Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, samsung70 napisał:

Zotac to to samo co Gainward? 

Nie,inna marka.
Do Gainwarda porównuj Palita. Gainward to marka Palita

6 minut temu, DisconnecT napisał:

Palit/Gainward/PNY/Galax to jeden koncern.

Galax należy do Palita? Pierwsze słyszę
Dobra,jednak masz rację.
 

Cytat

Palit Microsystems runs two major brands, Palit, and Gainward, which target different global markets, and other brands like Daytona, Galaxy (GALAX), Vivkoo, Yuan, KFA2, and XpertVision.

 

Edytowane przez Spl97
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit =Gainward
Przynajmniej w serii GTX 1000 karty były identyczne, różniły się tylko kolorem plastiku. nie wiem jak było w GTX2000

 

Marki Palita to:

Palit,Gainward, Daytona, Galaxy (GALAX), Vivkoo, Yuan, KFA2, XpertVision

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, DisconnecT napisał:

Patrząc na wyniki z 3DM, chyba trzeba będzie pomyśleć nad podmianą i7-8086k na jakiegoś i9-9900k ?

Wydało się że grasz w benchmarki :D :pimp:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Send1N napisał:

Wydało się że grasz w benchmarki :D :pimp:

Właśnie nie, ostatni raz 3DM na 1080Ti odpalałem chyba w 2018 roku xD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DisconnecT napisał:

Właśnie nie, ostatni raz 3DM na 1080Ti odpalałem chyba w 2018 roku xD

twoj cpu jest cały czas spoko do gierek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, samsung70 napisał:

Wiem z że 5o 4k60fps to strasznie mało, mniej niż 244 Hz ale tylko taki mam telewizorek ?

No to już według wielu tutaj na forum w wyobrazni masz coś takiego:

image;s=644x461

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Send1N napisał:

twoj cpu jest cały czas spoko do gierek ?

Wiem, dlatego zrzucam to na koniec listy jako dodatkowy feature w 2021 roku. Nie będę intelowi sponsorować kotleciarni w 10-Gen bo trzeba zmienić jedną płytę na drugą taką samą i droższą, a 11-Gen już szybko zleci, więc 9900k i czekam na Adler Lake Albo Zen 5-6. :D

  

2 minuty temu, samsung70 napisał:

A mój? 


Przecież masz taki sam, tylko bez limiteda gwarantującego OC na 5.0+ GHz ?

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Send1N napisał:

twoj cpu jest cały czas spoko do gierek ?

Jego Cpu jest lepszy do gierek niż twój haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD jak zwykle za późno... 
28 Października to ja mam nadzieję już nie jedną grę ograć na RTXie. Pozatym Nierefy od amd dopiero w przyszlym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, samsung70 napisał:

Koniec września to każdy z tutaj obecnych będzie grał w benche i wypalarki, a ile zasilaczy przez to pójdzie na złom.

Jestem przygotowany, specjalnie na premierę Amperka kupiłem Corsaira HX850i 850W, więc pobór mi nie straszny xD

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Armage169 napisał:

AMD jak zwykle za późno... 
28 Października to ja mam nadzieję już nie jedną grę ograć na RTXie. Pozatym Nierefy od amd dopiero w przyszlym roku.

Ciekawe skąd masz takie info że w przyszłym roku skoro nic oficjalnego nie wisi, czyste domysły.

Jednak coś mi się wydaje że odpowiedź Nvidii na AMD będzie natychmiastowa, max kilka dni i Jensen zapowiada wersje TI, bo kuchenka wyjątkowo dobrze wypieka :E 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, premek1983 napisał:

Jego Cpu jest lepszy do gierek niż twój haha

No wiem czy coś w tym śmiesznego ? :D :pimp:

Moj po prostu będzie bardziej długowieczny, rozwinie skrzydła w przyszłości :rotfl:

16 minut temu, DisconnecT napisał:

Jestem przygotowany, specjalnie na premierę Amperka kupiłem Corsaira HX850i 850W, więc pobór mi nie straszny xD

To nie brałeś jednak AX1600i :> 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, DisconnecT napisał:

Jestem przygotowany, specjalnie na premierę Amperka kupiłem Corsaira HX850i 850W, więc pobór mi nie straszny xD

Przynajmniej ktoś normalny w tym temacie ? a nie czytanie jak ktoś się tutaj spuszcza, "pójdzie na 550W?" , "pójdzie na 650?" ? Karty po 2300-4000zł a Ci tną koszty na zasilacz jak dla mnie to mogą uruchamiać 3090 na 550W mi to wisi, niech się nawet spali cała buda. Zasilacz powinien działać z zapasem mocy. Sporo osób zapomina jaka to ważna część w PC.

  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

Przynajmniej ktoś normalny w tym temacie ? a nie czytanie jak ktoś się tutaj spuszcza, "pójdzie na 550W?" , "pójdzie na 650?" ? Karty po 2300-4000zł a Ci tną koszty na zasilacz jak dla mnie to mogą uruchamiać 3090 na 550W mi to wisi, niech się nawet spali cała buda. Zasilacz powinien działać z zapasem mocy. Sporo osób zapomina jaka to ważna część w PC.

Nie ma co dziadować, ta zasiłka naprawdę jest fajna, 850W na nalepce ale OCP gasi dopiero po przekroczeniu 1kW, jest góra kabli i złącz, moduł USB do  monitorowania czujników, dobra platforma CWT i 10 lat gwarancji.
Właśnie wszyscy teraz tylko Seasoniki Focus/Prime w rebrandach, a ja jak zwykle rebel wziąłem dobre CWT i jestem zadowolony :P

  

10 minut temu, Send1N napisał:

To nie brałeś jednak AX1600i :> 


To była dedykacja dla Litwickiego, chłop nie ogarnia, że to okazja jego życia, bo już nigdy niczym nie zostanie zaskoczony. :lol2:

Edytowane przez DisconnecT
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

Przynajmniej ktoś normalny w tym temacie ? a nie czytanie jak ktoś się tutaj spuszcza, "pójdzie na 550W?" , "pójdzie na 650?" ? Karty po 2300-4000zł a Ci tną koszty na zasilacz jak dla mnie to mogą uruchamiać 3090 na 550W mi to wisi, niech się nawet spali cała buda. Zasilacz powinien działać z zapasem mocy. Sporo osób zapomina jaka to ważna część w PC.

Jak ktoś zmienia z x60 na x70 albo x80 to skąd miał wiedzieć, że w ciągu +/- 5 lat skończy mu się zasilacz? Albo wcześniej nie było go stać, ale zmieniła mu się sytuacja? 

W dodatku, 650W z palcem wiadomo gdzie odpali 3090. 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

Przynajmniej ktoś normalny w tym temacie ? a nie czytanie jak ktoś się tutaj spuszcza, "pójdzie na 550W?" , "pójdzie na 650?" ? Karty po 2300-4000zł a Ci tną koszty na zasilacz jak dla mnie to mogą uruchamiać 3090 na 550W mi to wisi, niech się nawet spali cała buda. Zasilacz powinien działać z zapasem mocy. Sporo osób zapomina jaka to ważna część w PC.

Możesz kupić nawet 2kW, a mnie zasilacz 520W ogarniał karty(przez lata i teraz leży jako zapas), które wsysały 350wat ? Imposible :szczerbaty:

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TheMr. napisał:

W dodatku, 650W z palcem wiadomo gdzie odpali 3090. 

To dlaczego co drugą strone widzę jak ktoś się spuszcza nad swoim zasilaczem.

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, TheMr. napisał:

Jak ktoś zmienia z x60 na x70 albo x80 to skąd miał wiedzieć, że w ciągu +/- 5 lat skończy mu się zasilacz? Albo wcześniej nie było go stać, ale zmieniła mu się sytuacja? 

W dodatku, 650W z palcem wiadomo gdzie odpali 3090. 

Powiem tak, to zależy od posiadanego procesora, przy jakimś większym HEDT będzie koncert testów sprawności zabezpieczeń OCP i OPP :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kalkulator obliczył, że niby się mieszczę z zapasem, ale poczekam na wszystkie testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DisconnecT napisał:

Powiem tak, to zależy od posiadanego procesora, przy jakimś większym HEDT będzie koncert testów sprawności zabezpieczeń OCP i OPP :D

Jak ktoś ma HEDT, to nie ma 650W ;) 

4 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

To dlaczego co drugą strone widzę jak ktoś się spuszcza nad swoim zasilaczem.

Bo mają 650W na nalepce i nie potrafią znaleźć prostej informacji ile ich linia 12V posiada :E Ci co polują na x70/x80 posiadając 650W siedzą na Ryzu 3600/3700 albo i7 10700(K)/i5 10600(K).

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

2 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

To dlaczego co drugą strone widzę jak ktoś się spuszcza nad swoim zasilaczem.

No tak juz jest z ludzmi, kabelek 12pin sie pojawil to tez juz plakali nad zasilaczem bo ktos nie akceptuje przejsciowek, bo to, bo tamto..

Popłaczą, pojęczą a później i tak większość będzie normalnie używać bez żadnych wymian a drudzy będą pisać że to niemożliwe i trzeba 2000W do prime+furmark

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DisconnecT napisał:

Powiem tak, to zależy od posiadanego procesora, przy jakimś większym HEDT będzie koncert testów sprawności zabezpieczeń OCP i OPP :D

To akurat prawda, jednak większość osób które pyta ma procesory pokroju R5 3600/ i7 6700. 
Swoją drogą nie wiem po co takie napinki ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DisconnecT napisał:

Powiem tak, to zależy od posiadanego procesora, przy jakimś większym HEDT będzie koncert testów sprawności zabezpieczeń OCP i OPP :D

Podejrzewam że z takim zen3 4800X/4900X to na 650W pójdzie z palcem 3090 na HEDT to wiadomo że czysta abstrakcja, ale chyba 95% tutaj siedzi na platformach mainstream, do HEDT to każdy bierze minimum 850-1000W skoro stać cię na HEDT to stać tym bardziej na taki zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...