Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, dadi82 napisał:

Pobór poborem ale koszt 2x2080ti to ~11k pln
Koszt 1x3080 to ~3,5K pln. Jakbym był górnikiem to by mnie pobór latał w tej sytuacji. :E

I jednak 1x3080 to sporo mniejszy pobór niż 2x2080Ti

Jak to jest górnik co ma naprawdę sporą farmę (nawet nie musi być ogromna) to lata mu i powiewa ile karty pobierają, prawie każdy ma swoją instalacje fotowoltaiczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, RyszardGTS napisał:

Sporo osób w temacie czeka na Zotaczka 3080, no to unbox :) 

I te... rękawiczki.
Jakie namaszczenie! :notworthy:
Jakby odkopał szczątki dinozaura... jeszcze centralnie pocałunek w wentyl powinien być ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lukadd napisał:

W sumie to reguluje polskie/europejskie prawo i chodzi głównie o 2 letnią rękojmie, której warunki każdy sklep sprzedający towar w europie musi przestrzegać.

Dokładnie. Powoływać się na rękojmię nawet jest korzystniejsze z punktu widzenia kupującego/nabywcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Może założymy podgrupę - "podniecacze rtx 30xx - czyli, jak zostałem gołodupcem na integrze". ? 

Może trzeba zrobić listę ile osób siedzi na integrze :D ? Dołączam do klubu ?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Saren7(jg77xfx) napisał:

Ja wolę zapłacić więcej i jest spokój. Walnięty rdzeń w Turingu i koniec marzeń..

Spokój kosztuje ;) Ja często kupowałem drogi sprzęt bez gwarancji, oczywiście jak oszczędność była konkretna a nie 2%.
Kwestia kalkulacji i jakiego typu to sprzęt. np. CPU bez problemu bym kupił bez gwarancji bo ryzyko jest minimalne, a takie Ampere gdzie to nowy produkt z ogromnym TDP i do tego nieznany proces, nie ma szans bez gwarancji.

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Altun6277 napisał:

Może trzeba zrobić listę ile osób siedzi na integrze :D ? Dołączam do klubu ?

Ja na GT 710 siedzę to nie wiem, czy to lepiej czy gorzej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, marjanoos napisał:

Cooo? Przecież Amazon jest zajebisty w kwestii gwarancji.

Niby tak, ale ... 

 

No i przeciętny Janusz, żyjąc w swoim zaścianku, woli kupić np. taką kartę graficzną z polską gwarancją, bo dla niego Amazon jest trzecim światem :D

PS. Ale ten RTX 3090 to bydlę, jeśli chodzi o rozmiary. Trzy sloty zajęte? Masakra. Ciekawe co na to posiadacze płyt Micro-ATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tydzień na Integrze za mną, przynajmniej przypomniałem sobie Age of Empires II ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DarkEater napisał:

Pierwszy tydzień na Integrze za mną, przynajmniej przypomniałem sobie Age of Empires II ?

 

Ja w końcu z darowanego netfixa zacząłem korzystać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Altun6277 napisał:

Może trzeba zrobić listę ile osób siedzi na integrze :D ? Dołączam do klubu ?

A ile wciąż siedzi na dGPU? Jestem w tym drugim klubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, ja w oczekiwaniu na ampere, sobie kupiłem okazyjnie rtx2080 na przeczekanie :E . Jakoś sobie pogram nawet na niej :E . 

Według mnie, do póki na rynku nie pojawi się 3060tka, to jakoś szaleńczo ceny nie spadną na takie gpu, dopiero 3060 zmusi do kolejnej obniżki cen na rynku wtórnym :P 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Makatak napisał:

Ja w końcu z darowanego netfixa zacząłem korzystać :D

Aktualnie ściągam z Goga Soldier of Fortune 2: Double Helix..

7 minut temu, Spl97 napisał:

A ile wciąż siedzi na dGPU? Jestem w tym drugim klubie

No ja musiałem sprzedać. Został mi już rok gwarancji, więc karta była coraz mniej warta. Swoje zadanie spełniła. Czas na coś nowego, lepszego za "niewielką" dopłatą.

6 minut temu, novi napisał:

Eee, ja w oczekiwaniu na ampere, sobie kupiłem okazyjnie rtx2080 na przeczekanie :E . Jakoś sobie pogram nawet na niej :E . 

Według mnie, do póki na rynku nie pojawi się 3060tka, to jakoś szaleńczo ceny nie spadną na takie gpu, dopiero 3060 zmusi do kolejnej obniżki cen na rynku wtórnym :P 

Spadną. Na świecie zaczynają się obniżki 2080. Po 14 będzie tąpniecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do ilu spadną :P ? 1500-1600zł ? Zanim wyjdzie 3060 podejrzewam, że niżej nie zlecą te karty :) . Już słyszałem, że spadną do 1000-1200zł takie 2080tki, ale to jest niemożliwe, weź ułóż ceny niższych modeli, różnice 2070 a 2080 by wychodziły z 100zł różnicy pomiędzy tymi modelami, nie możliwe, a co z starszymi kartami :D ? Za ciasno na moje, będzie tak 2080ti okolice 2k, 2080s 1600-1700zł, 2080 1400-1500, itp itd. Chyba, że ampere będą miały tragiczną dostępność, to ceny będą wisiały jak wiszą teraz ? 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dorwałem  GTX 660 Gigabyte za 100 zł i tak sobie czekam na Zotaca 3080 :szczerbaty:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Altun6277 napisał:

Aktualnie ściągam z Goga Soldier of Fortune 2: Double Helix..

Klasyk, grało się jeszcze na MX440 i Athlonie XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, novi napisał:

Ale do ilu spadną :P ? 1500-1600zł ? Zanim wyjdzie 3060 podejrzewam, że niżej nie zlecą te karty :) . Już słyszałem, że spadną do 1000-1200zł takie 2080tki, ale to jest niemożliwe, weź ułóż ceny niższych modeli, po 50zł różnicy by było model niżej :E

Mocno spadną ok. 2000zł to będzie max za 2080ti (jak nie niżej, zależy co to za 3060 wyjdzie w przyszłości), ale ta karta straci najbardziej. Reszta to już będą mniej drastyczne kwoty, ale nadal nie będą to ceny takie jak teraz. Ogólnie karty, które mają słaby perf/price mocniej dostaną. Dlatego jak ktoś ceni sobie pieniądz, to nigdy nie kupować topowych modeli, które są w ciul overpriced. Ja się i tak cieszę, że tej mojej karty się pozbyłem na początku września jeszcze po w miarę sensownej cenie, ale nie chce więcej cudować ze sprzedażą przed kupnem, bo to głupiego robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pitt_34 napisał:

A ja dorwałem  GTX 660 Gigabyte za 100 zł i tak sobie czekam na Zotaca 3080 :szczerbaty:

Tanio :thumbup:  nawet dziś kosztują 150-250zł, a porównywalne 750Ti nieraz jeszcze droższe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, która wersja 3080 od EVGA będzie dostępna 17-tego ?? Później tylko pozostanie dokupić bloczek EKWB ? + do tego Velocity acetal-nikiel dla CPU ? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, EvilKillaruna napisał:

Dlatego, i tak jak pisałem parokrotnie w tym wątku samemu nawołując do rozsądku, nie ruszam się ze swojego 1070. Przyjdzie kiedyś czas na zmianę platformy

...a kiedy ten czas nadchodzi (?) to jest niepoliczalna indywidualna "potrzeba".
Żadne "rozsądki" nie mają tu prawa bytu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RyszardGTS napisał:

Tanio :thumbup:  nawet dziś kosztują 150-250zł, a porównywalne 750Ti nieraz jeszcze droższe.

Dokładnie jest tak jak piszesz, facet cenił 170 zł i z ciężkim bólem oddał za 100 zł , a 750Ti aż dziw bierze że w takiej cenie stoją na aukcjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

 Także nieprawdą jest, że na tym forum brakuje osób rozsądnych. 

Czyli zakup 3080 / 90 to jest "brak rozsądku"?
Litości.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gtx 670 directcu II, którego kiedyś kuzynowi sprzedałem, a nie dawno sam korzystałem z niego jak miałem 1660Ti na RMA. Tyle lat ma gtx 670 i nadal działa, nigdy nie rozkręcana.
Może będzie tak, że kuzynowi swojego gtxa 1660Ti oddam za parę groszy, Będę myślał co z kartą 1660Ti jak kupię nową, nie sprzedaję za w czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest chajs ?? jest zabawa dla dorosłych chłopców ?

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Czyli zakup 3080 / 90 to jest "brak rozsądku"?
Litości.

Zasadniczo każdy ma swój rozsądek :P Dla mnie, moich potrzeb i budżetu kupowanie 3090 jest nierozsądne, a wręcz głupie, ale dla kogoś innego może to inaczej wygląda.

Edytowane przez Makatak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Po prostu hype rządzi się swoimi prawami. W audio jest podobnie. 

O nie, audiofilia jest znacznie gorsza :E  zaczynasz z kablami za tysiące zł za metr bieżący a kończysz na zestawie za ćwierć (albo i więcej) miliona... masz tak perfekcyjny słuch że wszystko słyszysz, ale jak żona woła z kuchni byś śmieci wyrzucił to o dziwo! tego nie słyszysz :E 

RTX 3090 to mały pikuś, audiofil tyle wydaje na podstawkę antywibracyjną pod odtwarzacz CD :lol2: 

  • Like 1
  • Haha 7
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...