Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych zainteresowanych 3090, a zastanawiających się czy ich zasilacz pociągnie - bez obaw, NVIDIA ustawiła twardy limit. Producenci podają 340W (to jest TGP), więc cały zestaw w grach średnio nie przekracza nawet 550 W. Nie ma problemu z chłodzeniem, bo boost jest taki sobie i często skacze osiągając PL. Reasumując od biedy to nawet dobrej klasy 600 - 650W zasilacz wystarczy; 750 W to z zapasem.

Edytowane przez Mripper
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem

Na karcie w kostkach od prundu brakuje jednego pinu.

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, że TDP będzie tak nisko, bo ta karta będzie miała ~1700 na rdzeniu, a biorąc jeszcze pod uwagę, że różnica w specyfikacji między 3080, a 3090 nie jest duża to będzie klops(przynajmniej do grania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ombre070 napisał:

Chyba znalazłem

Na karcie w kostkach od prundu brakuje jednego pinu.

Pokaż czego brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, forfun napisał:

Niemożliwe, że TDP będzie tak nisko, bo ta karta będzie miała ~1700 na rdzeniu, a biorąc jeszcze pod uwagę, że różnica w specyfikacji między 3080, a 3090 nie jest duża to będzie klops(przynajmniej do grania).

TGP to nie TDP. Na rdzeniu osiąga więcej niż 1700, ale nie tyle, co 3080. PL osiąga, co chwilę i zbija boost. Zupełnie serio, w grach typowo nie przekroczysz 550W.

Może jakieś topowe modele będą miały dodatkową wtyczkę na zasilanie i wtedy PL będzie daleko przesunięty, w takim układzie boost poleci zapewne do 2K (lub okolice i tam zostanie), w konsekwencji chłodzenie będzie problemem. Przeciętne modele - no nie, walisz w ścianę zwaną PL i wszystko pozostałe traci w tym momencie na znaczeniu.

Edytowane przez Mripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ombre070 napisał:

Ram jest ok.po wyjęciu i włożeniu bez zmian.

Na płycie przy piszczeniu pali się lampka czerwona A koło niej napis vga. Czyli karta albo zasiłka  bym powiedział 

Bios masz najnowszy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DisconnecT napisał:

Pokaż czego brakuje.

Nie mogę teraz zrobić zdjęcia.

Jak patrzysz na kartę na na wtyki zasilania  2x8 to ostatni pinpo prawej u dołu albo to całkiem brak albo jest tylko króciutki. Nie wiem czy powinien w ogóle tam jakiś być nigdy w żadnej karcie tam nie zaglądałam bo nie miałem po co. O dziwo karta ma pełny power. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ombre070 napisał:

Nie mogę teraz zrobić zdjęcia.

Jak patrzysz na kartę na na wtyki zasilania  2x8 to ostatni pinpo prawej u dołu albo to całkiem brak albo jest tylko króciutki. Nie wiem czy powinien w ogóle tam jakiś być nigdy w żadnej karcie tam nie zaglądałam bo nie miałem po co. O dziwo karta ma pełny power. 

Jeżeli orientacja wtyczki jest standardowa to brakuje pinu Sense-B, drugiej sygnalizacji, w teorii nie jest to niezbędny pin do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Mripper napisał:

TGP to nie TDP. Na rdzeniu osiąga więcej niż 1700, ale nie tyle, co 3080. PL osiąga, co chwilę i zbija boost. Zupełnie serio, w grach typowo nie przekroczysz 550W.

Może jakieś topowe modele będą miały dodatkową wtyczkę na zasilanie i wtedy PL będzie daleko przesunięty, w takim układzie boost poleci zapewne do 2K (lub okolice i tam zostanie), w konsekwencji chłodzenie będzie problemem. Przeciętne modele - no nie, walisz w ścianę zwaną PL i wszystko pozostałe traci w tym momencie na znaczeniu.

Zawsze można zrobić Power Moda i Powe Limit Cię nie obowiązuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ogider napisał:

8z6hGMJ.png

 

link

20% za 2x większa cene...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

20% za 2x większa cene...

Dla tego liczę na niereferenty z wysokim Power Limitem by osiągnąć chociaż te 40% co by te cenę uzasadniło ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

20% za 2x większa cene...

Tak jak myślałem.. lipa więc lepiej przeczekać na 3080 do 40xx :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak można być tak mądrym jak nvidia czyli zrobić prawdopodobnie najlepsza kartę a dać prawie zerową dostępność? Z 2080 też tak było? Kompletnie nie jestem w stanie tego pojąć, to jest coś więcej niż kabaret. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, RsNeo napisał:

Dla tego liczę na niereferenty z wysokim Power Limitem by osiągnąć chociaż te 40% co by te cenę uzasadniło ...

 

Tak tak dodatkowe 20% od PL i wyższego OC. Rozumiem ze w smoki tez wierzysz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Tak tak dodatkowe 20% od PL i wyższego OC. Rozumiem ze w smoki tez wierzysz ?

Ja już wyrosłem z dzikiego kręcenia pod korek, na starość wolę chłodniej i ciszej. W moim przypadku przy 1440p z blokadą na 75fps ta karta będzie się nudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg evga ma byc 440w na 3090 chyba, że ktoś robił sobie jaja na Twitterze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że Asus wie jak się bawić w te klocki. TUF od strony czysto technicznej to dawny Strix, PCB na wypasie, na chłodzenie też. Ale skutecznie zabezpieczyli pozycję nowego Strixa. Chodzi tutaj o OC, dwie wtyczki sprawiają że limity są niżej ustawione i nikt im nie może powiedzieć że ubijają tańszą kartę, bo tego nie robią, limitem jest ograniczenie sprzętowe do dwóch kostek, a raczej limity prądowe ustawione przez PCI-SIG, bo 2x8pin spokojnie jest w stanie 400W dostarczyć ponad normę. Czekam zatem na testy Strixa i będzie można porównać o ile TUF jest ograniczony, ale obstawiam że szału nie będzie, bo mało kto będzie chciał przebić pobór mocy grubo powyżej 400W aby dołożyć ~ 3% do wydajności.

Na razie czekam na Zotaca, ale celownik na TUF'a zdecydowanie ustawiam, a Strixa będzie obserwować.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świezy proces Samsunga, może byc że z czasem zaczną robić 2050MHz+ ale z tego co widzę to 1950MHz to jest norma (a nawet wysoko!) przy 65-70*C na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kingpin na 360 aio :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DisconnecT napisał:

Wychodzi na to że Asus wie jak się bawić w te klocki. TUF od strony czysto technicznej to dawny Strix, PCB na wypasie, na chłodzenie też. Ale skutecznie zabezpieczyli pozycję nowego Strixa. Chodzi tutaj o OC, dwie wtyczki sprawiają że limity są niżej ustawione i nikt im nie może powiedzieć że ubijają tańszą kartę, bo tego nie robią, limitem jest ograniczenie sprzętowe do dwóch kostek, a raczej limity prądowe ustawione przez PCI-SIG, bo 2x8pin spokojnie jest w stanie 400W dostarczyć ponad normę. Czekam zatem na testy Strixa i będzie można porównać o ile TUF jest ograniczony, ale obstawiam że szału nie będzie, bo mało kto będzie chciał przebić pobór mocy grubo powyżej 400W aby dołożyć ~ 3% do wydajności.

Na razie czekam na Zotaca, ale celownik na TUF'a zdecydowanie ustawiam, a Strixa będzie obserwować.

Przy teście Liptona wyszło, że nawet przy 1350 RPM TUF i Quite Mode ma mniejszy tempy (66) niż MSI Trio który przy 1250 RPM robi 71 stopni...

600 zł różnicy między nimi było. Czyli ~20% wartości karty. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wychodzi, że ~ 2020--2050 nie powinno być problemem na nielicznych najlepszych powietrznych konstrukcjach. A na dobrej wodzie i dobrej sztuce pójdzie wiadomo + 100Mhz

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RozQ napisał:

Wg evga ma byc 440w na 3090 chyba, że ktoś robił sobie jaja na Twitterze

I co z tego, to jest TOP, osoby, które to kupują idą tylko w wodę i ekstremalne OC. Chętnie obadam testy tego potwora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KP 2080Ti ma ~520W limit ale chyba w trybie LN2. Niemniej nie widzialem jeszcze kiedykolwiek zeby odbila sie od PWR w GPU-Z.

3090 z 360mm AiO pewnie 600W albo więcej.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
    • Ostre dymy w internecie. Mam nadzieję, że strimery i reszta ludzi wymusi na nich jakieś zmiany bo to jest bicie poniżej pasa ludzi, którzy kupili EOD.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...