Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Zabawne, jak bez patrzenia w sygnaturkę łatwo rozpoznać posiadaczy 2080 Ti :E 

  • Haha 8
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak te testy mają się do tego co było na prezentacji nowych kart. Według prezentacji 3090 ma dawać rade w 8k/60fps .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wydajność 3090 jest mniej więcej znana. Wiadomo jak wypada architektura Ampere, wiadomo jaką specyfikacje ma 3090 i ile się różni względem 3080. 8K to tylko z DLSS perfromance i w wybranych grach, póki co sztuka dla sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3090 Będzie miał DLSS 2.1 czyli to 8k to będzie co najwyżej z 4k robione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, amorek18 napisał:

Skosk miedzy 2080 TI a stock 3080 ( one maja slabe OC a po oc pobor prądu idzie w kosmos) roznica 15 - 20 % maksymalnie. Czasami jest to tylko kilka fps

Po każdym takim poście poprawia Ci się samopoczucie?

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

3090 Będzie miał DLSS 2.1 czyli to 8k to będzie co najwyżej z 4k robione.

Niet dodano nowy tryb ultra quality wyjdzie z czasem to co znaczy przy 2160p, a co przy 4320p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mALEK napisał:

ktos potrafi to racjonalnie wytlumaczyc? 

lYdExbq.jpg

Jesteś pewien, że to nie fake? Po youtube latają takie filmiki nawet sprzed tygodnia :lol2:

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Griszah napisał:

Po każdym takim poście poprawia Ci się samopoczucie?

To jest choroba - on po prostu wypiera to ze świadomości,że 2080TI zostało zjedzone+przeżute kilka razy xD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, TheMr. napisał:

wow, trochę zaszalałeś, ale 1080Ti to lekką ręką 90% mniej wydajny niż 3080, i z dobre 150-200% przy RT/DLSS. 

90% mniej wydajny to 10x mniej wydajny (w RT?), a 150-200% to już w ogóle nie ma sensu, bo jak 100% - 150% = -50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zhao napisał:

To jest choroba - on po prostu wypiera to ze świadomości,że 2080TI zostało zjedzone+przeżute kilka razy xD

Aż mam ochote napisać do gościa co sprzedałem mu rtx 2080ti że się rozmyśliłem .

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, amorek18 napisał:

Nie robi mi sie lepiej na mysl jak widze miny ludzi ktorzy sprzedali 2080 TI za grosze i sa na 123 miejscu oczekiwania na 3080 ktorej termin jest nieznany.... :/ a ceny 2080 TI poszly w gore 

Mam ustawione powiadomienie dla ofert 2080ti z mojej okolicy poniżej 3k, od wczoraj dostałem kilka, wcześniej tak nie było. Wynika z tego że od opublikowania recenzji jest wręcz odwrotnie, ceny z dnia na dzień spadają.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, amorek18 napisał:

Ultra to pewnie ten tryb DLSS 2x z prezetacji 2 lata temu. Jest jeszcze ultra performance ktory ma byc tym trybem dla 8K - generowanie obrazu z 1440 p

O ile przy 2160p jest to możliwe to przy 4320p już niekoniecznie skończyłoby się to slajdami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kynareth napisał:

90% mniej wydajny to 10x mniej wydajny (w RT?), a 150-200% to już w ogóle nie ma sensu, bo jak 100% - 150% = -50%.

?‍♀️?‍♂️

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, amorek18 napisał:

2080 TI byly juz po 2 tys zl dzien przed testami 3080. 

Naturalne ze ceny poprzedniej generacji spadaja. Baa w tej samej generacji nawet spadaja patrz czas gdy wchodzil 1080 TI z cena 1080 , czy 2080S ktory byl tanszy od 2080.

Na olx i allegro nie było ofert po 2k, chyba że jakieś wały. 

Będę po tylko po wejściu na rynek 3070.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheMr. napisał:

?‍♀️?‍♂️

Matematyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, amorek18 napisał:

Sam jestem ciekaw tego nowego trybu. Nowa implementacja w Fortinte robi wrazenie. Kazde ustawienie daje lepszy obraz od natywnego.

Według Ciebie tak może być, ale rzeczywistość jest nieco inna.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, amorek18 napisał:

Widzialem 2 - 3 sztuki tak wystawione. Czy fake czy szybko się sprzedaly nie wiem.

na 99% to przewały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

iGdysbL.png

SLI oficjalnie zamordowany. A jeszcze 3090 nie wydane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, amorek18 napisał:

2080 TI byly juz po 2 tys zl dzien przed testami 3080. 

Naturalne ze ceny poprzedniej generacji spadaja. Baa w tej samej generacji nawet spadaja patrz czas gdy wchodzil 1080 TI z cena 1080 , czy 2080S ktory byl tanszy od 2080.

Sam jestem ciekaw tego nowego trybu. Nowa implementacja w Fortinte robi wrazenie. Kazde ustawienie daje lepszy obraz od natywnego.

Co za bzdury. Pascale trzymały cenę mocno zawyżona przez kryptowaluty. Więc nie pisz, że ceny spadały jak wchodził 1080ti. I wiesz co? Ludzie tacy jak Ty pisali, że za rok se kupią z koparki gtx 1080ti za 1000 zł i co? I nie kupili, nawet na rynku nie widać tych kart z koparek. Ja sobie zostawiłem 2x najlepsze sztuki do SLI i ograłem wszystko co możliwe w 1440p. Teraz wróciłem do grania, w sumie dla CP i chęci wymiany karty pod RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, amorek18 napisał:

Widzialem 2 - 3 sztuki tak wystawione. Czy fake czy szybko się sprzedaly nie wiem.

Realnie dużo się nie zmieniło obserwuję zakończone aukcje np. na ebay. Czyli to co faktycznie sprzedało się i za ile. Ceny są przeważnie na poziomie ~550-650euro. Czyli od ~2500 do 2900pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, amorek18 napisał:

Nie robi mi sie lepiej na mysl jak widze miny ludzi ktorzy sprzedali 2080 TI za grosze i sa na 123 miejscu oczekiwania na 3080 ktorej termin jest nieznany.... :/ a ceny 2080 TI poszly w gore 

To fajnie, akurat jak przyjdzie 3080, wystawię 1080Ti i jeszcze trochę na cenie zyska, dla mnie bomba. ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lukadd napisał:

Realnie dużo się nie zmieniło obserwuję zakończone aukcje np. na ebay. Czyli to co faktycznie sprzedało się i za ile. Ceny są przeważnie na poziomie ~550-650euro. Czyli od ~2500 do 2900pln

No i podobnie to u nas wyglądało. 

Bezpośrednio po prezentacji Kurtki miałem propozycji kupna 2080TI gaming x trio za 2700, ale z czasem ceny trosze wzrosły tak do 3200, teraz widzę że znów spadają. 

Sprzedaż w chwili obecnej 2080ti za 2k jest nieracjonalne z ekonomicznego punktu widzenia, ale nie każdy ekonomia się kieruje.

 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, amorek18 napisał:

Mozliwe, nie mniej zawsze kupujac TOP traci sie z czasem najwięcej z 3090 tez tak bedzie za 2 lata jak wyjdzie 4070 wydajniejsze w kwocie 2500 zl.

Zaraz, zaraz, a Ty chcesz kupić 3090, który ma być zjedzony przez 4070??? Tylko później nie płacz tak, jak teraz?

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, amorek18 napisał:

3070 nie bedzie szybsza w grach od 2080 TI. Wedlug prezentacji 3080 jest 2 razy szybsza od 2080 a realnie to 40 - 60 % . wedlug prezentacji chodzi o liczby TFLOP jednostek, a nie ral ej wydajnosci. 

Moja v 3090 to dokladnie papiorowo 2 razy roznica. 18 Tflop v 36 tflop - a w testach np Portroyal ja mam 10350 a 390 - 12800 punktow.

 

Trzeba umieć ogladac prezentacje nv

Nie każdy gra w benchmarki .

Zobacz jak 2080ti dostaje w RDR2 4K od 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...