Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

RTGI 2 odbicia w 1080p = cinematic experience ?

To jeszcze daleka droga do wysokiej wydajności w RT. Ale wydajność ponad 2x wyższa od 2080ti to już coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GALAXY RTX 3080 Black

x.jpg

Zestaw testowy otwarty, temperatura otoczenia 24C

ChMkKV9gfDmIRj0wAAj2IAGKCEIAACU4wOt0dsAC

 

 

Colorful iGame RTX 3080 Vulcan

7967-front-2.jpg

ChMkKV9hzoaIE5q4ACmpqjL3SVsAACXygDQ9VkAK

ChMkKV9hznaITwIGAAzWJAuLndMAACXyQGbsLoAD

Zestaw testowy otwarty, temperatura otoczenia 25C

ChMkKV9ghY6IatzvAATyrvUi-1cAACU_wI5-FMAB

 

ChMkKV9gtEyIbrwyAALBbJAlmKsAACVggP8odUAA

 

Gainward RTX 3080 Glare

ChMkKV9kYgWIDoRgABOLwPJmi-oAACdTAEi_jgAE

ChMkKV9kYfiIMGQBAAsLyHb91PQAACdSwJZpk8AC

 

Zestaw testowy otwarty, temperatura otoczenia 25C

ChMkKV9kuZuIHoOjAATBWfoF-0MAACeaQEbcD4AB

 

Waga ciężka 1,62 kg

 

 

Edytowane przez Doamdor
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle brak info na temat wersji z aio poza kingpinem. Jestem pewien, że zbicie temp do 50* da delikatnie lepsze zegary i poprawi kulturę pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było.

Tutaj gość ma Ventusa, w rozgrywce łapie 76C przy 2200RPM. Co ciekawe R7 3800x przy obciążeniu rzędu 40-50% który łapie ponad 80C. 

 

 

Edytowane przez Griszah
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Griszah napisał:

Nie wiem czy było.

Tutaj gość ma Ventusa, w rozgrywce łapie 76C przy 2200RPM. Co ciekawe R7 3800x przy obciążeniu rzędu 40-50% który łapie ponad 80C. 

 

No nie są to dobre obroty dla Ventusa. Co do CPU to widać na innych jego filmach że ma stockowe chlodzenie procesora od AMD to i pewnie głownie stąd te wysokie temperaury. 

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, severall napisał:

No nie są to dobre obroty dla Ventusa. Co do CPU to widać na innych jego filmach że ma stockowe chlodzenie procesora od AMD to i pewnie głownie stąd te wysokie temperaury. 

Nie zdziwię się, że przy w miarę normalnie wentylowanej obudowie bez dodatkowej grzały w postaci CPU, temp. będzie bliżej 70C z obrotami poniżej 2000rpm. 

Nie taki diabeł straszny jak go malują. Ciekawe że nikt jeszcze nie zrobił profesjonalnego testu tej karty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Griszah napisał:

Nie zdziwię się, że przy w miarę normalnie wentylowanej obudowie bez dodatkowej grzały w postaci CPU, temp. będzie bliżej 70C z obrotami poniżej 2000rpm. 

Nie taki diabeł straszny jak go malują. Ciekawe że nikt jeszcze nie zrobił profesjonalnego testu tej karty. 

Ale co tu czekać na testy ventusa jak TUF wypada lepiej niż x trio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukibossss napisał:

Ale co tu czekać na testy ventusa jak TUF wypada lepiej niż x trio...

Tylko, że TUF z racji hieper extra recenzji będzie pewnie nieuchwytny dla wielu przez długie tygodnie, a widać że Ventus jest bardziej dostępny, np. w Proline za 5,4k ;)

 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Griszah napisał:

Tylko, że TUF z racji hieper extra recenzji będzie pewnie nieuchwytny dla wielu przez długie tygodnie, a widać że Ventus jest bardziej dostępny, np. w Proline na 5,4k ;)

 

Aż tak Cię ciśnie ? Z tego co piszą na reddicie to ventus ma mniej faz zasilania, niższy power limit i niższą wydajność o kilka procent jak inne modele. Do tego słabe chłodzenie. Moim zdaniem lepiej poczekać ten miesiąc niż kupować coś słabszego co w założeniu ma nam służyć kilka lat. 

Odnośnie Ventusa: 

" I can't get past 77-78 when gaming normally if I have my fans on 100 but that's ridiculous. Also, timespy has gotten to 80-81 with my fans on 100."

  • Like 3
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy karcie o tak dużym TDP koniecznie trzeba inwestować w najlepsze dostępne chłodzenie, szczególnie że ktoś wcześniej wrzucal że GDDR6x potrafi się nagrzewać do 90C przy TJunction 105C. Inaczej throttling w lecie murowany jak nie mamy klimatyzacji. ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, severall napisał:

Aż tak Cię ciśnie ? Z tego co piszą na reddicie to ventus ma mniej faz zasilania, niższy power limit i niższą wydajność o kilka procent jak inne modele. Do tego słabe chłodzenie. Moim zdaniem lepiej poczekać ten miesiąc niż kupować coś słabszego co w założeniu ma nam służyć kilka lat. 

Odnośnie Ventusa: 

" I can't get past 77-78 when gaming normally if I have my fans on 100 but that's ridiculous. Also, timespy has gotten to 80-81 with my fans on 100."

Dokładnie, nie ma co gówno kupować tylko dlatego że będzie prędzej dostępne. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukibossss napisał:

Dokładnie, nie ma co gówno kupować tylko dlatego że będzie prędzej dostępne. 

+

Też to przemyślałem i jeżeli  do  2.10 z tego x-komu nie dostanę karty to podziękuje. Być może do  ego  czasu pojawi się dobra recka. Niemniej jednak dając ponad 3k za kartę trzeba oczekiwać dobrego  produktu, a nie piekarniko-odkurzacza jak  wskazują 1 informacje.  Tak woogóle to poczekam nawet na 3070 bo cena do wydajności  będzie wg mnie rewelacyjna -  póki  co  mam kartę i  do czasu CP2077 wszystko działa, więc realnie kupując na spokojnie w późniejszym terminie dostaniemy i  grę i  wybierzemy dobrą kartę, zapłacimy nieco  więcej.

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy ventusie I tak pewnie UV oc zrobię, wydaje się ze to najlepszy sposób na zabawę z tym modelem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Griszah napisał:

Nie wiem czy było.

Tutaj gość ma Ventusa, w rozgrywce łapie 76C przy 2200RPM. Co ciekawe R7 3800x przy obciążeniu rzędu 40-50% który łapie ponad 80C. 

 

 

I 9gb vram? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Armage169 napisał:

Ja przy ventusie I tak pewnie UV oc zrobię, wydaje się ze to najlepszy sposób na zabawę z tym modelem. 

Zdaje się, że ktoś pisał, że 3080 tak średnio poddają się UV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Griszah napisał:

Zdaje się, że ktoś pisał, że 3080 tak średnio poddają się UV.

Na reddicie czytałem post jakiegoś gościa, który właśnie zrobił UV karty. 50w w dół przy takich samych zegarach. Zobaczymy. 

Tutaj coś dla użytkowników, którzy przerzucają się z 1080ti

n7ulwe05fko51.png?width=3338&format=png&

 

Edytowane przez Armage169

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak swojego TUFa dostanę (może kiedyś :E), to będę chciał znaleźć maksymalne napięcie dla rdzenia przy którym karta będzie ocierać się o PL (czyli jakiś Wiesiek, albo Time Spy test nr2 w 4k) i do tego napięcia będę chciał maksymalny zegar złapać :). Bardzo nie lubię jak mi karta lata z taktowaniem rdzenia, wolę jedną stałą wartość, którą karta będzie mi zawsze trzymać. Boje się, że to może być tylko np. 1800MHz :E

Edytowane przez RENMEi
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności  RTX 3090  to chyba nikt normalny nie  myślał że będzie ona większa niż 20% ,  to chyba wychodzi ze specyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj gość testuje Ventusa i ma o dziwo niskie temperatury. Zrobił też test w 4k i tam dobija do 72C. Ciekawe czy ma jakaś krzywa czy raczej nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, RENMEi napisał:

Boje się, że to może być tylko np. 1800MHz

Przy 1800 troszkę straty może być. Ale to drobne procenty. Natomiast ze 100w mniej powinno być

8bc17e10696cb865cf712b4f24999f1b257b54d0

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Roothar napisał:

 

Tutaj gość testuje Ventusa i ma o dziwo niskie temperatury. Zrobił też test w 4k i tam dobija do 72C. Ciekawe czy ma jakaś krzywa czy raczej nie. 

I core mu trzyma 1980mhz? nie jest to dziwne? chyba ze ma pokazana maksymalna wartosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Roothar napisał:

Tutaj gość testuje Ventusa i ma o dziwo niskie temperatury. Zrobił też test w 4k i tam dobija do 72C. Ciekawe czy ma jakaś krzywa czy raczej nie. 

Poczytaj komentarze we wcześniejszych filmach tego gościa, on tam zdaje się manualnie podciągnął ostro wentyle do góry.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Griszah napisał:

Zdaje się, że ktoś pisał, że 3080 tak średnio poddają się UV.

Raczej dobrze. Na PurePC jest test, w SotTR po UV wydajność spadła o 7% a pobór prądu o 85 W.

Odnośnie Ventus'a to przeczytałem coś takiego na Reddit, że podobno MSI Dragon Center ustawia tryb Gaming czy coś takiego i dlatego ludzie mają wyższe temperatury czy obroty wentylatorów.

I tak czekam grzecznie w kolejce x-kom po kartę, jednak zastanawia mnie czemu do tej pory nie ma jeszcze żadnego normalnego testu/recenzji Ventus'a. 

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Griszah napisał:

Poczytaj komentarze we wcześniejszych filmach tego gościa, on tam zdaje się manualnie podciągnął ostro wentyle do góry.

Chyba że tak - sorry sprawdzałem jego filmik tylko z 1440p i 4k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, SebastianFM napisał:

I tak czekam grzecznie w kolejce x-kom po kartę, jednak zastanawia mnie czemu do tej pory nie ma jeszcze żadnego normalnego testu/recenzji Ventus'a. 

Może NDA na ten model, do czasu aż pierwsze parta się rozejdzie po ludziach  ;)

Pomimo że dostałem info że mogę odebrać Ventusa, postanowiłem go odpuścić i poczekać na TUFa, niestety jestem dalej w kolejce, zamówiłem bardzo późno, bo dopiero 12 min. po uruchomieniu sprzedaży ;)

 

11 minut temu, SebastianFM napisał:

Odnośnie Ventus'a to przeczytałem coś takiego na Reddit, że podobno MSI Dragon Center ustawia tryb Gaming czy coś takiego i dlatego ludzie mają wyższe temperatury czy obroty wentylatorów.

Pewnie Ventusa da się go ogarnąć w dobrej budzie. Jednak do TUFa startu miał nie będzie skoro Trio jakoś specjalnie nie bryluje. 

 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...