Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Armage169 napisał:

Do kart pokroju 2070S czy  3070 spokojnie dobry zasilacz 500-600W da rade. 3080 to już raczej terytorium 600-650W do 3090 700W+. Wiadomo bez OC.

Jeśli chcesz podkręcać CPU i GPU  to dołóż nawet ekstra 150-250W do zasilacza

Ja mam nadzieje że mój RM550x spokojnie ogarnie 3070

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie GPU dogoniły monitory i TV - czasy płynnej rozgrywki w 4K w 60fps tuż za rogiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce obstawiam że 3080 będzie miał ~30% nad 2080Ti bez RT.  Ten wczesny test Digital Foundry pokazuje super optymistyczny scenariusz na wybranych grach, no i jest finansowo związany z NV. ;) Tak czy inaczej nie jest źle patrząc na cenę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak mnie zastanawia co Amd zrobi? Dalej są problemy na kartach 5700, a big navi to jak nie będzie mieć ceny, problemów ze sterami itd itp to może być hit... Oczywiście żart. Nie radzą sobie z rdna, a oni chcą wypuścić rdna2... Przesunięcie premiery raczej się szykuje, i Ci którzy zachwalają amd powinni zrobić jedną rzecz, na którą jest już za późno... 5700 se będzie można na półkę postawić, bo kto ją kupi za cenę jaką ma? Tylko nieogar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, jakie macie doświadczenia z FE w kwestii kultury pracy i temperatur? Zastanawiam się, czy celować w taką kartę czy czekać na porządne referenty, które pewnie będą trochę droższe...Nadal jestem pod wrażeniem wczorajszej prezentacji i cen tych kart w stosunku do wydajności, oby więcej takich niespodzianek w tej branży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD nie przesuwa premier :D  No chyba że chodzi o przyspieszenie, wystarczy wspomnieć pierwszą generację Ryzena która wylądowała w sklepach jakieś 3-4 miechy przed czasem.  :E
Głownym punktem nacisku w RDNA2 ma być zgodność z DX12 Ultimate czego nie oferuje pierwsza generacja, wydajnościowo raczej szału nie będzie bo szczytem możliwośći AMD był jak na razie Radeon VII, czyli karta z grubsza na poziomie 2080. Tak więc Big Navi może podskoczy do 2080 Ti, ale na więcej nie liczę.

Dzisiaj w nocy był wysyp 2080 Ti, ale ceny nadal od 3000-3500, widać posiadacze wciąż nie tracą nadziei że sezon na jelenie jeszcze się nie zakończył.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić a tu brak cen :( 

https://www.scan.co.uk/shop/computer-hardware/gpu-nvidia/nvidia-geforce-rtx-3080-graphics-cards

 

Tutaj z cenami ale zamówić się też nie da

https://www.overclockers.co.uk/pc-components/graphics-cards/nvidia/geforce-rtx-3080

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Azgaroth napisał:

Pytanko, jakie macie doświadczenia z FE w kwestii kultury pracy i temperatur? Zastanawiam się, czy celować w taką kartę czy czekać na porządne referenty, które pewnie będą trochę droższe...Nadal jestem pod wrażeniem wczorajszej prezentacji i cen tych kart w stosunku do wydajności, oby więcej takich niespodzianek w tej branży :)

Trzeba poczekać na testy, jeśli kultura pracy tego chłodzenia będzie dobra (w końcu jest półpasywny tryb) to wole wziąć referenta niż te Gaming Trio RGB niereferenty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, forfun napisał:

Ale trzeba powiedzieć, że właściciele RTX 2080ti zostali ładnie wyr...(inne słowo nie pasuje) przez zielonych :D. Liczyć sobie ponad 1000$ za kartę wartą niecałe 500 :)... Niektórzy popuścili patrząc na znany i lubiany portal aukcyjny.

Może i tak, ale patrząc na amd, ich problemy z 5700 to kto po pokazie NV to kupi w normalnej cenie,nawet po 50% zniżce to będzie ciężko, a jak wjedzie jeszcze 3060  to amd może pakować walizki i wyjechać w bieszczady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko czekać na testy na Komputer Świat :lol2:

Edytowane przez kamilos69
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak się zastanawiam, do 2k@144Hz 3080 czy 3070 może wystarczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, joloxx9 napisał:

Hmm tak się zastanawiam, do 2k@144Hz 3080 czy 3070 może wystarczyć?

3080 starczy na dłużej, bo następnego skoku wydajności spodziewać się można przy 5xxx

Narazie póki testów nie będzie, to ciężko określić... Na papierze fajnie, a jak naprawdę, to poznamy lada dzień. 

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, joloxx9 napisał:

Hmm tak się zastanawiam, do 2k@144Hz 3080 czy 3070 może wystarczyć?

Mam podobny dylemat.

3070-tka wydaje się być skrojona idealnie do 2k. Do tego nie będzie prądożerna i można będzie kupić kartę z dobrą kulturą pracy.

Z drugiej strony RTX 3080 ma wszystkiego zauważalnie więcej, cena też do przełknięcia. Martwi mnie tylko pobór prądu. Ciężko będzie schłodzić takiego potwora. Cicho raczej nie będzie...

Trzeba będzie poczekać do testów niereferentów, bo ten FE to brzydal i chłodzenie też mnie nie przekonuje, ta wtyczka 12-pin i zabawa z przejściówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ramirez 70 napisał:

No będzie będzie ale W RT z DLSS.Ale za chiny ludowe nie uwiężę że w takim przykładowo Total War będzie w 4k 100% do wydajności.Już samo to że komp będzie miał botlenecka, bo nie ma cpu pod nie które gry.Albo 2k czy 4k albo bezsens kupowania.Patrząc na te pieknie malowane paseczki,to 3060 za 1500 o wydajności 2080 super.A ha ha ale sie tu niektórzy nagrzali na słońcu.Albo to wielki KIT albo big navi jest big navi i nvidia :rozga:Ja sie tylko zastanawiam czemu niektórzy tu całuja nvidia za te dlssy itd. Przeciez do jasnej ciasnej to nie jest czysta wydajność w grze.Sztucznie pudrowanie i wyostrzanie gier w niżej rozdzielczości w cenie z 4liter niektórym rozgrzewa mózgi i portfele do czerwoności.A potem przychodzi pierwsza lepsza gra typu Kingdome Come,Total war itd.....i bańka prysła.

Jak nie czysta wydajność to co? Czy Doom Eternal korzysta z DLSS lub RT? Widziałeś porównanie DigitalFoundry?

W dniu 1.09.2020 o 01:35, ramirez 70 napisał:

No to się dziś mocno niektórzy zdziwią,zwłaszcza hura optymiści.Czytam i nie wierze co się tu wypisuje.3060 dogoni 2080ti:rotfl:  A mówi wam coś Konsola,BigNavi,Intex Xe,Super,Ti,do tego podatek covidowy itd... :rotfl: Jak będzie przeszło 20%-30% to całujcie nvidie :respect: Jest taka patowa sytuacja na rynku gpu,a wielu ma namyśli jakiś cud z wydajnością dziś.Ja wiem że wiara przenosi góry ale kaska u kurteczki już niestety NIE.Jak czytam te sny o karcie 3070 za 2500 o wydajności za 5500 to mnie śmiech ogarnia.Na pewno topowe karty będą super ,ale od 3070 w dół, będzie jutro kupa śmiechu . Będzie 30% i przeszło 50 w RT i to za 3k zeta .Normalnie dziś znowu nvidia będzie :sex: "Entuzjastów" i napaleńców.A bym zapomniał, nawet nie ma gier żeby uzasadnić te wzrosty wydajności .Oj będzie płacz i lament za parę godzin.Mnie interesuje czy dadzą DLSS 3.0 posiadaczą rtx 2000 czy jak zwykle :rozga:

Jakoś twoje wczorajsze prognozy dotyczące wzrostu wydajności się średnio sprawdziły, a dalej piszesz z taką samą pewnością.

Edytowane przez SebastianFM
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko ten pobór prądu, patrzac na 3x 8 pin w 3080, będzie masakryczny.

Nie wiadomo jak z temperaturami takiego GPU, ale osiągnięcie 60-70C w niereferentach jak to bywało w RTX2070 Super/RTX2080 będzie niewykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, forfun napisał:

Ale trzeba powiedzieć, że właściciele RTX 2080ti zostali ładnie wyr...(inne słowo nie pasuje) przez zielonych :D. Liczyć sobie ponad 1000$ za kartę wartą niecałe 500 :)... Niektórzy popuścili patrząc na znany i lubiany portal aukcyjny.

Jak się dali to ich wina. Zresztą ja bym tego tak nie nazwał. Miałem 2080Ti sprzedałem jakiś czas temu i teraz za mniejszą kasę kupię 3080. Każdy rozsądny kto nie kupuje karty na 5-7 lat sprzedaje z miesiąc dwa przed premierą. Ja sprzedałem duzo wcześniej ale tylko dlatego że i tak nie miałem czasu nagranie. Zawsze tak jest że stara generacja zostaje zmieciona przez nową cenowo.  To nic nowego ~1070=980ti 3070=2080Ti. Wyjątkiem były turingi gdzie bliżej było tak 2080=1080ti ale właśnie tam była zmiana z GTX na RTX. Ja od marca pisałem że tak będzie 3070=2080Ti i się sprawdziło. A jak ktoś się śmiał bo "nvidia nie da karty za 2,5K o wydajności tej za 6K" to trudno. Mam nadzieję że przy hopperach skok bedzie porównywalny. Choć wtedy ceny pewnie wzrosną bo jednak za 2-3 lata te 8/10GB to może być już mało jak na nową generację. Z drugiej strony pewnie za kilka miesięcy będą rtx 3070/3080 16/20GB. Choć ja bym wolał 3090 12GB.

W każdym razie u mnie oczywiście o ile będę zainteresowany hopperem schemat się powtórzy. Czyli sprzedaż ampere na 2-3 miesiące przed premierą next gen. A ten 2 miesięczny "detox" dobrze mi robi :szczerbaty:

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bez znaczenia,  czy otrzymam +60-80% wydajności względem 1080Ti to i tak muszę wymienić kartę. Szkiełko, które posiadam 2560x1440 ładnie obleci w 165Hz ? Powinna pięknie trzymać minimalny FPS. 

Wezmę najtańszą 3080 ze stajni ? EVGA. Pójdzie bloczek EK i będę się cieszył jak mysz do sera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do testów bardziej interesuje mnie pobór prądu i temp niż sama wydajność rok temu kupiłem 750w bo wg wielu osób "do single GPU więcej nie trzeba" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, CS_pAqu napisał:

Wszystko fajnie, tylko ten pobór prądu, patrzac na 3x 8 pin w 3080, będzie masakryczny.

Nie wiadomo jak z temperaturami takiego GPU, ale osiągnięcie 60-70C w niereferentach jak to bywało w RTX2070 Super/RTX2080 będzie niewykonalne.

2080Ti X trio miał 2x8 + 1x6 pin więc różnica nie wielka. Ale to nie referent, w MSI chłodzenie było miazga. Znaczy jest.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Targaryen napisał:

Chce do ryzena 1600 AF @ 4.2 (tego nowego) wsadzić 3070 do grania w 2k 

Pytanie czy duży bottleneck będzie, no tylko bez sensu teraz lepszy cpu kupować jak nie długo nowe ryzeny 

Ten cpu sie nie nadaje do rtx 2060 a Ty piszesz o 3070 ?‍♂️?‍♂️?‍♂️ Żaden ryzen poniżej Zen2 nadawać się nie będzie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, CS_pAqu napisał:

Wszystko fajnie, tylko ten pobór prądu, patrzac na 3x 8 pin w 3080, będzie masakryczny.

Nie wiadomo jak z temperaturami takiego GPU, ale osiągnięcie 60-70C w niereferentach jak to bywało w RTX2070 Super/RTX2080 będzie niewykonalne.

? 3080 będzie 2x 8 z przejściówka do 1x 12. O jakim 3x 8 piszesz? 

NV trochę strzeliła sobie w kolano tym wentylatorem wciągającym powietrze do góry na CPU, jak ktoś ma bardzo słabo wentylowana obudowę, albo nie potrafi zamontować wiatraków i jego air Flow jest wszędzie, albo o zgrozo obudowa jest źle zaprojektowana to ciekawe wyjdą kwiatki z temp. 

Chyba że NV wzięła pod uwagę najbardziej niekorzystne warunki i do nich się odniosła, chociaż raczej nie sądzę, wybrali najbardziej korzystne. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheMr. napisał:

? 3080 będzie 2x 8 z przejściówka do 1x 12. O jakim 3x 8 piszesz? 

NV trochę strzeliła sobie w kolano tym wentylatorem wciągającym powietrze do góry na CPU, jak ktoś ma bardzo słabo wentylowana obudowę, albo nie potrafi zamontować wiatraków i jego air Flow jest wszędzie, albo o zgrozo obudowa jest źle zaprojektowana to ciekawe wyjdą kwiatki z temp. 

Chyba że NV wzięła pod uwagę najbardziej niekorzystne warunki i do nich się odniosła, chociaż raczej nie sądzę, wybrali najbardziej korzystne. 

A teraz to niby karty magicznie teleportują gorące powietrze poza budę??? Też leci do góry na proca... Żadna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TheMr. napisał:

? 3080 będzie 2x 8 z przejściówka do 1x 12. O jakim 3x 8 piszesz? 

NV trochę strzeliła sobie w kolano tym wentylatorem wciągającym powietrze do góry na CPU, jak ktoś ma bardzo słabo wentylowana obudowę, albo nie potrafi zamontować wiatraków i jego air Flow jest wszędzie, albo o zgrozo obudowa jest źle zaprojektowana to ciekawe wyjdą kwiatki z temp. 

 

Czas na proca AIO zakładać, 3080 powinno parować się z mocnymi procami. AIO wcale nie jest takie drogie a daje bardzo dużo. Sam procek ma dużo lżej, no i oczywiście przepływ poietrza w budzie jest znacznie lepszy. IMO wieże na CPU dla mnie do przeszłość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukibossss napisał:

A teraz to niby karty magicznie teleportują gorące powietrze poza budę??? Też leci do góry na proca... Żadna różnica.

Co innego przez backplate, co innego praktycznie direct airflow na CPU. Wiatrak CPU będzie musiał ten dodatkowy ciepły wiaterek wywalić przez tył obudowy, jak ktoś ma z tyłu 140 to spoko, jak ktoś ma mało wydajne 120...

1 minutę temu, dadi82 napisał:

Czas na proca AIO zakładać, 3080 powinno parować się z mocnymi procami. AIO wcale nie jest takie drogie a daje bardzo dużo. Sam procek ma dużo lżej, no i oczywiście przepływ poietrza w budzie jest znacznie lepszy. IMO wieże na CPU dla mnie do przeszłość. 

Nie mam zamiaru zakładać AIO kiedy wieże zapewniają nie dużo gorsze tempy. Za 300 zł mam prawie topowe wieże, AIO zaczyna się od 600... 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dadi82 napisał:

2080Ti X trio miał 2x8 + 1x6 pin więc różnica nie wielka. Ale to nie referent, w MSI chłodzenie było miazga. Znaczy jest.

73 stopnie tego niereferenta w stresie wedlug serwisu guru3d. Strzelam, ze 80C bedzie mialo w stresie te nowe 3080tki. Pobór mocy tego 2080Ti Trio to jak SLI GTX1070. Dla mnie odpada taka prądożerna grafika. Celuję w takim razie w GTXa3070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...