Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mripper napisał:

Dokładnie tak.

Phantom dopiero pazdziernik?? Podoba mi sie mega ta karta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Gamerock jak i Phantom zadebiutują w 2 połowie października, z szerszą dostępnością pod koniec miesiąca. Teraz to są tylko sample produkcyjne, które przez najbliższy tydzień jeszcze będą w QA, po tym rusza masowa produkcja. Z tego pierwsza relatywnie mała partia wyruszy (wyleci) w ok. 10 października i trafi głównie do testerów / dziennikarzy czyli np. do mnie. Pojedyncze sztuki do sklepów, później stopniowo, co kilka dni większe dostawy wyruszą w świat, szacunkowa (szersza) dostępność w okolicach 4 tygodnia października.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Spl97 napisał:

Ładna, szkoda, że 3 pin, bo mam tylko 2 wolne wtyki 8 pin od strony zasilacza (rm 750x rev 2018). Chyba, że ryzyk fizyk i jeden kabel z dwóch na dasiy chain. :P

Edytowane przez stami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, stami napisał:

https://forums.ubisoft.com/showthread.php/2272369-Game-Crash-on-startup-with-RTX-3080-drivers?p=15162895

3 post TUF z crash-ami. Niestety przyczyn może być multum, dlaczego mu crashuje. 

przy tej grze to na każdej 3080 wywala z tego co tam piszą, więc raczej problem na linii gra - sterownik

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, ombre070 napisał:

Stary zrób dwa przysiady i ochłoń.Napisałem ze zastanawiam się a,a nie ze wysyłam to po pierwsze.Po drugie jestem dalej w trakcie testowania i wszystko jak na razie wygląda dobrze,wiec pewnie karta u mnie zostanie.

Jak kupuje jakiś produkt który jest droższy niż paczka papierosów to oczekuje od niego 100% sprawności.Nie interesuje mnie robienie UV ,czy zbijanie zegara z mojej strony.Producent reklamuje kartę jako sprawna i takiej oczekuje out of the box.W przeciwnym wypadku karta wraca.

Nie znasz mnie ,a jakbyś znal to byś wiedział ze do januszowania mi lata świetlne.Ja nie zamawiam 5ciu kart tylko po to żeby je potem odesłać.Zamawiam jedna i oczekuje ze będzie działać.

Koniec OT.

To się obudź, bo w życiu liczy się kasa, a nie twoje zadowolenie. Jak cię nie stać na kartę to jej nie kupuj, bo nawet auta za 200.000 PLN się psują zaraz po odbiorze. Pozdrawiam użytkowników SuperB ;)

 

Ja podejrzewam, że problemem jest wykręcenie maks zegarów. Dawniej miałeś GPU boost, który kontrolował przez tablice crashe, a i był spory zapas mocy na OC. Wszystko okaże się po premierze 3070, bo tam jest ledwie 200 Wat, więc jak karty po OC będą crashowac to wina krzemu i niczego więcej. To niemożliwe, że przy tylu nierefach ten problem występuje. Te firmy mają specjalistów od projektowania układów. A śmieszne będzie jak to okaże się wina pamięci xd ciekawy jestem, bo one pracują na limicie + krytyczna temp. która degraduje układ.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, STALKERqwe napisał:

przy tej grze to na każdej 3080 wywala z tego co tam piszą, więc raczej problem na linii gra - sterownik

Wiem, dlatego napisałem, że przyczyn może być multum, w tym i sterownik-gpu. 

Edytowane przez stami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie wersje mają takie same

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja prasowa TUF wygląda ok. Tutaj fotka z recki Liptona

HjIqHrz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To kto mi zwolni kolejke do TUF'a w Xkom? :E Widac slabe karty ale ja wezme bo lubie zepsuty sprzet (mam tak po przygodach z Navi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ombre070 napisał:

Jak kupuje jakiś produkt który jest droższy niż paczka papierosów to oczekuje od niego 100% sprawności.Nie interesuje mnie robienie UV ,czy zbijanie zegara z mojej strony.Producent reklamuje kartę jako sprawna i takiej oczekuje out of the box.W przeciwnym wypadku karta wraca.

Serio jesteś tak wybitnie naiwny, czy tylko udajesz? :E To tak od lat już nie działa, owszem masz rację bo powinno być tak jak piszesz ale żyjemy w czasach beta testów wszystkiego, tak nas producenci przyzwyczaili - programy, gry, sterowniki, sprzęty i nic tego nie zmieni.

Następnym razem zastanów się zanim kupisz cokolwiek elektronicznego na premierę, lepiej czasami w spokoju poczekać chociażby na głębsze opinie jeśli nie chcesz czekać kilku miechów na rev 2 niż żałować lub siedzieć i zastanawiać się czy mi padnie sprzęt, czy nie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było niemal wiadome,że 3060Ti wyjdzie w 2 połowie października

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slawwU mnie zadziałało w drugą stronę i u wielu ludzi też - Uefi + CSM wyłączony.

Ale wy tutaj kręcicie afery na siłę :D Ktoś zauważył tańsze kompozyty na danych kartach i afera na 4 strony. Nie czuję się jak beta tester, nic mi nie crashuje, boost duży względem 1080ti. Gram i korzystam :) Dali 4 lata gwarancji, wystarczy.

Nawet nikt nie potwierdził, że komuś może gra crashowac przez te kondensatory, a tutaj kolejna fala robienia z tufa karty wszech czasów, bo połowa forum pewnie zamówiła akurat tą. Z tego co widzę w internetach to model nie ma kompletnie znaczenia, bo potrafi zcrashowac na wszystkich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, brelik napisał:

Ktoś zauważył tańsze kompozyty na danych kartach i afera na 4 strony. Nie czuję się jak beta tester, nic mi nie crashuje, boost duży względem 1080ti. Gram i korzystam :) Dali 4 lata gwarancji, wystarczy.

Nawet nikt nie potwierdził, że komuś może gra crashowac przez te kondensatory, a tutaj kolejna fala robienia z tufa karty wszech czasów, bo połowa forum pewnie zamówiła akurat tą. Z tego co widzę w internetach to model nie ma kompletnie znaczenia, bo potrafi zcrashowac na wszystkich. 

Najlepsze jest to ze crasuja wszystkie karty i prawdopodobnie to ujowy proces Samsunga a pisanie POSCAP to tansze kondensatory wprowadza ludzi w blad bo sa drozsze :rotfl:

Poki nie ma oficjalnej wersji to nie ma co dramatyzowac, druga sprawa jak ktos ma karte to ma 14dni na testy i zwrot.

Kazde maja swoje wady i zalety:

MLCC:

+ cheap

+ small

+ high voltage rating in small package

+ high current rating

+ high temperature rating

+ high capacitance in small package

+ good at high frequencies

- prone to cracking

- prone to piezo effect

- bad temperature characteristics

- DC bias (capacitance changes a lot under different voltages)

POSCAP:

- more expensive

- bigger

- lower voltage rating

+ high current rating

+ high temperature rating

- less good at high frequencies

+ mechanically very strong (no MLCC cracking)

+ not prone to piezo effect

+ very stable over temperature

+ no DC bias (capacitance very stable at different voltages)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward w RTX 3070 da w końcu normalny, elegancki backplate w swoim Phoenix.
UK2qOPz.jpg

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień znajdą coś nowego do czego da się przyczepić. Ludzie to chyba z tego oczekiwania na karty te dramy kręcą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś może opcji OC Scanner w AB? Mi ustawiło taką dziwną krzywą. Karta trzyma 2010 Mhz na niej.

image.png.26468246797d64b0204f51d5401067f8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Armage169 napisał:

Za tydzień znajdą coś nowego do czego da się przyczepić. Ludzie to chyba z tego oczekiwania na karty te dramy kręcą. 

Jakie dramy xD karty sypią się na stocku bo są po prostu źle zrobione. Kolejny powód żeby nie kupować gratów na premierę bo tego nie naprawią oprócz RMA i wymiany kondensatorów.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Phoenixsuple napisał:

druga sprawa jak ktos ma karte to ma 14dni na testy i zwrot.

chyba że sprzedał tanio 2080ti a kupił 3080 z drugiej ręki za 5k. To zwrotu nie zrobi jeśli karta trzyma w specyfikacji a wywala nawet na lekkim oc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Kazde maja swoje wady i zalety:

MLCC:

+ cheap

+ small

+ high voltage rating in small package

+ high current rating

+ high temperature rating

+ high capacitance in small package

+ good at high frequencies

- prone to cracking

- prone to piezo effect

- bad temperature characteristics

- DC bias (capacitance changes a lot under different voltages)

POSCAP:

- more expensive

- bigger

- lower voltage rating

+ high current rating

+ high temperature rating

- less good at high frequencies

+ mechanically very strong (no MLCC cracking)

+ not prone to piezo effect

+ very stable over temperature

+ no DC bias (capacitance very stable at different voltages)

No ale mnie to nic nie interesuje wady/zalety, w przypadku GPU karta ma działać z pudełka i tyle, jak nie działa to zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie interesuje, a są 4 strony wypocin o kondensatorach gdzie pewnie 3/4 ludzi nawet nie wie o czym mówi. Zamówiliście swoje tufy i czekacie w kolejce, to czekajcie. Nie trzeba sobie wmawiać, że karta niszczy galaktykę, żeby się milej czekało. Ja wyjąłem gigusia z pudełka i nie ważne co z nim robię to nie wywala(ofc w granicach rozsądku na powietrzu). Czyli kupiłem, dostałem, działa. 

  • Thanks 1
  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, brelik napisał:

Teraz nie interesuje, a są 4 strony wypocin o kondensatorach gdzie pewnie 3/4 ludzi nawet nie wie o czym mówi. Zamówiliście swoje tufy i czekacie w kolejce, to czekajcie. Nie trzeba sobie wmawiać, że karta niszczy galaktykę, żeby się milej czekało. Ja wyjąłem gigusia z pudełka i nie ważne co z nim robię to nie wywala(ofc w granicach rozsądku na powietrzu). Czyli kupiłem, dostałem, działa. 

Też jak narazie wszystko git i też giguś. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pablo-8511 napisał:

Producenci tłumaczą się, jakoby to był problem z tymi kondensatorami, ale dobre kondensatory również wysypują, więc coś tutaj grubo nie gra. Czekamy na ruch nvidii, albo samsung spieprzył sprawę, albo to jakaś pierdółka w sterownikach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...