Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszlym tyg jak poleci kolejny sort kart to przynajmniej bedzie wiecej testow w sieci i do czasu odbioru zamowionej karty bedzie mozna zrobic porzadne rozeznanie i poprawia sterowniki.

 

Ciekawe ile samsung jest w stanie w ciagu doby wyprodukowac chipow :D

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, amorek18 napisał:

 

Tu przykład DP GFLOP w Maxwell miał pójsc do góry, a jak wiadomo kepler jako ostatni przed volta dysponował dopasionym DP (FP64).

To nie wychodzi tylko ze slajdów ale z prezentacji mówionej. Odzielne są dla obliczeniowej, oddzielne dla grafiki. I tam jest to omawiane dokładnie. 

Masz pojęcie czym jest Roadmap, nie mówiąc o tym że obrazek który wstawiłeś pochodzi z 2010 roku, z pewnością NV już wtedy znała dokładnie swoje plany i przebieg arch. Maxwell. :E
Jeszcze raz Ci powtórzę, zmiany które są na mapie tyczą się Pascala, a nie konkretnego chipu, ale nie potrafisz tego pojąć i nieudolnie poprzez frustrację bronisz swojej ignorancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już przestałem się napalać i znowu przeżywam piękne chwile z GTX 980. Ostatni raz było z tą kartą tak ekscytująco przy premierze FC4 :E Teraz na spokojnie czekam na rozwój wydarzeń. Październik będzie bardzo ciekawy. Z utęsknieniem czekam na recenzje 3070 i ich możliwości oc, głośności itd. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dadi82 napisał:

I to pewnie w 3 tygodniu :E

A za rogiem premiera 3090 i lada moment 3070 wraz z 3060Ti gdzie popyt na ten nizszy segment uwazam ze bedzie wiekszy niz na 3080.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, DisconnecT napisał:

Tyle że Strix niczego rewolucyjnego nie zaoferuje, chłodzenie raczej jest to samo, kwestia odkręconego PL wynikającego z 3 grupy VC3 i 3 wtyczki 8pin odnośnie VRM, dalej to jedynie  RGB i wygląd, Asus na tyle dobrze zrobił TUF'a że Strix to już głównie wisienka na torcie.

Pisząc chłodzenie masz na myśli radiator? To już się przyglądałem są różne strix vs TUF, ale raczej cudów nie będzie, a o ile lepiej na strixie to się okaże. Wentyle też są inne na strixie, ale dalej bez testów to jedna wielka niewiadoma jak się sprawdzą.

xVplDRd.png

index.php?ct=articles&action=file&id=638

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, amorek18 napisał:

chodzi mi o to że NV bardzo często zmienia plany i teraz też tak może być gdy w przypadku sukcesu AMD, NV szybko uśmierci serię 3000 i da coś innego. Po zmianach map widać że działo się takie coś parę razy. 

Ehe, i nowe czipy będą produkować gdzie? A u Samsunga w 8nm który kuleje pod kątem sprawności energetycznej. :E Gorzej jak pierwsza uśmierci się seria 2000, bo Ampere zacznie odjeżdżać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Pisząc chłodzenie masz na myśli radiator? To już się przyglądałem są różne strix vs TUF, ale raczej cudów nie będzie, a o ile lepiej na strixie to się okaże. Wentyle też są inne na strixie, ale dalej bez testów to jedna wielka niewiadoma jak się sprawdzą.

Mi sie wydaje ze roznica jaka bedzie to tylko taka iz Strix bedzie mial wiekszy PL i lepsze OC ale kultura pracy nie wyjdzie poza to co prezentuje TUF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Pisząc chłodzenie masz na myśli radiator? To już się przyglądałem są różne strix vs TUF, ale raczej cudów nie będzie, a o ile lepiej na strixie to się okaże. Wentyle też są inne na strixie, ale dalej bez testów to jedna wielka niewiadoma jak się sprawdzą.

Ciężko powiedzieć na ile przełoży się przemodelowany radiator o nieco większej masie, na przykładzie MSI X-Trio widać że powierzchnia radiacyjna nie koniecznie pod każdym względem jest przepisem na sukces.
Sądzę że największe zmiany już poczynili w TUF'ie, zwłaszcza że nowy TUF właściwie zastępuje dawnego Strixa, nowy Strix to raczej taki segment premium, VRM i ilość wtyczek sugeruje tutaj zapędy posiadaczy do turbo OC na wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukadd napisał:

Pisząc chłodzenie masz na myśli radiator? To już się przyglądałem są różne strix vs TUF, ale raczej cudów nie będzie, a o ile lepiej na strixie to się okaże. Wentyle też są inne na strixie, ale dalej bez testów to jedna wielka niewiadoma jak się sprawdzą.

"Jezus" przy peakach do (GPUZ) 400Watt na openbenchu i EVGA miał ponad 65'C, boost powiedzmy 30-40Mhz wyższy niż TUF przy TGP 340Watt temp 61-62'C. Najlepsze są wentylatory - EVGA 3000rpm ryczą niesamowicie, TUF 3000rpm... no jak one mają 3000rpm na 100% to rewelacyjna kultura pracy.

Żeby zobaczyć prawdziwe zyski boost/temp/tdp to muszą się pojawić testy rtx 3080 na wodzie gdzie testujący zejdzie do np: 55'C i ile to da dodatkowych mhz dzięki temperaturze a później mając odpowiedni bios ile pociśnie na max TDP dzięki wydajnemu chłodzeniu wodnemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Ok, Twój wybór. 

Na jak dlugo dostal nagrode?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Mi sie wydaje ze roznica jaka bedzie to tylko taka iz Strix bedzie mial wiekszy PL i lepsze OC ale kultura pracy nie wyjdzie poza to co prezentuje TUF.

To, że różnice mogą być relatywnie nieduże to możliwe, ale że żadnych nie będzie to raczej wątpię. Większy radiator i wentyle z lepszym statycznym ciśnieniem coś powinny dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DisconnecT napisał:

Ciężko powiedzieć na ile przełoży się przemodelowany radiator o nieco większej masie, na przykładzie MSI X-Trio widać że powierzchnia radiacyjna nie koniecznie pod każdym względem jest przepisem na sukces.
Sądzę że największe zmiany już poczynili w TUF'ie, zwłaszcza że nowy TUF właściwie zastępuje dawnego Strixa, nowy Strix to raczej taki segment premium, VRM i ilość wtyczek sugeruje tutaj zapędy posiadaczy do turbo OC na wodzie.

PS. Wentylatory z tego co widzę różnią się jedynie ilością łopatek. TUF ma 9 sztuk, Strix ma cieńsze ale w ilości 11 sztuk. Ciężko powiedzieć ale pod kątem ciśnienia statycznego lepiej się sprawdzała ich mniejsza ilość niż większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie bazuję tylko na tym co mówił asus o tych wentylatorach, coś tam niby poprawili, a przynajmniej tak twierdzą :E . W sumie wszystko jest w tym jednym filmiku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

Na razie bazuję tylko na tym co mówił asus o tych wentylatorach, coś tam niby poprawili, a przynajmniej tak twierdzą :E . W sumie wszystko jest w tym jednym filmiku

Obstawiam że to połączenie może mieć sens, poprawili nieco powieszchnię radiatora, natomiast wrzucili wentylatory o nieco mniejszym ciśnieniu statycznym, aby poprawić poziom akustyki, w takich warunkach nowy Strix może być nastawiony na maksymalną ciszę, zaś w razie potrzeby odkręcasz RPM, powerlimit i jedziesz ile fabryka dała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Będzie więc spokój na parę dni.

Gdyby pisał do prezesa by cię wywalić to masz podkładkę w temacie że prosiłeś, no ale wolał być płacząco-męczący ;)   >KLIK< :lol2: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, MrTooth napisał:

Sam zobaczysz to się dziwisz ? Poszukaj sobie informacji na ten temat :)

Okej? Linki proszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, co czekają na pewną kartę.... mały teaser.

VOHLGHs.jpg

4K/Ultra/3900X/Mother's Heart (miejsce testowe)

Edytowane przez Mripper
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie o serii Jetstream u Palita? Z tego co się dowiedziałem to planują wydać taką kartę TYLKO w modelu 3070. Mniejsze TDP to i pewnie system dwu wiatrakowy wystarczy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pablo-8511 napisał:

Ktoś coś wie o serii Jetstream u Palita? Z tego co się dowiedziałem to planują wydać taką kartę TYLKO w modelu 3070. Mniejsze TDP to i pewnie system dwu wiatrakowy wystarczy... 

Nie wiadomo za to Gaming Pro OC utrzymuje "sukces" swojego starszego brata na 2080Ti i jest równie kiepski, głośny, gorący i ma podobnie słabe PCB co Zotac Trinity.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

@RyszardGTS Musiałbym być przede wszystkim zatrudniony. Tymczasem pomagam Wam pro publico bono. Jak zabierzecie - trudno, będę z tym musiał żyć.

Zabiorą, zabiorą, stoję koło ciebie w jednym rzędzie, też nie pracuję w onecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mripper napisał:

Dla tych, co czekają na pewną kartę.... mały teaser.

4K/Ultra/3900X/Mother's Heart (miejsce testowe)

Tyle to ja mam na 1080Ti, ale w 1440p i po lekkiej redukcji ustawień :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DisconnecT napisał:

Tyle to ja mam na 1080Ti, ale w 1440p i po lekkiej redukcji ustawień :E

Miałem jakieś 2 godziny temu wsadzoną 1080 Ti, dobre czasy, miło wspominam, GPU nie do zdarcia. :) A screen dałem dla tych, co odliczają dni do 24, aby im lekko osłodzić czekanie. ;)

Edytowane przez Mripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, EvilKillaruna napisał:

@RyszardGTS Cóż, taka będzie wola włodarzy, pozostanie zaakceptować. Będzie to takie specyficznie wyrażone słowo "dziękuję" jak mniemam. Na szczęście mam też własne forum, więc mam gdzie się podziać w razie czego ;).

Nic ci nie zabiorą :D (chodziło tylko o zmianę "zabierzecie" na "zabiorą", oni zabiorą [że ja nie jestem "oni"])

Zabiorą? robisz dobrą robotę za darmo i mają ci cokolwiek zabierać? onet na rączkach powinien cię nosić :E  (ok konczę offa, jakby co to spadamy na priv)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...