Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

Czyli oni autentycznie sprzedają drożej tę samą kartę i wystarczy przesunąć suwak w afterburnerze, żeby z tańszej zrobić droższą?

ale jaja...

No przecież tak do tej pory były, właściwości sprzętowe czy fizyczne obydwu kart pozostały na tym samym poziomie, różnica to bios. Przy Ampere realną korzyścią może być wyższy powerlimit, o ile ktoś ma ochotę grzać ponad 350W.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Zhao napisał:

It's never ending story Aidath/Amorek to taki gosu tyle że 0,5% xDDDDDD

Nawet jak Gosu ogłosi swój powrót tutaj,to i tak go nie chcemy ;)

Edytowane przez Spl97
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Czyli oni autentycznie sprzedają drożej tę samą kartę i wystarczy przesunąć suwak w afterburnerze, żeby z tańszej zrobić droższą?

ale jaja...

Nie do końca tak jest, PCB się różnią oraz same elementy na PCB są inne. Bynajmniej tak było z serią 2xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kaiketsu napisał:

@DisconnecT @Lipton dzięki, szczerze myślałem, że wersje OC mają lepszy bin czy coś takiego ;)

Bo mają. Inne PCB i inne elementy na nim położone. 

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Lipton może w x-komie każdy kto zamawiał, dostałby swój numerek w kolejce? Chyba by się sporo osób tu uspokoiło. A tak to za dużo niewiadomych i ludzie odpływają.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, IceMan75 napisał:

Bardzo ciekawy materiał:

 

Już wcześniej sam to zauważyłem w sumie.

3080 to taki 2080tisuper

Przy ustawieniu 2080ti na 320W i 3080 na 320W, różnica w osiągach spada do raptem 10-15%.

W niektórych przypadkach 5%.

Nawet w raytracingu nie ma dużej różnicy ,a niby seria 3000 miała być w tym dużo lepsza.

Niepotrzebnie sprzedałem 2080Ti ... :(

 

 

 

Dodaj do tego jak gownianie sie podkreca amper i jak swietnie 2080ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, amorek18 napisał:

OD początku premiery Amper to mówie, że to dopasiony Turing z większą ilością FP32 ( która w 25 % liczenia klatki spada o połowę - w trakcie liczenia INT) + szybsze pamięci.

No ale co w tym złego?

970 GTX zgodnie z tą logiką to też był "tylko dopasiony 780Ti" a 1070 to "tylko dopasiony 980Ti".

Różnica była taka, że były ~50% tańsze. I ta tradycja powróciła przy Ampere, znów masz xx70 o wydajności (deklarowanej na razie...) xx80Ti poprzedniego gena, tylko teraz spadek ceny jest jeszcze większy. 2500 vs 6500-7000.

Jedyna różnica, że tym razem karty nie osiągnęły tego przy niższym TDP, co oczywiście jest pewnym mankamentem, ale za to masz większy spadek cen.

Patrząc na testy, to Ampere to bdb generacja, taka, jak Maxwell czy Pascal.

Tylko Turing odstaje i można ogłosić go porażką. Dlatego go olałem. Chciano mi sprzedać moje 1080Ti ponownie, tylko nazwane 2080, w tej samej cenie i rok później -> podziękowałem.

 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RsNeo napisał:

Bo mają. Inne PCB i inne elementy na nim położone. 

Ciekawe, właśnie sprawdziłem Asusa Strix 2080Ti w wersji nonOC i OC, obydwie bazują na układzie 16+3 i tych samych integrach dr.mos.
O Binie chipów już nawet się nie wypowiadam, bo powtarza się od lat, że nikt tego w cywilnych kartach nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, amorek18 napisał:

OD początku premiery Amper to mówie, że to dopasiony Turing z większą ilością FP32 ( która w 25 % liczenia klatki spada o połowę - w trakcie liczenia INT) + szybsze pamięci.

i co najgorze, 3080 nie da się tanio zwodować, pamięci są bardzo blisko rdzenia i blokopompka się tam nie zmieści

jedyne pocieszenie to że w sumie dużo nie straciłem na 2080ti i dużo nie dopłacę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za spięcia w temacie. Mam wrażenie ze co niektórym się wydaję, że kupując teraz 3080tke w wersji 10gb jesteśmy frajerami , bo za rogiem stoi 20gb i zostaliśmy przechytrzeni ?. Otóż nie, jeśli na moje potrzeby 10gb okaże się za mało, po prostu pójdę do sklepu po model 20gb :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Aldatha napisał:

Dodaj do tego jak gownianie sie podkreca amper i jak swietnie 2080ti

No to nie pozostaje nie innego jak odkupienie 2080 Ti

(tylko nie zapomnijcie zwolnić miejsca w kolejce po 3080).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kaiketsu napisał:

No ale co w tym złego?

970 GTX zgodnie z tą logiką to też był "tylko dopasiony 780Ti" a 1070 to "tylko dopasiony 980Ti".

Różnica była taka, że były ~50% tańsze. I ta tradycja powróciła przy Ampere, znów masz xx70 o wydajności (deklarowanej na razie...) xx80Ti poprzedniego gena, tylko teraz spadek ceny jest jeszcze większy. 2500 vs 6500-7000.

Jedyna różnica, że tym razem karty nie osiągnęły tego przy niższym TDP, co oczywiście jest pewnym mankamentem, ale za to masz większy spadek cen.

Patrząc na testy, to Ampere to bdb generacja, taka, jak Maxwell czy Pascal.

Tylko Turing odstaje i można ogłosić go porażką. Dlatego go olałem. Chciano mi sprzedać moje 1080Ti ponownie, tylko nazwane 2080, w tej samej cenie i rok później -> podziękowałem.

 

niby ma cudacores więcej, rtcores więcej, tranzystorów więcej, a efektów tego prawie nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Zhao napisał:

It's never ending story Aidath/Amorek to taki gosu tyle że 0,5% xDDDDDD

Czasami nie warto reagować ;)

Wczoraj na pjjjjurze ktoś napisał coś w stylu...

"ale to nie jest tak że jak zmniejszysz napięcie na rdzeniu to wzrośnie zapotrzebowanie na ampery i kable zaczną się mocniej rozgrzewać? bo przecież Watt= Volt x Amper"

inny napisał

"też mi zmniejszenie poboru przez RTX 3080 (do 0,825V) zaledwie parę watt, ja zmniejszyłem napięcie na mojej GTX1070 do 0,8V i pobór spadł mi o połowę"

tenor.gif

:rotfl: 

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mikhail__ napisał:

Lipton może w x-komie każdy kto zamawiał, dostałby swój numerek w kolejce? Chyba by się sporo osób tu uspokoiło. A tak to za dużo niewiadomych i ludzie odpływają.

Nie mam pojęcia. Nie jestem pracownikiem sklepu.

5 minut temu, RsNeo napisał:

Bo mają. Inne PCB i inne elementy na nim położone. 

Pierwsze słyszę. Które modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kaiketsu napisał:

Przy okazji, wiaro, czemu się na TV LG rzuciliście kiedy Panasonic i Sony robią lepsze OLEDy? ;) to już nie 2015 że z OLED można kupić LG albo LG ;)

W czym konkretnie lepsze i jakie modele? Raczej nie offtop ale może mnie ktoś poprawi.

Nflash pewnie potrzebuje hacka by sobie samemu wymienić bios co raczej zrozumiałe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od momentu zapowiedzi RTX 30X0 ten sam płacz tych samych ludzi.... na dwa tematy:

1. Nie 2080 Ti HiperOC Edition nie ma równej wydajności i nigdy już się nie zrówna pod względem wydajności z 3080.

Macie nadal dobrą kartę, dajcie w końcu spokój. Naprawdę nikomu nie przeszkadza, że będziecie siedzieli na 2080 Ti do premiery AMD lub RTX 40X0.

2. Nie, alokacja VRAM to nie to samo, co realne zapotrzebowanie przez silnik gry. Szybciej zabraknie takiej 3080 "mocy" niż VRAM.

Przestańcie wstawiać idiotyczne filmiki ludzi powielających w kółko błędną tezę, bo nie rozumieją różnicy.

 

Edytowane przez Mripper
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, amorek18 napisał:

2080 TI w normalnych warunkach przyspiesza od 300 mhz, na azocie robi 2700 nawet - a to prawie pełny chip

3080 na azocie robi raptem 2300 - a to dosyć okrojony chip A102, 3090 może nawet tych wartości nie osiągać 

:lol2: Zamień 300 na 100/150 i będzie właściwie, od Pascala nic się dobrze nie kręci, bo chipy boostują wysoko i temperatura podcina skrzydła tablicy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, IceMan75 napisał:

niby ma cudacores więcej, rtcores więcej, tranzystorów więcej, a efektów tego prawie nie widać

No ale masz równie dobre przyrosty względem poprzedniego gena, co w Maxwellu czy Pascalu.

To były złe generacje? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, DisconnecT napisał:

Ciekawe, właśnie sprawdziłem Asusa Strix 2080Ti w wersji nonOC i OC, obydwie bazują na układzie 16+3 i tych samych integrach dr.mos.
O Binie chipów już nawet się nie wypowiadam, bo powtarza się od lat, że nikt tego w cywilnych kartach nie robi.

Ja tam się kłócić nie będę. Naprawiam czasem te karty no i są różnice w chipach obsługujących DrMosy i NV , pomiaru VDD - taki niuanse. Różnice są w grubości ścieżek i te całe Strixy mają inne kontrolery wentylatorów. Oraz same biosy.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Lipton napisał:

Coś w tym stylu.

Do jakich wartości najniższego TDP (np: MSI Afterburner - suwak "TDP od<->do" ) można było wejść z 3080 które testowałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, amorek18 napisał:

seryjny Turing jak go z fabryki wypuszczają ma około 1700 mhz, KAŻDY po OC robi ponad 1950, wodne od 2070 w górę 

Chciałeś powiedzieć śmieć z najniższej półki, przeciętnie przyzwoite modele tychh karty boostują w okolice 1900 MHz.
1080Ti w FE też był paździerzem boost w okolicach 1700 MHz, dziwnym przypadkiem nierefy w tym moja z pudła wylatuje na około 1940 MHz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, amorek18 napisał:

seryjny Turing jak go z fabryki wypuszczają ma około 1700 mhz, KAŻDY po OC robi ponad 1950, wodne od 2070 w górę 

Seryjny przy temp. poniżej 61stC zazwyczaj trzyma 2050MHz. Tu temp. jest problemem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś miał wątpliwości przebieg boost na RTX 3080 od MSI X-Trio, maksymalny ponad 2GHz, rzeczywiście jest tragedia! Nie powerlimit hamuje karty, mądry zrobi UV rdzenia, boost ustawi bliżej wartości stałej i podkręci RAM.

clocks-and-thermals.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, amorek18 napisał:

M v P - jest taka różnica że wzrosła wydajność i spadło TDP - 980 TI 250 W, 1080 - 180 W.

A tu jest wzrost wydajności ale i ogromny wzrost TDP 

zgodzę się, ale też warto zobaczyć na spadek cen...

1070 - 2200zł na premierę, 980Ti 3500 zł - płacisz 60% za wydajność topu poprzedniej generacji

3070 - 2500 zł na premierę, 2080Ti 6500 zł - płacisz 38% za wydajność topu poprzedniej generacji.

Jak dla mnie - czad.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ależ mnie zachęcili tym filmikiem zapowiadającym grę, muszę się streszczać z zaległościami i brać się za jedynkę. Lubię takie zapowiedzi znikąd i premierę w niedalekiej przyszłości a nie za rok, lub dłużej jak to nie raz bywa. Ostatnio tak było chyba przy Fallout 4, zapowiedź znikąd, trailer i premiera za kilka miesięcy. Choć znając życie, jakaś obsuwa się może przydarzyć i niewykluczone, że na przykład z Q4 2024 zrobi się Q1 2025.
    • https://www.ppe.pl/news/340922/playstation-krytykowane-przez-graczy-powodem-kolejne-premiery-na-pc.html
    • Nie w erze produkcji na ilość nie jakość. Wszystko jest składane w Chinach na szybko przez ludzi, którzy nie są specjalistami, tylko robią za michę ryżu, bo szybciej i taniej. A reklamacje ich nie obchodzą, produkt uszkodzony idzie na straty i jego miejsce zastępuje następny na szybko, byle jak złożony. Swego czasu kupowałem płytę główną Epox 8rda3+pro jak dobrze kojarzę i tam na laminacie jak byk made in germany. Następna płyta była 9npa ultra i już była made in china i od tego czasu wszędzie widzę te podróbki niestety.
    • Kup wersję day1 w pudełku i sprzedaj po ograniu. Raczej nie będzie to taka kolekcjonerska gra, jak Elden Ring, którego ukończyłem w ten sposób za darmo na PS4, ale po odsprzedaży niewiele stracisz. Potem sobie kupisz na promocji, lub gdy ceny używek się ustabilizują   A pro po Elden Ring..., tylko mi uświadomił, że nie lubię otwartych światów i statystyk + setki przedmiotów z ulepszeniami. Na dodatek Soulsowe prowadzenie fabuły w tak otwartym świecie to dla mnie strzał w kolano i nie zamierzam biegać po mapie z nadzieją trafienia na odpowiedni czas i miejsce, by spotkać kolejny raz jakąś postać, lub zrobić odpowiedni gest itd.
    • Wbiłem w końcu GDM bo nawet na 1.45V ram nie był w stanie stabilnie ustać na 3800 MT/s CR1. A wyżej niż 3800 nie pójdę bo mi FCLK pluje WHEA-20 na 1933 MHz.  Jednego nie rozumiem. Patrząc tutaj po wpisach to ludzie mają fajne wyniki typu 14-16-16-16-32 na dobrych pamięciach a u mnie opóźnienia to jakaś rozstrzelona loteria w każdą stronę  ramy to irp3600d4v64l18/16g  Na razie tylko kręciłem pierwszymi 5 timingami widocznymi z zentimings.   tRCDRD nie mogę ruszyć w ogóle z 22 (XMP) w dół, bo wali błędami, mimo dorzucanie 100 mV względem XMP 1.35 V (no i +200 MT/s). Ja wiem że te goodramy to jakieś zwykłe budżetowe kości ale mimo wszystko jednak myślałem że pójdą lepiej po dowoltowaniu. Pytanie czy jest sens dalej się bawić z timingami 2 i 3 rzędowymi jeśli to jest 5800X3D?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...