Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Mario24 napisał:

Co myślicie o sprzedaży 2070 super w granicach 1800-1900zł i zakupie w przyszłym (jak sie uda) rtx  3070 do FHD i 240hz monitora ?

reszta bebechów w sygnaturce

 

Nie wiem czy jestes niewolnikiem Ultra ale w Multi juz na tej karcie po scieciu detali idzie wyciagnac po 200fps, niemniej Ryzen i tak wolne ramy to slabe polaczenie do tak szybkiej matrycy. Tutaj maxowany intel wnioslby fps na next lvl ;)  @novi Troszke moze pomoc w tej kwesti ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gier, fhd 240fps jest bardzo wymagające od proca, ramu i gpu, ale do maksowania fps najlepiej miec, procesory najwydajniejsze jakie są na rynku w grach. Przesiadlem się z 8700k oc + oc ram na 10700k oc+ oc ram, powiem szczerze, że w apexie fps pięknie się ustabilizowal, dropow praktycznie brak, chyba ze karta klęka :). Mniej więcej czuje przeskok jak z zen2 na 8700k :).Sam mysle nad 3070tka do fullhd, ale zobaczymy, bo fps mi nie brakuje :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, bleidd napisał:

Trochę się dałeś nabrać na magię cyferek. Nvidia podaje ilość rdzeni CUDA licząc te jednostki w SM, których jest najwięcej - czyli FP32, których ilość została w Ampere podwojona względem Maxwella/Pascala/Turinga. Fakt, że teoretyczna wydajność w konkretnych zastosowaniach jest faktycznie 2x większa, ale gry same z siebie nie zrobią użytku z podwójnej dawki FP32. Może z czasem, stopniowo Ampere zacznie odjeżdżać Turingom ale nie będzie to na pewno lawinowy wzrost wydajności ani spektakularne zdublowanie 2080 Ti przez 3080.

Nie dałem, napisałem wyraźnie że to 5 - 10% może wyjść jedynie w grach. Chociaż i tu prawda jest taka że te procenty z zacytoweanego komentarza to MOCNA przesada. Takie wyniki to może i na słabszych procach wychodzą. Wyraźnie w benmarkach wychodzi minimum ok. 30% przy tej samej konfiguracji. Nie podoba mi się tendencja niektórych urzytkowników do celowego ujmowania 3080. Kurcze, nawet nie żebym był jakimś wielkim specem, właściwie nigdy się tematem kart nie interesowałem. AŻ do momentu tegorocznej premiery Ampere. Bo tutaj chyba wszyscy przyznają, że gdyby nie performance tej karty, takiego poruszenia nie byłoby na jej temat, a tym bardziej takiej ilości botów w dniu premiery ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del

 

 

Edytowane przez HaslaMGK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mario24 napisał:

Co myślicie o sprzedaży 2070 super w granicach 1800-1900zł i zakupie w przyszłym (jak sie uda) rtx  3070 do FHD i 240hz monitora ?

reszta bebechów w sygnaturce

 

Jak ktoś Ci kupi 2070S za 1900 zł to całuj mu nóżki :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe €539 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie sie, czy na TUF OC tez wystepuja crashe? Z powodu zbyt duzego fabrycznego OC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, HaslaMGK napisał:

Czy orientujecie sie, czy na TUF OC tez wystepuja crashe? Z powodu zbyt duzego fabrycznego OC :P

Ciężko powiedzieć, igorslab ma podejrzenia odnośnie problemu, i jeżeli to jest rzeczywisty problemem, to TUF nie powinien mieć problemu, aczkolwiek na forum ubi niby też ktoś z tufem ma crashe. 

https://forums.ubisoft.com/showthread.php/2272369-Game-Crash-on-startup-with-RTX-3080-drivers?p=15162895

3 post bodajże. Teraz pytanie czy to karta, śmietnik na kompie, albo coś jeszcze innego. Za mało kart na rynku. 

 

Edytowane przez stami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 3080 (TUF OC) potrzebuje dwóch osobnych kabli zasilających PCIe (8 pin) czy może to być jeden z rozgałęzieniem na 2x8?

Posiadam ten modularny zasilacz, a TUF OC odbieram w poniedziałek i nie chce go skrzywdzić :)

ATX DQ850-M 850W GOLD Deepcool

Edytowane przez HaslaMGK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem ze tak wysokie TDP będzie problemem ale nie sądziłem że problemy pojawia się tak szybko. Nie spodziewalem sie ze Nvidia bedzie trzymala karty na granicy stabilności.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, HaslaMGK napisał:

Czy 3080 potrzebuje dwóch osobnych kabli zasilających PCIe (8 pin) czy może to być jeden z rozgałęzieniem na 2x8?

Posiadam ten modularny zasilacz, a TUF OC odbieram w poniedziałek i nie chce go skrzywdzić :)

ATX DQ850-M 850W GOLD Deepcool

Według zaleceń dwa osobne kable. Nie daisy chain. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, HaslaMGK napisał:

Czy 3080 potrzebuje dwóch osobnych kabli zasilających PCIe (8 pin) czy może to być jeden z rozgałęzieniem na 2x8?

Posiadam ten modularny zasilacz, a TUF OC odbieram w poniedziałek i nie chce go skrzywdzić :)

ATX DQ850-M 850W GOLD Deepcool

Ludzie podłączali na rożne sposoby wiec problemu być nie powinno o ile zasilacz jest sprawny

4 minuty temu, kadajo napisał:

Wiedzialem ze tak wysokie TDP będzie problemem ale nie sądziłem że problemy pojawia się tak szybko. Nie spodziewalem sie ze Nvidia bedzie trzymala karty na granicy stabilności.

imo to nie Nvidia przycebuliła, a vendorzy FE się trzyma i za cenę i jakość chłodzenia nie ma wiele do zarzucenia

Edytowane przez Zhao
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Zhao napisał:

Ludzie podłączali na rożne sposoby wiec problemu być nie powinno o ile zasilacz jest sprawny. 

Tu nie chodzi o sam zasilacz, tylko dosłowne o topienie się gniazd 8 pin od strony zasilacza i wytrzymałość kabla. Zresztą seasonic, którego posiadasz, zaleca 2 osobne kable dla GPU powyżej 225W.

https://knowledge.seasonic.com/article/8-installation-remark-for-high-power-consumption-graphics-cards

Edytowane przez stami
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Let the shitstorm begin :) To będzie interesujące jak skomentują to wydawcy poszczególnych kart. Czyżby downclocking kart się szykował?

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogą powiedzieć, że karta spełnia wymagania (1710/1740) - wszystko ponadto to już boost, który zachodzi "w określonych warunkach". Skoro "określone warunki" przestają być spełnione to znaczy, że no to wina użytkownika, nie producenta.

Welcome in new future :).

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Belu napisał:

 


Let the shitstorm begin :) To będzie interesujące jak skomentują to wydawcy poszczególnych kart. Czyżby downclocking kart się szykował?

Ah, jak dobrze że jednak wybrałem Ventusa! Z dwojga złego między eaglem a Ventusem wolałem uniknąć gorszego wyglądu karty a tutaj taka niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzą kwiatki.

Czyli Asus tuf, nie dość, że był najtańszy, to jest obecnie najlepszy to dodatkowo ma najlepiej rozplanowane kondensatory tłumiące na backplate? xD

Edytowane przez Blurey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Roothar napisał:

Zawsze mogą powiedzieć, że karta spełnia wymagania (1710/1740) - wszystko ponadto to już boost, który zachodzi "w określonych warunkach". 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z każdą taką recenzją utwierdzam się w przekonaniu, że Asus był dobrym wyborem. Najpierw zamówiłem ventusa, ale coś mi powiedziało, żeby szybko zmienić go na TUFa. Ciekawe co z tym fantem zrobią firmy wydające karty. Największe rma w historii? Obniżanie boosta przez aktualizację "naprawczą"? Niezłe jajca panowie. 

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Blurey napisał:

Wychodzą kwiatki.

Czyli Asus tuf, nie dość, że był w cenie FE, jest obecnie najlepszy to dodatkowo ma najlepiej rozplanowane kondensatory tłumiące na backplate? xD

Tak.  :D Tutaj tabelka z reddita z rodzajami kondensatorów.

9QLWSAI.jpg

 

Też zamówiłem TUFa OC, tylko dlatego że podobał mi się design i kultura pracy. Nagle się okazuje, że to będzie biały kruk. Nie zdziwię się jak na X-kom pojawi się "promka" w stylu 4200 zamiast 3900, a potem karta podrożeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, ten undervolt jest cudowny :D Czemu wcześniej tego nie robiłem?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sovas napisał:

O kurde, ten undervolt jest cudowny :D Czemu wcześniej tego nie robiłem?

Wentylatorom też dajesz odpocząć :) niższa temperatura, niższe obroty, niższy pobór energii przez wentylatory.

Niby niewiele ale w FE 3090 wentylatory (suma poboru obu) na max 100%-rpm pobierają 19Watt (18,96Watt) :rotfl: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Wentylatorom też dajesz odpocząć :) niższa temperatura, niższe obroty, niższy pobór energii przez wentylatory.

Niby niewiele ale w FE 3090 wentylatory (suma poboru obu) na max 100%-rpm pobierają 19Watt (18,96Watt) :rotfl: 

Jakim cudem ? 
Silent Wings 3 120mm High Speed pobiera 4W. Dziwna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...