Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, DisconnecT napisał:

Zdecydowanie nie do gier, 3090 to podobnie jak Titan, to tańsza alternatywa dla Quadro.

Właśnie z tą myślą czekałem na 3090. Alternatywa do workstation w podobnej cenie miał być Quadro RTX 5000. Ale: jeżeli 3090 będzie na piku chodziła 450-500W TDP to koszta prądu podskoczą na rok o +/- 400€ (konstrukcja + rendering 16-18/24).
Teraz tylko czekam na wyjcie 3090. Jeżeli moje prognozy się potwierdza (zarówno jak prognoza 3080 w TDP), to trzeba będzie się wykosztować i kupić Quadro RTX 6000. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Creati2k napisał:

W morele wystarczy spojrzec ile tych Ventus'y sie sprzedalo. Ze wzgledu na cene one beda pakowane wszedzie i kazdy laik je bedzie bral. Chyba ze wcale nie beda tak tragicznie wypadac jak pisza ludzie w necie...

No więcej tylko X trio. Zamówiłem wczoraj na X-komie strixa OC. Ciekawe kiedy coś napiszą z przewidywaną dostępnością. Kurde podoba mi się ten Strix, osadzony wertykalnie w mojej budzie będzie się ładnie prezentował. A że więcej się gapie na kompa niż gram to będzie git :E :hahaha:

Edytowane przez dadi82
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, PietroP napisał:

To ludzie będą kupować fe 

Ludzie nic nie kupią u nvidii. Jedynie boty i to najlepiej te amerykańskie bo na EU to nie wiadomo czy cokolwiek wysłali? Na pewno nie do PL. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI/NVLink już martwe?
 

Cytat

Nvidia postanowiła zmienić podejście do SLI i od nowego roku nie będzie udostępniać nowych profili w sterownikach. Producent tłumaczy to pojawieniem się nowszych interfejsów programowania, które pozwalają uzyskać lepszą implementację technologii.

"Wraz z pojawieniem się niskopoziomowych interfejsów programowania, takich jak DirectX 12 czy Vulkan, twórcy gier mogą natywnie implementować obsługę SLI w samej grze, zamiast polegać na profilu sterownika"
Producent nie zamierza jednak całkowicie porzucać technologii, bo w zamian będzie wspierać deweloperów w implementacji natywnego SLI w grach. Takie podejście ma zapewnić też lepszą optymalizację osiągów – patrząc na obecne tytuły z nowych API, rzeczywiście może to dać dobry efekt

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Spl97 napisał:

SLI/NVLink już martwe?

A od kiedy to inna forma implementacji oznacza ze cos jest martwe?? SLI bedzie nadal tylko roznic sie bedzie forma implementacji i ta raczej powinna byc na plus a nie grzebanie w nvidia inspektor. Jesli gra bedzie wspierac natywnie to wtedy to SLI bedzie w koncu plug and play.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

A od kiedy to inna forma implementacji oznacza ze cos jest martwe?? SLI bedzie nadal tylko roznic sie bedzie forma implementacji i ta raczej powinna byc na plus a nie grzebanie w nvidia inspektor. Jesli gra bedzie wspierac natywnie to wtedy to SLI bedzie w koncu plug and play.

devsi jakos i wczesniej sie szczegolnie nie przejmowali czy SLI dziala, czy nie, tak wiec teraz to tym bardziej beda mieli gdzies :) szczegolnie, ze  nvlink jest tylko dostepny w topie. Tak wiec na devs nie ma co liczyc, a jedyna nadzieja, ze API (dx, vulkan, ogl)  i/lub  sam silnik gry (UE, lumberyard, unigine itp) bedzie to ogarnial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX12 to raczej Multi GPU a nie SLI/NVLink. Czyli w teorii nawet różne karty się dogadają ze sobą. I te bez ich łączenia jakimś mostkiem.

Moim zdaniem na ten moment, to po prostu jest martwe. Szczególnie że z każdą generacją SLI przerzucali o półkę wyżej aby zabić :P Kiedyś nawet serię 60 można było wrzucić w SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jakiś namiar na kable PCIe do karty graficznej. Najlepiej czarne. W tych sklepach x-kom i morele nic nie ma same kolorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

A od kiedy to inna forma implementacji oznacza ze cos jest martwe?

Od wtedy, gdy firma oficjalnie mówi, że czegoś nie będzie dalej wspierać. Ta inna forma implementacji jest od dawna. Nvidia wymieniła zresztą wszystkie gry, które z niej korzystają. Nie było to specjalnie trudne :E Poza tym firma i tak ubiła SLI, bo w serii RTX 30 oficjalnie obsługuje go tylko jeden model karty. Jak to nie jest ubicie, to ja nie wiem, co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ubicie oznacza ze cos co calkiem przestaje dzialac ;) A tak nazwalbym to ograniczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiona 3080 o 19 w sklepie  internetowym media expert i przed chwilą już odebrałem :D

44343434.jpg

  • Like 4
  • Confused 1
  • Sad 1
  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla RTX 30 SLI w starych grach przestało działać, bo według NV, ta seria w ogóle nie ma oficjalnych profili SLI. Te są tylko do RTX 20 i niżej. Żaden ętuzjasta nie zrobi sobie SLI z niczego innego niż RTX 3090, co w sumie też będzie raczej zupełnie bezcelowe. W te 10 gier z obsługą SLI w DX12/Vulkanie to chyba nie będzie cały czas grał, a nie widzę, by się ktokolwiek rwał do implementacji. Marginalizacja tego rozwiązania to jego rynkowe ubicie. W sumie ono i tak gówno znaczyło od dawna, więc nie ma tutaj jakiejś wielkiej straty, ale mówienie, że Nvidia czegoś nie ubiła akurat w takiej sytuacji jak ta jest imho bezpodstawne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, BlindObserver napisał:

Od wtedy, gdy firma oficjalnie mówi, że czegoś nie będzie dalej wspierać. Ta inna forma implementacji jest od dawna. Nvidia wymieniła zresztą wszystkie gry, które z niej korzystają. Nie było to specjalnie trudne :E Poza tym firma i tak ubiła SLI, bo w serii RTX 30 oficjalnie obsługuje go tylko jeden model karty. Jak to nie jest ubicie, to ja nie wiem, co jest.

SLI to promil rynku, a DX11 odchodzi do lamusa. DX12/VK wszystko jest po stronie developera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Spl97 napisał:

@slaww no to mamy tutaj trzeciego posiadacza RTX 3080

Czwartego:) Jes Gigabyte Gaming OC, Palit, Ventus i ja mam Gainwarda:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BlindObserver napisał:

Żaden ętuzjasta nie zrobi sobie SLI z niczego innego niż RTX 3090, co w sumie też będzie raczej zupełnie bezcelowe.

W dodatku tylko 2-way(w sumie dwie takie karty to wydatek $3000,gdzie mostek i cała reszta...),zresztą w serii 20 też NVLink 2-way - 2070S/2080/2080S/2080Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sideband napisał:

SLI to promil rynku, a DX11 odchodzi do lamusa. DX12/VK wszystko jest po stronie developera.

Spójrz na kolejny mój post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Creati2k napisał:

Czwartego:) Jes Gigabyte Gaming OC, Palit, Ventus i ja mam Gainwarda:)

Ok,już się zagubiłem :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, slaww napisał:

Wczoraj zamówiona 3080 o 19 w sklepie  internetowym media expert i przed chwilą już odebrałem :D

44343434.jpg

Pakuj do budy i podziel się opinią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na raport odnośnie temperatur i prędkości wentylatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem maila od Msi.Mam zaktualizować Bios.

Moje jedno z pierwszych info jakie im podałem to że w piątek aktualizowałem bios ?

Zasilacz już wykluczam całkowicie. Typ na reddit pisze że ma ten sam co mój tylko model 850w i też ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Griszah napisał:

Pakuj do budy i podziel się opinią.

 

16 minut temu, slaww napisał:

Wczoraj zamówiona 3080 o 19 w sklepie  internetowym media expert i przed chwilą już odebrałem :D

 

Daj znać jak z działaniem przy 1300-1350rpm.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Griszah napisał:

Pakuj do budy i podziel się opinią.

20 min temu odebrał i hasło podziel się opinią ? Powiem za Niego, urwa super, odpakowałem i narazie tyle stay tune... Jak można tak pisać... Normalne to nie jest, zważając, że ten post zgonie w czeluściach kupa postów jak Twój... Mosz mózg? Pytanie retoryczne, ale używaj go częściej... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ombre070 napisał:

Dostalem maila od Msi.Mam zaktualizować Bios.

Moje jedno z pierwszych info jakie im podałem to że w piątek aktualizowałem bios ?

Zasilacz już wykluczam całkowicie. Typ na reddit pisze że ma ten sam co mój tylko model 850w i też ten sam problem.

A wytłumaczyli co te brzęczenie tak naprawdę oznacza? Na reddit pojawiała się wzmianka że to cos od synchronizacji czasu zegara, ale ktoś z MSI powinien faktycznie wiedzieć jaki problem ma to sygnalizować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...