Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, stami napisał:

Generalnie to cała ta generacja powinna zostać olana (przynajmniej na starcie). Powinien pójść globalny cancel, wycofanie środków itd. Jakby NV dostała 100/200$ na minus na NASDAQ przez spekulantów (zapewne spróbowali by coś ugrać na spadkach w takiej sytuacji), i zaczęły by się telefony od "BIG Fish" do CEO, to by pan "kurteczka" dobę rozciagnął, żeby karty zaczęły się pojawiać. ;) Żeby nie było on same boat, czekam na Aorus na którego pewnie się nie doczekam. :)

Nie sadze ze to celowe zagranie. Teraz wlasnie mieli by szanse opchnac mase sprzetu bo poput jest ogromny na 3080. A ten ma szanse spasc przy obecnych cenach jezeli navi zaskoczy z czyms porownywalnym. 

Na ta chwile ludzie placa po 10-15% wiecej niz cena premierowa, a raczej ta roznica nie idzie do kieszeni nv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sheeneek napisał:

Nie sadze ze to celowe zagranie. Teraz wlasnie mieli by szanse opchnac mase sprzetu bo poput jest ogromny na 3080. A ten ma szanse spasc przy obecnych cenach jezeli navi zaskoczy z czyms porownywalnym. 

Na ta chwile ludzie placa po 10-15% wiecej niz cena premierowa, a raczej ta roznica nie idzie do kieszeni nv.

Ja skolei uważam, że sztucznie próbują podbić cenę i wtedy zalać rynek kartami, które i tak będą schodził, jak świeże bułeczki (hype sięgnął zenitu). Mam nadzieję, że się mylę, kiedyś sporo spekulowałem (nie ważne co i jak) i widzę podobny wzór. 

Edytowane przez stami
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MrTooth napisał:

I co teraz łyso Tobie ? Mówiłem że odnośnie 3090 będzie max 10%-15% tylko nie dopisałem że to też zależne będzie od rozdzielczości.A Ty do mnie z tekstem czy coś brałem.Nie nie brałem ? Ogólnie na następny raz nie oceniaj mojej wypowiedzi zbyt pochopnie ? Co do 3080 20GB też cudów nie oczekuj może te 5-10% max w stosunku do 10 GB a odnośnie 3080Ti wogole nie mają w planach. Ta generację chyba oleje ciepłym moczem i poczekam sobie do 4xxx.Ogólnie wystarczy że suwaki ustawień graficznych ściągnę o 1 oczko w dół i mam więcej fps.Jedynie wymienię procka/pamięci i dalej będę klepał swojego workloga xD

3090 to jest następca Titana, dziwi mnie to rozczarowanie niektórych. To tak jakby kupić Titan RTX za 12k i 20080ti za 5k i narzekać ze tylko 3% wydajności więcej w grach. To jest karta do pracy co ewidentnie widać po tym jak gniecie w obliczeniach starego Titana ale fakt pograć na niej tez można :D  Liczyłem jednak na te 20% w grach ale jednak się myliłem. 

13 minut temu, Griszah napisał:

Widzieliście recenzję Strix-a 3090?  Nie powala kulturą pracy i temp. 

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3090-strix-oc/31.html

Wersja FE chyba niszczy każdego niereferenta chłodzeniem. 

25 minut temu, stami napisał:

Ja skolei uważam, że sztucznie próbują podbić cenę i wtedy zalać rynek kartami, które i tak będą schodził, jak świeże bułeczki (hype sięgnął zenitu). Mam nadzieję, że się mylę, ale sporo spekulowałem i widzę podobny wzór. 

To sprawdź ile kosztował poprzedni Titan RTX i wroc ;) 3090 bedzie schodzić jak ciepłe bułeczki dla ludzi którzy na niej beda pracowac. Karta jest 5 tysi tańsza od Titana RTX a oferuje znacznie więcej. 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3090 jest następcą Titana, ale jest od niego wolniejszy w CATIA i Creo. I jak swtierdziła NVIDIA 3090 nie jest kartą dla profesjonalistów! On jest dla twórców :P 

W SpecViewperf różnica w wydajności jest prawie 20 krotna na rzecz Titana RTX. 

Tak więc to chyba nie jest karta dla profesjonalistów i nie, to nie jest następca TITANA bo 3090 jest okrojony i widać to w obliczeniach jak stary TITAN gniecie nowego RTXa. 

Ewidentnie 3090 jest następcą 2080TI tylko że z podbitą ceną, a bajeczki w stylu TO JEST TITAN DLA PRO są opowiadane aby uzasadnić cenę. Tak samo numeracja karty jest podbita aby uzasadnić cenę. ALE NIE TO NIE JEST TITAN. NIE MA TUTAJ FUNKCJONALNOŚCI TITANA DLA RYNKU PRO. To konsumenckie GPU ze zwiększonym VRAM.

https://youtu.be/YjcxrfEVhc8

 

 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Phoenixsuple napisał:

 

 

19 minut temu, Phoenixsuple napisał:

3090 to jest następca Titana, dziwi mnie to rozczarowanie niektórych. To tak jakby kupić Titan RTX za 12k i 20080ti za 5k i narzekać ze tylko 3% wydajności więcej w grach. To jest karta do pracy co ewidentnie widać po tym jak gniecie w obliczeniach starego Titana ale fakt pograć na niej tez można :D  Liczyłem jednak na te 20% w grach ale jednak się myliłem. 

Wersja FE chyba niszczy każdego niereferenta chłodzeniem. 

To sprawdź ile kosztował poprzedni Titan RTX i wroc ;) 3090 bedzie schodzić jak ciepłe bułeczki dla ludzi którzy na niej beda pracowac. Karta jest 5 tysi tańsza od Titana RTX a oferuje znacznie więcej. 

Minciu chyba wszystko wyjaśnił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, stami napisał:

 

Minciu chyba wszystko wyjaśnił. 

Niestety dobrze to wyjaśnił. Droga, prądożerna grzałka dla niewielkiego procenta entuzjastów - nie mylić z profesjonalistami. 

Edytowane przez Palusik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, stami napisał:

 

Minciu chyba wszystko wyjaśnił. 

Co wyjasnil?? To ze w jakims programie jest wydajniejsza a w innym 3090 bedzie Titana gniotla?? Przeciez wszystko zalezy od aplikacji a w jakim kierunku rozwoj kart idzie to widac golym okiem. Wiec co to za argument ze w jednym jest wolniejszy skoro rownie dobrze w czyms innym bedzie szybsza?? Dobieranie programow pod wlasnie widzimisie?? Kto ma kupic ta karte do pracy to kupi i wie jak wykorzystac ale do samego giercowania uwazam ze jest to kasa w bloto.  Na filmie masz wiele programow w ktorych 3090 gniecie Titana RTX ;) 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma TITANA i kupi RTXa do pracy, to się może mocno zdziwić jak się okaże że będzie obcięta funkcjonalność wykorzystywana dotychczas w pracy. Do pracy to prawdopodobnie niedługo zobaczymy Titan RTX Apere. 

Jeżeli ta karta ma być następcą TITANA to MUSI posiadać pełną funkcjonalność poprzedniego TITANA + ewentualnie coś jeszcze w bonusie a nie kastracja w sterownikach. W skrajnych przypadkach to nawet byle quadro zgniecie tego 3090 właśnie dla tego, że będzie mieć to co nie ma 3080. Apropo QUADRO ponoć już jest pierwsze w drodze chyba między 3080 a 3090 ma stać na słupkach w grach ? Ale tutaj nie jestem pewien bo nie interesuje mnie QUADRO :) 

9 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Co wyjasnil?? To ze w jakims programie jest wydajniejsza a w innym 3090 bedzie Titana gniotla?? Przeciez wszystko zalezy od aplikacji a w jakim kierunku rozwoj kart idzie to widac golym okiem. Wiec co to za argument ze w jednym jest wolniejszy skoro rownie dobrze w czyms innym bedzie szybsza?? Dobieranie programow pod wlasnie widzimisie?? Kto ma kupic ta karte do pracy to kupi i wie jak wykorzystac ale do samego giercowania uwazam ze jest to kasa w bloto.  Na filmie masz wiele programow w ktorych 3090 gniecie Titana RTX ;) 

CATIA znasz? 

Czym chcesz zastąpić CATIA? To jest podstawa dla 99% inżynierów w pracy. Czyli już na start Karta do pracy ale nie dla inżynierów? WTF? 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Kto ma TITANA i kupi RTXa do pracy, to się może mocno zdziwić jak się okaże że będzie obcięta funkcjonalność wykorzystywana dotychczas w pracy. Do pracy to prawdopodobnie niedługo zobaczymy Titan RTX Apere. 

 

Kto bedzie chcial zmienic Titana RTX na 3090 to najpierw sobie sprawdzi jak sie karta spisuje w zastosowaniach jakie uzywa wiec zadnego zdziwinia nie bedzie ;) Nikt w ciemno takich kart nie kupuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to ma być następca TITAN czy NIE? 

A tak nie każdy ma CATIA, Wiki podpowiada że w Oplu i Fiat lecą na Siemens NC. NO TO JEBUDU wydajność 20x niższa na 3090 -  nastepcy TITANA? 

Kto sprawdzi sobie jak karta się spisuje w zaawansowanych operacjach? Dział IT? Oni mają wyrąbane. Kupują stacje roboczą i ma na siebie zarabiać. To teraz jak zamówią stację roboczą z RTX3090 to co się stanie?

 

Najlepsze jest to, że aby to sprawdzić musza wbić na filmik Linusa albo napisać zapytanie do NVIDII ?

 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/CATIA

Największym i najstarszym klientem Dassault Systemes jest koncern Boeing, który w 1984 r. wybrał platformę V3 na główne narzędzie projektowe. Najbardziej znane koncerny wykorzystujące CATIę jako podstawowy system projektowy:

Przemysł motoryzacyjny[edytuj | edytuj kod]

Przemysł motoryzacyjny swoją specyfiką bardzo wpłynął na rozwój środowisk projektowych CATII. Szerokie i różnorodne wymogi sprawiły, że nie ma dziedziny inżynierii mechanicznej, która nie zostałaby ujęta w modułach CATII. Wymienianie koncernów wykorzystujących CATIę można ograniczyć do dwóch zdań:

  • koncerny OPEL i FIAT wykorzystują konkurencyjne oprogramowanie - Siemens NX (Unigraphics),
  • koncern Renault jako pierwszy zastosował całościowo platformę V6 w projektowaniu swoich pojazdów.
Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

Czym chcesz zastąpić CATIA? To jest podstawa dla 99% inżynierów w pracy. Czyli już na start Karta do pracy ale nie dla inżynierów? WTF? 

No tak bo przeciez okreslenie " karta do pracy" to tylko sami inzynierzy pracujacy w CATIA :rotfl: Zejdz na ziemie czlowieku, napsialem wyraznie ze kazdy sobie sprawdzi w jakich zastosowaniach karta jest wydajna a w jakich nie jest. Ty natomiast ubzdurales sobie jeden program i brniesz jak dzik po blocie tak jakby wszyscy tylko w tym pracowali bo jak nie pracujesz w CATIA to juz karta nie jest do pracy :rotfl:  Wez gleboki oddech i nie komentuj juz bo z toba jak zwykle rozmowa na Poziomie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna pisac ze 3090 to nastepca Titana, skoro nie ma ZADNYCH funkcjonalnosci poprzednika. Jedyna jej przewaga nad 3080 to RAM(ktory pomoze nagrywajacym filmy z wesela i jutuberkom, tez mi profesjonalne zastosowania ?)

Jak 3080 dostanie 20GB i bedzie mialo podobna przewage nad wersja 10GB to tez bedziecie pisac ze cena 400$ drozsza bo karta ma zastosowania profesjonalne??

 

3090 to ordynarny skok na kase i tyle, tlumaczenie ze to karta dla profesjonalistow to klapki na oczach bo nie ma profesjonalnych funkcjonalnosci.

 

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

Myślisz że na premierę 4080 będzie dobra dostępność tych kart? CTR-C CTRL-V premiera Déjà vu.

Myślę że warto założyć wątek ? już czas i koszmar ze spamem zaczniemy od nowa już teraz, tak jak ktoś tu ostatnio pisał aby to zrobić żeby wszyscy zdążyli się zesrać :D 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, srekal34 napisał:

Jak mozna pisac ze 3090 to nastepca Titana, 

Napisz maila do Huanga i zapytaj dlaczego porownywal na prezentacji do poprzedniego Titana  :rotfl:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Titan jako marka był kartą zbliżoną do QUADRO z nie obciętym blokiem FP64, to były karty które różniły się konstrukcyjnie od kart przeznaczonych dla graczy.

W licencjach nVidia zastrzegała sobie, że Titana nie można używać do zastosowań komercyjncy - to była karda dla środowisk edukacyjnych, uniwersyteckich - do badań naukowych.

 

Nie wiem, czy pamiętacie, ale jakiś czas temu były plotki, że karty 3090 mają mieć jakiś dodatkowy chip do liczenia Ray Trackingu.

Być może jeszcze się pojawi jakaś karta typu Titan z takim dodatkowym chipem oparta na Ampere.

Edytowane przez darkmartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tutaj chodzi o marketing. Pan kurteczka reklamował 3090 jako następce Tytana, którą de fakto nie jest, bo nie we wszystkich zastosowaniach jest od niej lepsza. Śmiem twierdzić, że 3080 20GB będzie prawie tak samo wydajna jak 3090 w zastosowaniach "pro"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Napisz maila do Huanga i zapytaj dlaczego porownywal na prezentacji do poprzedniego Titana  :rotfl:

To akurat doskonale wiem - zeby uzasadnic cene. Ale Ty widze tego nie ogarniasz.

Pokaz 1 zastosowanie na ktorym robi sie gruba kase w ktorym 3090 jest lepszy od Titana RTX i jednoczesnie jest duzo lepszy od 3080(no bo przeciez 3080 to karta do gier a nie do zastosowan profesjonalnych) 

Edytowane przez srekal34
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Minciu napisał:

3090 jest następcą Titana, ale jest od niego wolniejszy w CATIA i Creo. I jak swtierdziła NVIDIA 3090 nie jest kartą dla profesjonalistów! On jest dla twórców :P 

W SpecViewperf różnica w wydajności jest prawie 20 krotna na rzecz Titana RTX. 

czyli, ze jak? ze taki "tworca" siedzacy w blender/maya/premiere juz nie jest "profesjonalista", bo to okreslenie jest zarezerwowane tylko dla CADowcow i PLMowcow? :P sie panom inz. z NV w glowie poprzewracalo :D

swoja droga, podejrzewam, ze gosc od CAD/PLM nawet nie zaglada do zakladki "geforce" tylko od razu klika quadro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Phoenixsuple napisał:

No tak bo przeciez okreslenie " karta do pracy" to tylko sami inzynierzy pracujacy w CATIA :rotfl: Zejdz na ziemie czlowieku, napsialem wyraznie ze kazdy sobie sprawdzi w jakich zastosowaniach karta jest wydajna a w jakich nie jest. Ty natomiast ubzdurales sobie jeden program i brniesz jak dzik po blocie tak jakby wszyscy tylko w tym pracowali bo jak nie pracujesz w CATIA to juz karta nie jest do pracy :rotfl:  Wez gleboki oddech i nie komentuj juz bo z toba jak zwykle rozmowa na Poziomie ;)

Nie no wszyscy w jutubie tylko pracują a reszta się opierdziela a nie pracuje? :D 

Tak więc następca TITANA pod jutuba? 

 

Weź głęboki wdech i przeczytaj co NVIDIA opowiedziała na pytanie czemu następca TITANA ssie:

Streszczając, BO TO NIE JEST NASTĘPCA TITANA!! 

Przechwyt_qqnhwnx.png

 

 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mALEK napisał:

czyli, ze jak? ze taki "tworca" siedzacy w blender/maya/premiere juz nie jest "profesjonalista", bo to okreslenie jest zarezerwowane tylko dla CADowcow i PLMowcow? :P sie panom inz. z NV w glowie poprzewracalo :D

swoja droga, podejrzewam, ze gosc od CAD/PLM nawet nie zaglada do zakladki "geforce" tylko od razu klika quadro :)

Tylko że CI którzy nie potrzebowali funkcjonalności Titana/Quadro już od dawna mogli kupować szybsze i tańsze konsumenckie karty. Bo titan/quadro nic im nie dawał a jedynie kosił po kieszenia. Pomijając przypadki braku vramu.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

Tylko że CI którzy nie potrzebowali funkcjonalności Titana/Quadro już od dawna mogli kupować szybsze i tańsze konsumenckie karty. 

ja to wiem, tylko, ze okreslanie "For CAD, design and other pofessional applications" w domysle tylko do CAD/PLM, w obecnych czasach jest moim zdaniem troche...hmmm..staroswieckie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...