Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Ventus solidny kloc!

Myślisz, że lepiej wypadnie od TUF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TheMr. napisał:

Przy 300 RPM mniej, 10 dBa mniej i 10-12 stopni mniej. 

Nie tylko, wydaje mi się że to będzie odrzutowiec i tempy będą jako takie. 

Eagle jest o 1 dB głośniejszy od FE i o 6 dB głośniejszy od Msi X Trio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Griszah napisał:

Myślisz, że lepiej wypadnie od TUF ?

Cooler ma trochę większy, a wentylatory sprawdzone z Turinga (MSI chyba miało najcichsze chłodzenie w Turingach w 2080Ti Trio). Więc powinno być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gret napisał:

Porozsyłali każdemu byle jutuberowi i nie starczyło :E

Kartofel :boink::tse:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rendaerach wygladal dla mnie badziwenie, tu widac ze solidna konstrukja i radiator jest sporo grubszy niz TUF. Wentylatory Thor 3.0 znamy juz z MSI TRIO. Bez zbednych wodotryskow. DLa mnie bajka w tej cenie. Mam zamowione obie karty TUF/Ventus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

Cooler ma trochę większy, a wentylatory sprawdzone z Turinga (MSI chyba miało najcichsze chłodzenie w Turingach w 2080Ti Trio). Więc powinno być OK.

po tym co ASUS pokazał w w TUF to Strix może okazać się najlepszą wersją 3080.

1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Widzę palita, ale... gdzie TUF w tym porównaniu?

3 od dołu.

Errata: różnica 8st.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Griszah napisał:

po tym co ASUS pokazał w w TUF to Strix może okazać się najlepszą wersją 3080.

To prawda, pewnie wyższy boost niż na MSI i lepsze tempy uzyska. Byłaby to kolejny raz najlepsza karta ogólnie, ale swoje trzeba dopłacić. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Po 6 kart mieli?

I masz nr zamówienia 400 większy niż ja:rotfl:

 

Jak dostaniemy w grudniu będzie dobrze.

 

Ma ktoś nr poniżej 3000?

Jeśli pytasz o ostatnie 4 cyfry zamówienia to ja mam 2454.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Zhao napisał:

Yup chlopie to co Nvidia pl odwala to jest Show karta ani razu nie była dostepna z 3090 będzie to samo na bank

o 16:05 były dostępne, dostałem od nich powiadomienie :) 

Nawet dało się dodac do koszyka prawie z tego linku, ale czarne okienko w pewnym momencie sie pojawiało i nara :D 

https://www.nvidia.com/pl-pl/shop/geforce/gpu/?page=1&limit=9&locale=pl-pl&category=GPU&gpu=RTX 3080

 

spacer.gif
geforce-email-logo.png
spacer.gif
1389569-gf-web-dmo-amp-rtx-30-series-available-newsletter-header-1360x624-plpl-v1.jpg
 
spacer5x1.gif
 
spacer5x1.gif
 
spacer5x1.gif
KARTY GEFORCE RTX 3080 JUŻ DOSTĘPNE
spacer.gif
Karta GeForce RTX™ 3080 zapewnia ultrawydajność, jakiej pragną gracze, napędzaną architekturą Ampere – drugą generacją układów NVIDIA RTX. Zbudowano ją w oparciu o udoskonalone rdzenie RT i rdzenie Tensor, nowe multiprocesory strumieniowe i superszybką pamięć G6X zapewniając niesamowity komfort gamingu.
spacer.gif
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
spacer.gif
1385311-gf-web-dmo-amp-bundle-email-upsell-680x135-plpl.jpg
spacer.gif
NVIDIA®
spacer.gif
OBSERWUJ NAS
spacer.gif
Facebook Twitter YouTube
Centrum ochrony prywatności Zarządzaj ustawieniami lub anuluj subskrypcję | Skontaktuj się z nami | Zobacz online
spacer.gif
© 2020 NVIDIA Corporation. Wszystkie prawa zastrzeżone.
NVIDIA Corporation, 100 Brook Drive, Reading, Berkshire, RG2 6UJ, UK.

Dalej jest KUP TERAZ:

https://www.nvidia.com/pl-pl/shop/geforce/gpu/?page=1&limit=9&locale=pl-pl&category=GPU&gpu=RTX 3080

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat TUF pochwalnie się wypowiem, jeśli go dostanę (a nie dostałem do teraz potwierdzenia :E tzn. "w realizacji", ale bez emaila z datą - najpewniej z tego powodu, że wybrałem odbiór w salonie, więc poleciałem z automatu na koniec "CHRONOLOGICZNEJ" kolejki :E ).

Ventusa kliknąłem bardzo szybko jak tylko się pojawił na Morelkach 15:03 czy coś koło, ale nie opłaciłem, więc możliwe, że też polecę na koniec, bo wciąż wisi NOWE, a nie w realizacji.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Griszah napisał:

po tym co ASUS pokazał w w TUF to Strix może okazać się najlepszą wersją 3080.

3 od dołu.

Errata: różnica 8st.

Ciekawe! Zatem czy ASUS zrobił robotę, czy to Palit się skiepścił? JetStream 1080ti chwaliłem.
KIBICOWAŁEM bardzo Palitowi, ale... kliknięty od niechcenia do koszyka na xkomie TUF, to chyba "ślepej kurze ziarno" się trafiło (bo kompletnie nie znam TUFa, a Asusa w AGP nie bardzo lubię). 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa komuś strona internetowa overclockers UK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili do mnie z X--Komu, przewidywany czas odbioru mojego zamówienia. to 1.10.2020, pytałem też o kody i będą normalnie. :)

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JeRRy_F3D napisał:

Ciekawe! Zatem czy ASUS zrobił robotę, czy Pali się skiepścił?

szczerze?

tu nie ma żadnej magii. To trzy plastikowe wirniki i radiator.

Jasne, diabeł tkwi w szczegółach: docisk termopadów, brak harmonicznych, ciche łożyska - ale nie ma bata, żeby jedna karta z podobną objętością coolera i trzema podobnej wielkości wentylatorami była 10 dB cichsza od drugiej. Fizyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ty bierzesz Trinity a na to nie ma aż takiego popytu jak na TUFa :D W ASUS chyba dzisiaj będą korki od szampana strzelać :E

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DisconnecT napisał:

Dzwonili do mnie z X--Komu, przewidywany czas odbioru mojego zamówienia. to 1.10.2020, pytałem też o kody i będą normalnie. :)

Do mnie nikt nie dzwoni, nikt nie piszę, rozumiem, że jutro będzie te 5 kart do odbioru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

szczerze?

tu nie ma żadnej magii. To trzy plastikowe wirniki i radiator.

Jasne, diabeł tkwi w szczegółach: docisk termopadów, brak harmonicznych, ciche łożyska - ale nie ma bata, żeby jedna karta z podobną objętością coolera i trzema podobnej wielkości wentylatorami była 10 dB cichsza od drugiej. Fizyka.

Nie no, spoko. Wiem.
Tyle że cytowany test daje 8 'C na korzyść TUFa.
To mnie dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

 

Dalej jest KUP TERAZ:

 

Jakim prawem? Ja nic takiego nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Nie no, spoko. Wiem.
Tyle że cytowany test daje 8 'C na korzyść TUFa.
To mnie dziwi.

Ogólnie TUF widać odstaje ostro od reszty jeśli chodzi o temp. 

 

image.png.212524079c8cf35153162d3c206465e1.png

 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kaiketsu napisał:

 

Ventus jednak istnieje.

 

Tylko że niestety recenzja w języku, którego nie rozumiem :E

tu lepiej widać ma chyba 1 faze ciachniętą od góry pcb na prawo od gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JeRRy_F3D napisał:

Nie no, spoko. Wiem.
Tyle że cytowany test daje 8 'C na korzyść TUFa.
To mnie dziwi.

on tam miał 2000 RPM koło.

Za to na silent Bios - nie wiadomo, jakie taktowanie czy woltaż, bo w tabelce nie podali.

Nie sugeruję, że to wał za pieniądze, ale kto tam wie, co dostaje taki "recenzent" w zamian za delikatne nagięcie kilku detali ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, TheMr. napisał:

Co do ceny TUFa, nie sądzę by wróciła do 3.2k. Asus zobaczył że odwalił kartę na poziomie konkurencji za 3.8k i dostosował ceny w ciągu paru chwil. STRIXy tak samo poleciały do góry o 300+ zł żeby zachować pozory "półek" cenowych i marketingu. Kto kupił TUFa niech się cieszy, bo zrobił masakrę z FE w tej cenie, i prawdopodobnie z EAGLEM Gigaszrota.

 

Trzeba czekać na testy Ventusa, bo też może się okazać czarnym koniem i każdy kto kupił X Trio może się nieźle wkurzyć :D 

Ja kupiłem za 3279 zł ale pewnie dostane w 2021 roku to mam się cieszyć czy jednak nie :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Griszah napisał:

Ogólnie TUF widać odstaje ostro od reszty jeśli chodzi o temp. 

 

image.png.212524079c8cf35153162d3c206465e1.png

 

Prędkość wentyli także. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeszcze HALO nie widziałem w grach, oczywiście przy teście FALD widoczne bo brakuje stref wygaszania (pewnie przy 1000 byłaby bajka na 27").  Domyślnie nie ma wcale, ustawiłem średni bo na wysokim overshoot srogi. To jednak VA więc jakieś smużenie musi być, ale to nie takie jak miałem na AOC C24G1, tam wszystkie animacje smużyły  
    • Ja uważam inaczej. Samo e-core dużo energii nie pobiera.  W najnowszym CPU Z możesz wskazać które rdzenie przetestować. Mam u siebie e-core na 4.4 Ghz - W singiel Core wynik porównywalny do Core i7 7700K. Jeżeli system dobrze tym zarządza (co testy pokazują że w normalnej pracy Intele pochłaniają mniej energii od AMD) to e-core spisują się bardzo dobrze.  W pracy multi (obróbka audio/video) bardzo fajnie wspomagają główne rdzenie. 
    • Nie doszliśmy do żadnego porozumienia. Twoje ustawienia nie maja żadnego sensu, bo prześwetlają obraz. Więc rozumiem, że zepsuty jest kalibrator windows i zepsute są wszystkie gry. Żeby na Twoich ustawieniach mieć prawidłowo ustawiona jasność, trzeba w grach dać 570 nit jako max jasność. Co powoduje, że nie ma technicznie możliwości aby dało Twoje 1000 nit.  Więc zapraszam do mnie abyś zrobił te pomiary swoje. Ugoszczę Cię chętnie i sprawdzimy kto ma rację
    • Na dzień dzisiejszy nadal plusy przewyższają minusy. A biorąc pod uwagę korelację  plusów i minusów po wyjściu z UE - wygląda to jeszcze bardziej nie opłacalne dla Polski.  Ale to nie tylko wina UE - że wprowadzane są przepisy które nam, Polakom nie pasują  -  nasz rząd sam się do tego przyczyniał (2015-2023): - brak negocjacji, szczególnie w tych rozmowach nie jawnych (tylko narzekanie jaka UE zła) - podpisywanie wszystko jak leci Morawieckiego, a potem narzekanie że UE kazała podpisać a było wiele decyzji gdzie sam Morawiecki w pojedynkę mógł nie dać podpisu = veto. - pieniądze z ETS'ów pozostaje w danym kraju tj. w Polsce i zgodnie z wytycznymi powinniśmy 100% tej kwoty wydać na energetykę, gdzie oficjalnie wydajemy 12%. Ja się pytam, co rząd zrobił z pozostałymi 88% pieniędzmi z ETS'ów? grube miliardy zł..... - zaproponowanie przez polski rząd kamieni milowych do odblokowania KPO, a potem narzekanie że kamienie milowe nie są możliwe do zrealizowania.
    • kurde między 7900XT a 7900 XTX to jest już 1000 zł więcej... Chyba nie chcę aż tak dużo wydawać na kartę która nie będzie eksploatowana w pełni i tak często żeby dopłacać kolejne tysiące
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...