Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Griszah napisał:

Ten Gaming OC od GB nie najgorzej wypada, niewiele cieplejszy od TUF przy podobnym hałasie.

https://www.io-tech.fi/artikkelit/testissa-geforce-rtx-3080-naytonohjaimet-asus-gigabyte-msi/

 

Jeszcze się okaże, że ten VENTUS to największa suszara z całej stawki, a wszyscy tak sobie na niego ostrzyli pazurki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy do Asus TUF jest dołączona podpórka pod kartę? Wiem, że w Gaming X Trio jest, ale nie mam pojęcia jak w innych modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AUTO6 napisał:

Wie ktoś może czy do Asus TUF jest dołączona podpórka pod kartę? Wiem, że w Gaming X Trio jest, ale nie mam pojęcia jak w innych modelach.

Nie ma, i w sumie dobrze, te podpórki od MSI to paździerze.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AUTO6 napisał:

Wie ktoś może czy do Asus TUF jest dołączona podpórka pod kartę? Wiem, że w Gaming X Trio jest, ale nie mam pojęcia jak w innych modelach.

Do Palit GamingPro/Gainward Phoenix na pewno jest dołączana podpórka,co się orientuję,ale np.do TUF to ja nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, T0TEK napisał:

Tak się zastanawiam ile osób prócz mnie chce łączyć 3080 z ryzenem 3600. Jak by nie patrzeć to najbardziej opłacalny konfig ever, podstawka do 2000zl i dwa razy tyle za samą kartę :D

Po pierwszych testach widać, że w tym szaleństwie jest metoda :D przypominają mi się czasy C2D 2140 + HD4870 

Ja mam zamówionego TUFa i będę to łączyć z R5 3600 ale jeśli będę musiał czekać do połowy października to pewnie kupię RTX 3070 chociaż jeśli niereferent 3070 będzie za 2500 zł to już zostawię tego 3080 bo to tylko ponad 700 zł różnicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUF nie powinien mocno opadać, PCB jest dość dobrze usztywnione przez chłodzenie od VRM i RAM'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, litwicki22 napisał:

premiera równo o godzinie 15:00 ,24.09,rtx 3090?

Dokładnie

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ombre070 napisał:

 

 

Proszzz bałdzo.

Ten filmik mnie tylko utwierdza że zostaje przy FHD, do szczęścia potrzebne mi tylko skalowanie i stabilne 60 fps :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanko. Czy ta podpórka to "Must have" przy rtx 3080/3090? Bo nie wiadomo czy np gigabyte to dodaje do kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Leonardo.Da.Vinci napisał:

Tu już nie idzie o "opadanie" / gięcie, tylko obciążanie slotu.
Buda zamknięta pod biurkiem, więc... już od dawna nie ryzykuję i podwieszam kartę ;)

Nic się nie wyłamie, te sloty są mocne, nawet te zwykłe plastikowe, a już nic nie mówię o tych metalowych, robili testy kiedyś i dziewczyna stawała na płycie która leżała na dwóch takich slotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kadajo napisał:

Ten filmik mnie tylko utwierdza że zostaje przy FHD, do szczęścia potrzebne mi tylko skalowanie i stabilne 60 fps :E

FHD i 60fps w 2020 ?  Żeby jeszcze te 1440p@100+ jakieś drogie było..

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kadajo napisał:

Ten filmik mnie tylko utwierdza że zostaje przy FHD, do szczęścia potrzebne mi tylko skalowanie i stabilne 60 fps :E

Natywne 1440p lepsze. Nie ma co kombinować. A do 60hz to i 3070 to overkill :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 450W z i9 10900k @ 5,1GHz + RTX 3080 TUF OC sprawdzony. ?

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wu70 napisał:

FHD i 60fps w 2020 ?  Żeby jeszcze te 1440p@100+ jakieś drogie było..

Żebyś się nie zesrał z podniecenia tymi liczbami ;) 

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Natywne 1440p lepsze. Nie ma co kombinować. A do 60hz to i 3070 to overkill :E

4k lepsze 8k lepsze, każdy gra tak jak uważa że mu wystarczy. :E

Jeden będzie chciał FHD i 144fps, inny będzie chciał 1440p i 60 fps bo musi przeczytać napis który jest rzędu 20 pikseli na krawędzi horyzontu. Kto komu zabroni :E

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Wu70 napisał:

FHD i 60fps w 2020 ?  Żeby jeszcze te 1440p@100+ jakieś drogie było..

To że dla ciebie nie jest drogie to nie znaczy, że jest tanie. Monitor 144/1440p to jednak 2K PLN. Nie każdy podnieca się cyferkami i high-endem.

Edytowane przez MrAriel
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EvilKillaruna

Niektórzy podniecają się tylko liczbami nie kumając kompletnie w czym jest sedno :)

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, dan254 napisał:

Widziałem też te 100 tys ale to raczej boty a za 50 wylicytował jakis stały normalny użytkownik.

A Tufy przeglądałem i właśnie się nie różnią więc po OC będzie to samo.

Dzięki za info :)

Czyli jak ktoś szuka dobrej 3080 z dobrym chłodzeniem i do tego w naprawdę dobrej cenie to może iść w kupno TUFa bez dopisku OC jak przysłowiowy "dzik w żołędzie" :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, EvilKillaruna napisał:

Lepiej mieć porządne 1080/1200p z super matrycą, kolorami i 60 Hz, niż kiepskie 1440p tylko dlatego, że niewiele droższe

Tak tak, bzdurne gadanie bo to zwykłe teoretyzowanie, producenci nie robią najlepszych monitorów 1080p i 1440p do wyboru do koloru, 1080p to już najgorsze modele. W najlepszym razie dobre średniaki a często w topowych wpychają już 4k.

3 minuty temu, MrAriel napisał:

Monitor 144/1440p to jednak 2K PLN. Nie każdy podnieca się cyferkami i high-endem.

Jakbyś nie wiedział to się płaci za rozdzielczość i inne rzeczy a nie za podniecenie ;) Taniej można kupić 1440p@60 jak ktoś nie chce się podniecać szybką matrycą (w twoim rozumieniu)

1 minutę temu, kadajo napisał:

Niektórzy podniecają się tylko liczbami nie kumając kompletnie czym jest sedno

Tak, sedno to siedzieć na FHD@60 żeby zaoszczędzić 500zł no po prostu życiowe spełnienie ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Lepiej mieć porządne 1080/1200p z super matrycą, kolorami i 60 Hz, niż kiepskie 1440p tylko dlatego, że niewiele droższe. Ale to oczywiście tylko moje zdanie i nikomu nie bronię mieć i 10000p jeśli tylko ma taką potrzebę. 

Sam nie przerzuciłem się na QHD i wyżej tylko dlatego, że tak bardzo podoba mi się mój monitor 24" 1920x1200 i ma tak dobrą matrycę do pracy z kolorami/DTP/foto. Póki działa, niespecjalnie widzę przesiadkę i kadaja doskonale rozumiem. Aby mieć zresztą poziom swojego monitora, musiałbym wydać konkretną kwotę. Nie sztuką jest kupić najtańsze barachło dla pustych cyferek. 

Aby nie było - konfrontowałem go łeb w łeb z Eizo Color Edge w pracy. Byłem pod wielkim wrażeniem obu.

Ja z mojego 1080p jestem zadowolony, ips jest ok. Zawsze można lekko przeskalować dla poprawy. Gorzej  jak sie schodzi z rozdzielczoscia ponizej natywnej. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej przyzwoity monitor  robi różnicę  bez dwóch zdań  ale ktoś tego nie bardzo zrozumie jak nie miał doczynienia z czymś przyzwoitym :-)  i te hyrce nie pomogą w tych gamingach  ,znaczy się tak  jak tylko giercowanie i nic poza tym świata nie widzieć to można przyjąć że ok są te hyrce  ale i to przeważnie w szybkich scenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wu70 napisał:

Tak tak, bzdurne gadanie bo to zwykłe teoretyzowanie, producenci nie robią najlepszych monitorów 1080p i 1440p do wyboru do koloru, 1080p to już najgorsze modele. W najlepszym razie dobre średniaki a często w topowych wpychają już 4k.

Jakbyś nie wiedział to się płaci za rozdzielczość i inne rzeczy a nie za podniecenie ;) Taniej można kupić 1440p@60 jak ktoś nie chce się podniecać szybką matrycą (w twoim rozumieniu)

Tak, sedno to siedzieć na FHD@60 żeby zaoszczędzić 500zł no po prostu życiowe spełnienie ?

Ty tak poważenie piszesz czy udajesz tylko jakiegoś wariata? ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wu70 napisał:

Jakbyś nie wiedział to się płaci za rozdzielczość i inne rzeczy a nie za podniecenie ;) Taniej można kupić 1440p@60 jak ktoś nie chce się podniecać szybką matrycą (w twoim rozumieniu)

 

Rozdzielczość to jedno, ale ty piszesz, że im więcej cyferek tym lepiej. 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
    • Unikać podatków można próbować zawsze i jednocześnie da się zarabiać nawet płacąc podatki więc generalnie niczego to nie zmienia w wątku flipperów. No i przypominam że najwyższe stadium rozwoju flippera to nie jest wywalanie 500k i 100k na remont tylko rezerwacja i odsprzedanie cesji 
    • https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-granite-ridge-zen5-desktop-cpus-with-6-and-8-cores-and-170w-tdp-spotted-in-transit
    • Mam ~10000zł przygotowane na budżet. Sklep nie ma znaczenia (prawdopodobnie i tak będę brał osobno każdą część ze sklepu gdzie taniej, nawet zza granicy). Monitor już mam (5120x1440). System, peryferia (klawiatura itp) też już mam. Jedyne co to wentylatory do dokupienia jeśli będzie trzeba. PC będzie wykorzystywane do gier (rozdzielczość j.w. co chyba odpowiada 4K) oraz praca (programowanie na maszynach wirtualnych, tworzenie gier, obróbka wideo). Praca głównie w programach Adobe (Premier Pro, After Effects, Photoshop) oraz JetBrains.   Na razie przygotowałem sobie coś takiego pezet - sprawdź listę zakupową w x-kom.pl (yenfp29sn)   Na czym mi zależy Dysk - Dużo miejsca dlatego dysk 4TB. 2TB może się szybko skończyć. RAM - Może warto do 64GB dołożyć? Płyta główna - Obowiązkowo Wi-Fi. Obudowa - Nie wiem dlaczego, ale akwarium mi się podoba.   Jestem w stanie trochę dopłacić jeśli jakiś komponent jest bardziej "przyszłościowy".   Z góry dzięki za wszelką pomoc!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...