Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Stona napisał:

Nie wiem, czy już było.

Kolejne potwierdzenie wersji RTX 3080 20 GB i  RTX 3070 16 GB

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3080-20-gb-rtx-3070-16-gb-rtx-3060-8-gb-graphics-cards-confirmed/

Bardzo, baaardzo cwanie w każdym calu (aż się nie chce wierzyć!) wykręcona akcja marketingowa = wyssać każdą kropelkę klienta na rynku. KAŻDEGO dając każdemu każdą możliwą fanaberię konfiguracyjną. Skoro 3080 ma 10GB i z założenia ma wystarczyć, to po u..j 16GB na 2070? No ale, jak klient chce - wiola! ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nadzieję,że mimo ogromnego zainterowania kartami kurs dolara się utrzyma na stabilnym poziomie 3,70-3,80.Póki co na giełdzie jest 3,76.
Piszę odnośnie przyszłych miesięcy,gdy 3070 czy 3060/3060 Ti wejdą na rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na live na Gamers Nexus po raz kolejny kolega długowłosy wypowiadał się w kwestii pamięci. Wiele osób nadal nie odróżnia alokacji pamięci od rzeczywistych wymagań odnośnie wyświetlania obrazu i przechowywania tekstur. Podał przykład tytułu (nie pamiętam jaki), ale potrafił zająć całą pamięć dostępną na karcie. Powodem było "lenistwo programistów". Okazało się w testach potem, że gra osiągała identyczne wyniki niezależnie czy była to karta z 12 GB vram czy z 6 GB vram. Chyba to było w kontekście któregoś COD. 

Wspomniał też o dwóch rzeczach - szybka pamięć GDDR6X (i jej przepustowość) i opcji, która się pojawi czyli bezpośrednia komunikacja karty z dyskiem NVME przez PCI express 4.0 czyli Direct storage, to może być następny "gejm czeńdżer" ?

Końcowe stwierdzenie - do rozdzielczości 4k wystarczy teraz i później. Nie ma innej opcji. 

3080 i tak nie nadaje się do grania w 8k zatem można być spokojnym o osiągi tej karty (w grach). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, bleidd napisał:

Odnośnie VRAM: https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/nvidia-rtx-3080-founders-edition-review/24/

oczywiście to tylko alokacja, przypuszczam że rzeczywiste użycie i zapotrzebowanie to właśnie to 5-6 GB jakie "zgłosiło" większość z tych gier

Nawet mniej. Ja robiłem taki test w SotTR, że za pomocą mojego programu podmieniałem funkcję, której gra używa do sprawdzenia ilości pamięci VRAM i zwracałem mniejsze wartości. SotTR w 4K, w Paititi zajmował wtedy tylko 4 GB VRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

xDDDDDDD^-1 

Ale będzie zwrotóóóów. Czyli wszyscy rzucili się na pierwsze padło :E 

Wtedy 2080ti skoczy spowrotem na 5.5k pln/1.200€ :Up_to_s:

Pisałem że chętnie przytule kingpina do 3k pln :E

 

pamięci nie brakuje i skoro mały x ma do 1080p 8gb z ssd nie super szybkim to raczej dużo wymagania nie skoczą :P

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, ja KP nie sprzedaje, po prostu przeczekam na nim kolejne 2 lata do 4090 ;) 

Szkoda sprzedawać za tak szmatławe pieniądze jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do TUF Gaming ktory ma 2x 8 pin rekomendowany jest zasilacz 750W. Porzadny 550W ogarnie to czy chcac zakupic 3080 trzeba by pomyslec o nowym zasilaczu? Do jakich PSU wy pakujecie te karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Eltik napisał:

Do TUF Gaming ktory ma 2x 8 pin rekomendowany jest zasilacz 750W. Porzadny 550W ogarnie to czy chcac zakupic 3080 trzeba by pomyslec o nowym zasilaczu? Do jakich PSU wy pakujecie te karty?

Hehe, też mam 550 W. Ile masz na 12V? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt lub kilkaset stron temu był filmik od silentiumPC z którego wynikało że przy jednoczesnym przyciśnięciu CPU i GPU taki zestaw wciągał wyraźnie ponad 700 W. 

 

Edytowane przez bowipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Eltik napisał:

Do jakich PSU wy pakujecie te karty?

Ja do 650W, ale będę undervolting robił, więc nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Eltik napisał:

Do TUF Gaming ktory ma 2x 8 pin rekomendowany jest zasilacz 750W. Porzadny 550W ogarnie to czy chcac zakupic 3080 trzeba by pomyslec o nowym zasilaczu? Do jakich PSU wy pakujecie te karty?

W większości testów platforma pobierała ok 500W wiec pchanie do 550W tej karty to mocno na styk. Osobiście bym tego nie pakował w nic poniżej 650W dobrej klasy zasiłki. 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pod 3080 jest sens zmieniać mój zasilacz? Teorytycznie potrafi wycisnąć nawet ponad 700 watów ale może jednak zmienić na coś mocniejszego?

Edytowane przez Hafexo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wrzuciłem kartę i niby wszystko działa ale bios pipczy 4 razy za każdym startem.Zrobiłem aktualizacje biosu i bez zmian .Jakieś sugestie'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jareckyy napisał:

Kurde jak wy biedni przeżyjecie do października lub listopada bez nowej karty graficznej :( współczuję :(

Jak byś kupił miesiąc temu nowego Kompa i monitor 2k to byś znał ten ból :E:E:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bowipl napisał:

Kilkadziesiąt lub kilkaset stron temu był filmik od silentiumPC z którego wynikało że przy jednoczesnym przyciśnięciu CPU i GPU taki zestaw wciągał wyraźnie ponad 700 W. 

Wydaje mi się, że tam jednak były najwyższe jednostki jak chodzi o procesory i to dość dobrze wykręcone. 

 

W sumie tutaj i tutaj można to przeliczyć w teorii: 

https://outervision.com/power-supply-calculator

https://www.bequiet.com/en/psucalculator

Nie wiem czy jest 3080

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ombre070 napisał:

Panowie wrzuciłem kartę i niby wszystko działa ale bios pipczy 4 razy za każdym startem.Zrobiłem aktualizacje biosu i bez zmian .Jakieś sugestie'?

Reset biosu,może pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ombre070 napisał:

Panowie wrzuciłem kartę i niby wszystko działa ale bios pipczy 4 razy za każdym startem.Zrobiłem aktualizacje biosu i bez zmian .Jakieś sugestie'?

Instrukcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, bleidd napisał:

Odnośnie VRAM: https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/nvidia-rtx-3080-founders-edition-review/24/

oczywiście to tylko alokacja, przypuszczam że rzeczywiste użycie i zapotrzebowanie to właśnie to 5-6 GB jakie "zgłosiło" większość z tych gier

zgadza sie, tylko nie wiesz kiedy ta alokacja to faktycznie realne wymagania, aby gralo sie plynnie, a kiedy widzimisie danej gry. Zwroc tez uwage jak wzrosla alokacja w przypadku SotTR po wlaczeniu RT, ktorego nie ma tam jakos szczegolnie wiele. o prawie 20%. i majac na mysli plynne granie, nie pisze tutaj o spadajacym na leb, na szyje fps, a o np: 

What is the result of bottlenecking VRAM in BFV? Stuttering, choppiness, pausing in gameplay, jerkiness, framerate skipping, noticeable periods of time going by as new art assets are loaded and swapped out of VRAM while playing. Moving from area to area in a map means the loading and re-loading of textures and assets, and there is lag when this happens, and it happens often when hitting that VRAM capacity cap. It can also cause inconsistent framerate and frametime, and wild swings in framerate as we have experienced. It does not make for a good gaming experience.

Tak wiec do tej alokacji bym podchodzil ostroznie, szczegolnie w przypadku zalaczenia RT

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, ombre070 napisał:

Panowie wrzuciłem kartę i niby wszystko działa ale bios pipczy 4 razy za każdym startem.Zrobiłem aktualizacje biosu i bez zmian .Jakieś sugestie'?

Obniż taktowanie procesora i zostaw podpięte tylko to co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, bowipl napisał:

Kilkadziesiąt lub kilkaset stron temu był filmik od silentiumPC z którego wynikało że przy jednoczesnym przyciśnięciu CPU i GPU taki zestaw wciągał wyraźnie ponad 700 W. 

W sam raz na zimę jako dodatkowy grzejnik :E

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, tomyx napisał:

No to jeszcze raz

Stary, nie terroryzuj nas tą reklamą Silentium PC. Bo tylko o to tu chodzi w tym filmiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...