Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, rager84 napisał:

To już są jaja ?

Jaja to beda kiedy sie ludzie rzuca na strixy jak na cieple buleczki tudziez zimne browary i cena podskoczy do 900 funow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sponsi napisał:

nVidia robi trochę to, co AMD z Ryzenami. Spójrzcie - Ryzeny Zeny jakie tanie były, to powiedzmy grafy 10xx,

potem Zen+, Zen 2 to poziom 20xx,

a teraz jak wprowadzili 3xxx to to są ceny intelowskie...  (30xx u nVidii).

Podobny schemat widzę.

Chyba nie pamiętasz cen Ryzena 7 1800X 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na CCL każda 3080 po £799 hahaha, poza strixami które ceną już doganiają 3090 ???

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rager84 napisał:

Na CCL każda 3080 po £799 hahaha, poza strixami które ceną już doganiają 3090 ???

Welcome to Republic of Gamers :lol2::E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś dodać na stronie nvidii już swój adres, żeby później nie było problemu z zakupem? Boję się, że boty wykupią zapasy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie kiedy będą pierwsze testy niereferentów?

Miałem 1080ti gaming x trio i jak patrzyłem jakie temperatury ludzie mają na innych chlodzeniach ( nawet strixach), to ciężko było mi uwierzyć, że jest aż tak dobrze u mnie. ( w stresie Max 60 stopni, przy 100% uzyciu, wiatraki na 70%)

Ciekawe jak bedzie to sie w 3xxx przedstawialo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dawidoxx napisał:

 

3 godziny temu, TheMr. napisał:

Zacznijmy od tego że Norwegia ma powalone ceny od początku. Nie po to zarabiasz tam po 30-40k NOK. Pamiętam rozmowę z ludźmi którzy tam żyją to trzeba liczyć wszystko x2 z lekką ręką. 

 

Mówisz o brutto czy netto. Bo z brutto tak dużo po opłatach nie zostaje. Bez promo - tak ceny są wysokie.

Edytowane przez iron_butterfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto poczekać na testy.

Być może Cyberpunk będzie też takim wyznacznikiem jak kiedyś Wiedźmin 3 w kontekście wydajności nowych kart graficznych i kierunku dalszego rozwoju gier. Wówczas dopiero będziemy mogli coś więcej powiedzieć o tym, czy np. taki GTX 3070 8 GB będzie wystarczający, czy też będzie dostawał zadyszki z powodu braku RAM-u przy maksymalnych ustawieniach. Głupio byłoby kupić kartę niby mocną, a potem przesuwać suwaki w lewo, bo RAM na karcie się skończył. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, PACIK19 napisał:

Da się jakoś dodać na stronie nvidii już swój adres, żeby później nie było problemu z zakupem? Boję się, że boty wykupią zapasy. 

Zbinduj sobie swój adres i pełne dane ;) 

 

35 minut temu, _rdk_ napisał:

Przecież nikt ich nie porównuje, rozmowa jest o wzroście cen GPU nVidii w ostatnich latach

Trudno Ci zrozumieć rozmiar rdzenia i po ile NV kupuje dany rdzeń? Sprawność wafla to swoją drogą. NV obecnie mogła zniżyć ceny bo kupuje u Samsunga prawie po kosztach, taniej niż w TSMC, przy okazji kupuje tylko sprawne wafle. Jest to pierwsza od dawna agresywna polityka cenowa NV. 

NV w 2015 była warta 30$ na NASDAQ, obecnie jest warta 550$. Jak kogoś dziwi, że nie może wiecznie kupować kart poniżej 1000 zł to może czas wrócić do podstawówki? Bo serio nie nadaje się do dorosłego życia. 

  

1 minutę temu, addept napisał:

Warto poczekać na testy.

Być może Cyberpunk będzie też takim wyznacznikiem jak kiedyś Wiedźmin 3 w kontekście wydajności nowych kart graficznych i kierunku dalszego rozwoju gier. Wówczas dopiero będziemy mogli coś więcej powiedzieć o tym, czy np. taki GTX 3070 8 GB będzie wystarczający, czy też będzie dostawał zadyszki z powodu braku RAM-u przy maksymalnych ustawieniach. Głupio byłoby kupić kartę niby mocną, a potem przesuwać suwaki w lewo, bo RAM na karcie się skończył. :szczerbaty:

I tak, i nie. Cyber będzie grywalny z RT, bez RT nie będzie robił takiej miazgi, a gier z RT będzie dalej jak na lekarstwo do przynajmniej połowy 2021 roku. 

Edytowane przez TheMr.
  • Thanks 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to prawda co tam piszą że poszło 20 sztuk to znaczy że w Polsce dzbanów nie brakuje :E
N6jI642.jpg

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TheMr. napisał:

Trudno Ci zrozumieć rozmiar rdzenia i po ile NV kupuje dany rdzeń? Sprawność wafla to swoją drogą. NV obecnie mogła zniżyć ceny bo kupuje u Samsunga prawie po kosztach, taniej niż w TSMC, przy okazji kupuje tylko sprawne wafle. Jest to pierwsza od dawna agresywna polityka cenowa NV. 

NV w 2015 była warta 30$ na NASDAQ, obecnie jest warta 550$. Jak kogoś dziwi, że nie może wiecznie kupować kart poniżej 1000 zł to może czas wrócić do podstawówki? Bo serio nie nadaje się do dorosłego życia.

Rzuć ceną wafla z 2007/8 i dziś, podyskutujemy...

Gdzieś ty znalazł w moich postach jakieś zdziwienie? Zwyczajne stwierdzenie faktu iż karty wyraźnie zdrożały w ostatnich latach. Nie wiem co z tobą nie tak, ale mam wrażenie że napisałeś tego posta aby się przyp***, nie ważnie jak nonsensownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy również potrzebują grafiki na tu i teraz ;)

 

Sam nienawidzę czekać i jak czymś jestem zainteresowany to kupuje A nie oglądam pudełka bądź liżę  przez szybę...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia dostała po dupie za Turingi, teraz userzy Turingow dostana po dupie za ich kupienie :E

Moim zdaniem każdy kto przeczekał na Pascalu zrobił bardzo dobry i rozsądny ruch. Teraz za "teoretycznie" te same pieniądze będzie ponad trzykrotny wzrost wydajności a w przypadku GTX 1070 czterokrotny. To własnie ci użytkownicy najlepiej wyjdą teraz na wymianie GPU. Turing był pomyłką za którą ktoś musiał zapłacić żebyśmy dostali Ampere w takiej samej praktycznie cenie :E 

Edytowane przez kadajo
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ketiw555 napisał:

Jeżeli to prawda co tam piszą że poszło 20 sztuk to znaczy że w Polsce dzbanów nie brakuje :E
 

Ale wiesz o tym, że 2070S brakuje tylko 30% do 3070? Gaming Trio X 3070 coś czuję że nie spadnie poniżej 2600 zł, a dostępność będzie na mizernym poziomie. 2070S to w dalszym ciągu dobra karta do 1440p, jak cały hajp minie będzie warta ~2000-2200 zł. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, samsung70 napisał:

Od razu dzbany. 

Nie każdy jest fanem grafiki i kompów i pewnie ludzie którzy po prostu grają i lub są rodzicami kupili ten sprzęt dla swoich dzieci. 

Tacy ludzie nie śledzą rynku 

Czy nie referenty też będą od 17 września? 

No  jednak dzbany imo. Jak nie można poczekać miesiąc i za tę samą kasę kupić kartę wydajniejszą o 40% To jednak trzeba być dzbanem.

Chyba że po 14 dniach te karty wrócą na zwroty 14 dniowe ?

Edytowane przez dadi82
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, _rdk_ napisał:

Rzuć ceną wafla z 2007/8 i dziś, podyskutujemy...

Gdzieś ty znalazł w moich postach jakieś zdziwienie? Zwyczajne stwierdzenie faktu iż karty wyraźnie zdrożały w ostatnich latach. Nie wiem co z tobą nie tak, ale mam wrażenie że napisałeś tego posta aby się przyp***, nie ważnie jak nonsensownie

Stwierdzanie faktu na poziomie, że dzisiaj trawa jakaś mniej zielona. Albo niebo bardziej niebieskie. Nie wiem co z Tobą jest nie tak, ale masz wyraźnie ból tylnej części ciała na wzrost cen. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po oficjalnych testach na paru pożądanych serwisach  przekonamy się jaką będzie wydajność :) 

Na razie wszystko jest pisane palcem po wodzie w miarę mocnym i przekonującym  ale nadal palcem.

Edytowane przez Walther

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to i tak będę kupował 3070 gdzieś w listopadzie - grudniu dopiero. Najpierw to ja się muszę rozejrzeć za nowym zasilaczem i monitorem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TheMr. napisał:

Stwierdzanie faktu na poziomie, że dzisiaj trawa jakaś mniej zielona. Albo niebo bardziej niebieskie. Nie wiem co z Tobą jest nie tak, ale masz wyraźnie ból tylnej części ciała na wzrost cen. 

??? stary, ja się poddaję - Ty potrzebujesz wykwalifikowanej pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, _rdk_ napisał:

??? stary, ja się poddaję - Ty potrzebujesz wykwalifikowanej pomocy

I vice versa. Nie będę robił offtopu i się kłócił z osobą która uważa Titana RTX jako top konsumencki, i myli półki cenowe wśród NV ?

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie wydajność to wiemy od marca mniej więcej jeszcze raz:

3070~=2080Ti

3080 ~szybsze o 30% od 2080 Ti

3090 ~szybsze o 50% od 2080 Ti

Nie będę się kłócił  z nikim o 5% w lewo czy prawo. :E

 

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dadi82 napisał:

Jak będzie wydajność to wiemy od marca mniej więcej jeszcze raz:

3070~=2080Ti

3080 ~szybsze o 30% od 2080 Ti

3090 ~szybsze o 50% od 2080 Ti

 

A jesteś tego pewien i dasz sobie łeb uciąć?

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, samsung70 napisał:

I jak ktoś kupić 3070 8GB to też będzie dzban bo nie poczekał kilka miesięcy na nową wersję z większą ilością GB? 

Nie bo większa ilość vramu nie da nic w aktualnych tytułach. A jak ktoś odpowie że już za 2-3 lata da. To ja na to że za 2-3 lata będą hoppery. :E Ale ale konsole wincej ramu mieć nie będą więc kto będzie pisął gry pod 16GB vram?

4 minuty temu, Walther napisał:

A jesteś tego pewien i dasz sobie łeb uciąć?

 

?

A chcesz się założyć. Albo inaczej podaj choć jedną przesłankę że tak nie będzie.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dadi82 napisał:

Jak będzie wydajność to wiemy od marca mniej więcej jeszcze raz:

3070~=2080Ti

3080 ~szybsze o 30% od 2080 Ti

3090 ~szybsze o 50% od 2080 Ti

Nie będę się kłócił  z nikim o 5% w lewo czy prawo. :E

 

2070S brakuje średnio 20-25% do 2080Ti? Czyli o mniej więcej tyle samo 3070 będzie szybszy od 2070S. NV podała 50% względem zwykłej 2070 ;) 

Dajmy średnią cenę 3070 z rozsądnym chłodzeniem na poziomie 2600 zł (FE nie bierzemy pod uwagę), -20% do ceny względem wydajności i cyk mamy realną wartość nowej 2070S. Oczywiście nie biorę tutaj pod uwagę wydajności w RT która będzie pewnie do 50% lepsza na 3070, ale nazywanie ludzi dzbanami to bym się wstrzymał. Po prostu jest na razie wielka panika, i panikarze sprzedają. Dostępność będzie mizerna to cena 3070 przebije 3k i znowu będzie wyczekiwanie na spadek cen ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, samsung70 napisał:

Jako posiadacz 1070 jestem zachwycony co jest w nowej ofercie, ceny są 2 miarę okej, ale te ilości vram w 3070 i 3080 trochę zniechęcają, chętnie wziąłbym 3070 ale 8 GB będzie mało za 2 lata do 4k.

Czy marka zotac trinity to dobra karta była w poprzednich genach? 

I pytanie do tych co się znają, co jest zazwyczaj lepsze referent czy karta od innego producenta w tej samej cenie? 

Pozdrawiam 

Zostaje jeszcze opcja użwek 2080ti jak mało vramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...