Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy mogą mnie za to co powiem spalić i ukamienować ale dla mnie RT to strata miejsca w gpu. Sam miałem wywieszony jęzor na biorąc 2080 TI. Potem okazało się wielkim nic. W obecnej postaci to tylko spowalniacz. Wolę klasyczną, dobrze dopracowaną i płynną grafikę w 4K i okolicach niż skaczący w 30-40 fps RT. Dlatego liczę na dobrą wydajność bez RT. Już obecne nowe gry bez tego "dodatku" potrafią chodzić na granicy 50-60 fps. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sideband napisał:

Jakby uzyskali dostatecznie duży wzrost wydajności na wat z poprawek architektury + zejście na 7nm to by nie pompowali tak TDP.

Niedobrze, a tak liczyłem na niskie TDP w RTX 3050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Niedobrze, a tak liczyłem na niskie TDP RTX 3050.

Będzie niskie, będzie też wersja bez wtyczki zasilającej i z chłodzeniem pasywnym, kwestia tylko jaką to będzie miało wydajność.

No chyba, że RT żłopie tyle prądu, ze się nie uda, to lipa będzie.

Do premiery RTX 3050 to zapewne daleko.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eagle napisał:

Niektórzy mogą mnie za to co powiem spalić i ukamienować ale dla mnie RT to strata miejsca w gpu. Sam miałem wywieszony jęzor na biorąc 2080 TI. Potem okazało się wielkim nic. W obecnej postaci to tylko spowalniacz. Wolę klasyczną, dobrze dopracowaną i płynną grafikę w 4K i okolicach niż skaczący w 30-40 fps RT. Dlatego liczę na dobrą wydajność bez RT. Już obecne nowe gry bez tego "dodatku" potrafią chodzić na granicy 50-60 fps. 

A wiesz o tym, że "RT Core" zajmują niewielką część powierzchni GPU. Poza tym jak większość nie rozumiesz, że to nie gracze głównie skorzystali na dużym wzroście wydajności w RT. Jak chcesz coś wywalać by zmniejszyć powierzchnie GPU to zacznij od tensorów, które jeszcze bardziej urosną w Ampere. Ale nic takiego nie nastąpi.

Poza tym sama architektura spowodowała taki wzrost ilości tranzystorów.

54 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Niedobrze, a tak liczyłem na niskie TDP w RTX 3050.

Ale w czym problem poprawić fabrykę ?Myślisz, że mając przykładowo 3080 na co dzień leciałbym z TDP 320W i standardową ustawioną tablicą. Przecież to głupota ?

Patrząc na proces(oby TSMC) i wzrost TDP 2080ti FE vs 3090 to będzie ~45-50% wydajności do przodu, ale przy 2080 non super vs 3080 to już może być ~60%.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jesteśmy już tak blisko zapowiedzi. Kiedy to zleciało? Wow. 
Chciałbym podziękować wam wszystkim za umilenie czasu tym wątkiem, było trochę śmiechu, trochę płaczu, ale zostało już tak niewiele...

Ja niestety dopiero będę mógł tutaj zajrzeć po prezentacji, mam nadzieję, że wszyscy będziemy zadowoleni z cen i wydajności :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo interesuje RTX 3070 z wydajnością niby 2080 ti. Jest jedno ale. Ta karta będzie miała tyle samo pamieci co mój obecny RTX 2070 Super. Mam monitor 1440p i ciekawe jak to będzie wyglądać w nowych grach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sideband napisał:

Ale w czym problem poprawić fabrykę ?Myślisz, że mając przykładowo 3080 na co dzień leciałbym z TDP 320W i standardową ustawioną tablicą. Przecież to głupota ?

No wiadomo że UV musi być :thumbup: 

RTX 3050 @UV powiedzmy max 70Watt i wydajność RTX 2060? będę happy... wydajność RTX 2060 Super? będę bardzo happy :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność tych kart bez RT mocno się raczej nie zmieni, 3080 będzie na poziomie 2080ti mniej więcej prawdopodobnie. Mowa była głównie o poprawie wydajności z RT, do takiego stopnia, że w zasadzie nie będzie spadku fps lub będzie znikomy. Na ile to prawda to się okaże. Ja natomiast sądzę, że w niedługim czasie będzie dużo więcej tytułów, które będą rt oferować, skoro nowe konsole mają również to wspierać, więc kupno tych kart będzie miało większy sens. No i jeśli ta wydajność przy rt okaże się prawdą, to ceny obecnej serii polecą zapewne ostro w dół, bo się okaże, że 3060 bedzie oferować podobne osiągi z rt jak 2080 ti :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żadna gra z RT mnie nie zachwyciła. Różnica jest zbyt mała a wymagania zbyt duże. Zbędny bajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory się zgodzę, że cudów nie było, ale ogólnie technologia ma ogromny potencjał, a wymagania tak jak nvidia obiecuje nie będą niedługo problemem. Wyjdzie w praniu, ale według mnie wszystko wskazuje na to, że ta technologia będzie szła zdecydowanie do przodu w najbliższych latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się dziś mocno niektórzy zdziwią,zwłaszcza hura optymiści.Czytam i nie wierze co się tu wypisuje.3060 dogoni 2080ti:rotfl:  A mówi wam coś Konsola,BigNavi,Intex Xe,Super,Ti,do tego podatek covidowy itd... :rotfl: Jak będzie przeszło 20%-30% to całujcie nvidie :respect: Jest taka patowa sytuacja na rynku gpu,a wielu ma namyśli jakiś cud z wydajnością dziś.Ja wiem że wiara przenosi góry ale kaska u kurteczki już niestety NIE.Jak czytam te sny o karcie 3070 za 2500 o wydajności za 5500 to mnie śmiech ogarnia.Na pewno topowe karty będą super ,ale od 3070 w dół, będzie jutro kupa śmiechu . Będzie 30% i przeszło 50 w RT i to za 3k zeta .Normalnie dziś znowu nvidia będzie :sex: "Entuzjastów" i napaleńców.A bym zapomniał, nawet nie ma gier żeby uzasadnić te wzrosty wydajności .Oj będzie płacz i lament za parę godzin.Mnie interesuje czy dadzą DLSS 3.0 posiadaczą rtx 2000 czy jak zwykle :rozga:

  • Confused 5
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ramirez 70 napisał:

No to się dziś mocno niektórzy zdziwią,zwłaszcza hura optymiści.Czytam i nie wierze co się tu wypisuje.3060 dogoni 2080ti:rotfl:  A mówi wam coś Konsola,BigNavi,Intex Xe,Super,Ti,do tego podatek covidowy itd... :rotfl: Jak będzie przeszło 20%-30% to całujcie nvidie :respect: Jest taka patowa sytuacja na rynku gpu,a wielu ma namyśli jakiś cud z wydajnością dziś.Ja wiem że wiara przenosi góry ale kaska u kurteczki już niestety NIE.Jak czytam te sny o karcie 3070 za 2500 o wydajności za 5500 to mnie śmiech ogarnia.Na pewno topowe karty będą super ,ale od 3070 w dół, będzie jutro kupa śmiechu . Będzie 30% i przeszło 50 w RT i to za 3k zeta .Normalnie dziś znowu nvidia będzie :sex: "Entuzjastów" i napaleńców.A bym zapomniał, nawet nie ma gier żeby uzasadnić te wzrosty wydajności .Oj będzie płacz i lament za parę godzin.Mnie interesuje czy dadzą DLSS 3.0 posiadaczą rtx 2000 czy jak zwykle :rozga:

Ja bardziej teoretyzuje na podstawie tego, co czytałem :P Co to wyjdzie z tego się okaże. Cały ten temat to w dużej mierze pobożne życzenia forumowiczów itp. bo potwierdzonych faktów to tak na prawdę prawie nie ma na ten moment :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej RTX2000 siedzisz, że Cię DLSS interesuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ramirez 70 napisał:

No to się dziś mocno niektórzy zdziwią,zwłaszcza hura optymiści.Czytam i nie wierze co się tu wypisuje.3060 dogoni 2080ti:rotfl:  A mówi wam coś Konsola,BigNavi,Intex Xe,Super,Ti,do tego podatek covidowy itd... :rotfl: Jak będzie przeszło 20%-30% to całujcie nvidie :respect: Jest taka patowa sytuacja na rynku gpu,a wielu ma namyśli jakiś cud z wydajnością dziś.Ja wiem że wiara przenosi góry ale kaska u kurteczki już niestety NIE.Jak czytam te sny o karcie 3070 za 2500 o wydajności za 5500 to mnie śmiech ogarnia.Na pewno topowe karty będą super ,ale od 3070 w dół, będzie jutro kupa śmiechu . Będzie 30% i przeszło 50 w RT i to za 3k zeta .Normalnie dziś znowu nvidia będzie :sex: "Entuzjastów" i napaleńców.A bym zapomniał, nawet nie ma gier żeby uzasadnić te wzrosty wydajności .Oj będzie płacz i lament za parę godzin.Mnie interesuje czy dadzą DLSS 3.0 posiadaczą rtx 2000 czy jak zwykle :rozga:

Poczytaj słowniki i książki najpierw a potem myśl i wypowiadaj się o grafikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ramirez 70 napisał:

No to się dziś mocno niektórzy zdziwią,zwłaszcza hura optymiści.Czytam i nie wierze co się tu wypisuje.3060 dogoni 2080ti:rotfl: 

To źle czytałeś albo znalazłeś akurat rodzynka. Większość wypisuje że rtx 3070 może dogoni rtx 2080 ti. Tylko nikt nie wie czy będzie to ogólna czysta wydajność czy raczej jednak tylko RT. Swoją drogą nikt nie każe tobie kupować karty graficznej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed premierą marzenia, a po premierze przykra rzeczywistość ;). Bajki wypisywane tutaj o wydajności nowych kart są naprawdę mocne. Wszystko wskazuje na to, że 3080 to będzie nieco szybsza odmiana 2080ti(nie mówię o śledzeniu promieni, bo to inna para kaloszy), a 3070 to odpowiednik 2080/2080 Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, RozQ napisał:

 

pytanie co do producentów, czy ktoś poza GB i EVGA nie zakłada plomb?

Moja "Evcia" 1080Ti SC Black miała plombę producenta na backplate nad śrubą - wymiana chłodzenia wymagała zdjęcia backplate - fakt, że plomba się bezproblemowo odkleiła i że karta była dwa miechy po gwarancji, ale jednak na mocarnej karcie EVGA (chodzi o GPU a nie konkretnie o model karty - "Super Mega Wyczes Edition") plomba była.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, gret napisał:

WTF? :D

Tam nie brakuje czegoś?

Wszystkiego - to "gołe" PCB.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pioneer83 napisał:

Wszystkiego - to "gołe" PCB.?

Nie o to chodzi :E

Chodzi mi o długość :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, gret napisał:

Nie o to chodzi :E

Chodzi mi o długość :P

Faktycznie krótka, ale też nie ma na niej miejsca na "zasilanie" i wtyczkę więc pewnie kolejny fake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pioneer83 napisał:

Faktycznie krótka, ale też nie ma na niej miejsca na "zasilanie" i wtyczkę więc pewnie kolejny fake.

a na tym pierwszym foto lewy górny róg pcb? akurat na 12pin :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gret napisał:

Nie o to chodzi :E

Chodzi mi o długość :P

To jest PCB z Fonders edition. PCB trochę przypomina Fury 

krótkie pcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...