Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Phoenixsuple napisał:

Dwie gierki to ze niby jakie, jak jedna dodadza to bedzie dobrze. Na dwie nowosci nie ma co liczyc o ile wgl cos dadza.

Do turingów miałeś przeważnie bundle z 2 gierkami ;) bf5/anthem pozniej jeszcze był control chyba z jakas inna gierka.. 

Moze do ampere tez dadzą cyberpunka z codem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Jak cie nie interesuje dodatkowa wydajnosc za friko to wporzadku ale ja nie lubie marnowac sprzetu ;)

Podnieść trochę zegary jak najbardziej, ale luzowanie kurka power limit aby ugrać 50 MHz nigdy nie mnie rajcowało. No może kiedyś jak nowa karta oznaczała tygodniowe sesje z benchmarkami, ale teraz.. ustawię +100 na rdzeniu i niech sobie tak działa.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, bleidd napisał:

aby ugrać 50 MHz

Odpal sobie gre ktora zbija PL od razu na domyslnej nastawie. Zrob OC i odkrec PL to moze przestaniesz pisac takie glupoty o 50Mhz. OC gpu potrafi nawet do 10% zwiekszyc wydajnosc a to nie malo jesli jest za friko ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, bleidd napisał:

Podnieść trochę zegary jak najbardziej, ale luzowanie kurka power limit aby ugrać 50 MHz nigdy nie mnie rajcowało. No może kiedyś jak nowa karta oznaczała tygodniowe sesje z benchmarkami, ale teraz.. ustawię +100 na rdzeniu i niech sobie tak działa.

hmmm to jak podniesiesz zegar o te 100mhz skoro nawet na stock będzie lecieć w dół szybciej przez mniejsze limity mocy bez ruszenia PL ? :> a słabsze sztuki wywalą się nawet na +25mhz jak nie odkręcisz limitu :D

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz tego komentowac nie bede bo gosc totalnie nie wie o czym pisze a OC to chyba mu sie przysnilo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lekkim UV zawsze zapas większy do PL zostaje ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Stawiam 2799zl za 3070 i wydajnosc max do 10% nizsza niz 2080ti.

Kto da wiecej :D

daję +10% wydajności 2080ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też spodziewałem się 10-5% wolniej niż 2080Ti ale po cichu liczę na 5% szybciej :) żeby różnica była większa niż 1080Ti->2070S

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie czysta wydajność będzie o te parę % niższa od 2080ti, ale w rt nadrobi sporo :P . Też obstawiam podobnie, 2500-2800zł za tą kartę.. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie że jeszcze wydajność RT powinna być wyższa choćby nawet 3070 była na poziomie 2080S to w RT powinno być szybciej niż na 2080Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Send1N napisał:

wydajność RT powinna być wyższa choćby nawet 3070 była na poziomie 2080S to w RT powinno być szybciej niż na 2080Ti

Licze na to i jakies fajne boosty przy nowych Tensorach w DLSS tak zeby CP2077 blyszczal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

KINGSAJZ DLA KAŻDEGO! :E  Nvidia nadal zarobi, bardzo dobrze zarobi bo jadą na konkretnych marżach.

RTX 3070 = 150% RTX 2070 = Cena bez zmian

RTX 3080 = 150% RTX 2080 = Cena bez zmian

RTX 3080 Ti = 150% RTX 2080 Ti = Cena bez zmian

Gdzieś widziałem wyliczenie że trend wszystkich modeli i rodzin kart Nvidii licząc chyba od GTX 600 aż do RTX 2000 to średnio +37% do kolejnej generacji więc dajesz Jensen +37% i ceny bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, novi napisał:

Pewnie czysta wydajność będzie o te parę % niższa od 2080ti, ale w rt nadrobi sporo :P . Też obstawiam podobnie, 2500-2800zł za tą kartę.. 

dokładnie! teraz trzeba określać dwa parametry rt-off i rt-on. z rt-off 3700~2080ti bo 5% (3% to za małe odchylenie w tym przypadku) to błąd pomiaru, procedury testowej i optymalizacji drivera. z rt-on pewnie będzie z 30% szybciej niż na 2080ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie info, że 1 września Asus zaprezentuje nowe produkty z serii ROG, co najpewniej oznacza po prostu autorskie modele RTX 30.

Ma być stream na żywo o godzinie 18:00.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie 1 września wszystko będzie wiadomo. I czy jedna nerka na 3090 starczy czy nie :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dadi82 napisał:

Pięknie 1 września wszystko będzie wiadomo. I czy jedna nerka na 3090 starczy czy nie :E

asus rog strix oc jedyne 8999zł

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dadi82 napisał:

Pięknie 1 września wszystko będzie wiadomo. I czy jedna nerka na 3090 starczy czy nie :E

Jak już o anatomii mowa: ja stawiam że nerka + jądro do 3090 do 3080 sama nerka styknie

Edytowane przez Send1N
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze bedzie w koncu chodz raz jedna dobra premiera gdzie zaleja towarem od razu rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Send1N napisał:

Jak już o anatomii mowa: ja stawiam że nerka + jądro do 3090 do 3080 sama nerka styknie

Nerka OK ale jądra nie oddam ?:naughty::szczerbaty:

Ja tam bym jakiegoś Aorusa chętnie przytulił jakby podobnie wyglądał do serii 2000. Tylko pewnie musiałby być ze 40% większy bo tamto chłodzenie totalnie nie daje rady przy tiajce.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy cos wycieknie z benchmarkow, byc moze Jensen jeszcze nie poslal sterownikow i dopiero po premierze zaczna sie testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do testów potrzebne są nie tylko sterowniki, ale przede wszystkim karty :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gret

Już ma 3090 niech wrzuci testy przedpremierowe :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mówiłem wydajność średnio 100% lepsza od 2080ti :P

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku jak zobaczyłem te kable 12pin, to kurde, do czego ja chcę startować mając Seasonic Focus Gold 550W, jeszcze się okaże, że RTX 3060 to będzie dla niej za dużo:szczerbaty:
Planuję zmienić tego swego gtx 1660ti na rtx 3060- zależnie od ceny, w najgorszym razie na 2060s/2070s albo czekanie na rtx3050Ti itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...