Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, joloxx9 napisał:

Hola hola, to 750W zasilacz nie podoła 3080? :heu: 

Tak jak masz i9 @ 1.5V, 20 dysków HDD i będziesz GPU kręcić pod sufit to może i klęknie. Ja jakoś nie martwię się o swoje 550W a zamierzam tam zapodać 3080.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie, brak gwarancji i modlitwa codzienna przed każdą grą zaczynająca się od "żeby się tylko nie z**bało"   :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Crypt Oni sami siebie wyj..., jeśli ktoś nie sprzedał swojej karty w odpowiednim do tego momencie to kogo może za to winić? Wychodzi nowa generacja to chyba logiczne ze poprzednia straci na wartości.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat psu ale chodzi o GPU. Mój focus ma 4 wtyczki 8 pin ale na jednej lini idą dwie, zawsze puszczałem dwa kable. Przy 3 mam jechać 2+1 czy jakaś przejściówka z molexow? xD

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, @lek napisał:

Ja celuję w RTX 3080 z moim 680W powinien dać radę, tutaj bardziej chodzi i sprawność zasilacza, niż jego moc. Cóż z tego jak masz 800W, jak jego sprawność wynosi 70% 

Chyba nie bardzo wiesz o czym piszesz. Nawet chińskie no-namy nie podają na tabliczce znamionowej mocy jaką ciągną z gniazdka...

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dadi82 napisał:

Właśnie miałem to wkleic. A poniżej 3k to już żaden problem "ludzką" wersje dostać.

A pierwsze foto od wersji 2080, walek pewnie jakis na szybko ktos wykorzystuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie celuję w RTX 3080, mój zasilacz dziadek XFX kiedyś ciągną CF z Radeonów R9 290 + i7 2600k@5GHz 1,5V pobierając z gniazdka ok 800W i nic mu nie było :E , więc takiego RTX'a 2080 to z palcem pociągnie.

 

121212.jpg

 

Mój PC 6 lat temu, matko jak ten czas leci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

A od kiedy postep to wyjebanie klientow??? Jakby byla za mala wydajnosc to placz, za duza to tez placz :rotfl: Ktos marudzil jak Pascale gniotly Maxwele???

Tak, ale za jakie pieniądze? Tutaj 2080ti potrafiły kosztować po 5kzł. Jakby były po 3kzł i następna generacja (jak tu 3080) kosztowała by te 3,2kzł to przejście na nowa generacje byłoby z korzyścią dla wszystkich, a tak teraz, jest tylko dla kupujących używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Aldatha napisał:

teraz to moze z 1000 Ci ktos da :D

Chyba sobie żarty robisz, nie popadajmy w takie skrajności.Allegro nie ma w zasobach użytkowników tylko z pclaba którzy kupią nową karte nvidia tylko po to żeby ją mieć a i tak jej nie wykorzystają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

A pierwsze foto od wersji 2080, walek pewnie jakis na szybko ktos wykorzystuje.

Może i tak ale przez allegro jak wałek to nie ma problemu ze zwrotem kasy raczej. Ale też jak wspomniałem za ~3k jest sporo "normalnych" wersji. I te ceny raczej wzrastać nie będą. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Crypt napisał:

Tak, ale za jakie pieniądze? Tutaj 2080ti potrafiły kosztować po 5kzł. Jakby były po 3kzł i następna generacja (jak tu 3080) kosztowała by te 3,2kzł to przejście na nowa generacje byłoby z korzyścią dla wszystkich, a tak teraz, jest tylko dla kupujących używki.

Podziękuj górnikom za to.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Crypt napisał:

Tak, ale za jakie pieniądze? Tutaj 2080ti potrafiły kosztować po 5kzł. Jakby były po 3kzł i następna generacja (jak tu 3080) kosztowała by te 3,2kzł to przejście na nowa generacje byłoby z korzyścią dla wszystkich, a tak teraz, jest tylko dla kupujących używki.

To trzeba bylo sprzedac wczesniej i nie plakac ;) Meczace to juz jest naprawde to wasze narzekanie, jak ktos nie jest zaradny i nie kombinuje to juz jego problem.

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ditmd napisał:

Podziękuj górnikom za to.

Chyba raczej sklepom, ktore sprzedawaly karty z x-krotnym przebiciem. Gornicy nie maja nic do tego.

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sklepy same wykupywały hurtowo swoje stany magazynowe.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

To trzeba bylo sprzedac wczesniej i nie plakac ;) Meczace to juz jest naprawde to wasze narzekanie, jak ktos nie jest zaradny i nie kombinuje to juz jego problem.

Dokładnie najpierw narzekanie że karty będą za drogie. A po premierze że za tanie bo Turingi lecą na pysk. MASAKRA :szczerbaty:

  • Like 3
  • Haha 3
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, amsztel napisał:

Chyba raczej sklepom, ktore sprzedawaly karty z x-krotnym przebiciem. Gornicy nie maja nic do tego.

Mają, bo zwiększony popyt przy niskiej dostępności powoduje automatyczny, ekonomiczny wzrost ceny produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Crypt napisał:

Tak, ale za jakie pieniądze? Tutaj 2080ti potrafiły kosztować po 5kzł. Jakby były po 3kzł i następna generacja (jak tu 3080) kosztowała by te 3,2kzł to przejście na nowa generacje byłoby z korzyścią dla wszystkich, a tak teraz, jest tylko dla kupujących używki.

cebulowe pierdolenie. Jak widać wysyp 2080TI nastąpił zaraz po zapowiedziach, czyli ich użytkownicy doskonale wiedzieli o tym że szykuje się next gen i może namieszać. Chcieli prawdopodobnie przyjanuszować do końca i łudzili się, że ,, odzyskają" więcej hajsu. Trzeba było myśleć wcześniej i tak jak większość tutaj mądrych pozbyć się topki 1 - 2 miechy temu

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym kupić 3090 founders, niezależnie od nieciekawej wartości price/perf. w porównaniu do 3080. Po prostu kaprys.

Jak można to załatwić najlepiej, skoro na stronie NV mają być dostępne dopiero od 9/24? Tylko sprawdzanie co 5 minut od północy 23/09 i maniakalne wciskanie F5 wchodzi w grę?? Jest jakiś dobry bot na sklep Nvidii, albo inny trik?

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kiedy mniej więcej można spodziewać sie pierwszych niereferentów na amazonie? i drugie pytanie, czy będą referenty z dwoma wentylami czy tylko z jednym?

Edytowane przez wilq_24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, plmnb napisał:

Mają, bo zwiększony popyt przy niskiej dostępności powoduje automatyczny, ekonomiczny wzrost ceny produktu.

I pewnie dlatego w PL podczas krytpo-szalenstwa karty byly srednio 100€ drozsze niz w Niemczech. Zyjemy w kraju skrajnej januszerki i zwalanie winy na gornikow czy kogokolwiek innego tego nie zmieni.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, amsztel napisał:

I pewnie dlatego w PL podczas krytpo-szalenstwa karty byly srednio 100€ drozsze niz w Niemczech. Zyjemy w kraju skrajnej januszerki i zwalanie winy na gornikow czy kogokolwiek innego tego nie zmieni.

Żyjemy w kraju gdzie myślenie zaczyna być czymś nienormalnym. Większość ludzi nie myśli bo po co skoro wszystkiego dowiedzą się z TV, czy od "januszy" sukcesu z forum itp. :szczerbaty:
A myślenie samodzielne naprawdę nie boli. ?

Edytowane przez dadi82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dadi82 napisał:

Żyjemy w kraju gdzie myślenie zaczyna być czymś nienormalnym. Większość ludzi nie myśli bo po co skoro wszystkiego dowiedzą się z TV, czy od "januszy" sukcesu z forum itp. :szczerbaty:
A myślenie samodzielne naprawdę nie boli. ?

Nie boli ale wymaga wysilku, a to juz za duzo dla wiekszosci osob :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy było, jeśli tak to sorki, w sumie nic wielkiego:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, SebastianFM napisał:

To przedstaw swój doskonały plan, jak NVidia miałaby wydawać coraz wydajniejsze karty, żeby nikt nie stracił.

tak jak amd. kiedyś powiedzieli wprost że klepią cały czas to samo w tej samej cenie aby klienci co kupili układ 5-10 lat temu nie poczuli się zasmuceni :E

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zauważyliście, jak zmieniły się proporcje ilości rdzeni a co za tym idzie wydajności między 70 a 80 w najnowszej generacji porównując do Turing'ów?
Teraz to RTX 3080 ma lepszy stosunek wydajności do ceny niż RTX 3070 i dodatkowo o 25% więcej pamięci.
Natomiast RTX 3070 nie miażdży (aż tak bardzo ?) RTX'a 2070.

iPFx3q5.png

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...