Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, dadi82 napisał:

No bez przesady 70 stC to normalna temperatura ani ciepło ani zimno. U mnie zawsze karty są tak ustawione żeby łapać ~70-75stC. Jest cicho wydajnie. Nie ustawiam też półpasywnego chłodzenia. W idel karta ma ~35stC przy minimalnym RPM

Niektorzy tu bujaja w oblokach, na AIR i karcie ponad 300W 70-75st stopni jak wentyle nie burcza to jest dobry wynik. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, TheMr. napisał:

Tak szczerze to i tak wszystkie te karty wypadają mizernie w porównaniu do 2xxx, wiem że prąd robi swoje, ale moja 2070 nigdy powyżej 1400 RPM i 60 stopni się nie rozpędziła :E 100W różnicy. 

Będzie trzeba się przyzwyczaić do 70+ stopni podczas lata. 

W dupach się przewraca. Zapomniało się o czasach, gdy 4850/4870 miało 90+ stopni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Bartekkx napisał:

Wie ktoś przy jakiej temperaturze 3080 zrzuca taktowanie? Prze 2xxx było to chyba max 87C

W Pascalach pierwszy spadek następował chyba przy 40*C. Im wyżej tym gęściej z utratą MHz. 87*C to już throtling na potęgę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, DisconnecT napisał:

na szczęście TUF już w drodze.

To TUFy juz rozsylaja mimo tylu zamowien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wu70 napisał:

To TUFy juz rozsylaja mimo tylu zamowien?

W drodze to pojęcie względne, możliwe że aktualnie znajduje się gdzieś na środku oceanu :E

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wu70 napisał:

To TUFy juz rozsylaja mimo tylu zamowien?

Jest preoder na TUFA za 4147 na morelach, na xkomie 3629. Jak to mówił klasyk Tanio już było :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DisconnecT napisał:

W drodze to pojęcie względne, możliwe że aktualnie znajduje się gdzieś na środku oceanu :E

Możliwe też że jest jeszcze kawałkiem krzemu leżącym na paletach pod fabryką Samsunga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dadi82 napisał:

Jest preoder na TUFA za 4147 na morelach, na xkomie 3629. Jak to mówił klasyk Tanio już było :E

Nikt nie zabroni jeleniom przepłacać Ja mogę sobie poczekać na rev.2 w lepszej cenie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MrAriel napisał:

Nikt nie zabroni jeleniom przepłacać Ja mogę sobie poczekać na rev.2 w lepszej cenie.

4147 to oczywiście przegięcie grube. Ale do premiery Navi cena +3600 IMO taniej nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dadi82 napisał:

Ale do premiery Navi cena +3600 IMO taniej nie będzie

Tak jakby październik czy listopad miał być za dwa milenia

Edytowane przez MrAriel
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież te wzrosty cen to z góry zaplanowane. Zareklamujemy tanią dobrą kartę, ograniczymy sztucznie dostęp, cena wzrośnie.. "nie nasza wina"   

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, DisconnecT napisał:

W drodze to pojęcie względne, możliwe że aktualnie znajduje się gdzieś na środku oceanu

W sensie piasek na wafel jeszcze nawet nie wyłowili? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, dadi82 napisał:

Jest preoder na TUFA za 4147 na morelach, na xkomie 3629. Jak to mówił klasyk Tanio już było :E

Nie no, już zrobili promocję i jest za 3869 :E

Edytowane przez plmnb
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udało Strixa w x-kom zarezerwowac za 3900:P Niby 1 października ma byc.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę mieć dzisiaj do odbioru tego Ventusa w ME, bo już dostałem wiadomość(zamówiony wczoraj o 19!), ale niestety dzisiaj nie dam rady go odebrać, bo zaraz wychodzę do pracy. Postaram się jakoś w środę/czwartek. Co najlepsze, TUFa też ogarnąłem, więc będzie zabawa, ale TUF pewnie dopiero za pół roku pojawi się w moich rękach :lol2:

Mmm, ale  będzie zestaw Ryzen 7 1700 + P400 + Ventus, już się nie mogę doczekać :rotfl:

Edytowane przez PACIK19
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, DarkEater napisał:

przecież te wzrosty cen to z góry zaplanowane. Zareklamujemy tanią dobrą kartę, ograniczymy sztucznie dostęp, cena wzrośnie.. "nie nasza wina"   

To ludzie będą kupować fe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, dadi82 napisał:

Jest preoder na TUFA za 4147 na morelach, na xkomie 3629. Jak to mówił klasyk Tanio już było :E

Odróżniaj zwykłą wersję od OC. Na X-KOM-ie nie da się nawet już kupić tej pierwszej, a druga od początku chyba stała na podobnym poziomie (3869, a nie 3629 zł). 

Ceny unormują się, gdy nie będzie problemów z dostępnością. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, PACIK19 napisał:

Będę mieć dzisiaj do odbioru tego Ventusa w ME, bo już dostałem wiadomość(zamówiony wczoraj o 19!), ale niestety dzisiaj nie dam rady go odebrać, bo zaraz wychodzę do pracy. Postaram się jakoś w środę/czwartek. Co najlepsze, TUFa też ogarnąłem, więc będzie zabawa, ale TUF pewnie dopiero za pół roku będzie w moich rękach :lol2:

Mmm, ale będzie będzie zestaw Ryzen 7 1700 + P400 + Ventus, już się nie mogę doczekać :rotfl:

Koles na reddit pisal ze temperatury na fabrycznych dobijaly mu do 80 stopni. Ale ktos mu poradzil zeby wylaczyc gaming mode w dragonie i ustawic wentyle na 100%. Temperatury ma 70-75 stopni:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, PACIK19 napisał:

Będę mieć dzisiaj do odbioru tego Ventusa w ME, bo już dostałem wiadomość(zamówiony wczoraj o 19!), ale niestety dzisiaj nie dam rady go odebrać, bo zaraz wychodzę do pracy. Postaram się jakoś w środę/czwartek. Co najlepsze, TUFa też ogarnąłem, więc będzie zabawa, ale TUF pewnie dopiero za pół roku będzie w moich rękach :lol2:

Mmm, ale będzie będzie zestaw Ryzen 7 1700 + P400 + Ventus, już się nie mogę doczekać :rotfl:

przy tym procesorze to ten Ventus będzie zimny :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Creati2k napisał:

Koles na reddit pisal ze temperatury na fabrycznych dobijaly mu do 80 stopni. Ale ktos mu poradzil zeby wylaczyc gaming mode w dragonie i ustawic wentyle na 100%. Temperatury ma 70-75 stopni:P

A później ten sam ziomek sprzeda kartę za rok z opisem "sprawna, niekatowana". :lol2:

1 minutę temu, Tornado3 napisał:

przy tym procesorze to ten Ventus będzie zimny :D

Panie, w piwnicy mam gdzieś radziecki monitor 4K to może jednak coś tam się uda obciążyć.

Edytowane przez PACIK19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PACIK19 napisał:

Będę mieć dzisiaj do odbioru tego Ventusa w ME, bo już dostałem wiadomość(zamówiony wczoraj o 19!), ale niestety dzisiaj nie dam rady go odebrać, bo zaraz wychodzę do pracy. Postaram się jakoś w środę/czwartek. Co najlepsze, TUFa też ogarnąłem, więc będzie zabawa, ale TUF pewnie dopiero za pół roku będzie w moich rękach :lol2:

Jak go odbierzesz i przetestujesz,to sprawdź,jak sprawa miewa z temperaturami i kulturą pracy.Może ci,co już zrobili "testy" (brakuje w miarę rzetelnego testu) mieli rację.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PACIK19 napisał:

A później ten sam ziomek sprzeda kartę za rok z opisem "sprawna, niekatowana". :lol2:

W morele wystarczy spojrzec ile tych Ventus'y sie sprzedalo. Ze wzgledu na cene one beda pakowane wszedzie i kazdy laik je bedzie bral. Chyba ze wcale nie beda tak tragicznie wypadac jak pisza ludzie w necie...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...