Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie wiesz, ile osób ma "w realizacji" od 17 września :E 
Zresztą masz wątek zakupowy, wróć tu z kartą. 

No i na przyszłość, zamiast zamawiać wszystkie, to polecam ochłonąć i cierpliwie czekać na normalną dostępność. Nie jest to towar pierwszej potrzebny. 

Dla marketingowców nV podwyżka, zrobili wodę z mózgu ludziom. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MrAriel napisał:

No to bardzo ładnie się prezentuje ta karta. Trochę gorąca, ale pal sześć.

Bierz poprawkę jeszcze na to że podczas nagrywania kilka klatek leci psu w dupę.

Co do temperatur to nie jest źle ,a i tu trzeba wrzucić poprawkę na to że mam padline obudowę.Zalman 3 Plus. Strasznie ciasno tam jest.Jak ktoś ma coś lepszego to będzie po prostu lepiej i dla karty i dla proca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Mam Meshify C i Strixa 1070. Jeśli jest to ta sama długość co w RTXach to wejdzie bez problemu, o ile na froncie są tylko wentylatory, a nie WC. 

Miałem kiedyś Strixa i mieścił się w Meshify C, miał taką samą dlugość jak TUF teraz (30 cm), natomiast tym razem Strix 3080 jest dłuższy i ma 31.9 cm. :)

Max GPU Clearance dla Meshify C przy wentylatorze standardowym na froncie to 31.5 cm. Innymi słowy TUF RTX 3080 ma taką długość jaką miały Strixy w RTX 2xxx / Pascalu, a sam Strix 3080 tym razem jest dłuższy.

30mxZMb.jpg

Edytowane przez Fjubens
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Fjubens napisał:

To jak już na te tory zeszło, to ja podziękuję swojemu Meshify C, który przez to, że pozwala na zamontowanie GPU o maksymalnej długości 31.5 cm sprawił, że musiałem od razu olać Zotaca Trinity, MSI Trio, Strixa, Gigabyte Eagle i Gaming itd., wszystkie za długie.

Został mi wybór Ventus & TUF (FE - wtyczki - nie, dziękuję; Gainward / Palit GamingPro - Backplate, któy mi się z niczym nie komponuje), dlatego w ciemno wziąłem 15:03 TUFa, który już jest w trasie z Danii z ProShopa i chyba najlepiej na tym wyjdę z tych opcji cena / chłodzenie innych 3080. :D 

Jakby nie Meshify C, to pewnie na TUFa bym się nie zdecydował od strzała.

Kurde to tak jak ja... Też mam Meshify ale rozeznanie w kartach robiłem o 14.50 na stronie XKOM i nie było podanej długości karty ASUSa, a w Ventusie była no i mam kolejkę na MSI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różni się czymś Strix od Strix OC fizycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ombre070 napisał:

Bierz poprawkę jeszcze na to że podczas nagrywania kilka klatek leci psu w dupę.

Co do temperatur to nie jest źle ,a i tu trzeba wrzucić poprawkę na to że mam padline obudowę.Zalman 3 Plus. Strasznie ciasno tam jest.Jak ktoś ma coś lepszego to będzie po prostu lepiej i dla karty i dla proca. 

Temp na GPU ma fajne ok. 66C, przy jakim mniej więcej RPM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, PACIK19 napisał:

image.thumb.png.00c0cd3cf105951a7618851672453070.png

A trolle raczej nie, bo już go kupić nie można. Chyba serio wziąłem ostatnią sztukę.

Nie musisz dziękować spoko :D :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, PACIK19 napisał:

Ja to na przyszłość wiem, żeby zamówić wszystkie modele, a później sobie po prostu anuluje, tak chyba najlepiej. 

Można też nic nie zamawiać i spokojnie sobie poczekać miesiąc-dwa na dokładne testy i dopiero coś wybrać co ma realną dostępność i pasuję do preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, slaww napisał:

 

Pytanie czemu dali Ci rabacik 50 zł wpisywałeś jakiś kod podczas zamówienia ????

Edytowane przez slaww

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukadd napisał:

Można też nic nie zamawiać i spokojnie sobie poczekać miesiąc-dwa na dokładne testy i dopiero coś wybrać co ma realną dostępność i pasuję do preferencji.

Dlatego jak wspomniałem osobiście. Nie ma mnie w Polsce nie muszę odbierać. Zakupu mogę dokonać lekko pod koniec października jak się dostępność poprawi. Bo, ze taki TUF jest udany to wiem bo już sporo recenzji tej karty sie pojawia. Ale z drugiej strony dla samej kultury pracy nie wiem czy aż tak warto w moim przypadku dopłacać te 500zł. Gdzie karta jest droższa niż reszta całego setupu.

Edytowane przez Medejz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Dzięki za info. Czyli namodzili. Możesz jeszcze zamontować wentylatory tak, aby były nad/pod kartą. To się teoretycznie da zrobić. Choć oczywiście estetyka trochę gorsza, bo będzie prawdopodobnie trzeba użyć 120 mm i wejść w piwnicę.

Widziałem taką opcję u kogoś już przy okazji RTXa 2080 w wersji od MSI Trio z 32.x cm długością, tylko wygląda to moim zdaniem beznadziejnie i psuje estetykę oraz odbija się na chłodzeniu karty, bo jednak nic nie owiewa jej wzdłuż żeberek ani trochę. No i tak jak mówisz:
Trzeba wtedy dać 120mm na Front na dół zamiast 140mm, a tak to mam 2x 140mm, jeden idealnie wzdłuż procesora, drugi wzdłuż karty i pod nią wtłaczający chłodne powietrze.
Ta opcja z brakiem wentylatora na froncie u gościa:
 b7YX7JQ.jpg
Natomiast tak estetyka u mnie się ma przy 2x Silent Wings 3 140mm:
1IIw1bZ.jpg

@EvilKillaruna "Można jeszcze dać nawiew 120 mm w piwnicy w miejscu zdemontowanego kosza na dyski. W praktyce to nawet ciekawsze rozwiązanie, bo taki wentylator dmucha bezpośrednio w wentyle karty, a od spodu z racji rzadszego filtra łatwiej ciągnie powietrze." - Dzięki, prawdę mówiąc nie zwracałem nawet uwagi czy tam są 'dziurki' na dole też pod koszykami (jedynie pod zasilacz to wiadomo oczywistość), faktycznie mogłaby się jeszcze poprawić sytuacja dla GPU przy dodatkowym 120mm u dołu.
Edit: Jest faktycznie miejsce na zamontowanie 120mm po wymontowaniu konstrukcji dla HDD, pomyślę, bo to może być fajna opcja dla temperatury GPU dodatkowo. HDD nie mam w użyciu żadnych od dawna.
 Fractal Design Meshify C TG Black Case Review - Case in Detail. 15
"In the second case, the meaning of the filter is only when removing the basket with 3.5'' disks and installing a fan for blowing."

Edytowane przez Fjubens
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zachy napisał:

Z ciekawosci - gdzie znalazles strixa w takiej dobrej cenie? 

lukadd zaklepał Strix OC, a ja mam zaklepanego zwykłego, w sklepie cyberport.de - z odbiorem osobistym i zapłatą przy odbiorze.

Może będzie okazja porównać takty obu wersji i kiedy obie boostują w okolicy 2GHz (czy i jakie OC zwykłej wersji jest potrzebne).

Edytowane przez Pitol321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Wpisał #mamchoromcurke i dali ;).

raczej #mamGTX1060_3GB i z łaski dali, a tak poważnie to po prostu jak masz konto w ING, w zakładce rabaty znajdziesz kod -50zł za zakupy powyżej 1000zł.

Kupiłem 3DMarka na Steam (16,19zł, warto!), więc teraz poczekam i wam coś tutaj o Ventusie napiszę. Może nie będzie taki zły(tak oszukuję siebie), ale teraz mam Inno3D GTX 1060 3GB z jednym wentylatorem, więc pewnie głośniejsze nie będzie. Oby.

Jak chcecie jakieś testy oprócz temperatury/obrotów po i przed UV, to możecie pisać na PW, spróbuję tam coś ogarnąć. Może jakieś konfiguracje wentylatora? Będzie zabawnie, P400 z taką kartą, przynajmniej będzie ciepło :v 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, T0TEK napisał:

Tak się zastanawiam ile osób prócz mnie chce łączyć 3080 z ryzenem 3600. Jak by nie patrzeć to najbardziej opłacalny konfig ever, podstawka do 2000zl i dwa razy tyle za samą kartę :D

Po pierwszych testach widać, że w tym szaleństwie jest metoda :D przypominają mi się czasy C2D 2140 + HD4870 

ja mysle ze dobre polaczenie do 1440p to bedzie 3070 + 3600 :d

i tak dumam nad tym ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, T0TEK napisał:

Tak się zastanawiam ile osób prócz mnie chce łączyć 3080 z ryzenem 3600. Jak by nie patrzeć to najbardziej opłacalny konfig ever, podstawka do 2000zl i dwa razy tyle za samą kartę :D

Po pierwszych testach widać, że w tym szaleństwie jest metoda :D przypominają mi się czasy C2D 2140 + HD4870 

Ja 3600X + 3080 :D Ale do 4K na TV więc nie powinno być źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Dokładnie tak. Można jeszcze dać jeden nawiew 120 mm w piwnicy w miejscu zdemontowanego kosza na dyski. W praktyce to nawet ciekawsze rozwiązanie, bo taki wentylator dmucha bezpośrednio w wentyle karty, a od spodu z racji rzadszego filtra łatwiej ciągnie powietrze. Nie ma wtedy konieczności stosowania albo tak wysokich RPM, albo wentyli o konstrukcji nastawionych na static pressure. 

Można jeszcze wrzucić cieńszy wentyl np. https://www.morele.net/thermaltake-luna-slim-14-led-cl-f036-pl14bu-a-731796/  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakieś recki czy opinie modelu: INNO3D GeForce RTX 3080 10GB iCHILL X3 ? Przyznam się jak dogłębniej popatrzyłem się nz zdjęcia to rośnie mój wizualny faworyt :) Akurat w tym przypadku podoba mi się taki futurystyczny design. Ciekawe jak się sprawuje to chłodzenie w tym modelu oraz x4. Kurczę no zakochałem się w niej :E

Edytowane przez pablo-8511

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, EvilKillaruna napisał:

@Majki78 Tak, ale:

  1. byle nie z morele
  2. kiedyś miałem Scythe ultra slim i nie było to najwydajniejsze rozwiązanie jakie wspominam, choć na pewno lepsze niż nic.

Tt bym nie brał. 

To był tylko przykład. Wydaje mi się że taka chudsza 140 więcej nawieje niż 120. Ale jak się nie spróbuje to się nie dowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pablo-8511 napisał:

Panowie jakieś recki czy opinie modelu: INNO3D GeForce RTX 3080 10GB iCHILL X3 ? Przyznam się jak dogłębniej popatrzyłem się nz zdjęcia to rośnie mój wizualny faworyt :) Akurat w tym przypadku podoba mi się taki futurystyczny design. Ciekawe jak się sprawuje to chłodzenie w tym modelu oraz x4. Kurczę no zakochałem się w niej :E

Ogólnie firma dobra, mieli ciche Maxwelle wtedy się ludzie zaczęli tą firmą interesować, teraz też na RTX 3000 raczej powinno być ok.

Ja miałem Inno 3D herculez - czyli refa 980 z trochę lepszym chłodzeniem, kosztowała najmniej a była solidnie wykonana z backplatem i do dziś działa tylko już sprzedana ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ombre070 napisał:

 

 

Proszzz bałdzo.

Temperatura zacna, a jakie rpm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

No to jestem w ... :(


Ja na 6600k siedzę, planuję się przebujać do Zen3. Wrażenia będą pewnie ciekawe :E Przesiadam się z gtx970, więc skok i tak w kosmos będzie.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomyx napisał:

Temperatura zacna, a jakie rpm?

Nie wiem nawet,ale mam kompa na wyciągniecie reki i podczas grania praktycznie nie słyszę komputera.Moj wcześniejszy 1080ti GB OC Gaming to był przy tej karcie odrzutowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...