Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

Jak patrzę na min fps przy 1440p... to aż miska mi się cieszy.
Tak naprawdę, to dopiero przy tej generacji GPU, mońki 144Hz zaczynają mieć sens (bo prawie w każdej grze będą uczciwie wykorzystywane) ;)  

Wątpię żeby takie 3440x1440 latało w 144 klatkach na RTX 3080 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, eagle napisał:

Pany za spam są bany. Kolega dodał temat o kupnie, sprzedaży etc. Z szacunku dla innych i siebie tak jak nie pluje i nie śmieci się na ulicy tak proszę tego nie robić w tym temacie.

 

Szkoda tylko że że jak zwykle organizacja zawiodła i temat pojawił się po fakcie, cześć ludzie pisze tam, a cześć tu i ja mamy prowadzić konwersację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piospi napisał:

Mnie się wydaje, że 3090 będzie troszkę mocniejsza niż sugerują to przecieki. Inaczej nie mam na co zmienić swojego 1080ti :/

Haaaaaaaa właśnie się mega uśmiałem ? W co Ty chcesz grać na tym dziadku ? Chyba że grasz w 1080p to może jeszcze chwilę na nim posiedzisz.

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, vitucky napisał:

 

 

Średnia z tej tabelki to ~ 8.8%. Tylko totalny desperat dopłaci 2x więcej za taki wzrost wydajności. To karta to pracy w której 24GB ramu zrobi kosmiczną robotę.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, DisconnecT napisał:

Na bank sprzedawca sam sobie podbija cenę, nie sądzę aby istniał aż taki frajer na tej ziemi i to jeszcze za Eagle które jest przeciętnym paździerzem. ?

snajper :D
maszyna jest głupia

do tego dochodzi psychologia tłumu

Cytat

Informacje o sprzedającym
FOXKOMPUTER 

Sandora Petofiego 3, 

01-917 Warszawa 

NIP: 113-196-48-45 

REGON: 015539664 

15 minut temu, GS01 napisał:

jak grasz w deep learning to warto poczekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Auberon napisał:

"grafika geforce 20 giga"

Jak bym słyszał reklamę w radiu Media Markt ;)

Laptop Asus SSD Geeforce ;)

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na tym się wzorowałem
trzeba inspirować się dobrymi wzorcami ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niektórzy łudzili się że 3080Ti zrobią, w sumie padłbym gdyby wzięli 3090, obcięli ram do 12GB, obcięli trochę przepustowość pamięci na ~ 860 GB i puścili to za 4899 zł, realnie od 3080 oferowało by to 2GB więcej VRAM i ~ 6% lepsze osiągi.

Supery w 7nm od TSMC są raczej więcej niż pewne, ciekawe kiedy miały by zagościć, pewnie za rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DisconnecT napisał:

A niektórzy łudzili się że 3080Ti zrobią, w sumie padłbym gdyby wzięli 3090, obcięli ram do 12GB, obcięli trochę przepustowość pamięci na ~ 860 GB i puścili to za 4899 zł, realnie od 3080 oferowało by to 2GB więcej VRAM i ~ 6% lepsze osiągi.

przyszykuj sobie cos pod głowę jak będziesz upadał bo to ma sporo sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tymi cenami na typu 50.000 dolarów na portalach aukcyjnych, to podobno ludzie ze złości, że im boty wykupiły, licytują na lipnych kontach, żeby Janusze nie mogły zarobić. Po aukcji wycofują się z zakupu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam że tutaj nawet najwięksi "znafcy" nie potrafią odczytać z specyfikacji jaka różnica dzieli karty. Do tego dodasz jeszcze że karta nie może być "zaspokojona" prundem owiele bardziej przy identycznym zestawie wtyczek zasilania i eureka... Mripper coś tu pisał o tym. Krzywą pożna sobie takt ciągnąć do konkretnego napięcia lub czekać na jakieś niereferenty oc tej 3090 i jakie takty wam wskoczą ponad to co będzie pozwalała karta porównywana zyskasz przy tych samych taktach tyle ile wynika z specyfikacji lub jakiejś anomali(mało vram/przepustowości itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, DisconnecT napisał:


Supery w 7nm od TSMC są raczej więcej niż pewne, ciekawe kiedy miały by zagościć, pewnie za rok.

Nie sądzę. NV zarabia na Samsungu zbyt dużo żeby ich obchodziło wypuszczenie Superek, a z drugiej strony TSMC przez połowę 2021 będzie miało pełną fabrykę zamówień od AMD + w dalszym ciągu chipy do telefonów pod 7nm. Może pod koniec 2021 ruszą jakieś rozmowy między NV a TSMC, ale TSMC się ceni i to mocno kiedy GF odpadło z wyścigu. 

Edytowane przez TheMr.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, VSS napisał:

jestem przekonany ze chodząc kulejesz a myślenie zastępujesz mruganiem powiekami :rotfl: , najwięcej do dzielenia nie swoich kosztów będą mieli ci co nie są wstanie tego skonsumować

 

Po przeczytaniu Twojego posta to wszystko się zgadza co napisałeś. Niewiem czy chciałeś być śmieszny, ale widzę Twój potencjał umysłowy, i niżej niż Ty upaść nie idzie. Więc takie teksty zostaw dla kolegów ze szkoły bo na takim miernym poziomie będę Cię postrzegał, ponieważ na większy nie zasługujesz. Milego wieczoru i serdeczne słowo na S. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow wreszcie GPU zdolne poskromić GTA5 na max detalach w 4K. Ta gra może nie jest tak wymagająca na standardowych ustawieniach, ale gdy ustawimy max zasięg rysowania detali w zaawansowanych opcjach, plus jeszcze trawę na ultra, to w rejonach z trawą wymagania stawiane względem GPU są gigantyczne, a mimo to 3080 radzi sobie doskonale. Ponad 2x lepszy wynik od 2080S, i 48% lepszy od 2080ti.

 

c33.jpg

Screen z recki ARHN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, TheMr. napisał:

Nie sądzę. NV zarabia na Samsungu zbyt dużo żeby ich obchodziło wypuszczenie Superek, a z drugiej strony TSMC przez połowę 2021 będzie miało pełną fabrykę zamówień od AMD + w dalszym ciągu chipy do telefonów pod 7nm. Może pod koniec 2021 ruszą jakieś rozmowy między NV a TSMC, ale TSMC się ceni i to mocno kiedy GF odpadło z wyścigu. 

Samsung pod kątem sprawności w 8nm leży i to widać, nie sądzę aby zatrzymali się w miejscu, bo NV być może zarabia na Samsungu. Wciągnęli do zabawy RT, więc będą musieli pakować do pieca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pawel86ck napisał:

 

Screen z recki ARHN

czyli ówno warte

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pawel86ck napisał:

Wow wreszcie GPU zdolne poskromić GTA5 na max detalach w 4K. Ta gra może nie jest tak wymagająca na standardowych ustawieniach, ale gdy ustawimy max zasięg rysowania detali w zaawansowanych opcjach, plus jeszcze trawę na ultra, to w rejonach z trawą wymagania stawiane względem GPU są gigantyczne, a mimo to 3080 radzi sobie doskonale. Ponad 2x lepszy wynik od 2080S, i 48% lepszy od 2080ti.

 

 

Screen z recki ARHN

No tak, bo przecież w GTA V najważniejszą rzeczą w życiu jaką trzeba osiągnąć, to trawka na Ultra + Pełny zasięg rysowania. Mądry tą grę dawno ograł w 4K wykorzystując 1080Ti, ilość detali które trzeba skroić aby osiągnąć ~ 70-80 FPS nie jest duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TheMr. napisał:

Nie sądzę. NV zarabia na Samsungu zbyt dużo żeby ich obchodziło wypuszczenie Superek, a z drugiej strony TSMC przez połowę 2021 będzie miało pełną fabrykę zamówień od AMD + w dalszym ciągu chipy do telefonów pod 7nm. Może pod koniec 2021 ruszą jakieś rozmowy między NV a TSMC, ale TSMC się ceni i to mocno kiedy GF odpadło z wyścigu. 

Przecież TSMC jest praktycznie monopolistą na tym rynku od wielu lat i tu się nic nie zmieniło.

To tak odnośnie cen.

TSMC-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, DisconnecT napisał:

No tak, bo przecież w GTA V najważniejszą rzeczą w życiu jaką trzeba osiągnąć, to trawka na Ultra + Pełny zasięg rysowania. Mądry tą grę dawno ograł w 4K wykorzystując 1080Ti, ilość detali które trzeba skroić aby osiągnąć ~ 70-80 FPS nie jest duża.

Ja grałem ostatni raz w GTA5 właśnie na 1080ti (Strix OC) i te 80fps faktycznie było, ale tylko w rejonach w mieście, zaś w rejonach poza miastem, gdzie była trawa to w jednym specyficznym miescu robiło się 40fps, a mowa tu o zwykłych detalach (bez tego dodatkowego skalowania dystansu w zaawansowanych opcjach) które przetestował ARHN. Co do samej gry, to nie ważne, czy ktoś lubi GTA5, czy nie, bo chodzi tu o pokazanie różnic wydajności w pewnych przypadkach, a skoro tak gigantyczna różnica jest w tej grze, to pewnie znajdą się też inne gry z podobnie imponującymi różnicami.

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilkanaście minut temu dziwiliśmy sie polskiej aukcji, w tym filmie co zapodałem ludzie dają na aukcji 10k dolców xD umarłem

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam to tu napisać czy w wątku zakupowym,ale kij tam? -Na reddit pracownik zotaca jest praktycznie bombardowany wiadomościami  czy jest możliwość zdjęcia kagańca by można było więcej wycisnąć z karty "out of the box" Niby przekazał sprawę wyżej więc może Trinity doczeka się aktualizacji biosu i "małego boosta "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pawel86ck napisał:

Ja grałem ostatni raz w GTA5 właśnie na 1080ti (Strix OC) i te 80fps faktycznie było, ale tylko w rejonach w mieście, zaś w rejonach poza miastem, gdzie była trawa to w jednym specyficznym miescu robiło się 40fps, a mowa tu o zwykłych detalach (bez tego dodatkowego skalowania dystansu w zaawansowanych opcjach) które przetestował ARHN. Co do samej gry, to nie ważne, czy ktoś lubi GTA5, czy nie, bo chodzi tu o pokazanie różnic wydajności w pewnych przypadkach, a skoro tak gigantyczna różnica jest w tej grze, to pewnie znajdą się też inne gry z podobnie imponującymi różnicami.

Trawa w dół i masz znacznego kopa, a różnica w rozgrywce znikoma, oprawa graficzna w GTA V nie skalowała się dobrze z najwyższymi detalami. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

1 godzinę temu, DisconnecT napisał:

 

Na bank sprzedawca sam sobie podbija cenę, nie sądzę aby istniał aż taki frajer na tej ziemi i to jeszcze za Eagle które jest przeciętnym paździerzem. ?

Niekoniecznie. Jak ludzie (w tym ja) sprzedawali na Allegro w lipcu i w sierpniu swoje 2080 Ti, to grasował jakiś typ, który z nowo założonych fake kont kupował najtaniej wystawione karty na Kup teraz (ja akurat miałem licytację, to robił tak, że jedno konto podbijało do 4k a drugie do 4200 - i to często w godzinach typu 2.00-5.00 nad ranem - więc musiałem pilnować i wycofywać wszystkie podejrzane oferty + modlić się o to, żeby nie był na tyle sprytny, aby próbować licytować jeszcze ręcznie albo przez snipera na parę sekund przed końcem - zakładam, że to jakiś jednostkowy, psychiczny przypadek był (albo inny sprzedający ;), ale kto ich tam wie - trolli nie brakuje (szczególnie przy mało restrykcyjnej polityce Allegro w stosunku do kupujących i weryfikacji ich danych osobowych).

Ja na szczęście się wyleczyłem ostatnio z PCMR, więc nowe rozdanie od Nvidii oszczędzi mi trochę kasy (chociaż może się skuszę na coś wydajniejszego, jak tylko AMD będzie miało swoją premierę). ;) 

Co do 3080, to gdyby nie wysoki pobór prądu (180-250W byłoby do zaakceptowania przy tej wydajności i klasie produktu), to  mógłbym uznać ten model za równie udany, co generacja GTX 10XX, natomiast PR'owo NVIDIA bardzo dobrze to rozegrała - jest hype, co przy realnym braku dostępności (przynajmniej teraz i najprawdpodobniej w następnych 1-3 mies.) wywołuje podejmowanie nagłych i bazujących na emocjach decyzji odnośnie zakupu.

Jak ktoś się martwi na zapas o moc zasilacza, to przy dobrym 600W raczej bym się tego nie obawiał (mój stary PC z 7900X @ 4,4 GHz i podkręconym 2080 Ti z gniazdka w skrajnych przypadkach wciągał ok. 550-600W; 2x 980 Ti w SLI działały bez mocnego O/C na 800W), jeśli tylko nie kręcimy CPU+GPU do granic możliwości.

Jeśli chodzi o dylemat sprzedaży high-endu z poprzedniej generacji przed premierą nowej:

1. Jak ktoś liczy każdą złótówkę, to wiadomo, że najlepiej sprzedać GPU na 2-3 mies. przed premierą nowych układów - wada jest taka, że nie gramy wtedy przez dość długi okres czasu (jeśli są problemy z dostępnością towaru) "na full", a po to min. się ładuje w to kasę przecież.

2. Olać to, przesiedzieć na danym GPU przez parę miesięcy od premiery nowych układów (poczekać na ustabilizowanie się cen, normalną dostępność, ew. odpowiedź z obozu konkurencji, nowe karty typu refresh - Ti/Super) i wtedy kupić.

 

 

 

Edytowane przez POL_eXplosiV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...