Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, dadi82 napisał:

No i zeszły te Ventuse po 5K. Ja pierdziu masakra normalie

https://proline.pl/msi-geforce-rtx-3080-ventus-3x-oc-10gb-gddr6x-pci-e-p6716011
 

 

https://www.megekko.nl/product/1963/292742/Nvidia-Videokaarten/MSI-GeForce-RTX-3080-VENTUS-3X-10G-OC-Videokaart

 

U mnie "trochę" taniej, po przeliczeniu 3600pln ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję ceny z ciekawością, na razie zmieniłem zasilacz i czekam na obudowę nowa. Zakup RTX 3080 czeka do stycznia prawdopodobnie. Natomiast juz tydzień temu albo więcej oglądałem filmik na YT, od gościa co nie rozróżnia alokacji pamięci od faktycznego użycia, że cena 699$ za FE to będzie promocja, karty rozejdą się szybko i że niereferencyjne będą już 700-800$ lub więcej. To chyba zaskoczenia nie ma? Cena 5000 zł jest już szokująca natomiast.

Edytowane przez Palusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzycie analizę sekcji zasilania w Zotac RTX 3080 Trinity.

Na Reddit /r/nvidia zrobiło się dość w związku z tą kartą, przedstawiciel Zotaca potwierdził że wydajność Trinity jest niższa niż referenta i że zrobili to celowo żeby zróżnicować swój wybór kart XD (karta lata na takim samym taktowaniu na referent a ma gorsze osiągi) https://www.reddit.com/r/ZOTAC/comments/iv4j17/3080_trinity_13_behind_fe/g5q82zr/

Jeśli dobrze zrozumiałem to karta ma zaprojektowaną sekcje zasilania na styk, byle utrzymać standardowe zegary. Do oc się nie nadaje, bo power limit jest ustawiony przez producenta na 336 wat. Dla porównania w nvdiowskiej funders edition power limit jest ustawiony na 370 wat. Zotac zaoszczędził na kilku elementach sekcji zasilania. Najwidoczniej roducenci chcą sprzedać w pierwszej kolejności chipy, które są gorszej jakości. Tak się kończy marketingowy hype, oraz preordery. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tego nie mogę zrozumieć, nikt w sklepach nowych kart na własne oczy jeszcze nie widział, a ludzie rzucili się na nie jak na karpia za 10zł w biedronce przed wigilią. Powykupowali jakieś podstawowe modele, które są droższe od nvdiowskiej funders edition. Jak to by był zakup bułek w sklepie, zamiast poczekać na większą dostępność w sklepach, oraz porównań różnych wariantów kart niereferencyjnych pomiędzy sobą, żeby później nie było zdziwienia...──☆*:・゚

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dadi82 napisał:

No i zeszły te Ventuse po 5K. Ja pierdziu masakra normalie

https://proline.pl/msi-geforce-rtx-3080-ventus-3x-oc-10gb-gddr6x-pci-e-p6716011
Ale takich jajec chyba nie było przy premierze Turingów. 
Dzwonili do mni ez Xkomu, te terminy z maila to oni wpisują na pałę +2 tygodnie i już. :E
Musiałem anulowac jedno zamówienie, anulowałem X trio, został strix zamówiony wczoraj. X trio mam zamówione na morele ale też jakoś w piątek chyba. Jak nie będzie kart do premiery AMD to może jednak TI? Sam jestem ciekawy jak to będzie wyglądało. 
PS ktoś wie w ogóle kiedy jakieś partie strixów mają być?

Osoby, które będą chciały zwróci te karty w 14 dniu i czekać kolejne 12 dni, by odesłać mocno się zdziwią. Proline zwróci im pewnie 30% wartości karty, wymyśla, że karta była zakurzona, porysowana i mocno podkręcona. Nie wiem jak ten sklep istnieje na rynku. To już legendarny ESC.pl czy ram.net.pl miały lepsze  "standardy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha,

komuś jeszcze morelki przysłały "Kod wcześniejszego dostępu" dla Ventusa MSI ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, uni.que napisał:

Hahaha,

komuś jeszcze morelki przysłały "Kod wcześniejszego dostępu" dla Ventusa MSI ;) ?

O co chodzi z tym kodem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ketsurui napisał:

O co chodzi z tym kodem? 

Kod rabatowy:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, dadi82 napisał:

Temp PCB, VRM i przy podobnych RPM TUF jest chłodniejszy, za 500 zł mniej :E

No i nie trzeba używać 3 wtyczek 8 pin. Po UV TUF wygrał już dawno miano najlepszej karty pod 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Pawcioo10 napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem to karta ma zaprojektowaną sekcje zasilania na styk, byle utrzymać standardowe zegary. Do oc się nie nadaje, bo power limit jest ustawiony przez producenta na 336 wat.

Zawsze można poprawić fabrykę i zrobić UV

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, dadi82 napisał:

Nie bardzo rozumiem Twierdzisz że zrobili testy karty której nie mają? :hmm:

Kartę to już mają tydzień czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TheMr. napisał:

Temp PCB, VRM i przy podobnych RPM TUF jest chłodniejszy, za 500 zł mniej :E

No i nie trzeba używać 3 wtyczek 8 pin. Po UV TUF wygrał już dawno miano najlepszej karty pod 3080.

TUF po 3200, a tu parę osób strixy za ponad 4 kafle brali xD Deal życia wziąć 3080 za 4400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poprostu Asus zaprojektowal bardzo porzadne chlodzenie pod 3090, potem uzyli prawie tego samego do 3080 Strix i 3080 Tuf bo maja praktycznie to samo TDP i szkoda kasy na tworzenie innych projektow. Niestety wyglada na to ze wersji 3070 TUF nie bedzie i jak ktos chce 3070 z dobrym chlodzeniem to musi doplacic do Strix.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, TheMr. napisał:

Temp PCB, VRM i przy podobnych RPM TUF jest chłodniejszy, za 500 zł mniej :E

No i nie trzeba używać 3 wtyczek 8 pin. Po UV TUF wygrał już dawno miano najlepszej karty pod 3080.

Tak tak tylko nikt nie bierze pod uwage ile rpm kreci TUF 1800-2000rpm  a Trio kreci 1250-1300 zeby utrzymac 70st. No i karta ma wiekszy PL ;)  To teraz podkrec sobie trio na 1800-2000 rpm i doznasz oslnienia. A jak ktos wsadzi TUFa w slabo wentylowana bude to bedzie krecic ponadk 2k rpm.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sideband napisał:

Kartę to już mają tydzień czasu.

maja to znaczy ze ci tak powiedzieli, bo patrząc na ich zestawienie kart to 3/4 z nich na pewno nie mieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Monn napisał:

Poprostu Asus zaprojektowal bardzo porzadne chlodzenie pod 3090, potem uzyli prawie tego samego do 3080 Strix i 3080 Tuf bo maja praktycznie to samo TDP i szkoda kasy na tworzenie innych projektow. Niestety wyglada na to ze wersji 3070 TUF nie bedzie i jak ktos chce 3070 z dobrym chlodzeniem to musi doplacic do Strix.

Ty wiesz wgl jakie TDP ma STRIX i ile po odkreceniu PL ??

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Tak tak tylko nikt nie bierze pod uwage ile rpm kreci TUF 1800-2000rpm  a Trio kreci 1250-1300 zeby utrzymac 70st. No i karta ma wiekszy PL ;)  To teraz podkrec sobie trio na 1800-2000 rpm i doznasz oslnienia. A jak ktos wsadzi TUFa w slabo wentylowana bude to bedzie krecic ponadk 2k rpm.

A ty nie bierzesz pod uwage, ze TUF w trybie quiet jest cichszy od Trio i ma nawet nizsze temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Monn napisał:

A ty nie bierzesz pod uwage, ze TUF w trybie quiet jest cichszy od Trio i ma nawet nizsze temperatury

Nie nie ma nizszych tylko porownywalne i kreci wiecej rpm ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie są dobre. TUF wypadł swietnie w testach, ale TRIO również widac ze jest udaną konstrukcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Monn napisał:

Nie nie klamia ale jeden test nie jest zadnym wyznacznikiem bo przykladowo u HU karta krecila 1300rpm przy 71st  co znacznie sie rozni od tego co Ty wrzuciles ;) Zreszta rozmowa z toba zmierza do nikoad, teraz bedzie do konca zywoata wklejal jeden test jako najmojszy :D Oba model sa po prostu dla mnie TOP.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Monn napisał:

Poprostu Asus zaprojektowal bardzo porzadne chlodzenie pod 3090, potem uzyli prawie tego samego do 3080 Strix i 3080 Tuf bo maja praktycznie to samo TDP i szkoda kasy na tworzenie innych projektow. Niestety wyglada na to ze wersji 3070 TUF nie bedzie i jak ktos chce 3070 z dobrym chlodzeniem to musi doplacic do Strix.

Strix ma inne chłodzenie od TUF'a. Jeden HP więcej i większy/inny radiator. Inne wentyle też.

A TDP Strixa to skąd? Bo chyba jeszcze nie podawali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, TheMr. napisał:

Temp PCB, VRM i przy podobnych RPM TUF jest chłodniejszy, za 500 zł mniej :E

No i nie trzeba używać 3 wtyczek 8 pin. Po UV TUF wygrał już dawno miano najlepszej karty pod 3080.

Po pierwsze znajdź mi tego tufa za 3300. Po drugie jest chłodniejszy ale przy tym głośniejszy. I nima ledów :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dadi82 napisał:

Po pierwsze znajdź mi tego tufa za 3300. Po drugie jest chłodniejszy ale przy tym głośniejszy. I nima ledów :E

Normalized 40 dB testy były robione, nie jest głośniejszy ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3300zl za TUFa to moze zoabczymy za pol roku ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TheMr. napisał:

Normalized 40 dB testy były robione, nie jest głośniejszy ;)

Były też testy w których Xtrio był cichszy, już nie chce mi się słuchać. Ale że jest 500 zł tańszy to zapomnij. Będą karty u ludzi będzie dużo testów to OK. Na teraz TUF jest wyceniany tak samo jak X trio. Kto się załapał na "promocję" po 3200 ten się załapał ale IMO to se newrati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...