Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Griszah napisał:

Temu gościowi Ventus lata bliżej 60C, co prawda w FHD ale karta ciśnie na 95%, brak info o RPM.

W tym filmiku gościo siedział 5 minut w menu i grał ~4 minuty.

Ma jeszcze drugi filmik, gdzie trochę dłużej gra i pod koniec już 68 stopni i dalej by rosło jakby dłużej grał.

Do tego 1080p mniej ciśnie GPU. RPMy pewnie miał jak u innych ~2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Griszah napisał:

Przy obciążeniu GPU na poziomie 95% masz 52-54C?

Skacze w zależności od miejscówki od 89 do 97%, w Marvel Avengers pokazuje obciązenie 99% i temperature 73 stopnie.

Backplate jest tak gorący ze mega parzy jak sie go dotknie. Procesor i7 10700k, temperatury skoczyly o około 7 stopni do gory. Chłodzenie Arctic Liquid Freezer II 280. Chłodzenie na topie obudowy.

Edytowane przez Creati2k
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Creati2k napisał:

U mnie w Call of Duty Modern Warfare 2019 na fHD, karta ma 52-54 stopnie i do tego kompletnie jej nie słyszę. Gainward RTX 3080 Phoenix. Za to w Marvels Avengers dobija do 73 stopni i również jest mega cicha.

Jedynie co mnie wkurza w tym Gainwardzie to backplate ten brązowy i ta linijka która wygląda tak badziewnie ze za kazdym razem jak patrze na komputer do srodka chce mi sie wymiotowac.

Dzisiaj ja wyciagam.

Ogólnie to ten gainward na plus czy na minus? Zauważyłeś aby temperatura proca mocno podskoczyła w odniesieniu to tego co miałeś przed 3080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź Alphacool na moje pytanie dotyczące przedłużonego PCB Zotaca.

"EK made a fault with there cooler.... the cooler will fit on the Zotac, dont worry. Zotac is using the Reference design but a 1 cm longer version with some own connectors. But our cooler has a bigger cutout, so it will fit."

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o wersji eagle od GB ? Temp na kitguru trzyma wporzadku. Cena na owocowym tez tez wporzadku. Jakie ma wady ? 
ps. 40db nie przeszkadza mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza wygladem backplate:P Gainward według mnie jest bardzo dobry. Temperatury max 73 stopnie (nie wiem czy to bardzo duzo, ale chyba raczej ok) a do tego jest mega cichy.

@STALKERqwe Temperatury procesora podskoczyły max o 7 stopni

 

Edytowane przez Creati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to i tak wszystkie te karty wypadają mizernie w porównaniu do 2xxx, wiem że prąd robi swoje, ale moja 2070 nigdy powyżej 1400 RPM i 60 stopni się nie rozpędziła :E 100W różnicy. 

Będzie trzeba się przyzwyczaić do 70+ stopni podczas lata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Creati2k napisał:

Poza wygladem backplate:P Gainward według mnie jest bardzo dobry. Temperatury max 73 stopnie (nie wiem czy to bardzo duzo, ale chyba raczej ok) a do tego jest mega cichy.

@STALKERqwe Temperatury procesora podskoczyły max o 7 stopni

 

Weź zrób jak możesz jakiś filmik z pokazanymi tempami i RPM i wrzuć na youtube.

GPU przyciśnij na maxa w 4k w jakiejś wymagającej grze. Jak masz monitor 1080p to odpal DSR 4k czy tam skalowanie w grze.

Ciekawy jestem jak będzie to wyglądać po dłuższym rozgrzaniu i przy wymagającej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy jakoś nie przeorganizować chłodzenia proca i tym samym obiegu powietrza w budzie. Akurat przy takiej grzałce przydałoby się porównanie temperatury CPU i GPU w zależności od położenia radiatora (front vs góra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TheMr. napisał:

Tak szczerze to i tak wszystkie te karty wypadają mizernie w porównaniu do 2xxx, wiem że prąd robi swoje, ale moja 2070 nigdy powyżej 1400 RPM i 60 stopni się nie rozpędziła :E 100W różnicy. 

Będzie trzeba się przyzwyczaić do 70+ stopni podczas lata. 

No bez przesady 70 stC to normalna temperatura ani ciepło ani zimno. U mnie zawsze karty są tak ustawione żeby łapać ~70-75stC. Jest cicho wydajnie. Nie ustawiam też półpasywnego chłodzenia. W idel karta ma ~35stC przy minimalnym RPM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że nigdzie nie można kupić 3080ek anulowałem anulowanie zamówienia na ventusa ?. Zobacze na własnej skórze, na yt to te filmiki mozna o kant czterech liter... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Armage169 napisał:

Z racji tego że nigdzie nie można kupić 3080ek anulowałem anulowanie zamówienia na ventusa ?. Zobacze na własnej skórze, na yt to te filmiki mozna o kant czterech liter... 

Siła czerwonego smoka i prawda jest tylko jedna, MSI NAJLEPSZE W PL I NIE MA DYSKUSJI :)

Za granicą to po prostu podróbki jakieś testują ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem wczoraj przed snem jeszcze furmarka i gpuz. 

Pobór prądu 360w ? sama karta. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dadi82 napisał:

No bez przesady 70 stC to normalna temperatura ani ciepło ani zimno. U mnie zawsze karty są tak ustawione żeby łapać ~70-75stC. Jest cicho wydajnie. Nie ustawiam też półpasywnego chłodzenia. W idel karta ma ~35stC przy minimalnym RPM

U mnie tylko jedna karta generowała 70 stopni, GTX 260, wszystkie karciochy do tej pory poniżej 65 przy odrobinę słyszalnych wentylach. Krzywą zawsze ustawiam poniżej 70, taka bariera psychiczna chyba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

Siła czerwonego smoka i prawda jest tylko jedna, MSI NAJLEPSZE W PL I NIE MA DYSKUSJI :)

Za granicą to po prostu podróbki jakieś testują ? 

Właśnie dlatego w głowie mam żeby wymienić Gainwarda na jakiegos Asusa lub MSI. W polsce tylko trzy marki są przeciez najbardziej popularne. Reszta to taka egzotyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Sovas napisał:

 

Karta jeszcze nawet nie ma tygodnia od premiery, a już taki gnój się zebrał wokół niej, to nie jest najlepsze świadectwo na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

Siła czerwonego smoka i prawda jest tylko jedna, MSI NAJLEPSZE W PL I NIE MA DYSKUSJI :)

Za granicą to po prostu podróbki jakieś testują ? 

Akurat z msi miałem do czynienia już przy b450 i zen2 także nie nauczyłem się widać. A miałem na oku też tufa tyle że po kaszance jaka była 5700xt, po prostu wybrałem msi. Wiadomo jakie emocje były przy premierze amperów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TheMr. napisał:

U mnie tylko jedna karta generowała 70 stopni, GTX 260, wszystkie karciochy do tej pory poniżej 65 przy odrobinę słyszalnych wentylach. Krzywą zawsze ustawiam poniżej 70, taka bariera psychiczna chyba. 

Co kto lubi, dlatego można sobie samemu krzywe ustawić. Dla mnie karta ma pracować wydajnie. temperatury 70-75 są ok. Tym bardziej że u mnie to na takich temperarurach to gpu pracuje ~10h w tygodniu. 

1 minutę temu, Armage169 napisał:

Akurat z msi miałem do czynienia już przy b450 i zen2 także nie nauczyłem się widać. A miałem na oku też tufa tyle że po kaszance jaka była 5700xt, po prostu wybrałem msi. Wiadomo jakie emocje były przy premierze amperów?

MSI ja bardzo lubię, miałe 1080 gaminga X super karta, 2080 X trio, 2080Ti xtrio. Ze wszystkich byłem mega zadowolony. Teraz czekam na 3080 xtrio, ale ten strix też kusi. Tylko czeba by 400zł dopłacić do Xtrio nie wiem czy jest sens. No zobaczymy jak się jakieś testy strixów pokażą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś przy jakiej temperaturze 3080 zrzuca taktowanie? Prze 2xxx było to chyba max 87C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ombre070 napisał:

Odpaliłem wczoraj przed snem jeszcze furmarka i gpuz. 

Pobór prądu 360w ? sama karta. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DisconnecT napisał:

Karta jeszcze nawet nie ma tygodnia od premiery, a już taki gnój się zebrał wokół niej, to nie jest najlepsze świadectwo na przyszłość.

Czytałeś chociaż ten artykuł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PietroP napisał:

Czytałeś chociaż ten artykuł?

Tak, czytałem i jestem na bieżąco, a co masz inne zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DisconnecT napisał:

Tak, czytałem i jestem na bieżąco, a co masz inne zdanie

No że to raczej wtopa samego Zotaca że celowo obniżyli wydajność karty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PietroP napisał:

No że to raczej wtopa samego Zotaca że celowo obniżyli wydajność karty 

No raczej. A co ja napisałem, nie chodziło mi o samą 3080, tylko właśnie o Trinity. ;)
Do tego analiza sprawności układu VRM nie zostawia wątpliwości, nie wiem za co krzyczą 3629zł bo ta karta powinna być tańsza od FE, na szczęście TUF już w drodze. Co Asus to jednak Asus.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...