Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Różowa karta graficzna LOL. Co zostało zobaczone nie da się odzobaczyć....

 

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Shade napisał:

Różowa karta graficzna LOL. Co zostało zobaczone nie da się odzobaczyć....

 

Dziewczyn gamerek też trochę jest więc jakieś zbycie może być, na "kawaii" edyszyn

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Gravitational napisał:

Sprzedałem moją GTX1080 za 900 zł. Wystawiłem za 1000 do negocjacji, pojawiła się masa ofert, ale ludzie chcieli się targować, od 800 do 900. W końcu gość za 900 z odbiorem osobistym wziął. Aż ciężko było mi się z nią rozstać, bo chodziła naprawdę fajnie, cicho i była chłodna.

Teraz przeczekać na integrze (ale ból) do pierwszych modeli 3xxx. Oby nie było problemów z dostępnością bo serio, każdy dzień to dla mnie teraz dużo.

Kup jakies gpu za 300-400zl rx570/gtx1060 i nie stracisz nic przez ten czas. A jednak komp bardziej pelnosprawny bedzie niz na Integrze :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Dziewczyn gamerek też trochę jest więc jakieś zbycie może być, na "kawaii" edyszyn

Tylko, że to najczęściej tzw. "chłpczyce", które nie przepadają za różowym. :P

Edytowane przez ShadowMan
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gravitational napisał:

Sprzedałem moją GTX1080 za 900 zł. Wystawiłem za 1000 do negocjacji, pojawiła się masa ofert, ale ludzie chcieli się targować, od 800 do 900. W końcu gość za 900 z odbiorem osobistym wziął. Aż ciężko było mi się z nią rozstać, bo chodziła naprawdę fajnie, cicho i była chłodna.

Teraz przeczekać na integrze (ale ból) do pierwszych modeli 3xxx. Oby nie było problemów z dostępnością bo serio, każdy dzień to dla mnie teraz dużo.

900 zł, to jak za darmo, patrząc jaką mizerną wydajność oferują karty graficzne w tym przedziale cenowym.

Niereferencyjne RTX 3080 od 17 września, więc w trzecim-czwartym tygodniu miesiąca powinny być już testy wszystkich RTX 3080.

No chyba, że czekasz na RTX 3070, to ponad miesiąc. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, zozolek napisał:

To  lepiej może 3060 .. ?.

4790k poczciwy ale ddr3 to już pieśń przeszłości.  Minimalny fps też jest ważny.

Zakup  RTX 2080TI w cenie,  a widziałem okazje po  2100zł to  spoko opcja :)

 

Rozważam tez 3060, zależy jak blisko po OC będzie "70". A i 4790k się nie przejmuje zbytnio bo w przyszłym roku wymieniam na R7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Przy budowaniu platformy od zera = jasne.
Ale jak masz dopiero co kupionego np. SS 650W (który miał być na długo) z 10letnią gwarą (czyt. ja) za ledwie 5 dych mniej niż 750W - i teraz trzeba a) sprzedać 650 (ze stratą vs nowy) / b) rozbebeszyć kompa  c) dołożyć monetę do 750W d) zabebeszyć w kompa, i to wszystko aby... dostać nic (bo w zasadzie NIC się nie zmienia w kompie oprócz "spokoju w głowie" i błogosławieństwa na podpięcie new GPU). ;) Ciut bezsensowne. :(

 

Dam znać jak podepnę 3080 w tandemie z 10700k na SS 550W - więc mając 650W nie widzę problemu aby nie miało to  zadziałać?.

Z OC będę musiał  zrezygnować pewnie, ale na jakiś czas starczy  aż  NAD.

Nie sposób odmówić, że mając SS 850W mamy fajną sprawność energetyczną i nasz zasilacz pracuje dużo  ciszej.

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Shade napisał:

Różowa karta graficzna LOL. Co zostało zobaczone nie da się odzobaczyć....

Mnie już nic nie zdziwi ;) 2018-2019 to celowy trend różowych koszul męskich, taki na siłę - kto nie nosi ten homofob a prawdziwy facet nie boi się różowego i różowy jest very macho... tja... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ShadowMan napisał:

Tylko, że to najczęściej tzw. "chłpczyce" i nie przepadają za różowym. :P

Dawniej różowy był uznawany jako kolor dominujący - męski :E

 

Może trudno w to uwierzyć, ale kiedyś różowe ubrania uznawano… za męskie. Róż był wówczas bledszą, bardziej stonowaną wersją czerwieni, barwy królewskiej, której uzyskanie wiązało się z ogromnymi kosztami. Malarze zazwyczaj „ubierali” na różowo Jezusa, by podkreślić jego boskość i najwyższy status.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, blubaju napisał:

Nie przesadzaj, moja stara GTX1070 teraz służy u kumpla, który obecnie ogrywa "Horizon Zero Dawn" w ... 1440P na ustawieniach wysokich i wypluwa ok 50 FPS, to bardzo dobry wynik jak na takiego starucha Aż sam byłem zdziwiony ? Wiec tym bardziej nie mów że w 1080p nie daje rady.

Jakoś jeszcze daje radę ale już czuć że zaczyna się dusić. Więc czas powoli wybierać nowa GPU, RTX 2070 Super drażnił mnie cena zawsze a RX 5700XT kulturą pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, RyszardGTS napisał:

Grubo. Jeszcze nowych kart nie ma w sklepach a już aktualny (nadal) topowy model RTX2080Ti to produkt przestarzały :E 

Może to i dobrze, zobaczymy je wkrótce w "komp za 500zł" na youtubie jak 2080ti będą po stówkę na olxach/lolegrach ;););) :rotfl: 

W IT nowe produkty potrafią być już przestarzałe a co dopiero 2 letnie. Poczekamy zobaczymy ja tylko piszę swoje zdanie. Za 3070 przemawia wiele rzeczy a karta 2080ti nic już nowego nie pokaże. Niestety zieloni nie brali jeńców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dawidoxx napisał:

Dawniej różowy był uznawany jako kolor dominujący - męski :E

 

Może trudno w to uwierzyć, ale kiedyś różowe ubrania uznawano… za męskie. Róż był wówczas bledszą, bardziej stonowaną wersją czerwieni, barwy królewskiej, której uzyskanie wiązało się z ogromnymi kosztami. Malarze zazwyczaj „ubierali” na różowo Jezusa, by podkreślić jego boskość i najwyższy status.

Czyli Boski Galax :E  ciekawe jak się będzie kręcić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Przy budowaniu platformy od zera = jasne.
Ale jak masz dopiero co kupionego np. SS 650W (który miał być na długo) z 10letnią gwarą (czyt. ja) za ledwie 5 dych mniej niż 750W - i teraz trzeba a) sprzedać 650 (ze stratą vs nowy) / b) rozbebeszyć kompa  c) dołożyć monetę do 750W d) zabebeszyć w kompa, i to wszystko aby... dostać nic (bo w zasadzie NIC się nie zmienia w kompie oprócz "spokoju w głowie" i błogosławieństwa na podpięcie new GPU). ;) Ciut bezsensowne. :(

Boziu albo po prostu:
e) używać dalej 650

 

Macie wielkimi literami jeszcze raz:

RTX3080 750W*

*Rekomendacja w oparciu o komputer PC wyposażony w procesor Intel Core i9 10980XE. W zależności od konfiguracji systemu wymagania dotyczące mocy zasilacza mogą zostać obniżone.

 

750W z cpu HEDT 18/36 a oni z procesorami 4/8 czy 8/16 kilkadziesiąt stron płaczą nad zasilaczem ?

  • Haha 3
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, frog67 napisał:

Czyli Boski Galax :E  ciekawe jak się będzie kręcić 

Oby dobrze :D chyba że gpu są już wyżyłowane na maksa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen z nowej wersji Geforce Experience, zaciągnięte z reddita:
o6mw2k3q1mk51.png

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakieś ulepszenia :)

 

Ciekawe czy główne menu sterów też zmienia 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy chyba najniższe napięcie Ampere dostępne w krzywej boostów 0,7V (tak samo jak Turing).

Oczywiście karta sama będzie potrafiła zejść poniżej 0,7V ale użytkownik nie będzie miał wpływu na to.

315/405 sugeruje że karta siedzi w 2D, jeżeli tam jest 0,7V to na 99% w 3D najniższym napięciem w krzywej boostów tez będzie 0,7V.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, czytam i dzisiaj  z tego wszystkiego,  wystawiłem swoją RX 5700XT Nitro +, w sumie z ciekawości czy się sprzeda bez większej straty. Po południu miałem masę propozycji i poszła praktycznie od ręki za 1570 zł :szczerbaty:

Wsadziłem GTX 660 i czekam na Ampere 3080. Mam nadzieję, że zasilacz z sygnaturki uciągnie cały zestaw, z tego co piszecie to nie powinno być problemu. Czas pokaże :)

Edytowane przez Pitt_34
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pitt_34 napisał:

Czytałem, czytam i dzisiaj  z tego wszystkiego,  wystawiłem swoją RX 5700XT Nitro +, w sumie z ciekawości czy się sprzeda bez większej straty. Po południu miałem masę propozycji i poszła praktycznie od ręki za 1570 zł :szczerbaty:

Wsadziłem GTX 660 i czekam na Ampere 3080. Mam nadzieję, że zasilacz z sygnaturki uciągnie cały zestaw. 

Lekko da radę :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do 4K na Ultra przy 60 fps i do tego obowiązkowo raytracing, to co powinno być odpowiednie, 3080 czy 3090? Cyberpunk za mną chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pitt_34 napisał:

Wsadziłem GTX 660 i czekam na Ampere 3080. Mam nadzieję, że zasilacz z sygnaturki uciągnie cały zestaw, z tego co piszecie to nie powinno być problemu. Czas pokaże :)

Mam dokładnie ten sam zasilacz tylko w wersji 850W hehe...damy radę :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po chwili przerwy jestem spowrotem. Pytanie na jak długo i czy nie na dobre :E bez wdawania się w jakieś osobiste wycieczki do wielokrotnie podważanego pod względem sensowności piastowanego stanowiska kapitana Ślepaka i kilku którym myśle faktycznie dałem radość tym czym doprosiłem się o bana(no chyba że zedytuje :Up_to_s:). Całą grupkę pozdrawiam.

59510BBF8B420068FCD5041E5ABB094AE086F7E6

Stęskniliście się :E

Wracając do tematu. 

Mamy w końcu decydujący ruch Jensena. W kierunku konsol, gaszący trochę ambicje intela czy marginalizujący amd? O wydajność kilku tu udzielających się obrońców Turinga pragne uspokoić :E No chyba że nie umiecie odczytać skąd te wzrosty i jakie one są(pierwszy ze slajdów chyba). Ładnie goszą to na igorslab.de. Ciekawe co obcina skrzydła doomowi w tym czymś od digitalfoundry. On jeden bez dlss i rt za to i tak już odstawał mega na turinga od pascali.Ot duble fp32 jak ćwierkano od dobrych paru miesięcy. Jednak 8nm samsunga by się nie bić o chipy ze wszystkimi innymi. I te puszczone oczko do pascalowców. Wyborne. You are safe for 2 years or the time when we say so :* Teraz tylko czekać na dostępność i recenzje :E Raczej w tej kolejności :E

Znalazł się jakiś górnik kto przekopał temat natrafiając na najbardziej trafne prognozy? Kilka slajdów ślepak wywalił, i dopiero po wrzuceniu tejsta aorusa chyba czara się przelała. Ot taki dowcip za trafny i rzeczowy dowcip... Obecność moja tu nie robi mi różnicy. Perma przeżyje ;)

Większość plotek wychodziła na prawdziwą jedna po drugiej :)

Edytowane przez wii
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzen 5 3600

monitor 144hz 1080

 

do tego 3070? czy bez sensu?

2 minuty temu, Reddzik napisał:

Karta MSI, dodają do niej "podpórkę" ?! Czego to nie wymyślą:szczerbaty:https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-RTX-3070-GAMING-TRIO

ykQIISy.png

dla fanów rgb są takie "podpórki " na alie :D 

https://pl.aliexpress.com/item/4001178540450.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2f715c0f4Ic2Om

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...