Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

@lemur20Myślę że dostępność będzie tak kiepska że na Narodowym będą organizować walki gladiatorów, a nagrodami będą karty graficzne z rodziny Ampere :lol2:

Edytowane przez ditmd
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, majkel24 napisał:

Bardzo prawdopodobne, do dziś nie lubię Lenovo że "przywłaszczyli" sobie najmniejszy Titanium na świecie, OEM 400W od FSP ;)

To OEM, inny świat, inne zasady. No ale o tym że autorskie 3070 lub 2080 mają mieć x2 pamięci to już wcześniej "ciekło z kranu" ;) (to "Ti" od Lenovo właśnie może oznaczać x2 pamięci a ten sam rdzeń co 3070)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

Pełny GA102 ma tylko 112 ROP ? 

Grubo, całe 16 więcej niż TU102 :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje osobiste podsumowanie najważniejszych informacji z ostatnich 48h,których spędziłem na "urlopie"

Ampere ma mieć relację wydajności na wat o 1,9x lepszą od Turing,wydajność shaderów o 2,7x,rdzeni RT o 1,7x oraz rdzeni Tensor o 2,7x lepszą od poprzedniej architektury.Nowa budowa SM,umożliwiające 2x większe obliczenia FP32 oraz podwojenie rdzeni Cuda.Proces jednak nie 7nm,a 8 nm Samsunga,konkretnie 8N,stąd pewnie wysokie współczynniki TGP zaprezentowanych kart,choć 3070 ma w miarę znośny ten współczynnik.NV również zdecydowała na wprowadzenie technologii RTX IO,który w założeniu jest rozwiązaniem podobnym do systemu dekompresji będącym w przyszłych konsolach.Na papierze wygląda zacnie,ale to się sprawdzi za jakiś czas w rzeczywistości.

RTX 3090 - karta zaprojektowana do grania 8K 60 fps.Tu 24 GB Vram ma sens.Rdzeń GA102,10496 CUDA,328 TMU,96 ROP, 1700 MHz Boost,pamięci GDDR6X 19,5 Gbps.Budowa wersji FE się sprawdziła,patrząc na wcześniejsze przecieki.Nieoficjalnie następca Titan RTX,choć w tej nowej generacji może powstać Titan.TGP 350W.Cena 1499$,w Polsce 7029 zł.Premiera 24 września.

RTX 3080 - karta do płynnego grania w rozdzielczości 4K 60 fps.Rdzeń GA102,8704 CUDA,272 TMU,88 ROP, 1710 MHz Boost,pamięci 10GB GDDR6X 19 Gbps.Taka sama budowa wersji FE,z tą różnicą,że jest 2-slotowa(w RTX 3090 3-slotowa).Następca RTX 2080/2080 Super,będąc dość znacznie wydajniejszym od flagowej karty z architektury Turing - RTX 2080 Ti.TGP 320W.Cena 699$,w Polsce 3279 zł.Premiera 17 września.

RTX 3070 - karta optymalna do rozdzielczości 1440p.Rdzeń GA104,5888 CUDA,184 TMU,64 ROP, 1730 MHz Boost,pamięci 8GB GDDR6,co widziałem 16 Gbps,lecz w niektórych źródłach podają 14 Gbps i nie wiem kto ma rację.Następca RTX 2070/2070 Super,wydajność na zbliżonym poziomie do RTX 2080 Ti.TGP 220W.Cena 499$,w Polsce 2359 zł.Premiera w październiku.
Ceny podaję wersji FE,niereferenty jak zwykle będą się różnić specyfikacją oraz ceną.Co do cen,jestem pozytywnie zaskoczony,że NV zdecydowała się utrzymać ceny na takim samym poziomie co Turing,mówię o 3070 oraz 3080,3090 cenią sobie więcej,ale wiadomo,na tym polu,w jakim jest 3090 nie mają po prostu konkurencji.Utrzymanie poziomu cen będzie argumentowane z dwóch powodów,pierwszy ze względu na ogólnoświatową pandemię koronawirusa,a drugim powodem,że u NV najprawdopodobniej wiedzą,że czego się spodziewają po Big Navi i pewnie jak AMD wypuści Big Navi,to będą mogli wydać RTX 3080 Ti.

Dla mnie taką małą porażką jest to,że nadal mało wiemy o RTX 3060 oraz nie został zaprezentowany.Nadal nie wiadomo,czy otrzyma 6 czy 8 GB Vramu.Obstawiam wycenę RTX 3060 między 349$ a 399$,z naciskiem na to drugie.Premiera Listopad bądź Grudzień(Grudzień mocno wątpliwy,duże premiery rzadko odbywają się w miesiącu,gdzie mamy święta Bożego Narodzenia)
Budowa FE RTX 3080 też 3090 też jest ciekawa,ze względu na planowany obieg powietrza chłodnego do karty jak i gorącego poza kartą,o tyle z przodu karty gorące powietrze ma być wyrzucane przez śledź,tak z drugiej strony przez tylny wentylator obudowy.Będzie można zauważyć wyższą temperaturę na ramie jak i CPU,jako że gorące powietrze będzie dostawać do chłodzenia CPU (mówię o powietrznym,AIO to już inny temat),to myślę,że będzie raptem kilka st. więcej,nie spowoduje to gotowania się CPU,w przeciwnym wypadku po prostu takiego projektu chłodzenia kart FE nie byłoby.Muszę się przyznać co do jednego,zamontowanie wentylatorów na topie obudowy(jeśli jest taka możliwość) przy takiej karcie jak RTX 3080/3090 FE będzie zalecanym rozwiązaniem.

Jeszcze taki malutki offtop,skoro nawet NV reklamuje Cyberpunka jako jedną z flagowych produkcji pod karty z architektury Ampere i informuje że premiera będzie 19 listopada,to praktycznie pewne,że nie będzie następnej obsuwy,co niektórzy w wątku temu poświęconym pisali i płakali.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał o płaczu 2080ti.A co mają powiedzieć od Titana za 12k jak 3080 go położy w 4k.A tu po doliczeniu kilku procent ile będą mieli posiadacze 3080.Dalej w tych problematycznych grach bedzie bez 60 fpsów.Ale blisko już grania w 4k dla Kowalskiego.Na bank Kowalski zagra w 4k na ultra w 4080 :respect:

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Spl97 napisał:

Jeszcze taki malutki offtop,skoro nawet NV reklamuje Cyberpunka jako jedną z flagowych produkcji pod karty z architektury Ampere i informuje że premiera będzie 19 listopada,to praktycznie pewne,że nie będzie następnej obsuwy,co niektórzy w wątku temu poświęconym pisali i płakali.

Nvidia podaje to, co jest oficjalnie podane ze strony Redów. To, że oni coś podają, nie oznacza, że coś jest pewne, czy nie jest pewne, po prostu przekazują dalej info, które dostali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia z CDPR mogliby zrobić współpracę i zrobić Cavillowi "upgrade" jego systemu na "Cyberpunk RTX 3090 ready" ;) (w końcu CDPR to też gra Wiedźmin = a Cavill gra Wiedźmina w serialu).

Terry Crews też kiedyś "sam zbudował swój pc" (rączkami jasia2grosze) i wcale PC nie wyglądał jak jeden wielki Old Spice... wcale! :lol2: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, BlindObserver napisał:

Grubo, całe 16 więcej niż TU102 :E 

Właśnie czekałem na ilość ropów i stąd m.in mogą wynikać gorsze przyrosty wydajności w niektórych tytułach.

Ale w nowych grach to się zmieni ?

 

DLSS SDK 2.1 is out and it includes three updates:

● New ultra performance mode for 8K gaming. Delivers 8K gaming on GeForce RTX 3090 with a new 9x scaling option.

● VR support. DLSS is now supported for VR titles.

● Dynamic resolution support. The input buffer can change dimensions from frame to frame while the output size remains fixed. If the rendering engine supports dynamic resolution, DLSS can be used to perform the required upscale to the display resolution.

 

Nic konkretnego przynajmniej dla mnie.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Januszowe pytanie w odcieniach sebixowych :-) Czy zasilacz który dawał radę 2080 ti fe (sprzedana ale ciężko było :-)) da radę 3080? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś informacje czy rtx3080 w  wersji FE będzie  miał wyłączane wiatraki bez obciążenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, eagle napisał:

Januszowe pytanie w odcieniach sebixowych :-) Czy zasilacz który dawał radę 2080 ti fe (sprzedana ale ciężko było :-)) da radę 3080? 

Jeżeli 3080 ma TDP 320Watt, a nie będziesz jej piłował OC to powinno wystarczyć.

Jak masz licznik poboru do gniazdka to odpal Prime95, karta w tym czasie "śpi" (2080ti pobiera pewnie 7-10Watt w idle) - to co pokaże licznik to cpu+mobo+ram+ssd+wentylacja+światełka-rgbt? ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bumbadil napisał:

Są jakieś informacje czy rtx3080 w  wersji FE będzie  miał wyłączane wiatraki bez obciążenia?

Tak będzie fan-stop, wysyłałem linka do filmiku Digital Foundry z zaznaczonym czasem, gdzie komputer był normalnie włączony i żaden z wentylatorów się nie kręcił przy RTXie 3080 ;) 

Edit: 1:46 

 

Edytowane przez PACIK19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sideband napisał:

Właśnie czekałem na ilość ropów i stąd m.in mogą wynikać gorsze przyrosty wydajności w niektórych tytułach.

Ale w nowych grach to się zmieni ?

 

DLSS SDK 2.1 is out and it includes three updates:

● New ultra performance mode for 8K gaming. Delivers 8K gaming on GeForce RTX 3090 with a new 9x scaling option.

● VR support. DLSS is now supported for VR titles.

● Dynamic resolution support. The input buffer can change dimensions from frame to frame while the output size remains fixed. If the rendering engine supports dynamic resolution, DLSS can be used to perform the required upscale to the display resolution.

 

Nic konkretnego przynajmniej dla mnie.

 

To z VR jest fajne, ale nie mam gogli. Tam się może przydać tego typu technika, bo klatek nigdy za wiele przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się rozchodzi by uporali się z artefaktami, które nadal generuje DLSS to raz i dwa niech wreszcie wprowadzą powiedzmy tryb high quality z natywną rozdzielczością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, sideband napisał:

Właśnie czekałem na ilość ropów i stąd m.in mogą wynikać gorsze przyrosty wydajności w niektórych tytułach.

Ale w nowych grach to się zmieni ?

 

DLSS SDK 2.1 is out and it includes three updates:

● New ultra performance mode for 8K gaming. Delivers 8K gaming on GeForce RTX 3090 with a new 9x scaling option.

● VR support. DLSS is now supported for VR titles.

● Dynamic resolution support. The input buffer can change dimensions from frame to frame while the output size remains fixed. If the rendering engine supports dynamic resolution, DLSS can be used to perform the required upscale to the display resolution.

 

Nic konkretnego przynajmniej dla mnie.

 

Nie żebym sie czepiał, ale takie to jakieś dziwne.Jaki DLSS 2.1 ??? Skoro ludzie youtuba i to ci z górnej półki nie wiedzą jak to będzie z DLSS ala 2000 vs 3000 !!! Nvidia twierdzi że do 3000 żadnych zmian z numeracją nie bedzie.I tu dopisze to o czym niektórzy wiedzą i nie wiedzą.Ma być jakiś "DLSS ULTRA PERFOMANCE MODE"i to on ma masakrować wydajność i tak podbijać wydajność ala 2x 2080.Można sie domyślać że ten tryb będzie masakrował i zapewne będzie zamknięty dla rtx 2000.Dla tych pozostanie Quality,Balance i Perfomace czy jakoś tak. Dlatego do póki nie zobaczę klatek z prawdziwej gry typu Assasin ,Total war czy Kingdom Come zero podniety na temat wydajności.Dlatego bajery bajerami marketing marketingiem,ale nie wierze że nvidia :sex:ludzi z 2080 ti bez mydła.Takich ludzi sie nie :sex: tylko zostawia ?

Edytowane przez ramirez 70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ramirez 70 napisał:

Dlatego bajery bajerami marketing marketingiem,ale nie wieże że nvidia :sex:ludzi z 2080 ti bez mydła.Takich ludzi sie nie :sex: 

:hahaha::lame:

Młody jesteś ,krzykliwy ale wszystko przed tobą :E Oni pchają to wszystko jak się opłaca i jak nie robili by tego to już by ich nie było. Sam Jensen się tym na tej prezentacji pochwalił... to samo będzie z obecnymi klientami. Masz turinga? To się nim ciesz. stracił bogaty 500$...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesują tryby stratne. Marketing marketingiem, ale niech Nv się ogarnie. Za kilka lat pomimo dużo mocniejszej karty nie będzie można odpalić DLSS z natywną rozdzielczością w starszych tytułach. I tutaj jest pies pogrzebany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sideband napisał:

Mnie interesują tryby stratne. Marketing marketingiem, ale niech Nv się ogarnie. Za kilka lat pomimo dużo mocniejszej karty nie będzie można odpalić DLSS z natywną rozdzielczością w starszych tytułach. I tutaj jest pies pogrzebany.

Ty się tam przejmujesz starymi grami ? Za parę dni liczy się tylko 8k.:rotfl:

 

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Reddzik napisał:

Karta MSI, dodają do niej "podpórkę" ?! Czego to nie wymyślą:szczerbaty:https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-RTX-3070-GAMING-TRIO

ykQIISy.png

Takie podświetlane podpórki można kupić od dawna na Aliexpress za około 20 zł. Logo jakie ma na niej być możesz sobie wybrać praktycznie dowolne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

● Dynamic resolution support. The input buffer can change dimensions from frame to frame while the output size remains fixed. If the rendering engine supports dynamic resolution, DLSS can be used to perform the required upscale to the display resolution.

To jest ciekawe - jak by się dało ustawić jakiś cel pokroju 4k@120 i w zależności od złożoności sceny zmieniałaby się rozdzielczość renderowana przed skalowaniem DLSS to byłaby to rewelacja i praktycznie koniec ze spadkami klatek (poza miejscami siedzącymi na procku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

Mnie interesują tryby stratne. Marketing marketingiem, ale niech Nv się ogarnie. Za kilka lat pomimo dużo mocniejszej karty nie będzie można odpalić DLSS z natywną rozdzielczością w starszych tytułach. I tutaj jest pies pogrzebany.

A po co Ci przy dużo mocniejszej karcie DLSS w starszych tytułach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kacpi278 napisał:

ryzen 5 3600

monitor 144hz 1080

 

do tego 3070? czy bez sensu?

dla fanów rgb są takie "podpórki " na alie :D 

https://pl.aliexpress.com/item/4001178540450.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2f715c0f4Ic2Om

Co bez sensu?

Jak ktoś nie cierpi na chorobę suwak zawsze w prawo to spokojnie ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ramirez 70 napisał:

Ty się tam przejmujesz starymi grami ? Za parę dni liczy się tylko 8k.:rotfl:

Ja się dziwie że ktoś się przejmuje tymi 2080ti za bezcen oddawanymi. I to jeszcze tu...Jeszcze te 2 tygodnie przed poznaniem faktycznej wydajności nowych kart w innych grach niż nvidia chciała pokazać. Tu raczej wina sprzedających że są zbyt dobzi. Dobrze by było gdyby poczekać te pare dni i dopiero sprzedawać i kupować. Jedni i drudzy mogą taką polityką stracić. Za te 2 tygodnie powinno być więcej wiadomo co się będzie kupować i za ile(a zwłaszcza czy w ogóle coś będzie można innego  kupić). Więc daj człowieku na luz i poczekaj a nie pienisz się bo cały rynek w panice i inni zdolni dużo więcej stracić by sprzedać. Sam byłem na topowym maxwelu jeszcze po premierze pascala i to bez jakiegoś skakania po kartach. Ti ma jeszcze pamięci trochę więcej od tej 3070(80 też...).

 

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak myślicie? 

Będzie sens łączenia jakiejś 3070/3060 z moim ryzenem 5 3600? 

Dopiero co go kupiłem , cieszyłem się jak dziecko że mam niezłego CPU a teraz czuję się jak by te sprzęt stał się przestarzałym dziadkiem ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...