Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, zozolek napisał:

Dam znać jak podepnę 3080 w tandemie z 10700k na SS 550W - więc mając 650W nie widzę problemu aby nie miało to  zadziałać?.

Super. ?
Będę wdzięczny za takie info (i nie ja jeden pewnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli żadna nowość, nie wiedziałem, że już były takie przypadki  kart z takimi podpórkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki i do 1080ti Trio... całkiem ładna zresztą jak już ktoś chciał ją założyć. Miejmy nadzieję, że inżynierowie wystarczająco usztywnią karty i się obejdzie bez takich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, RyszardGTS napisał:

No i mamy chyba najniższe napięcie Ampere dostępne w krzywej boostów 0,7V (tak samo jak Turing).

Oczywiście karta sama będzie potrafiła zejść poniżej 0,7V ale użytkownik nie będzie miał wpływu na to.

315/405 sugeruje że karta siedzi w 2D, jeżeli tam jest 0,7V to na 99% w 3D najniższym napięciem w krzywej boostów tez będzie 0,7V.

Na pewno sprawdzę maksymalne UV w RTX 3080 i przy jakich zegarach będzie miał wydajność GTX 1080. ?

A tu jeszcze ponad 2 tygodnie czekania na nowe zabawki. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ditmd napisał:

@Reddzik Ta podpórka jest beznadziejna.

 

Jep ile ja się zawsze namęczyłem żeby ją prosto zamontować.. Zawsze spieprzał kat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sideband napisał:

Eg71Hv9X0AQENLs?format=png&name=medium

W końcu coś ciekawego w zalewie gówna i żali. Czekam na White Paper, żeby sobie poczytać. 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpórki dawali już do serii 2000, nic nowego. U Aorusa była regulowana 'stopka' z magnesem w podstawie.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Doamdor napisał:

Na pewno sprawdzę maksymalne UV w RTX 3080 i przy jakich zegarach będzie miał wydajność GTX 1080. ?

 

No bez jaj :E To musiałbyś mieć możliwość zjechania z TDP do 20-30% :rotfl: (pewnie suwak zatrzyma się na 50-55-60%, niżej nie zejdziesz... chociaż karta i tak sobie sama poradzi [przy niskim obciążeniu] zrzucając napięcie poniżej 0,7V i zegary na 500-600MHz).

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu w popszednich generacjach minelo od premiery do pojawienia sie wersji TI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RyszardGTS napisał:

No bez jaj :E To musiałbyś mieć możliwość zjechania z TDP do pewnie 20-30% :rotfl: (...)

Hehe... tak gwałcąc wydajność, jeszcze się winda ratunkowo na integrę przełączy :rotfl: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, majkel24 napisał:

Ile czasu w popszednich generacjach minelo od premiery do pojawienia sie wersji TI?

Różnie, bo przecież RTX 2080 Ti pojawił się pierwszy, a GTX 1080 Ti po kilku miesiącach. W Ampere jak ma już być TI, to raczej szybko go nie zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, majkel24 napisał:

Ile czasu w popszednich generacjach minelo od premiery do pojawienia sie wersji TI?

2080 - 2080 ti - tydzień

1080 - 1080 ti - 10 miesięcy

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BlindObserver napisał:

Różnie, bo przecież RTX 2080 Ti pojawił się pierwszy, a GTX 1080 Ti po kilku miesiącach. W Ampere jak ma już być TI, to raczej szybko go nie zobaczymy.

Może po premierze pełnego Navi21 się pojawi kto wie, wszystko możliwe zależy co AMD odpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, majkel24 napisał:

Ile czasu w popszednich generacjach minelo od premiery do pojawienia sie wersji TI?

3090 Ti raczej nie będzie, inaczej EVGA nie wypuszczała by Kingpina już na premierę tak jak teraz. Możliwe że będzie 3070/3080Ti z większą ilością VRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, frog67 napisał:

Może po premierze pełnego Navi21 się pojawi kto wie, wszystko możliwe zależy co AMD odpali.

Tu chyba bardziej zależy, jak tam Samsungowi idzie klepanie, bo jak nie będą mieli z czego, to TI nie zrobią. AMD raczej RTX 3090 nie doścignie, więc teoretycznie NV może pójść nawet w inną stronę i wypuścić model z 12 GB w razie potrzeby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, RyszardGTS napisał:

No bez jaj :E To musiałbyś mieć możliwość zjechania z TDP do 20-30% :rotfl: (pewnie suwak zatrzyma się na 50-55-60%, niżej nie zejdziesz... chociaż karta i tak sobie sama poradzi [przy niskim obciążeniu] zrzucając napięcie poniżej 0,7V i zegary na 500-600MHz).

Jestem ciekaw co potrafi, do starszych gier zawsze miałem specjalne 2 profile, żeby GPU miało pełen relaks, bo i tak za bardzo nie miało co robić. ?

Tryb pasywny zapewne będzie do osiągnięcia. :-D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, majkel24 napisał:

Myślę o tym tyle, że Lenovo podawało w opisach swoich produktów wiele rzeczy, które nigdy nie trafiły na rynek, albo nazywały się inaczej. Więc nie warto się do tego typu wiadomości jakoś mocno przywiązywać. Rynek OEM rządzi się swoimi prawami.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że w miarę sprawnie uda mi się dostać 3080 i nie będę musiał z nikim walczyć ?Co do niereferentów podoba mi się EVGA, ZOTAC no i oczywiście MSI Gaming X Trio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

 

:E

2 minuty temu, Doamdor napisał:

Jestem ciekaw co potrafi, do starszych gier zawsze miałem specjalne 2 profile, żeby GPU miało pełen relaks, bo i tak za bardzo nie miało co robić. ?

Tryb pasywny zapewne będzie do osiągnięcia. :-D

 Wiadomo że mocna karta ma CUDA do wykarmienia i są pewne granice gdzie po prostu nie chce już niżej zejść, myślę że w wielu grach zatrzymasz się na 20-25% podstawowego TDP. Gdyby karta potrafiła wyłączać całe sekcje swojego GPU tak jak silniki potrafią odłączać po 2, 4, 8 cylindrów to można by zejść jeszcze niżej. Odpal sobie film w mplayerze, to będzie teoretycznie najniższy możliwy pobór w 3D w takich grach jak np: pierwszy Unreal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, BlindObserver napisał:

Czekam na White Paper, żeby sobie poczytać. 

Pełny GA102 ma tylko 112 ROP ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...