Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Griszah napisał:

Widzieliście recenzję Strix-a 3090?  Nie powala kulturą pracy i temp. 

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3090-strix-oc/31.html

image.png.b8a486c570a5d2477aff33689e8d3053.png

 

 

Hej, sam chyba wolałbym FE, mimo, że kupiłem Strixa, bo nie udało mi się zakończyć transakcji w sklepie Nvidii, mimo, tego, że dałem radę dodać kartę do koszyka. Miałem 3 wcześniejsze foundersy i jakość wykonania między FE a AIB, to przepaść. Dodatkowo od czasu Turinga kultura i temperatury już są Ok, a 3090 FE w ogóle pozamiatał. Plus statystycznie mam największe szanse na dobry chip kupując FE.

Ale trzeba dodać, że Strix ma powerlimit 390 W, z możliwością podniesienia do aż 480 W - stąd mogą być te wyniki. Paragraf z podsumowania w tej recenzji:

The ASUS STRIX Ampere cooler design is fantastic. It looks awesome from all sides, the many small improvements add up. The PCB design is the best of any RTX 3090 by far, and the VRM is super strong, using only premium components. Since ASUS has dialed the power limit on their card up to 390 W, comparing just temperatures and fan noise with other cards that run a lower power limit isn't completely fair, but it's all we have at the moment. With 68°C and 42 dBA, the STRIX runs very cool, but too noisy in my opinion. Sure, you have awesome performance on tap, but I'd prefer a quieter experience. MSI has achieved that with their Gaming X, which is slightly slower than the STRIX, but a lot quieter. ASUS includes a "quiet" BIOS with their card, which can be enabled using the BIOS switch. With it, the card runs at a much better 34 dBA and still good temperatures of 75°C. 

Pewnie trzeba poczekać na jakieś 'noise/temp normalized' porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Minciu napisał:

Weź głęboki wdech i przeczytaj co NVIDIA opowiedziała na pytanie czemu następca TITANA ssie:

Streszczając, BO TO NIE JEST NASTĘPCA TITANA!! 

Ja odnioslem sie do pracy na karcie a nie konkretnej aplikacji, to co cytujesz to tylko informacja w jakich programach jest TITAN lepszy o czym juz pisalem wczesniej ze kazdy dobierze karte pod to na czym pracuje. Rownie dobrze moge odbic pileczke i dobrac programy w ktorych 3090 bedzie wydajniejsza ale dla ciebie to juz nie bedzie karta do pracy bo przeciez nie bedzie tam programow ktore Ty wymieniles ;)  Ode mnie to wszystko bo widac masz klapki na oczach i sprowdzasz prace tylko do konkretnych programow tylko po to zeby wyszlo na twoje a tego nie lubie.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie następca TITANa ma funkcjonalność TITANA. A skoro jakaś karta nie ma funkcjonalności TITANA a jedynie wyższą wydajność od poprzedniej generacji, to jak można nazywać ją następcą TITANA? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://videocardz.com/newz/nvidia-quadro-rtx-ampere-6000-to-feature-a-new-8-pin-power-connector

4 minuty temu, Minciu napisał:

Dla mnie następca TITANa ma funkcjonalność TITANA. A skoro jakaś karta nie ma funkcjonalności TITANA a jedynie wyższą wydajność od poprzedniej generacji, to jak można nazywać ją następcą TITANA? 

Jak wyjdzie nowy TITAN to przyznam ci racje, rownie dobrze funkcjonalnosc Titana moze byc przeniesiona do Quadro a nazwa Titan bedzie juz tylko wspomnieniem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na następcę Titana: https://www.tweaktown.com/news/75147/nvidias-next-gen-titan-rtx-specs-teased-48gb-gddr6x-and-over-3000/index.html

Możliwe że go wykasują z linii produktów. I upchają jak piszesz w segment Quadro. Bo Titan zawsze był taki rozmyty, między pro a konsumenckim GPU. Wbijając Titana do linii QUADRO będzie kolejny powód aby dowalić i jemu cenę tak z 15-20tys PLN ;) 

Taka ciekawostka, quadroo za 2k pln ma wydajność OpenGL zaledwie lekko w plusie względem integry intela. Bicie tam jest straszne :D 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigusie nie wypadaja zle, nawet ten Eagle. Razi tylko ta wtyka do pradu ale po TUFie kolejna karta do wyboru bylby wlasnie Gigus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem wcześniej dlaczego Eagle nie rozpala takiego entuzjazmu - to nikt sensownie mi nie odpowiedział, teraz wiem dlaczego.... bo nie miał co powiedzieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO TITAN 48GB bedzie, tak samo jak 3080Ti będzie. TI pewnie jeszcze w tym roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2020 o 21:32, AUTO6 napisał:

9. RTX 3080 będzie o 5%-10% wydajniejszy od RTXa 2080ti, w raytracingu będzie sporo wydajniejszy

 

Wiesz... fizyki nie oszukasz :

2080ti - 4,352 (rdzeni cuda)

3080 - 8,704 (rdzeni cuda),

(nie wpominając już o nowej generacji rdzeni RT)

o 10% - 15% możemy rozmawiać co najwyżej w grach.

Nie mam jeszcze 3080, ale przypuszczam że pracować mi się bedzię o niebo lepiej niż na 2080ti. To tak jakby się przesiąść z starego proca na taki co ma dwa razy więcej rdzeni, odczuje się tą większą 50% wydajność.

Z resztą o czym my rozmawiamy, podgląd live z RT, na pewno 3080 będzie sobie radził 2x lepiej niż 2080ti.

 

Edytowane przez uni.que

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, el_oscyppo napisał:

Pytałem wcześniej dlaczego Eagle nie rozpala takiego entuzjazmu - to nikt sensownie mi nie odpowiedział, teraz wiem dlaczego.... bo nie miał co powiedzieć :D

Dlatego ze ma przedluzki przy wtykach do pradu a nie jest bezposrednio 8pin polaczone z PCB. Poza tym bublem karta jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rozmiarowo wypada zwodowane referencyjne pcb, jakby ktoś był ciekawy. :)

120018400_1056169364821566_9676030025530

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA tego Gigabyte to raczej nie będzie żadnego bloku przez te ich "przedłużacze" do 8PIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jigoku napisał:

NA tego Gigabyte to raczej nie będzie żadnego bloku przez te ich "przedłużacze" do 8PIN

Tak, wiem. Nie będę go wodował. Jak już uda się kupić Strixa, to ten poleci do żyda :) Karta bardzo fajna, gdyby nie te kabelki.

Edytowane przez Sovas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sovas napisał:

Tak, wiem. Nie będę go wodował. Jak już uda się kupić Strixa, to ten poleci do żyda :) Karta bardzo fajna, gdyby nie te kabelki.

A strixa zamierzasz wodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. Wiadomo coś odnośnie ventusków? Może ktoś znalazł jakieś benche z FE lub Gigabytem? :3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Sovas napisał:

Tak, wiem. Nie będę go wodował. Jak już uda się kupić Strixa, to ten poleci do żyda :) Karta bardzo fajna, gdyby nie te kabelki.

Też tak kombinuję, ale wychodzi mało ekonomicznie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, dadi82 napisał:

A strixa zamierzasz wodować?

Tak. Niestety bez plomb nie ma nic sensownego. Jeszcze myślę nad EVGA, ale pewnie łatwiej będzie kupić Strixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MarcoSimone napisał:

Apropo 3080....który model ma najwyższy power limit?

Z tego co mi wiadomo Asus Strix i EVGA FTW. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na Strixa. Mam nadzieje ze bedzie dostępny dopiero w za miesiąc półtora jak będzie już 3080TI. ? To bym się zastanowił .... jak żyć ...... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MarcoSimone napisał:

Apropo 3080....który model ma najwyższy power limit?

EVGA FTW3 i FTW3 Ultra - 420W
Asus Strix - 400W

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Dlatego ze ma przedluzki przy wtykach do pradu a nie jest bezposrednio 8pin polaczone z PCB. Poza tym bublem karta jest ok. 

to tu się nie wpina po prostu kabli z zasilacza?

Gigabyte RTX 3080 EAGLE OC 10G 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...