Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Jak niektórzy zobaczą cenę wersji 20GB, to chyba odechce im się żartów, ktoś myśli że dodatkowe 10 GB GDDR6X oddadzą za darmo :lol2:

  • Like 1
  • Haha 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DisconnecT napisał:

Jak niektórzy zobaczą cenę wersji 20GB, to chyba odechce im się żartów, ktoś myśli że dodatkowe 10 GB GDDR6X oddadzą za darmo :lol2:

Jak ktoś ma 1000 starych, niepotrzebnych pln, to kto mu zabroni wymienić je na 10GB nieużywalnego VRAM? ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Jak ktoś ma starych niepotrzebnych 1000 pln, to kto mu zabroni wymienić go na 10GB nieużywalnego VRAM? ;)

No zobaczymy czy bedzie 1000zl, stawiam ze bedzie max polowa tej kwoty. Popytu na tak duza ilosc ramu nie ma, zeby roznicowac to o tak duza wartosc. Ale nie spodziewam sie zgodnosci bo polowa tego watku juz kupila wersja 10gb (w tym ja :)) Kupuje sie cala karte graficzna a nie sam RAM, wiec wyliczenie per GB ramu nie maja wiekszego sensu.

Edytowane przez pox88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DisconnecT napisał:

Jak niektórzy zobaczą cenę wersji 20GB, to chyba odechce im się żartów, ktoś myśli że dodatkowe 10 GB GDDR6X oddadzą za darmo :lol2:

Ja pisałem już dawno dopłata będzie ok ~1K PLN. Znaczy taka będzie pewnie różnica. Być może wersje 10GB  troszkę potanieją. Ale wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pox88 napisał:

Popytu na tak duza ilosc ramu nie ma,

Nie? przecież nadal na świecie panuje ramo-mania. Ludzie nadal wkładają 64 GB "przyszłościowego" Ramu do swoich bud, wystarczy popatrzeć na reddit. Lata 90-te chyba sprały wszystkim czerep :E ja wiem, że wtedy każdy problem się rozwiązywało cudowną sztuczką pt "dołóż RAM", ale to było i minęło. Mam wrażenie, że również na RAM kart graficznych się to przeniosło ;)

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pox88 napisał:

No zobaczymy czy bedzie 1000zl, stawiam ze bedzie max polowa tej kwoty. Popytu na tak duza ilosc ramu nie ma, zeby roznicowac to o tak duza wartosc. Ale nie spodziewam sie zgodnosci bo polowa tego watku juz kupila wersja 10gb (w tym ja :)) 

chciałbyś 500 zł czyli  ~100$ za 10GB vram ? zapomnij

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu weź zobacz na yt np film blacka gdzie testuje te obudowę - na open bench ma 71 stopni gpu a w obudowie 81 ?. Jak dla mnie to jest piekarnik . I to test 2080 z niższym tdp.

Nie twierdze, ze TUF jest gorszy od Ventusa  Uważam ze kto wybrał Asus zrobił bardzo dobrze - po prostu zamowilem Ventus wiec chciałbym - jak pewnie wiele osób - mieć jakiekolwiek info na temat wydajności tej karty 

 

chyba po to mamy forum żeby takimi informacjami się dzielić ?

Edytowane przez Roothar
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dadi82 napisał:

chciałbyś 500 zł czyli  ~100$ za 10GB vram ? zapomnij

No to zobaczymy i nie to nie moje chciejstwo tylko chlodna analiza sytuacji ;)  Nie zaplacilbym tyle za karte, nawet gdyby to bylo dodatkowe 500. 

Edytowane przez pox88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pox88 napisał:

No zobaczymy czy bedzie 1000zl, stawiam ze bedzie max polowa tej kwoty. Popytu na tak duza ilosc ramu nie ma, zeby roznicowac to o tak duza wartosc. Ale nie spodziewam sie zgodnosci bo polowa tego watku juz kupila wersja 10gb (w tym ja :)) 

Spoko. Nie od razu wszystkich podejrzewajmy o "moje jest mojsze od Twojego", bo... sam kupiłem ;).
3080 w v. 10GB kupiłem świadomie (bo nie uważam, aby do 1440p potrzebna mi była karta mocniejsza lub pojemniejsza).
Nawet, gdybym miał w kieszeni gruby i niepotrzebny zaskórniak na zbytki - nie kupiłbym.
Nie dlatego, że skneruję. Dlatego, że... nie potrzebuję po prostu.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roothar 10 stopni to piekarnik? Gdzie Ty znajdziesz budę która będzie miała tak damo dobre wyniki jak bench? :hmm:

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że pierwsze osoby mające już ventusy nie są skore do podzielenia się jak kultura pracy tej karty... 
Pare filmików na yt jest ale ciężko odpalić na chwilę jakąś grę z afterburnerem w tle, nawet nie grać tylko odpalić.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Minciu napisał:

przecież ona ma siatkę przed GPU a nie szkło czy stal. ?

To niestety nie ma dużego znaczenia.

Ja mam obudowę Silverstone Sugo SG13-B, więc wiem co piszę. A u mnie i tak jest przynajmniej jeden 12 cm wentylator z przodu, wdmuchujący powietrze. Jak coś to nie moje zdjęcie.

227355.8ab7c544f264c7cb76d278ec74d8b483.

Taka ciekawostka.
Wymiary obudowy: 222mm (W) x 181mm (H) x 285mm (D), 11.5 liters.
Wymiary mojej karty graficznej: L=280.35 W=116.45 H=40.24 mm. ?

Edytowane przez SebastianFM
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, caleb59 napisał:

Wbrew pozorom teraz jest najgorszy czas na szukanie sobie RTX 2xxx - sam to przerabiałem, szczególnie radzę UNIKAĆ olx bo tam ludzie "zmiennymi są" jak chorągiewki na wietrze. :E Umówisz się, zaklepiesz a ostatecznie zostaniesz pozostawiony ze swoją inteligencją bo sprzedający w ostatniej minucie się rozmyśla i znika z nim kontakt.

Osobiście zmieniam taktykę i czekam na RTX 3060/3060Ti bo mam dosyć użerania się z nieodpowiedzialnymi ludźmi, którzy sami nie wiedzą czego właściwie chcą i rzucają się po tym olx jak gówno w przeręblu licząc nie wiem na co.

NIE MA SZANS NA ZAKUP KARTY Z SERII RTX 2xxx ZA ROZSĄDNĄ CENĘ OBECNIE NA OLX.

Będę się nastawiał dalej ale już na MSI RTX 3060Ti Gaming X i mam nadzieję, że z racji mniej wymagającej konstrukcji będą w ofercie karty dwuwentylatorowe.

Ja nie narzekam, sprzedałem tam dwa GPU, PS4 Pro, telefon i deskę windsurfingową, wszystkie rzeczy z wpłatą na konto przed wysyłką, oprócz deski i to wcale nie jakieś niskie kwoty.

Tak na marginesie, ile według Ciebie to rozsądna cena za roczne Gaming X Trio 2070S, pytam z ciekawości, bo rozmawiam z jedną osobą w sprawie kupna.

@edit dzięki za priv.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kurier przyniósł mi kartę.Lece w kosmos :D

 

Jakie to jest bydle.Nie ma w środku żadnej podpórki.Urwie śledzia :D

Edytowane przez ombre070
  • Haha 4
  • Sad 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, crush napisał:

@Roothar 10 stopni to piekarnik? Gdzie Ty znajdziesz budę która będzie miała tak damo dobre wyniki jak bench? :hmm:

Oczywiście ze nie znajdę, chyba ze woda ?
Ale No bez przesady jeśli obudowę z zerem wiatraków i przestrzeni między podzespolami będziemy nazywać przewiewna. 
10 stopni przy tych temperaturach to wbrew pozorom bardzo duza wartość - zreszta można poszukać - ja zajrzałem w 1 krótki filmik na yt bo wydawało mi się ze starczy. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ombre070 napisał:

Właśnie kurier przyniósł mi kartę.Lece w kosmos :D

Co za karteczka bo idąc spać o 7 rano bylo 697 stron wstałem i jest 713 (cytując klasyka) nie chce mi sie kopać kolejny dzień :D :rotfl:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ombre070 napisał:

Właśnie kurier przyniósł mi kartę.Lece w kosmos :D

Montuj i testuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, DisconnecT napisał:

Jak niektórzy zobaczą cenę wersji 20GB, to chyba odechce im się żartów, ktoś myśli że dodatkowe 10 GB GDDR6X oddadzą za darmo

Ile stawiamy ? +1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Roothar napisał:

@Minciu weź zobacz na yt np film blacka gdzie testuje te obudowę - na open bench ma 71 stopni gpu a w obudowie 81 ?. Jak dla mnie to jest piekarnik . I to test 2080 z niższym tdp.

rzeczywiście nie ma tam miejsca nawet na żaden dodatkowy wentylator, po prostu ją zmeszowali z każdej strony i na siłę zmniejszyli o te 2,5cm co by jej przewiać się nie dało. Myślałem że tam jest jeszcze miejsce na wentylatory XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pioneer83 napisał:

To plastikowe coś wyglądające jak linijka (nad kartą) to co to jest??

Podpórka,żeby karta nie opadała i nie naprężyła zbyt mocno slotu PCIe - ciężkie chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tufa raczej nie będzie mieć startu, ale pewnie podobna kultura pracy jak w trio. Trzeba cierpliwie czekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

(...)
3080 w v. 10GB kupiłem świadomie (bo (...)

Czytam sam siebie i się śmieję.
KUPIŁEM! :hmm:

Przykleiło się g00wno do okrętu i krzyczy "Płyyniemy!".
Kliknąłem w "kup" - to różnica. :)

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kaiketsu napisał:

Nie? przecież nadal na świecie panuje ramo-mania. Ludzie nadal wkładają 64 GB "przyszłościowego" Ramu do swoich bud, wystarczy popatrzeć na reddit. Lata 90-te chyba sprały wszystkim czerep :E ja wiem, że wtedy każdy problem się rozwiązywało cudowną sztuczką pt "dołóż RAM", ale to było i minęło. Mam wrażenie, że również na RAM kart graficznych się to przeniosło ;)

byc moze. ale tez widze, ze niektorzy nadal zyja w latach 90 odnosnie "wymagan" co do ilosci VRAM. Czasy, ze VRAM byl uzywany tylko do przechowywania tekstur juz dawno minely. moim zdaniem, RT mocno to obecnie przedefiniuje i juz teraz widac, ze im wiecej RT w grze, tym wieksze wymagania co do dostepnej ilosci VRAM. I bedzie tego VRAM ubywac coraz szybciej.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jest szybsze PCIE 4.0, które powinno teoretycznie  wyrównać braki pamięci GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...