Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Amazon włoski wczoraj wieczorem anulował mi obie zamówione karty...
Smuteczek, trzeba będzie spróbować 17. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

Na dzień dzisiejszy ukopiesz 4 razy mniej krypto, niż dwa lata temu w czasie szału, więc ci górnicy mają chyba prąd na lewo, że to im się opłaca. 

 

Znalem kiedys jedna rosjanke, zdziwlibys sie po ile oni tam maja prad :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co to zmienia. Nawet mając prąd za free, rok czasu zanim zwróci się taki rtx 3080 :E Obecnie nie ma szans na taki szał crypto jak kiedyś, a szkoda bo można by dorobić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze wprawiony gornik nie zna sie na optymalizacji poboru pradu przez karte ? :D

nie wiem czy czytales temat ktory podlinkowales, na 3070 sa napaleni jak szczerbaty na suchary

50 haszu na 100 wat

 

na pewno to sprawdza sami, a do tego potrzebuja kart

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, michaelius33 napisał:

(...)

Po piąte dla siedzących na Maxwellu/Pascalu nowe gpu oprócz skoku wydajności daje też dostęp do sztandarowych funkcji Nvidii jak DLSS i RT ale też do całkiem prozaicznych jak obliczenia z połową precyzji.

 

Po szóste zsiadają z tykającej bomby (leciwych kart) i wracają do grona bezpiecznych userow z pełną gwarą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Aldatha napisał:

Myslisz ze wprawiony gornik nie zna sie na optymalizacji poboru pradu przez karte ? :D

nie wiem czy czytales temat ktory podlinkowales, na 3070 sa napaleni jak szczerbaty na suchary

50 haszu na 100 wat

 

na pewno to sprawdza sami, a do tego potrzebuja kart

Znam ten rynek od praktycznie początków BTC pierwsze wykopki robiłem jeszcze na GPU pokroju HD 5850. Wiem co to jest szał pał w crypto  i gdyby teraz był szał na kopanie GPU to po forach były by dziesiątki tysięcy postów, a nie na największych po kilkadziesiąt :E

Ludzie czekają, żeby zapłacić 500euro za RTX 3070 do kopania, gdy RX 5700 leży na półkach i się kurzy za ~300euro i przy tym robi ~50Mh/s przy ~110W :E Tak, tak jeszcze smoków brakuję w tej bajce.

EOT i przestań już spamować o crypto jak nie masz pojęcia o czym piszesz.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukadd  ma rację. Np. moje dwie RX 5700xt poszły od ręki do koparki. Facet ma koparki z samych rx 5700/xt i tylko takie skupuje, a ma ich ponad 60 szt na chwilę obecną. Także inwestycja w karty za ponad 3 tyś na chwilę obecną raczej jest mało opłacalna dla górników, gdzie na rynku mają teraz wysyp kart dobrych do kopania  za 1300/1700 zł.

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pogłoski chyba sieją posiadacze topowych Turingów żeby stworzyć wrażenie że Ampere nie da się kupić, i najlepszym sposobem na dobrą kartę jest wydanie 3 tysięcy na ich półrocznego 2080 Ti.  :E

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie brakować takiego msi rtx 3080 gaming x trio, asus strix, topowych zotac i evga a reszta bedzie dostepna w wiekszych ilosciach.

Jakoś nie chce mi sie wierzyc ze kazdy kupi cokolwiek byleby mialo w nazwie rtx 3080.

Edytowane przez Creati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Creati2k napisał:

Pewnie będzie brakować takiego msi rtx 3080 gaming x trio, asus strix, topowych zotac i evga a reszta bedzie dostepna w wiekszych ilosciach.

Jakoś nie chce mi sie wierzyc ze kazdy kupi cokolwiek byleby mialo w nazwie rtx 3080.

Mnie tam sie chce wierzyc, zwłaszcza, ze hype train jest tak mocno nakręcony wśród "casualowych" graczy i chęć posiadania tej karty deklaruje serio sporo ludzi. 

Cóż - poczekamy do 17, zobaczymy. Miejmy (złudną ) nadzieję, że dla każdego starczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, lukadd napisał:

I co to zmienia. Nawet mając prąd za free, rok czasu zanim zwróci się taki rtx 3080 :E Obecnie nie ma szans na taki szał crypto jak kiedyś, a szkoda bo można by dorobić :E

*Przy obecnych cenach. Wiadomo że crypto jednego dnia może być warty 50% mniej, a drugiego zrobić górkę 400%, obliczenia tworzysz do zwrotu inwestycji przy obecnych stawkach, jak ktoś ma krypto rozłożone na lata, to chyba bierze wszystkie opcje pod uwagę. Osobiście sam bym kupił i kopał żeby mieć zapas 10-20 różnego rodzaju krypto waluty, kto wie, jednego dnia może te 10 krypto będzie warte 100k$. 

No ale nie mam prądu za darmo :E

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że 3080 Gaming X Trio da radę normalnie kupić w przeciągu miesiąca od premiery (nawet jak początkowo dostępność będzie słaba to pewnie ci bardziej niecierpliwi wybiorą bardziej dostępne modele i jak wjedzie większa dostawa Trio to starczy dla każdego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na krypto najbardziej wzbogacili się spekulanci oraz ci co handlowali sprzętem mając często 100% przebicie na sztuce, frajerzy co składali koparkę lub dwie nakręceni hypem mieli szczęście jak im się inwestycja zwróciła.
Dajcie spokój z tym bajdurzeniem o krypto, każdy kto zechce to sobie Ampera kupi, jak nie 17 to na początku października, to raptem tylko dwa tygodnie oczekiwania dłużej w dodatku na kartę graficzną a nie transplantację serca.  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe złącze 12pin będzie w stanie dostarczyć maksymalnie 600W 50A gdzie temperatura robocza złącza nie może przekroczyć 105C.

Został też zwiększony przekrój linki z 18AWG (dla pcie 6, 8pin) na 16AWG co dało przeniesienie większego natężenia prądu płynącego przez przewody.

Dodatkowo producent zastosował pierwszy pin w kształcie trójkąta, ażeby ludki nie kombinowali z EPS itp.

Przed podłączeniem zasilania zawsze odtłuszczam gniazdo jak i sam wtyk bez różnicy co bym nie podłączał ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w x-kom, MSI RTX 2070 SUPER VENTUS za 1999, w strzale dnia, schodzi jak ciepłe bułki. widać nie wszyscy pokładają zaufanie w zapewnieniach nvidii :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to taką samą kartę mogą aktualnie kupić po 1600-1650 na Allegro, i to tylko kilka miesięcy starszą.
Więc nie tyle nie wierzą co są po prostu debilami.  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ghs napisał:

a w x-kom, MSI RTX 2070 SUPER VENTUS za 1999, w strzale dnia, schodzi jak ciepłe bułki. widać nie wszyscy pokładają zaufanie w zapewnieniach nvidii :E 

Pod koniec roku będą sprzedawać na olx/allegro za 999zł 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, kupuja pewnie na 14 dniowy zwrot, żeby sobie na luzie na ampere poczekać :E

  • Haha 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ghs napisał:

a w x-kom, MSI RTX 2070 SUPER VENTUS za 1999, w strzale dnia, schodzi jak ciepłe bułki. widać nie wszyscy pokładają zaufanie w zapewnieniach nvidii :E 

 liuW8L7.png

Może niektórzy jak widzą promocje, to napalają się jak szczerbaty na suchary. Pewnie tez wiele osób nie w ogóle o premierze nowych kart. W końcu to też legendarne w Polsce MSI :D

Edytowane przez Altun6277
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podobno te karty foundery, to spreparowane lepsze coolery dali recenzentom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mikhail__ napisał:

Podobno te karty foundery, to spreparowane lepsze coolery dali recenzentom.

Podaj zrodlo tych informacji jak juz cos takiego piszesz.

Napewno spreparowali wyniki wydajnosci, spreparowali coolery bo przeciez po testach i sprzedazy na jaw nic nie wyjdzie :boink:

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mikhail__ napisał:

Podobno te karty foundery, to spreparowane lepsze coolery dali recenzentom.

No takiej teorii spiskowej jeszcze nie czytałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mikhail__ napisał:

Podobno te karty foundery, to spreparowane lepsze coolery dali recenzentom.

Podobno gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. Wierzyć mi się nie chce w takie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że Lipton miał jakiegoś Ventusa u siebie i bardzo narzekał na kulturę pracy, a potem dostał inną sztukę i była git, ale to była chyba 2060.

... o tutaj o tym mówi 

 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...