Ale xkom na koniec wakacji wypalił z promocja na 259zl za rm550x , grzechem było nie wziąć :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Minciu napisał:

masz Krakena na 2080TI? Jak z chłodzeniem sekcji? Kleiłeś coś radiatorami czy został midplate czy na golasa dmuchasz?

Okres wrzesień 2019 do połowy sierpnia 2020 bez najmniejszego problemu. Sam nawiew temp mierzone laserem ok 70*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Phoenixsuple napisał:

To jest adapter? Bo wygląda jak indywidualny kabel do zasilacza zamiast standardowych 8pin. Czyli nie ma nawet możliwości podpięcia go do rozdzielonej linii 2x8pin, tylko wszystko idzie z dwóch osobnych wyjść zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest. Widziałeś 75cm przejśćówke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ADAPTER = Przejściówka ;) myślałem że takiego tasiemca chcą jako przejściówkę z opisów, aby gdzieś schować miejsce łączenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

tak, ADAPTER = Przejściówka ;) myślałem że takiego tasiemca chcą jako przejściówkę z opisów, aby gdzieś schować miejsce łączenia. 

Łącznie 1.5m albo i więcej okablowania zasilającego o wysokim natężeniu i łączeniu w środku, no co się może nie udać. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie piszą że to Adapter, a to po prostu pełnoprawny kabel ;) Tylko wpinany do zasilacza pod 2x8pin. Albo nawet pod 4x8PIN, bo normalnie to z jednego 8pin wychodzi 2x8pin.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, ghs napisał:

całość tej szopki (chłodzenie, zasilanie) to po to aby upewnić łosi, że podwyżka 20-30(50?)% cen, i tak już z kosmosu wyjętych, to konieczność dla tak "przełomowych" technologii. w następnej serii chłodzenie i zasilanie wróci do starych formatów a ceny zostaną. tak się kroi leszcza! apple może spokojnie się uczyć od nvidii. więc 700W starczy :E.

bh6ol7jz54i51.jpg?width=640&height=640&c

 

 

IqG4dXn.png

EfceslxXsAI62Rv.png

 

Zobaczymy co będzie z cenami bo Nvidia musiała robić korekty cena vs fps swoimi Superkami bo im AMD "popsuło rynek" ;)

Optymiści jak widać sugerują że Nvidia nie będzie szarżować z cenami, co będzie to się okaże.

 

uPZlrLD.png

Można patrzeć też przez pryzmat nie "cyferki nazwy karty" a wydajności którą otrzymujemy za daną cenę.

 

 

 

Gdyby się okazało że wzrosty wynoszą powiedzmy najmniej +30-35%, a ceny by były takie same lub minimalnie (powiedzmy +5-10%) wyższe to użytkownicy szarpaliby nowe karty jak kotek torcik :rotfl: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Minciu napisał:

Wszędzie piszą że to Adapter, a to po prostu pełnoprawny kabel ;) Tylko wpinany do zasilacza pod 2x8pin. Albo nawet pod 4x8PIN, bo normalnie to z jednego 8pin wychodzi 2x8pin.

Nie to nie jest normalnie, normalnie to było 1 kostka 8pin = jedna wiązka do zasilacza.
Potem nadeszło premium, żydzenie na kablach ale dawanie kondensatorów. ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to zwykły rozgałęziacz. nie wnoszący nic. Ani nie ma więcej prądu z takiego mixu wtyczek anie to bardziej bezpieczne 

jedynie to wygada ładniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie pisałem że będzie taniej. Sam pewnie w tej generacji nie kup... wróć :) nie zerkne na recke której ktoś nie podrzuci z twierdzeniem że tam tylko 3080 ze słabszymi :E Bądźmy poważni...

 

@up mniej miejsca zajmuje. Ktoś tu nakreślił inny szlak już podczas prac jak ktoś pewnie słusznie zauważył.

@minciu racja :P

 

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym się ostro zdenerwował jakby się okazało,że 750W nie wystarczy (za czasów Sandy miałem 520W,ale to już byłby śliski  spot dla i9 -  przy zmianie z SB zmieniłem zasilacz .....i co teraz znowu zmiana? ledwo 2 lata zasilacz ma)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej sklejacz niż rozgałęziacz :-D 

 

Teraz, Zhao napisał:

Też bym się ostro zdenerwował jakby się okazało,że 750W nie wystarczy (za czasów Sandy miałem 520W,ale to już byłby śliski  spot dla i9 -  przy zmianie z SB zmieniłem zasilacz .....i co teraz znowu zmiana? ledwo 2 lata zasilacz ma)  

wystarczy spokojnie. Chyba że masz w planie ponieść PL, podkręcić i9 pod korek i jechać wszystko testem zasilacza, czyli furmark i Prime w  jednym :D

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel to nie jest przejściówka i podłączymy go tylko do zasilaczy Seasonic i innych w tym standardzie pinów po stronie PSU. Kto nie ma modularnego zasilacza to będzie musiał czekać na przejściówkę z kabli 8 pin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co będą miały customy. Jak 3x pin w najwyższych to pewnie i w gratisie pl do ponad 400W :D Z referentami to się przy premierze dowiesz. 8 dni pinć i pół godziny :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że Nvidia będzie dodawać przejściówkę zamiast tego kabla. Byłoby to bardziej uniwersalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się okaże że będą przejściówki z molexów. Z jednej strony 8pin z drugiej 3xmolex w cenie dolara za sztukę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, severall napisał:

Całkiem możliwe, że Nvidia będzie dodawać przejściówkę zamiast tego kabla. Byłoby to bardziej uniwersalne. 

Tego kabla na 100% nie dostaniesz bo to autorski kable tylko do Seasonica a nvidia jak juz dorzuci zwykla przejsciowke. Autorskie kable wypusci kazdy producent zasilaczy pod wlasne modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wszystkie modele będą takimi grzałkami jak RTX 3090, więc nie wszędzie te kable będą miały takie samo znaczenie. Nie sądzę, byście wszyscy mieli od razu kupić flagowy model :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, severall napisał:

Ten kabel to nie jest przejściówka i podłączymy go tylko do zasilaczy Seasonic i innych w tym standardzie pinów po stronie PSU. Kto nie ma modularnego zasilacza to będzie musiał czekać na przejściówkę z kabli 8 pin. 

Ale nadal nie wiem do czego ta przejściówka? nowe karty mają mieć ileś tam x 8pin i PCB 3090 z wycieków ma m.in. 3x8pin. Tylko wersja Founders Edition ma mieć teoretycznie 12pin i NV ma dodawać tutaj w zestawie odpowiedni kabelek, więc skąd to całe zamieszanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mALEK napisał:

Ale nadal nie wiem do czego ta przejściówka? nowe karty mają mieć ileś tam x 8pin i PCB 3090 z wycieków ma m.in. 3x8pin. Tylko wersja Founders Edition ma mieć teoretycznie 12pin i NV ma dodawać tutaj w zestawie odpowiedni kabelek, więc skąd to całe zamieszanie?

Za chwilę pojawią się "nowe" zasilacze "12pin ready" i biznes się kręci. Kiedyś nowe proce napędzały sprzedaż nowych mobo i ramu. Teraz nowe GPU napędza sprzedaż zasilaczy :)  

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BlindObserver napisał:

. Nie sądzę, byście wszyscy mieli od razu kupić flagowy model :D 

Nie widziales ile osob w sygnaturkach już ma RTX'a 3090 :E

 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BlindObserver napisał:

Raczej nie wszystkie modele będą takimi grzałkami jak RTX 3090, więc nie wszędzie te kable będą miały takie samo znaczenie. Nie sądzę, byście wszyscy mieli od razu kupić flagowy model :D 

Wszystko zależy od tego ile nvidia sobie zażyczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...