Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Niech mi ktoś w potylicę trzaśnie plaskacza bo chyba mam zwidy i widzę w dziale "Sprzedam" RTX 2070 Super za 2100zł i to jako "cena tylko dla forum". :E Co ci ludzie, oczadzieli?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lukibossss napisał:

W 4k 1080ti klęka, na 2080ti będzie o wiele lepiej. Plus wymienię kartę z ledwo rokiem gwary na taką co ma dwa lata jeszcze.

Spokojnie wymieniaj, za taka doplate to nie ma sie co zastanawiac a wydajnosc w 4k bedzie sporo wieksza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, caleb59 napisał:

Niech mi ktoś w potylicę trzaśnie plaskacza bo chyba mam zwidy i widzę w dziale "Sprzedam" RTX 2070 Super za 2100zł i to jako "cena tylko dla forum". :E Co ci ludzie, oczadzieli?

Po tyle to raczej nowe chodza?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, caleb59 napisał:

Niech mi ktoś w potylicę trzaśnie plaskacza bo chyba mam zwidy i widzę w dziale "Sprzedam" RTX 2070 Super za 2100zł i to jako "cena tylko dla forum". :E Co ci ludzie, oczadzieli?

Poki nie ma testow mozna tylko przypusczac jaka bedzie wydajnosc wiec pewnie niektorzay jeszcze licza na farta. W dniu testow beda konkretne i realne przetasowania uzywek na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, amsztel napisał:

Mnie zastanawia dlaczego tyle ludzi na tym forum uparcie pisze, ze cos sie oplaca/nie oplaca. Jesli to jest hobby to pojecie oplacalnosci nie istnieje. Wydajesz ile chcesz i na co chcesz ;)

O oplacalnosci mozna mowic wtedy kiedy sprzet na siebie zarabia. Czy tak trudno zrozumiec takie podstawowe rzeczy? ;)

No nie zgodzę się, jak ktoś ma inne wydatki a lubi sobie pograć to srogo kalkuluje co się mu opłaci a co nie, czasem na hobby odkłada się długo oszczędności i wtedy nie kupuje się co popadnie i nie ważne za ile ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bbandi napisał:

No nie zgodzę się, jak ktoś ma inne wydatki a lubi sobie pograć to srogo kalkuluje co się mu opłaci a co nie, czasem na hobby odkłada się długo oszczędności i wtedy nie kupuje się co popadnie i nie ważne za ile ...

To nie jest kwestia zgadzania sie :P tylko kwestia definicji oplacalnosci. 

Ja nie pisalem nic o kupowaniu "co popadnie i nie wazne za ile...".

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Aldatha napisał:

Realna cena 3080 w sklepach to pewnie bedzie 4k nie 3k

Przecież już masz ceny w OC UK najtańszy Palit z tego co pamiętam ~3200pln wychodzi. Pod ~4k to najdroższe strixy w wersjach dla nie potrafiących samemu zrobić OC. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzięte z reddita, poprzednio był screen z idle, teraz jest pod obciążeniem, nie wiem czy to prawdziwe, proszę brać to z dystansem:

Cytat

The Nvidia reflex video showed some core clock speeds (1920@76c/1965@68c), memory speeds (19gbs), voltage (1-1.1v), and max power target (368w, +15%) of the 3080


vffisvh31wk51.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy uda się cokolwiek kupić w najbliższych miesiącach jak się nie załapie człowiek na pierwszy rzut. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, caleb59 napisał:

Niech mi ktoś w potylicę trzaśnie plaskacza bo chyba mam zwidy i widzę w dziale "Sprzedam" RTX 2070 Super za 2100zł i to jako "cena tylko dla forum". :E Co ci ludzie, oczadzieli?

Nie oszaleli, tylko to ostatni moment skorzystać na niewiedzy innych :)

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Misiekki napisał:

Nie oszaleli, tylko to ostatni moment skorzystać na niewiedzy innych :)

W dziale SPRZEDAM ludzie od dawna mają tendencję do sprzedawania używanych rzeczy w cenie nówek, więc dziwnym nie jest :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, amsztel napisał:

Mnie zastanawia dlaczego tyle ludzi na tym forum uparcie pisze, ze cos sie oplaca/nie oplaca. Jesli to jest hobby to pojecie oplacalnosci nie istnieje. Wydajesz ile chcesz i na co chcesz ;)

O oplacalnosci mozna mowic wtedy kiedy sprzet na siebie zarabia. Czy tak trudno zrozumiec takie podstawowe rzeczy? ;)

Wydaję mi się że procentowo tu na forum jest więcej hobbystów i u uparcie będą twierdzić że trzeba szybko sprzedać RTX 2800TI i kupić RTX 3080 bo zamiast 150FPS  będzie 200FPS. 

Ja raczej patrze na opłacalność sprzętu w sensie przelicznika FPS na złotówki ? . Dlatego raczej kupuje sprzęt średniej-niskiej półki .

Czy opłaca mi się zmieniać mojego RX5700 podkręconego do wersji XT i  i5 9400F ?  

Pytanie bez sensu. Gram głównie w CoD Warzone i Apex Legends , monitor mam 144Hz , średnio w tych grach spokojnie wyciągam ~144FPS w 1080p ,detale high.

Hobbysta wymieni bo lubi mieć nowości i szybszy sprzęt pomimo tego że na starym wszystko działa płynnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, dawidoxx napisał:

Kto będzie chciał 17 kupić karte to radze to zrobić zaraz o godz 14, bo czuje ze pozniej bedzie słabo :D 

Właśnie się zastanawiałem czy to o jakiejś konkretnej godzinie wrzucą, ta 14 to gdzieś potwierdzona jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawialem 2070S FE o 14:00 czy tam o 15:00 a po 2-3h juz nie bylo mozna :D jak bede mial dlugo czekac na 3070 to pewnie dorzuce do 3080 bo te raczej beda mialy lepsza dostepnasc tym badziej ze startuja pierwsze.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Wu70 napisał:

Właśnie się zastanawiałem czy to o jakiejś konkretnej godzinie wrzucą, ta 14 to gdzieś potwierdzona jest?

Pytałem obsługi w sklepie w którym zamierzam kupić karte to mi odpisali ze oficjalnie  sprzedaż rusza o godzinie 15:00  :D

edit: mała pomyłka - napisali ze 15:00 

Edytowane przez dawidoxx
  • Thanks 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Misiekki napisał:

Nie oszaleli, tylko to ostatni moment skorzystać na niewiedzy innych :)

Co to znaczy "niewiedzy innych"? Albo jesteś uczciwym człowiekiem albo jesteś psem, którego trzeba uśpić - nienawidzę krętactwa i cwaniactwa i szlag mnie trafia jak widzę takie oferty lub ludzi, którzy takie coś pochwalają, takie ogłoszenia powinny wylatywać z forum z prędkością światła. Jak można nazywać się człowiekiem i liczyć na to, że oszukam na cenie drugą osobę nieświadomą - a jak Ty lub ktoś inny by się czuł jakby wpadł w taką pułapkę? Zawsze postaw się po tej drugiej stronie, to jest kwestia dobrego wychowania i szacunku do drugiej osoby, jeśli ktoś tego nie pojmuje i dalej chce świadomie naciągać inne osoby licząc bezczelnie na ich niewiedzę to nie jest wartym splunięcia pasożytem, który nie zasługuje na to by nazywać go człowiekiem.

Edytowane przez caleb59
  • Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dawidoxx napisał:

Pytałem obsługi w sklepie w którym zamierzam kupić karte to mi odpisali ze oficjalnie  sprzedaż rusza o godzinie 14:00  :D

Niereferentów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

jak bede mial dlugo czekac na 3070 to pewnie dorzuce do 3080 bo te raczej beda mialy lepsza dostepnasc tym badziej ze startuja pierwsze.

Ja na 95% wezme 3090 - chyba ze w testach wypadnie blado to ide w 3080 ;) 

1 minutę temu, gret napisał:

Niereferentów? 

Tak, ale raczej jest to godzina dla wszystkich wersji - takze dla refów  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej zaryzykuje z 3080FE i tak mój obecny Zotac 1080 do cichych za bardzo nie należy(wersja mini kupiona lata temu) ktoś chce kod na WD legion?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eg8fNaWWsAYVepe?format=jpg&name=large

Widać ciężko mają partnerzy AIB zarówno Nvidia jak i AMD widać chyba zbytnio nie ufają i takie ruchy jak ten, to chyba po to aby zapobiec wyciekom o wydajności.

Ciekawe po premierze nieferów może się okazać że niektóre takie dobre miały być ale po OC to już padlina chłodzenie, skoro tak ograniczone mają możliwości.

Edytowane przez frog67
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dawidoxx napisał:

Ja na 95% wezme 3090 - chyba ze w testach wypadnie blado to ide w 3080 ;) 

Tak, ale raczej jest to godzina dla wszystkich wersji - takze dla refów  ;) 

ale się nie mogę doczekać :E

jak małe dziecko czekam na tego 17 września

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, gret napisał:

ale się nie mogę doczekać :E

jak małe dziecko czekam na tego 17 września

Spojrzałem w maila - ma być o 15:00 :D


Popieprzyło mi sie :E

Czyli co jednak 3080 nie 90? 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze że jest cała masa 1080ti za więcej jak 2000 i w części bez gwararancji jednak. Te karty nie powinny być wartę więcej jak połowe tej sumy chyba że ktoś chce grać w 4k jeszcze pół roku w gry bez nowych technik nvidi. 3070 będzie z tymi technikami odstawać grubo od 2080ti. Już w połowicznej precyzji w doomie turingi ładnie odstają od pascala(polecam film od hardware unboxed) a tu mamy z ampre prawie 100% więcej od turinga. Ceny na rynku używek dla laików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dawidoxx napisał:

Spojrzałem w maila - ma być o 15:00 :D


Popieprzyło mi sie :E

Czyli co jednak 3080 nie 90? 

Zdecydowanie 3080. 

3090 kosztuje dwa razy tyle a oferuje może z 25% więcej. Niby pamięci ma 24 ale na cholerę mi do gierek 24GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, gret napisał:

Zdecydowanie 3080. 

3090 kosztuje dwa razy tyle a oferuje może z 25% więcej. Niby pamięci ma 24 ale na cholerę mi do gierek 24GB.


Dlatego najpierw czekam na testy.. jak bedzie 25% to pieprze i biore 3080 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...