Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tym Silentium PC z filmu od kolegi powyżej? 

429 w owocowym. Dobra cena?

 

Błagam... 700W w furmark. Potem poniżej 500 W. Co wy w furmarki gracie? 

Edytowane przez JamCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, DisconnecT napisał:

Strix kozak. :)

Czekam :D Być może tym razem będzie warto dopłacić/przepłacić za tego Strixa.

A tak z tego co przejrzałem to na chłodzeniu powietrznym z obecnych modeli to trafia do mnie tylko TUF i MSI Trio. EVGA wygląda na to, że odpada bo dalej przy większej prędkości obrotów ma ten nieprzyjemny dźwięk

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mikhail__ napisał:

Stary, nie terroryzuj nas tą reklamą Silentium PC. Bo tylko o to tu chodzi w tym filmiku.

Broń Cię Panie Boże?. Żadna reklama, znalazłem jako jedyny film o tym temacie

Eh, chcesz pomóc to cię zjadą

Edytowane przez tomyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, n0time4u napisał:

ktoś z Was kupił Gigabyte Gaming OC? bo się zastanawiam czy może dzięki mniejszemu zainteresowaniu dostanę troszkę wcześniej niż bym dostał MSI Trio

Ja kupiłem gigusia.

 

Moim zdaniem gigus windforce3 jest idealnym kandydatem, bo nie płaci się jak za zborze, a chłodzenie ma zacne choć do strixa ku brakuje, ale na pewno lepsze niż te wszystkie budżetowe chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, tak sobie siedzę i czytam to wszystko, oglądam te filmy, a mi się ostatnio spaliła 1060 którą kupiłem na przeczekanie i mi smutno

  • Sad 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ombre070 napisał:

Panowie wrzuciłem kartę i niby wszystko działa ale bios pipczy 4 razy za każdym startem.Zrobiłem aktualizacje biosu i bez zmian .Jakieś sugestie'?

Spróbuj odpalić kompa na integrze i zobacz czy też będzie piszcał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś widział, ale kilka stron temu wrzucałem post o temperaturach Ventusa w obudowie NZXT H1

 

(strona 712  - w skrócie : 
 

____ Odnośnie Ventusa _____

 

Panowie tutaj temat na reddit:

https://www.reddit.com/r/sffpc/comments/iun9k4/just_wanted_to_inform_everyone_that_the_msi/

gość wrzucił ventusa do NZXT  H1 -  miejsca tam nie ma za dużo jak widać ;).

Idle temps im seeing 30-40°. Unigine 2 Superposition benchmark on 8k i got a score of 5399, with avg. 40 fps and min temps of 53°c and max temps of 77°c. 4k optimized I got a score of 12810, with avg. 96 fps, min temps of 31°c and max temps of 75°c.

Tutaj link do fotek jak to zamontowane jest:

https://imgur.com/gallery/9vmQTKZ )

 

 

Fart, bo gość wrzucił z foundersem filmik i tak:

 

Founders osiąga jakieś 86 stopni  (W GRACH ) (fakt, że to chłodzenie to jest w tym układzie trochę killer). Porównując z tym, że mamy tu odpalonego Benchmarka i temp 75-77 stopni na Ventusie to raczej można zakładać, że powinno być w miarę ok jeśli chodzi o chłodzenie ( RPMów nie znam póki co).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, outsiderdj napisał:

Ja już mówiłem że 10gb vram to za mało... 

Jednak lepiej poczekać do końca roku na wersję Ti czy tą 20gb

 

O kurcze faktycznie. Mi się wydaje że najlepsza opcją będę rtx 3070ti z 16gb.

Ten 3080 10gb przypomina mi sprawę 1060 3gb vs 6gb.

Jedynie co ratuje wersję 10gb to granie w 1440p, a nie 4k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikhail__ napisał:

Kurde. Może za takie coś powinny być te tygodniowe urlopy, gdzie człowiek mógłby się dokształcić z odróżniania alokacji od użycia?

Powiadasz że Microsoft Flight Simulator z nudów alokuje sobie prawie 20GB Vram i to czysty przypadek, że karty wyposażone w większą ilośc Vramu dostają boosta 2x lub 3x do FPSa? Przydałby Ci sie ten BAN na dokształcenie w tym konkretnym przypadku :P 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Xaxaos napisał:

O kurcze faktycznie. Mi się wydaje że najlepsza opcją będę rtx 3070ti z 16gb.

Ten 3080 10gb przypomina mi sprawę 1060 3gb vs 6gb.

Jedynie co ratuje wersję 10gb to granie w 1440p, a nie 4k. 

Ale to nie jest nawet 4k tylko 3440x1440...

Edytowane przez outsiderdj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8

17 minut temu, tomyx napisał:

No to jeszcze raz

Materiał przygotował producent (nie tylko, ale głównie) zasilaczy.

Jak dużo ludzi uwierzy, że te karty żrą cholera wie ile, to... kupią nowe zasilacze.

Jest to im na rękę, więc pewnie pokazują przejaskrawiony przykład z 10900k i 3080 podkręconym "pod korek" na azocie :E I to w furmarku do tego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się oglądać tego ponad 25min materiału/filmiku w całości. Ktoś mógłby napisać w jakim momencie/czasie 10GB vram powoduje tam jakieś anomalie?

Osobiście uważam, że 10GB jest na styk do 4k czy 3840x1600 na najbliższe dwa lata. W razie coś można się poratować suwaczkami, bo nie tylko textury wymagają więcej vram. Ale cały czas siedzi mi w głowie, żeby jednak poczekać te 2-3 miesiące i wziąć 20GB na full wypasie :E.

3090 jest za drogie i realnie nie zaoferuje przyrostu wydajności jakiego bym oczekiwał względem 3080.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, lukadd napisał:

Czekam :D Być może tym razem będzie warto dopłacić/przepłacić za tego Strixa.

A tak z tego co przejrzałem to na chłodzeniu powietrznym z obecnych modeli to trafia do mnie tylko TUF i MSI Trio. EVGA wygląda na to, że odpada bo dalej przy większej prędkości obrotów ma ten nieprzyjemny dźwięk

Sam zarzuciłem celownik na Strixa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, JamCi napisał:

Błagam... 700W w furmark. Potem poniżej 500 W. Co wy w furmarki gracie? 

Z pewnością lepszy jest test w Metro gdzie jak widać na załączonym obrazku CPU umiera z nudów... Pakowanie RTX 3080 do 500W zasilacza to zabawa chyba głównie dla fanów pirotechniki :D

Edytowane przez Kris194
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiadomo już, jakie będą ceny evga w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Xaxaos napisał:

O kurcze faktycznie. Mi się wydaje że najlepsza opcją będę rtx 3070ti z 16gb.

Ten 3080 10gb przypomina mi sprawę 1060 3gb vs 6gb.

Jedynie co ratuje wersję 10gb to granie w 1440p, a nie 4k. 

szkoda ze banow nie dają za takie bzdury.....

 

z obserwacji wynika ze czym większe zapotrzebowanie na VRAM tym bardziej trzeba zadbać o cały podsystem który ma wpływ na szybkość wymiany, przykładowo w Division2 4k AA medium vRamu wciąga wszystko pozostawia 0,7Gb bufora tylko, ale jak rozkręcimy AA cienie i rysowanie detali na max to raptem ten bufor wzrasta do prawie 3Gb+,

tak wiec po skrócie jeżeli dojdzie do zrzucania tymczasowych plików do systemu lub jego RAM jeżeli jest wystarczająco to należy zadbać o to by poderwanie takiego pliku nie trwało długo a wtedy raczej nie powinno być zbytnio widocznego dyskomfortu,

Edytowane przez VSS
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kris194 napisał:

Spróbuj odpalić kompa na integrze i zobacz czy też będzie piszcał.

Na integrze też.albo bateria albo płyta poszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 16.09.2020 o 15:41, BlindObserver napisał:

Jak się trochę zastanawiam, jakiej jakości chipy będą musiały lecieć do najważniejszego dla Nvidii rynku klienckiego, czyli segmentu laptopów (pewnie części z Was świat się teraz zawalił), by one się tam w ogóle sprawdziły i nie odstraszały poborem energii :E 

Właśnie. Jak nvidia planuje wprowadzić rtx 3080 do laptopów. Chyba dodatkowa walizka z baterią i chłodnicą.

Nie świat się nie zawalił  Każdy wie, że rynek komputerów klasy PC jest dużo mniejszy od laptopowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plot twist.

ombre070 wcale nie dostał grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, mALEK napisał:

zgadza sie, tylko nie wiesz kiedy ta alokacja to faktycznie realne wymagania, aby gralo sie plynnie, a kiedy widzimisie danej gry. Zwroc tez uwage jak wzrosla alokacja w przypadku SotTR po wlaczeniu RT, ktorego nie ma tam jakos szczegolnie wiele. o prawie 20%. i majac na mysli plynne granie, nie pisze tutaj o spadajacym na leb, na szyje fps, a o np: 

What is the result of bottlenecking VRAM in BFV? Stuttering, choppiness, pausing in gameplay, jerkiness, framerate skipping, noticeable periods of time going by as new art assets are loaded and swapped out of VRAM while playing. Moving from area to area in a map means the loading and re-loading of textures and assets, and there is lag when this happens, and it happens often when hitting that VRAM capacity cap. It can also cause inconsistent framerate and frametime, and wild swings in framerate as we have experienced. It does not make for a good gaming experience.

Tak wiec do tej alokacji bym podchodzil ostroznie, szczegolnie w przypadku zalaczenia RT

 

Dokładnie, choć zastanawia mnie też kwestia PCIe 4, bo pamiętam jak w jednym z testów goście z hardware unboxed zrwócili uwagę, że radeony na PCIe 4 potrafiły zwiększyć wydajność o ponad 70%, gdy już pamięć się skończyła. Wówczas wynik był już podobny do karty z 2x większą ilością pamięci i wynik na PCIe 4 robił wrażenie. Jeśli działałoby to równie efektywnie w przypadku RTX 3080, to pewnie te karty poradzą sobie nawet w grach, które wymagają więcej jak 10GB. Też pewnie te direct storage zmniejszy trochę wymagania co do VRAMu, bo developerzy nie będą ładować wszystkiego do pamięci karty na zapas, a po prostu będą starali się te wszystkie tekstury streamować w czasie rzeczywistym (BTW. jak wszystkie te dane będą szły po PCIe, to wówczas PCIe4 może już pokazać pazur względem starszej wersji 3). 

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ombre070 napisał:

Na integrze też.albo bateria albo płyta poszła.

Zmierz napięcie na baterii woltomierzem,według mnie nierealne żeby bateria była źródłem problemu,jak komp przed wymianą karty działał dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mALEK napisał:

zgadza sie, tylko nie wiesz kiedy ta alokacja to faktycznie realne wymagania, aby gralo sie plynnie, a kiedy widzimisie danej gry. Zwroc tez uwage jak wzrosla alokacja w przypadku SotTR po wlaczeniu RT, ktorego nie ma tam jakos szczegolnie wiele. o prawie 20%. i majac na mysli plynne granie, nie pisze tutaj o spadajacym na leb, na szyje fps, a o np: 

What is the result of bottlenecking VRAM in BFV? Stuttering, choppiness, pausing in gameplay, jerkiness, framerate skipping, noticeable periods of time going by as new art assets are loaded and swapped out of VRAM while playing. Moving from area to area in a map means the loading and re-loading of textures and assets, and there is lag when this happens, and it happens often when hitting that VRAM capacity cap. It can also cause inconsistent framerate and frametime, and wild swings in framerate as we have experienced. It does not make for a good gaming experience.

Tak wiec do tej alokacji bym podchodzil ostroznie, szczegolnie w przypadku zalaczenia RT

 

BF5 przy UWQHD śmiga nawet z 1060 3GB. Zero objawów braku VRAM. Za to w MainCrafta nie da się grać, 2-3minuty i gra szarpie niemiłosiernie, najbardziej przy odwracaniu się do tyłu. Mój synek ostatnio stwierdził, że "Maincraft się popsuł bo wiesz, jak rusza się myszką to zarywa!". Więc BF5 to akurat słaby kandydat to udowodnienia, że Vram jest potrzebny lub nie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ombre070 napisał:

Na integrze też.albo bateria albo płyta poszła.

Jaką masz płytę? I jakie to są piski? Sprawdź czy nic się nie zmieni z jednym włożonym modułem RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wompierz napisał:

Właśnie. Jak nvidia planuje wprowadzić rtx 3080 do laptopów. Chyba dodatkowa walizka z baterią i chłodnicą.

 

Wezmą przykład z Intela :D

https://pclab.pl/news78118.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

BF5 przy UWQHD śmiga nawet z 1060 3GB. Zero objawów braku VRAM. Za to w MainCrafta nie da się grać, 2-3minuty i gra szarpie niemiłosiernie, najbardziej przy odwracaniu się do tyłu. Mój synek ostatnio stwierdził, że "Maincraft się popsuł bo wiesz, jak rusza się myszką to zarywa!". Więc BF5 to akurat słaby kandydat to udowodnienia, że Vram jest potrzebny lub nie ;) 

Ale on mówił o włączeniu RT. Pamiętam testy zaraz po wyjściu patcha RT do tej gry, to można było doprowadzić do sytuacji, że 8GB było jednak limitem i wówczas pojawiały się też pauzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...