Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, SebastianFM napisał:

Raczej dobrze. Na PurePC jest test, w SotTR po UV wydajność spadła o 7% a pobór prądu o 85 W.

Odnośnie Ventus'a to przeczytałem coś takiego na Reddit, że podobno MSI Dragon Center ustawia tryb Gaming czy coś takiego i dlatego ludzie mają wyższe temperatury czy obroty wentylatorów.

I tak czekam grzecznie w kolejce x-kom po kartę, jednak zastanawia mnie czemu do tej pory nie ma jeszcze żadnego normalnego testu/recenzji Ventus'a.

Też słyszałem o tym programie od msi. Tak w ogóle to po co instalować ten shiet? 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Może trochę offtop, ale zamierzam PCMR zakończyć z hukiem, (Aorus master xtreme/master). Po raz pierwszy mam lekką rozterkę. Posiadam rmx 750w, zostały mi 2 wtyczki pcie w od strony zasilacza. Krótko mówiąc przy xtreme musiałbym puścić - 2 złącza zasilania na daisy chain i 3 na osobnym kablu. Przy master, normalnie 2 osobne kable. Brali byście pod uwagę xtreme w moim przypadku? Czy olać i brać normalnego 3080 master, jeżeli biały kruk się kiedykolwiek pojawi. 

Pozdrawiam. 

 

Edytka:

Słyszał ktoś coś o Aorusach? Bo przekopać się przez ten temat graniczy z cudem. ?

 

Edytowane przez stami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam proste rozwiazanie problemu. Jeśli do 3080 ogranicza cię procesor to ustaw w grze wygładzanie krawędzi :D 80FPS w świetnej jakości, do singla jak znalazł (wartość totalnie z dup... bo to w zależności od tytułu, ale wiadomo chyba o co mi chodzi).

Jeśli chodzi o multi to i tak większość osób schodzi  ustawieniami by było kilkaset FPSów (tak, wielu nawet się do tego nie przyznaje ale potem wychodzi)  więc w takiej sytuacji żaden procesor nie ogarnie karty :)

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Pawcioo10 napisał:

?

 

TUF wjechał :D
Piąty tutaj z RTX 3080

Potencjalne ceny niereferentów RTX 3090
9b0d15f6dee4fff0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.techpowerup.com/272420/the-reason-why-nvidias-geforce-rtx-3080-gpu-uses-19-gbps-gddr6x-memory-and-not-faster-variants

Nie wiem czy było, ale ładne balansowanie na granicy temperaturowej. W takich okolicznościach chyba faktycznie najlepiej brać TUFa ze względu na osobne chłodzenie pamięci, w testach wychodzi, że ma najchłodniejsze PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zwodować i mieć święty spokój. Blok już dzisiaj dociera na magazyn, tylko karty nie mam :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MarcoSimone napisał:

@Sovas

Styknie Ci te 2x360 pod Ampere?
Te karty są cieplejsze od 2080TI i ponoć 2x360 jest na styk :P

Się okaże. W razie czego mam miejsce na trzecią :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Spl97 napisał:

TUF wjechał :D
Piąty tutaj z RTX 3080

Potencjalne ceny niereferentów RTX 3090
9b0d15f6dee4fff0.jpg

MSI sobie chyba jaja robi jeśli chce schłodzić 3090 Ventusem który bierze dodatkowe 50W papu :E Chyba że tam w MSI już myślą o tym żeby ich program dostał możliwość ustawienia wentyli na 110-120% :E 

2 godziny temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

Ja w oczekiwaniu na 3080 "z nudów" aż zacząłem szukać dziury w całym i myśleć o zmianie 6700K (który będzie dławił 3080), ale... otrzeźwiałem (CPU typu 10700K ok 1800 pln + mobo 500 / 700 pln = 2500 pln za jakąś sensowną podstawę pod TUFa - o nieeee :) ).

Ryzen 4800+MSI X570 Tomahawk, wykarmi na spokojnie i zmieścisz się w 2k zł ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TheMr. napisał:

MSI sobie chyba jaja robi jeśli chce schłodzić 3090 Ventusem który bierze dodatkowe 50W papu :E Chyba że tam w MSI już myślą o tym żeby ich program dostał możliwość ustawienia wentyli na 110-120% :E 

Ryzen 4800+MSI X570 Tomahawk, wykarmi na spokojnie i zmieścisz się w 2k zł ;) 

Podobno AMD skippuje 4xxxx i będzie Ryzen 5700x, 5900x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD mocno potrzebuje nowej geny na już ;) 

Edytowane przez TheMr.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leonardo.Da.Vincizmieści to się i9 10850K w 2k pln. 

https://www.proshop.pl/Procesor/Intel-Core-i9-10850K-Comet-Lake-Procesor-10-rdzeni-36-GHz-Intel-LGA1200-Intel-Boxed-without-heatsinkfan/2871046

I to bedzie słuszny proc do słusznego GPU. Rtzen 4800 nie wiadomo po ile będzie ani jaki będzie. Ale na pewno z płytą wyjdzie grubo ponad 2k a nie do 2k :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

@Leonardo.Da.Vincizmieści to się i9 10850K w 2k pln. 

https://www.proshop.pl/Procesor/Intel-Core-i9-10850K-Comet-Lake-Procesor-10-rdzeni-36-GHz-Intel-LGA1200-Intel-Boxed-without-heatsinkfan/2871046

I to bedzie słuszny proc do słusznego GPU. Rtzen 4800 nie wiadomo po ile będzie ani jaki będzie. Ale na pewno z płytą wyjdzie grubo ponad 2k a nie do 2k :) 

Płyta pewnie za darmo gratis ?
Ten proc się nie opyla, w testach 0.5-1fps więcej przy 3080, 10700k i 9900k to wszystko co potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bardziej się opyla niż kalkulowane przez Leosia: CPU typu 10700K ok 1800 pln 

A najlepiej to już za allegro brać cokolwiek z 10700/10700K bo regularnie są po 1200-1300zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

Ja w oczekiwaniu na 3080 "z nudów" aż zacząłem szukać dziury w całym i myśleć o zmianie 6700K (który będzie dławił 3080), ale... otrzeźwiałem (CPU typu 10700K ok 1800 pln + mobo 500 / 700 pln = 2500 pln za jakąś sensowną podstawę pod TUFa - o nieeee :) ). 

Można dużo bardziej budżetowo to ogarnąć.

Ostatnio złożyłem kompa: z370 tomahawk z outletu + używany i7 9700k, razem 1550 zł. Podkręcony na małym napięciu na 4,8 GHz jest wydajniejszy w grach niż ryzeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, TheMr. napisał:

AMD mocno potrzebuje nowej geny na już ;) 

4K się ładnie skaluje za to niższe rozdziałami to przepaść niestety. Sam mam 3600x i wziąłem rtxa z myślą tylko i wyłącznie o 4K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak z ciekawosci to na czym wy w te 4k gracie? :E Monitory 4k jakie do tej pory widzialem to padaki, a skoro gracie na TV to nie prosciej kupic Xboxa za 2tys i miec wszystkie problemy z glowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie w 4k na xboxie a na PC na TV to jest różnica między niebem a ziemią :) 

Ktoś wie coś o testach Asus ROG STRIX OC? Jest najwydajniejsza od wszystkich, ale o ile i jak z chłodzeniem? Będzie lepsze niż TUFa?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Monn napisał:

Monitory 4k jakie do tej pory widzialem to padaki, 

a ten AOC 24G2U to nie padaka przy rtx3080 ? A tak nie obrażajmy padaki :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unboxing bloczku, pudełko z backplate RADEON :D  

 

 

Edytowane przez Sovas
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Ig0r napisał:

Granie w 4k na xboxie a na PC na TV to jest różnica między niebem a ziemią :) 

Ktoś wie coś o testach Asus ROG STRIX OC? Jest najwydajniejsza od wszystkich, ale o ile i jak z chłodzeniem? Będzie lepsze niż TUFa?

Ja wiem, będzie miał lepsze power limity i przy ostrym ciśnięciu wypluje lepszy FPS. Będzie lepsze chłodzenie, będzie wyższy zegar, będzie wyższy power limit. Wersje 2x8pin lecą na granicy. Możesz śmiało dodać z 5-10% do Tufa. Niestety do ceny trzeba dodać 25%

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Minciu napisał:

a ten AOC 24G2U to nie padaka przy rtx3080 ? A tak nie obrażajmy padaki :P 

Też mam nawet 2x 24G2U i był to bardzo świadomy wybór - zdecydowanie nie jest to padaka w klasie FullHD, 144Hz (oczywiście pomijam tu rozmiar, bo każdy ma inne preferencje - ja potrzebowałem 2 monitory i większych obok siebie zwyczajnie bym nie zmieścił). RTX3080 na FullHD pociągnie wszystko jeszcze przez lata, tymczasem na 4k, 60Hz już są testy gdzie albo jest na styk, albo już nie wyrabia... to po co mi takie mniej-klatkowe 4k.... wolę dorypane FullHD :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

24g2u ma swietne kolory, bardzo wysoki kontrast jak na IPS (1500:1, gdzie wiekszosc gamingowych monitorow 1440p to 850:1) i praktycznie nie ma srebrzenia, ta sa bardzo dobre monitory. Niesamowicie smieszy mnie wysmiewanie sie z Xboxa, przy obecnej cenie 2150zl, jak odliczysz cene pada to 1900zł za wydajnosc miedzy 2080s/2080ti + UhdBluray + Pcie 4.0 + naped 1tb Nvme, sprzetowy upscaling + sprzetowa obsluga DirectStorage. Powodzenia w kupowaniu RTXa za 1900zl. Ja kupuje RTXa tylko dlatego ze chce sie pobawic sieciami neuronowymi, Pytorch CUDA.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...