Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, slaww napisał:

A co ma być nie tak, że kilka stopni więcej lub 2 fps więcej niż wersje najdroższe dla mnie żadna różnica :D a parę stówek w kieszenie

Jest cholernie głośny i w moim P400 prawdopodobnie się ugotuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slaww napisał:

A co ma być nie tak, że kilka stopni więcej lub 2 fps więcej niż wersje najdroższe dla mnie żadna różnica :D a parę stówek w kieszenie

TUF cena ta sama a o wiele lepszy... Po co brać ventusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PACIK19 napisał:

Jest cholernie głośny i w moim P400 prawdopodobnie się ugotuje. 

Gdzieś były testy że ventus taki badziewny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, slaww napisał:

A co ma być nie tak, że kilka stopni więcej lub 2 fps więcej niż wersje najdroższe dla mnie żadna różnica :D a parę stówek w kieszenie

Kilka stopni więcej i 2k rpm, dla mnie szkoda czasu nawet na testy byłoby brać :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slaww napisał:

Gdzieś były testy że ventus taki badziewny ?

Znajdź sobie na YT. Temperatury 75C czyli w normie ale obroty wentylatorów 2500 RPM. Możesz wziąć na testy.. jak tolerujesz taki hałas to może będziesz zadowlony. Dla mnie maks akceptowalne to około 1800 -1900 na takiej wielkości wentylatorach. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, severall napisał:

Znajdź sobie na YT. Temperatury 75C czyli w normie ale obroty wentylatorów 2500 RPM. Możesz wziąć na testy.. jak tolerujesz taki hałas to może będziesz zadowlony. Dla mnie maks akceptowalne to około 1800 -1900 na takiej wielkości wentylatorach. 

Aktualnie siedzi u mnie też jedna z tanszych wersji 1080 ti  Gigabyte winfforce 3 najcichszy nie jest i mi to zbytnio nie przeszkadza, więc raczej z tego problemu nie będe robił a gram tylko na słuchawakch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, MrAriel napisał:

Możesz zrobić w 1440p?

 

 

Proszzz bałdzo.

  • Like 2
  • Thanks 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po tych przeciekach na temat 3090 mój entuzjazm opadł, zwyczajnie szkoda mi kasy na tak mały zysk (do 10%) względem 3080, że zostanę z 2080ti i poczekam na cp oraz ewentualne wersje ti których coś wspominano na Reddit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slaww napisał:

Aktualnie siedzi u mnie też jedna z tanszych wersji 1080 ti  Gigabyte winfforce 3 najcichszy nie jest i mi to zbytnio nie przeszkadza, więc raczej z tego problemu nie będe robił a gram tylko na słuchawakch

No to pewnie będziesz zadowlony. Daj znać jak otrzymasz ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz jestem ciekawy czy mój zasilacz  Corsair RM650x 80+gold da radę ?

Teraz, severall napisał:

No to pewnie będziesz zadowlony. Daj znać jak otrzymasz ;)

Spoko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak ludzie gadali, że ventus będzie super i w ogole. Jak głupie posłuchałem i jak dzwonili z xkomu to anulowałem zamówienie gigabyte eagle. PCLab zawsze służy dobrą radą.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam ile osób prócz mnie chce łączyć 3080 z ryzenem 3600. Jak by nie patrzeć to najbardziej opłacalny konfig ever, podstawka do 2000zl i dwa razy tyle za samą kartę :D

Po pierwszych testach widać, że w tym szaleństwie jest metoda :D przypominają mi się czasy C2D 2140 + HD4870 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Medejz napisał:

A tak ludzie gadali, że ventus będzie super i w ogole. Jak głupie posłuchałem i jak dzwonili z xkomu to anulowałem zamówienie gigabyte eagle. PCLab zawsze służy dobrą radą.

Ja jeszcze nie anulowałem na Ventusa. Czekam na porównanie w testach w kontrolowanych warunkach na portalach... i na zdjęcia PCB bo podobno też przyoszczędzili na fazach zasilania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Medejz napisał:

A tak ludzie gadali, że ventus będzie super i w ogole. Jak głupie posłuchałem i jak dzwonili z xkomu to anulowałem zamówienie gigabyte eagle. PCLab zawsze służy dobrą radą.

Ale kto Ci kazał? Przecież mogłeś poczekać na testy. 

Jutro niby mam do odebrania tego Ventusa(nie chce mi się w to wierzyć).
Sprawdzę jak temperatury i obroty normalnie i po UV. Jakieś jeszcze życzenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, severall napisał:

Ja jeszcze nie anulowałem na Ventusa. Czekam na porównanie w testach w kontrolowanych warunkach na portalach... i na zdjęcia PCB bo podobno też przyoszczędzili na fazach zasilania. 

Ja to samo, czekam na testy. Najgorsze w anulowaniu jest to, że tracisz kolejkę i inną kartę dostaniesz pewnie w grudniu :D a TUF będzie ~3500zł chodził. Haczyk polegał na tym, że premiera o 15.00 testy też i to była loteria... Ci co wybrali TUFa wygrali

3 minuty temu, PACIK19 napisał:

Ale kto Ci kazał? Przecież mogłeś poczekać na testy. 

Jutro niby mam do odebrania tego Ventusa(nie chce mi się w to wierzyć).
Sprawdzę jak temperatury i obroty normalnie i po UV. Jakieś jeszcze życzenia? 

Obroty przed i po UV w grze np wiesiek, obroty w jakimś 3dmarku\furmarku, i jakie ma taktowania przed i po UV :) Też niewierze, że masz do odebrania ale powodzenia :D

Edytowane przez Bartekkx
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, PACIK19 napisał:

Ale kto Ci kazał? Przecież mogłeś poczekać na testy. 

Jutro niby mam do odebrania tego Ventusa(nie chce mi się w to wierzyć).
Sprawdzę jak temperatury i obroty normalnie i po UV. Jakieś jeszcze życzenia? 

Ktoś mi kazał? Nie zwyczajnie uległem super sugestii. Maniaki się na 3080 napalili rzucili jakieś fałszywe sugestie bo z plotek poszło jaki udany model wyszedł, a człowiek głupi i zamówił. 

Pupka mnie nie boli. Bo zanim karta dojdzie to jeszcze pewnie nie zdążę do Polski wrócić więc moge kupić coś innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Medejz napisał:

A tak ludzie gadali, że ventus będzie super i w ogole. Jak głupie posłuchałem i jak dzwonili z xkomu to anulowałem zamówienie gigabyte eagle. PCLab zawsze służy dobrą radą.

Jeszcze żadne rzetelne testy nie ukazały się, więc może poczekaj z tymi "podziękowaniami".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to na przyszłość wiem, żeby zamówić wszystkie modele, a później sobie po prostu anuluje, tak chyba najlepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Ventus w  MediaExpert to lipa ,nigdzie  nie mają na stanie  RTX 3080   ino  Trolle małe  kombinują i kombinują jak tu zwrócić na siebie uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś kupuje gtx3080 do 1080p to można brać vantusy i inne suszarki, i tak nie ma sensownego cpu aby gpu nie miał bottlenecka więc spokojnie można robić undervolting i underclock o 1-2% i kultura pracy będzie malina. po poziomie oc widać że gtx3080 został wyżyłowany przez nvidię na absolutnego maxa, po to aby zrobić efekt WOW, 

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, T0TEK napisał:

Tak się zastanawiam ile osób prócz mnie chce łączyć 3080 z ryzenem 3600. Jak by nie patrzeć to najbardziej opłacalny konfig ever, podstawka do 2000zl i dwa razy tyle za samą kartę :D

Po pierwszych testach widać, że w tym szaleństwie jest metoda :D przypominają mi się czasy C2D 2140 + HD4870 

Zamówiłem gigusia gaming OC 3080 do moje konfigu. Sam zobacz, przerost formy nad treścią. I szczerze i dont care. Będę na tym monitorze co mam grał i co? I fajnie. Nie będę się przejmowal, że będzie trzeba coś z suwakami majstrować. Potem zmieni się platformę na nowego Intela jak wyjdzie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bemx2k napisał:

Ten Ventus w  MediaExpert to lipa ,nigdzie  nie mają na stanie  RTX 3080   ino  Trolle małe  kombinują i kombinują jak tu zwrócić na siebie uwagę.

jutro lub pojutrze dam info czy to prawda bo zamówiłem  i mam jutro odbiór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak już na te tory zeszło, to ja podziękuję swojemu Meshify C, który przez to, że pozwala na zamontowanie GPU o maksymalnej długości 31.5 cm sprawił, że musiałem od razu olać Zotaca Trinity, MSI Trio, Strixa, Gigabyte Eagle i Gaming itd., wszystkie za długie.

Został mi wybór Ventus & TUF (FE - wtyczki - nie, dziękuję; Gainward / Palit GamingPro - Backplate, któy mi się z niczym nie komponuje), dlatego w ciemno wziąłem 15:03 TUFa, który już jest w trasie z Danii z ProShopa i chyba najlepiej na tym wyjdę z tych opcji cena / chłodzenie innych 3080. :D 

Jakby nie Meshify C, to pewnie na TUFa bym się nie zdecydował od strzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ombre070 napisał:

 

 

Proszzz bałdzo.

No to bardzo ładnie się prezentuje ta karta. Trochę gorąca, ale pal sześć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bemx2k napisał:

Ten Ventus w  MediaExpert to lipa ,nigdzie  nie mają na stanie  RTX 3080   ino  Trolle małe  kombinują i kombinują jak tu zwrócić na siebie uwagę.

image.thumb.png.00c0cd3cf105951a7618851672453070.png

A trolle raczej nie, bo już go kupić nie można. Chyba serio wziąłem ostatnią sztukę.

Edytowane przez PACIK19
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...