Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, DisconnecT napisał:

:lol2: Zamień 300 na 100/150 i będzie właściwie, od Pascala nic się dobrze nie kręci, bo chipy boostują wysoko i temperatura podcina skrzydła tablicy. ;)

1070 ukręcona 24%, 1080 ukręcona 20%. Tylko co z tego w nowszych GPU jest kiepskie skalowanie taktowanie vs wydajność.

Ampere w zasadzie zerowe oc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sideband napisał:

1070 ukręcona 24%, 1080 ukręcona 20%. Tylko co z tego w nowszych GPU jest kiepskie skalowanie taktowanie vs wydajność.

Ampere w zasadzie zerowe oc. 

Wiedziałem że przyjdziesz ze swoją 1080 ;) U przeciętnego ludka OC już nie jest tak spektakularne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3070 to będzie identyko jak 2080ti z poborem prądu mniejszym o ... 10% ?

no i niższą ceną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już rozmawiamy o OC, to warto jeszcze dodać, że w obecnych czasach OC nasila pierdzenie sekcji zasilania na karcie i ewentualnie coil whine jeśli karta je ma. Różnica jest spora - zwłaszcza jeśli porównamy tę samą kartę UV i OC - różnica w głośności jest konkretna, dałbym (na oko, albo raczej ucho), że po UV karty "elektrycznie hałasują" tak z 1.5 - 2x słabiej, co jest ulgą dla uszu, zwłaszcza na cichym chłodzeniu.

 

Dla mnie OC jest martwe od wyjścia Maxwella. Wcześniejsze karty nie bzyczały tak intensywnie. Miałem 760 GTX od Gigusia i tu już trzeba było przykładać ucho. Od Maxwella w górę - organy przy obciążeniu.

 

I niech mi tylko który nie powie, że "jego karta tak nie ma" :E Miałem, hm, policzmy...  4 sztuki GTX970, ze 12 sztuk 1060, cztery 1070, 2 sztuki 1070Ti, jedno 1080, cztery 1080Ti, sześć RX570/580... i tak, wszystkie to miały, każda jedna. KAŻDA KARTA WYDAJE TO CHOLERNE PIERDZENIE SEKCJI ZASILANIA PODCZAS OBCIĄŻENIA. Testowane na różnych zasilaczach. Na różnych mobosach. Pod UPSem. Zawsze to samo. Karty różnią się tyle, że raz ciszej, raz głośniej.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, amorek18 napisał:

3070 nie będzie lepszy od każdej 2080 TI, będzie równy z seryjna 2080 TI której praktycznie na rynku nie było. 

Słowa z prezentacji że 3070 szybszy od 2080 TI sa takie same jak to że 3080 to dwa razy wydajność 2080. 

Dla mnie cena RTXa 3080 to petarda, dostaje kartę 2x lepszą od 5700 XT a nie płacę za nią 2x więcej. Jak ktoś kupił 2070S za 2499 zł (np. X Trio) miesiąc temu, to teraz za 800 zł więcej miałby 2x większą wydajność :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy dostępność 3060 będzie na tyle sensowna, że zamawiasz i od ręki dostajesz bez problemów. Coś czuję, że pewnie w okolicy końca stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kaiketsu napisał:

I niech mi tylko który nie powie, że "jego karta tak nie ma" :E Miałem, hm, policzmy...  4 sztuki GTX970, ze 12 sztuk 1060, cztery 1070, 2 sztuki 1070Ti, jedno 1080, cztery 1080Ti, sześć RX570/580...

Co ty z tymi kartami robisz/robiłeś? :E zupy z nich gotowałeś czy kopanie bitkojnów?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

Skoro już rozmawiamy o OC, to warto jeszcze dodać, że w obecnych czasach OC nasila pierdzenie sekcji zasilania na karcie i ewentualnie coil whine jeśli karta je ma. Różnica jest spora - zwłaszcza jeśli porównamy tę samą kartę UV i OC - różnica w głośności jest konkretna, dałbym (na oko, albo raczej ucho), że po UV karty "elektrycznie hałasują" tak z 1.5 - 2x słabiej, co jest ulgą dla uszu, zwłaszcza na cichym chłodzeniu.

 

Dla mnie OC jest martwe od wyjścia Maxwella. Wcześniejsze karty nie bzyczały tak intensywnie. Miałem 760 GTX od Gigusia i tu już trzeba było przykładać ucho. Od Maxwella w górę - organy przy obciążeniu.

 

I niech mi tylko który nie powie, że "jego karta tak nie ma" :E Miałem, hm, policzmy...  4 sztuki GTX970, ze 12 sztuk 1060, cztery 1070, 2 sztuki 1070Ti, jedno 1080, cztery 1080Ti, sześć RX570/580... i tak, wszystkie to miały, każda jedna. KAŻDA KARTA WYDAJE TO CHOLERNE PIERDZENIE SEKCJI ZASILANIA PODCZAS OBCIĄŻENIA. Testowane na różnych zasilaczach. Na różnych mobosach. Pod UPSem. Zawsze to samo. Karty różnią się tyle, że raz ciszej, raz głośniej.

Maxwella jeszcze można było nie najgorzej buchnąć, u mnie zysk z OC był bliski 200 MHz i to przy zwykłych zabawach z paskiem override w MSI AF, dorzucasz jeszcze modyfikacje biosu z odkręconymi railami + kilkoma poprawkami w tablicy i ludzie kręcili niezłe wyniki, po 1550 MHz.
Wtedy to się bawiliśmy kto ma lepszy ASIC, bo jeszcze NV pozwalała na jego odczyt w GPU-Z :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RyszardGTS napisał:

Co ty z tymi kartami robisz/robiłeś? :E zupy z nich gotowałeś czy kopanie bitkojnów?

Składałem kompy kilku znajomym (1060, 1070)

U siebie kilka razy upgrade ;)

970 - te akurat to były zwroty z mojej strony, bo bzyczenie było dla mnie czymś nowym... myślałem, że to wadliwe karty. heh.

Finalnie kilka kart to była zabawa w mining.

Dużo się tego uzbierało w życiu :E sam się zdziwiłem.

Ale jedno je łączyło - to cholerne bzyczenie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, amorek18 napisał:

Janusz zwany zwrot 14 dniowy bo piszczy, karta wraca na nowo pakowana i dalej w teren idzie 

tylko przy 970, bo myślałem, że dostałem jakąs padakę po zwrocie kogoś.

Ale za piątym razem już się skapowałem, że każda karta tak ma i więcej nie oddawałem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kaiketsu napisał:

 

:E 

Słowo klucz "dobre słuchawki pasujące do twoich preferencji odsłuchowych".

Znam kompetentnego zawodnika który ci dobierze odpowiednie do posiadanego budżetu... @EvilKillaruna

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DisconnecT napisał:

Gdyby lecieli na procesie 7nm od TSMC to było by znacznie lepiej, a tak jest co jest, różnica jest tylko taka że w końcu dali stare normalne ceny, 2080Ti w swojej cenie był uber wtopą, zwłaszcza jak 2080S się pojawił za 3699 zł ;)

Jakie "stare normalne ceny"? Za starych czasów najdroższy model kosztował $599, a nie $1499.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś test Ventusa. Wygląda na to, że jest całkiem nieźle jeśli chodzi o temp. Może koleś wrzuci więcej

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, DisconnecT napisał:

Wiedziałem że przyjdziesz ze swoją 1080 ;) U przeciętnego ludka OC już nie jest tak spektakularne.

Pisze jak jest ? Maxwell ukręcił się 23%. A teraz wydali gorącą kupę bez oc ?

10 minut temu, amorek18 napisał:

3070 nie będzie lepszy od każdej 2080 TI, będzie równy z seryjna 2080 TI której praktycznie na rynku nie było. 
 

3070 jest lepiej skrojona ma 96ROP. Jak zwykle kwestia gry, ale nie wykluczone, że na teraz średnio wypadnie ciut słabiej od 2080ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kynareth napisał:

Jakie "stare normalne ceny"? Za starych czasów najdroższy model kosztował $599, a nie $1499.

Naprawdę nie pojmujesz że 3090 nie jest targetem dla Ti? To jest poziom Tytana.
Masz za ~ 3300/3400 zł masz GPU które jest zauważalnie szybsze od 2080Ti kosztującego 5.5k na premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxwell na 28nm oferował lepszy wzrost efektywności niż Ampere na 8nm... i to po roku od Keplera, a nie po dwóch latach od Turinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RyszardGTS napisał:

Słowo klucz "dobre słuchawki pasujące do twoich preferencji odsłuchowych".

Znam kompetentnego zawodnika który ci dobierze odpowiednie do posiadanego budżetu... @EvilKillaruna

Czy @EvilKillaruna nie zabije mnie, gdy napiszę, że słuchawek nie lubię w domu, bo to gówniane szerokopasmowe przetworniczki , które przez swoje rozmiary fizycznie nie są w stanie wygenerować sub-basu? :E

Używam retro głośników, których w Japonii używano do recenzowania płyt w prestiżowym magazynie.

Śmieszna sprawa, bo kupiłem za grosze, a na ebayu chcą za nie kilkanaście tysięcy PLN teraz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kynareth napisał:

Maxwell na 28nm oferował lepszy wzrost efektywności niż Ampere na 8nm... i to po roku od Keplera, a nie po dwóch latach od Turinga.

Magiczne hasło, 8nm Samsung.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DisconnecT napisał:

Naprawdę nie pojmujesz że 3090 nie jest targetem dla Ti? To jest poziom Tytana.
Masz za ~ 3300/3400 zł masz GPU które jest zauważalnie szybsze od 2080Ti kosztującego 5.5k na premierę.

Tytany to właśnie marketing Nvidii. Karty, które powinny być nazywane 780, 880, 980, 1080, 2080, są nazywane TYTANAMI i wydają się przez to potężniejsze ... za odpowiednio tytaniczną cenę oczywiście.

 

Wyjdzie Titan Ampere za $2999 i znów podniesienie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby dali na 7mm TSMC, to sami by sobie zaszkodzili, a tak sprzedadzą to pod nazwą Hopper za 2 lata :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kynareth napisał:

Tytany to właśnie marketing Nvidii. Karty, które powinny być nazywane 780, 880, 980, 1080, 2080, są nazywane TYTANAMI i wydają się przez to potężniejsze ... za odpowiednio tytaniczną cenę oczywiście.

 

Wyjdzie Titan Ampere za $2999 i znów podniesienie ceny.

Rozumiem że to informacje prosto z kryształowej kuli? GPU z 24GB VRAMU do gier :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Roothar napisał:

Jakiś test Ventusa. Wygląda na to, że jest całkiem nieźle jeśli chodzi o temp. Może koleś wrzuci więcej

Aktualnie w to gram (Borderlands 3), naprawdę nie rozumiem jak ta gra może tak "gnieść" karty graficzne? ktoś w swojej recenzji (zagraniczna) wstawił Borderlands 3, no i Exodus to praktycznie dziś oczywistość w testach. Borderlands 3 tak gniótł 3080 w 1440p czy 4K jakby był "Metro Exodusem"... ale ja na ekranie nie widzę tego by ta gra miała być aż tak wymagająca jak Exodus (może optymalizację Borderlandsów-trzecich spieprzyli).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2080ti to świetna karta która ma wszystkie techniki nvidi ostatnio ukazane i zapas vramu jak komuś zechce się bawić w coś co tyle będzie chcieć.

To że nvdia wydała nowe i chciała coś sprzedać to nie można mieć do niej pretensji. Dla niektórych może być warta więcej niż 3k pln dla innych mniej. Jak ktoś chce już grać ten może przy tej dostępności się pochyli nad dobrą ofertą. Jak ktoś kupował kartę jako nówkę jeszcze w lipcu ten raczej bawił się w hazard i przegrał. Czego wyrazem jest ta dostępność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Roothar napisał:

Jakiś test Ventusa. Wygląda na to, że jest całkiem nieźle jeśli chodzi o temp. Może koleś wrzuci więcej

 

Jakie tempy bo na tel zbyt małe żeby zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...