Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Co do trio to też anulowałem zamówienie, wolę dopłacić do strixa, jak mam 2 lata z kartą "obcować"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Troche by byly jaja jakby sie okazalo ze referencyjny design jest niezbyt dobrze zaprojektowany i najlepiej beda dzialac dobrze zaprojektowane customowe plytki (tak jak FE to custom od Nvidii i Asus ma nawet na plytce napis "custom Asus design")

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sideband napisał:

Ale karty sypią się też poniżej 2000Mhz. Dodajesz napięcia lub obniżasz taktowanie to problem znika.

Znajomy testuje juz 3dzien TUFa, 150Mhz na rdzeniu i ani jednego crasha do dzis. WIec nie wiem co moze powodowac taki rozrzut. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, IceMan75 napisał:

Jaki jest rozstaw śrub montażowych chłodzenie ?

6,5 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Znajomy testuje juz 3dzien TUFa, 150Mhz na rdzeniu i ani jednego crasha do dzis. WIec nie wiem co moze powodowac taki rozrzut. 

Uwierzyłbym w problem zakłóceń/tętnień w.cz jakby karty sypały się w grach gdzie łapią najwyższy pobór mocy i temperatury. A tak nie jest.

Asus ma najsprawniejsza sekcje zasilania, więc teoretycznie przy tym samym poborze potrafi lepiej trzymać takty/napięcia. Jakość GPU to kolejny czynnik.

Samsung pierwszy raz wyprodukował takiego kolosa dla Nv to różnie może być.

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, eenki napisał:

I jak u Ciebie z temperaturami i głośnością? 

Temperatury na stockowych ustawieniach to do 72c i znośny hałas, po ustawieniu krzywej to do 76 i bez hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

Czyli patrząc na sytuację z 3080 i bazując na tych doświadczeniach, jakie wersje/producenci są polecani?

Będę polował na 3070 i już zgłupiałem którą wersję warto brać: FE, Asusa, czy jeszcze coś innego (tak wiem: to, co będzie dostępne... :))

Czy wersja FE tak bardzo odstaje, że większość osób uznaje zakup tej wersji, jako ostateczność?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

A jak Gainward na ich tle?
Bo coś niewiele o nim.

Cichy i temperatury max 73 stopnie. Piszę o zwyklej gainward phoenix.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Leonardo.Da.Vinci napisał:

Czyli "spoko", bo słyszę, że TUFy zamknięte w puszce też zeskakują z magicznych 62 'C na... 72'C.
Dobrze rozumiem?

Moja 1080ti też chodziła mniej więcej na 72'C.

U mnie w zamknietej budzie max 73 stopnie na gainwardzie widzialem. A czasami otwieralem obudowe zeby zobaczyc czy wentylatory sie kreca bo tak cicho jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Monn napisał:

Dla tych co sie smieja ze ludzie maja niestabilnosci bo oszczedzaja na zasilaczu, niektore egzemplarze maja niestabilnosci nawet z zasilaczami 1200w. Silicon lottery + Nvidia sie pospieszyla ze wszystkim https://www.igorslab.de/en/what-real-what-can-be-investigative-within-the-crashes-and-instabilities-of-the-force-rtx-3080-andrtx-3090/

Spier#$ jak zwykle , niektórzy producenci postanowili trochu wiecej zarobic i beda ciepiec.

A to pierwszy raz ?.Ile to razy znikakly cale fazy z PCB wzgledem referenta czy tez ktos zapomnial zamontowac radiatorow tam gdzie trzeba.

Niestety pierwsi klienci to beta testerzy. Tak jak w przypadku samochodow ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś testy strixa 3080? Nie mogę nic znaleźć w sieci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, grayman_1 napisał:

Spier#$ jak zwykle , niektórzy producenci postanowili trochu wiecej zarobic i beda ciepiec.

A to pierwszy raz ?.Ile to razy znikakly cale fazy z PCB wzgledem referenta czy tez ktos zapomnial zamontowac radiatorow tam gdzie trzeba.

Niestety pierwsi klienci to beta testerzy. Tak jak w przypadku samochodow ...

Ciekawe jak rozwiaza te problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wydadzą poprawione biosy, które będą np. zmniejszały maksymalny boost wybranych modeli i tyle (w końcu gwarantowany i tak będzie osiągnięty bez problemu, więc wszystko pasuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mripper napisał:

Pewnie wydadzą poprawione biosy, które będą np. zmniejszały maksymalny boost wybranych modeli i tyle (w końcu gwarantowany i tak będzie osiągnięty bez problemu, więc wszystko pasuje).

Gorzej jak karty dalej beda na granicy a efekty starzeniowe sprawia ze beda znowu niestabilne po czasie ..

Oczywiscie mowie tu o perspektywie lat a nie miesiecy czy dni.

Mysle ze nowe BOM-y sa juz  gotowe ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oczywiście nie będzie miało dla nich znaczenia, bo już będzie po gwarancji, pewnie też kolejna generacja wyjdzie, sprawa generalnie przejdzie do historii. Z punktu widzenia NV/AiB to rozwiązanie elegancko zamyka sprawę, więc problem (dla nich) niewielki.

Edytowane przez Mripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia nie tak dawno była FTW3 na azocie gdzie ma zastosowane tylko tantale.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mripper napisał:

6,5 cm.

Nieprawda. Jest około 58,5 x 67,5mm

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? Prawda, tylko drugiego wymiaru nie podałem, bo przeoczyłem.

67,5 mm ~ 6,5 cm, zmierzyłem na szybko w jednym kierunku, bo źle przeczytałem - on chciał cały wymiar, dobrze, że dopisałeś drugi, nie muszę teraz wyciągać karty i mierzyć.

I nie wiem, której karty Ty mu podajesz. W sumie nie podał, dla której chce. Ja mu podałem dla Gainward Phoenix RTX 3090 GS.

Edytowane przez Mripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mripper napisał:

? Prawda, tylko drugiego wymiaru nie podałem, bo przeoczyłem.

67,5 mm ~ 6,5 cm, zmierzyłem na szybko w jednym kierunku, bo źle przeczytałem - on chciał cały wymiar, dobrze, że dopisałeś drugi, nie muszę teraz wyciągać karty i mierzyć.

I nie wiem, której karty Ty mu podajesz. W sumie nie podał, dla której chce. Ja mu podałem dla Gainward Phoenix RTX 3090 GS.

No więc jednak źle mu napisałeś, czyli nieprawdę ;) Rozstaw jest prawdopodobnie taki sam dla wszystkich 3080/3090.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się doczepiłeś. ;) Napisałem mu niepełną informację przez przeoczenie, nadal jest to prawda jednak.

Później sprawdzę dokładnie dla obu kart. Przypuszczam jednak, że masz rację (i rozstaw będzie taki sam 3080/3090).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zmienię swojego Msi x trio zamówionego z Moreli .... 

Czekam tylko kiedy i w jakiej cenie pojawi się evga. Główny powód to chęć założenia wc (w późniejszym terminie) i brak utraty gwarancji. 
Jeśli ktoś chciałby kupić to zapraszam na Priv - warunek to pojawienie się do kupienia evga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz o tym w wątku zakupowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o sprzedaży 2070 super w granicach 1800-1900zł i zakupie w przyszłym (jak sie uda) rtx  3070 do FHD i 240hz monitora ?

reszta bebechów w sygnaturce

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 240hz monitorze lepszym wyborem byłby 3080, wyciśniesz z niego więcej fps w FHD. Ale jak ci nie zależy na jak największym FR to 3070 tez będzie spoko zapewne, ale trzeba poczekać najpierw na jego testy bo nikt nie wie jaka będzie jego faktyczna wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...