Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie jedynie zaskakuje, ze niby 3080 10GB ma byc w polowie wrzesnia a wersja 20GB 2 tygodnie pozniej?  Troche dziwne zachowanie jak na nVidie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Eltik napisał:

Nie. 3070 i 3080 beda w podobnych cenach tzn drozsze ale niewiele. Podrozeje 3060 i 3090 bedzie mial nowa polke cenowa

Ciekawe czy bedzie sens zmienic mojego GTX 1080...No jakos sobie nie wyobrazam tego ze nvidia sama sie zaora wypuszczajac RTX 3070 za 2,5-3 tys zl o wydajnosci 2080 Ti za 5-6 tys aktualnie

 

Przesiadka z GTX 1080 na RTX 3070 powinna dać wzrost ponad dwukrotny, czyli ponad 100%, a to nie mało.

Przy RTX 3080 to już będzie grubo, jak będzie w cenie 3500-4000 zł to biorę go bez zastanowienia.

 

3 minuty temu, samsung70 napisał:

teraz tak poważnie i na serio, 

serią 20XX nie byłem zanteresowany.. no jakoś po prostu była ta premiera, ale granie dla mnie w 1440p na 1070 jest do tej pory akceptowalne, nawet nowe tytuły jak Horzion daje rade uruchowmic w 1440p z drobnymi cieciami detali, 

dzisiaj odpaliłem rebooty tomb raidera w 4 k i na karcie miałem ze 20 FPS, czy jest sens pakować się w 3070 po to by zagrać raz jeszcze w ulubione gry ale w 4 K, bo nowe nie pojdą ? 

 

Gry, które przeszedłem w FHD i które zapamiętałem, w 4k na 32' wyglądały o wiele lepiej i miałem ochotę ponownie w nie zagrać.

Więc w 4k jak najbardziej warto ograć swoje ulubione gry, RTX 3070 będzie dobrym wyborem.

Edytowane przez Doamdor
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tabelki(o ile prawdziwa) to straszne dziury wydajnościowe pomiędzy poszczególnymi modelami. Ewidentnie widać że nV się zabezpieczyła na to, co może wypuścić AMD, albo po prostu w przyszłym roku wydać odświeżone wersje. Tu praktycznie dla każdego modelu jest miejsce na jego wersję Ti/Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Doamdor napisał:

Gry, które przeszedłem w FHD i które zapamiętałem, w 4k na 32' wyglądały o wiele lepiej i miałem ochotę ponownie w nie zagrać.

Więc w 4k jak najbardziej warto ograć swoje ulubione gry, RTX 3070 będzie dobrym wyborem.

Z FullHD  przesiadka na 4K owszem, ale  już z 1440p na 4K nie robi efektu WOW, przynajmniej na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie interesuje fhd i duzo fps . wole to niz 4k tym bardziej ze mam swiezo kupiony monitor fhd 240 hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, samsung70 napisał:

teraz tak poważnie i na serio, 

serią 20XX nie byłem zanteresowany.. no jakoś po prostu była ta premiera, ale granie dla mnie w 1440p na 1070 jest do tej pory akceptowalne, nawet nowe tytuły jak Horzion daje rade uruchowmic w 1440p z drobnymi cieciami detali, 

dzisiaj odpaliłem rebooty tomb raidera w 4 k i na karcie miałem ze 20 FPS, czy jest sens pakować się w 3070 po to by zagrać raz jeszcze w ulubione gry ale w 4 K, bo nowe nie pojdą ? 

Tak. 4k a najlepiej jeszcze z HDR na dobrym OLED. To jakbyś w inne gry grał.

Jest tylko mały problem te 8GB pamięci na karcie faktycznie starczy na stare tytuły i może kilka nowych w 4k :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, samsung70 napisał:

wiec dla mnie weterana gtx 1070 taki przeskok będzie mega odczuwalny ! 

chyba, że dadzą 8 GB to nie biore ... 

Wielkiego wyboru nie ma, teraz na prezentacji będzie RTX 3080 10GB i RTX 3090 24GB, może wrzucą od razu RTX 3070, który zapewne będzie miał 8GB, lub zobaczymy go dopiero w październiku.

Więc w tym roku godzisz się na to co jest, albo czekasz do 2021r na kolejne wersje karty, które zapewne się pojawią, gdy okaże się, że AMD ma czym odp na te karty.

9 minut temu, blubaju napisał:

Z FullHD  przesiadka na 4K owszem, ale  już z 1440p na 4K nie robi efektu WOW, przynajmniej na mnie.

Dla mnie robi sporą różnice, bo na WQHD widziałem pikselozę np w czcionkach, w grach też nie trudno dostrzec różnice w wyświetlanym obrazie. Do WQHD RTX 3070 to będzie kiler.

8 minut temu, Eltik napisał:

mnie interesuje fhd i duzo fps . wole to niz 4k tym bardziej ze mam swiezo kupiony monitor fhd 240 hz

 

W takim przypadku to zmiana procesora będzie konieczna.

Edytowane przez Doamdor
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, samsung70 napisał:

i to jest właśnie to co mnie strasznie trapi ... wiadome człowiek chciałby mieć 20 GB, ale chlep tez trzeba jeśc. 

Najwyzej przesuniesz sobie nieco wielki post... na wrzesnien :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Doamdor napisał:

 

Więc w tym roku godzisz się na to co jest, albo czekasz do 2021r na kolejne wersje karty,

Trochę sprzeczne informacje widzę, raz że wersja 3080 20GB ma wyjść szybko jak na nVidię (np. z tej tabelki po koreańsku), a raz że wszystko inne niż 3090, 3080-10GB i 3070 to 2021 rok.

 

Tak w ogóle, to przydałaby się jakaś ankieta ile osób co planuje kupić. Ceny już wstępnie znamy. Ciekawe ile osób bierze w ciemno 3090, ilu zadowala 3070,  ile chce 3080 nie czekając na wersję 20GB, a ile właśnie woli te 20GB niż 10 i chętne jest poczekać.

Dla mnie złoty środek to chyba jednak 3080-10GB.  Ewentualnie 3070, poczekam na realne testy z fps w grach i coś się pewnie dobierze

Edytowane przez Gravitational
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Doamdor napisał:

Dla mnie robi sporą różnice, bo na WQHD widziałem pikselozę np w czcionkach, w grach też nie trudno dostrzec różnice w wyświetlanym obrazie.

Na jakiej wielkości monitorze? Ja na 27` nie widzę żadnej pikselozy, ani w czcionce ani w grach.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio było tyle promocji na zasilacze seasonica ze można było wybierać i przebierać. Zaglądaj na peperka ;) Mnie bardzo ciekawi czy w tym roku wyłuszcza 3060 model bo biorę go tez pod uwagę. 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, samsung70 napisał:

a tak zupełnie z innej beczki, czy przez premierę nowej generacji zauważył ktoś wzrost cen zasilaczy ? wiele się mowie, ze nowe gpu będą bardzo prądożerne, więc dobra to okazja dla sklepów i producentów na podniesienie cen - o tak po prostu , normalna rynkowa zagrywka, 

 

sam - posiadacz 6 letniego Corsair cx750W Bronze zaczynam powoli zastanawiać się czy nowy zasilacz nie będzie potrzebny ... ? 

Zasilacz to zakup na lata, ja mam AX860 od 2014r, miałem go w tym roku wymieniać, ale nawet nie wiem na co i po co, jak przez lata więcej jak 300W nie był obciążany.

Może w końcu z RTX 3080 to się zmieni, pocisnę OC na maks i może zakręci wentylatorem. ?

Jestem ciekaw jak prądożerne będzie Ampere przy maksymalnym OC.

 

 

7 minut temu, blubaju napisał:

Na jakiej wielkości monitorze? Ja na 27` nie widzę żadnej pikselozy, ani w czcionce ani w grach.

Problemem tu jest PPI. Ja jestem wzrokowcem, więc dla mnie teraz optymalne to 140PPI.

Edytowane przez Doamdor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, samsung70 napisał:

i to jest właśnie to co mnie strasznie trapi ... wiadome człowiek chciałby mieć 20 GB, ale chlep tez trzeba jeśc. 

No dlatego nie wiem czy pchanie się w 4k jest dobrym rozwiązaniem jak nie ma na to budżetu. I dobre wyświetlacze 4k są drogie i karty graficzne do tej rozdzielczości to też dużo ponad 3000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są gry które w 4k na dużym tv są dla mnie niegrywalne, próbowałem kiedyś pubg ale to było słabe. Takie RDR 2 to poezja, jednak 2080ti pociła się strasznie. Dlatego sam czekam na pierwsze testy. 

pytanie co do producentów, czy ktoś poza GB i EVGA nie zakłada plomb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Doamdor napisał:

Zasilacz to zakup na lata, ja mam AX860 od 2014r, miałem go w tym roku wymieniać, ale nawet nie wiem na co i po co, jak przez lata więcej jak 300W nie był obciążany.

Może w końcu z RTX 3080 to się zmieni, pocisnę OC na maks i może zakręci wentylatorem. ?

 

Swietny PSU. Po to sie kupuje dobry zasilacz, zeby miec spokoj na lata, chcociaz znam i takich co do GPU za 3k pln pakowali zasilacze za 150 zl :E

PS. @RozQ Zotac tez nie ma plomb.

Edytowane przez amsztel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Doamdor napisał:

Przesiadka z GTX 1080 na RTX 3070 powinna dać wzrost ponad dwukrotny, czyli ponad 100%, a to nie mało.

Aby 3070 dał 2 krony wzrost względem 1080, to musiały pogonić 2080TI, co jest mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Griszah napisał:

Aby 3070 dał 2 krony wzrost względem 1080, to musiały pogonić 2080TI, co jest mało prawdopodobne.

Z drugiej strony GTX 1070 jest szybszy od 980Ti, wiec do jutra mozemy jedynie gdybac :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, amsztel napisał:

Z drugiej strony GTX 1070 jest szybszy od 980Ti, wiec do jutra mozemy jedynie gdybac :E

Myślę, że nieco dłużej poczekamy, do pierwszych testów, jutro za dużo to się nie dowiemy jeśli chodzi o wydajność. 

Sam mam GTX 1080 Gaming X i chętnie bym wymienił na coś nowszego, pomimo ze gram już bardzo niewiele :)

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, frog67 napisał:

Ee9UnMqUMAEP5X1?format=png&name=medium

Takie tam z internetów znalezione, ale wątpię w te tabelkę ... 3070TI ciekawe, ale za mała różnica względem zwykłej 3070

Mam nadzieję, że w przypadku RTX 3060 ta tabelka się nie potwierdzi, bo nie rozumiem, po co wydawać kalkę podstawowego RTX 2060? Byłbym srogo zawiedziony, bo liczyłem na wydajność pomiędzy RTX 2070 i 2070 Super...Jeśli tak to będzie wyglądać, to raczej poświęcę kilka stówek więcej na RTX 3070. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta wydajnosc jest najwazniejsza no bo jak wyszly turingi to ja nie mialem na co zmienic swojej GTX 1080 bo po prostu jedyna jako tako karta ktora dawala przyrost byl RTX 2080 Ti (2080 to byl 1080 Ti mniej wiecej wiec zbyt maly przyrost do poniesionych kosztow z kolei 2080 Ti cenowo poza zasiegiem)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Griszah napisał:

Aby 3070 dał 2 krony wzrost względem 1080, to musiały pogonić 2080TI, co jest mało prawdopodobne.

Są gry gdzie GTX 1080 uzyskuje 2x mniej fps w 4k od RTX 2080Ti, nie wspominając o braku RT i DLSS 2.0.

Każda kolejna nowa gra będzie tworzona z myślą o RTX 3xxx, a nie GTX 1xxx.

 

GTX 1070 przegonił GTX 980Ti

perf_1080p.png

perf_1440p.png

 

Jak patrze na specyfikacje, pobór prądu RTX 3080, to tu będzie pogrom moje GTX 1080 w 4k ?

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz ze mnie juz tak nie interesuje maksowanie detali tylko wieksza ilosc fps przy tych detalach co teraz moge ustawic a w zasadzie wszystkie gry ogrywam na wysokich/ultra majac dobrze ponad 60 fps

Kij tam z RT wazne jest DLSS 3.0 ktore niby ma dzialac w kazdej grze z TAA wiec...zrobilaby sie dosc pokazna liczna tytulow ze wsparciem tej funkcji co mogloby jeszcze bardziej zwiekszyc przewage na turingiem i pascalem. Domniemywam ze RTX 2000 nie dostanie wsparcia dla DLSS 3.0

Jesli RTX 3070 zrowna sie lub wyprzedzi RTX 2080 Ti i bedzie kosztowal 2,5-3 tys zl to bedzie karta hit niczym GTX 970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Eltik napisał:

No ta wydajnosc jest najwazniejsza no bo jak wyszly turingi to ja nie mialem na co zmienic swojej GTX 1080 bo po prostu jedyna jako tako karta ktora dawala przyrost byl RTX 2080 Ti (2080 to byl 1080 Ti mniej wiecej wiec zbyt maly przyrost do poniesionych kosztow z kolei 2080 Ti cenowo poza zasiegiem)

Jak ktoś oczekuje przyrostów blisko 2x to tak dopiero 2080ti to zapewni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli 3070 ?

Jesli bedzie skok taki jak z Maxwella na Pascala to chyba powinnismy byc zadowoleni. Na wiecej byl jakos bardzo nie liczyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma z czego zrobić takiego przyrostu. Dlatego już w 3080 jest TU102 i pompowane TDP by jak najwięcej wycisnąć.

16nm, boost 3.0 i uproszczenie logiki pomimo spadku TDP przy Pascalu zapewniły duży wzrost wydajności.

Jakby uzyskali dostatecznie duży wzrost wydajności na wat z poprawek architektury + zejście na 7nm to by nie pompowali tak TDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...