Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, amorek18 napisał:

....ale niestety teraz seria 3000 to porażka 

Dałbyś już spokój, problemy są, ale do porażki daleko. Prawie wszyscy są zadowoleni, oczywiście pomijając "szczęśliwych" posiadaczy 2080 Ti.

I tak, wiemy, 2080 Ti jest prawie tak samo wydajne jak 3080. ;)

Edytowane przez Mripper
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, amorek18 napisał:

 

Welcome back :) niezła ściana tekstu, all hail 2080ti :thumbup: :E 

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RyszardGTS@Altun6277 i just love u guys u made my day xDDDDDDD

 

Posiadacz międzygalaktycznej 2080TI wrócił - pytanie na jak długo......:rotfl:

  • Thanks 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, coś czuję że teraz te wszystkie karty "OC" dostaną aktualizację biosu na nie "OC" i i tak trafią do sprzedaży :x 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@amorek18

Serio Tobie się jeszcze nie znudziło to pitolenie ?

Wszyscy wiemy, że Twoja 2080Ti jest --------> super uber, PRO, MAX, EXtra zaje.............a  i jeszcze pewnie rano Ci kawę do śniadania robi.

ADM, sorki za spam, ale nie mogłem się powstrzymać, nie da się już czytać tego płaczu.

  • Confused 1
  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze  bez  ingerencji w  OC  99%  kart  chodzi bez problemu . Nie ruszać PL  ani zegarów GPU a będzie  OK

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, amorek18 napisał:

Dużą role odgrywa porządny zasilacz, przesiadka z 1080 ( szczyt 220 W po OC) na 2080 TI ( 366 W po OC MAKS ) zaowocowała wymianą zasilacza 600 na 850 a później na 1050 - bo cały komp wariował.  

No i co Ci daje realnie to 1050W (poza komfortem psychicznym)? Bo ja jak wymieniałem 800W 80+ Platinum na 1000W 80+ Platinum, to było podyktowane tym, że po maksymalnym OC 2x 980 Ti komp się restartował po paru minutach obciążenia w wymagających grach (bez OC było ok, a mówimy jednak o kartach z domyślnym (bez OC) TDP 2x 250W, czyli dużo więcej niż 3080 czy 3090). Przy odpalonym Furmarku i OCCT 7900X @ 4,4 GHz i podkręconym 2080 Ti widziałem maksymalny pobór z gniazdka w okolicach 600W, typowy w grach nie przekraczał na ogół 500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak zachęcacie, to aż odsłoniłem sobie post Amorka i jest tam parę ciekawostek (xD), ale końcowe zdanie spowodowało, że mocno się zaśmiałem:

"(...)zawsze miałem karty NV, ale niestety teraz seria 3000 to porażka". -------> Mocne słowa biorąc pod uwagę iż wypowiedziane przez posiadacza Turinga. xD

Edytowane przez Fjubens
  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zhao napisał:

Posiadacz międzygalaktycznej 2080TI wrócił - pytanie na jak długo......:rotfl:

@Fjubens już zaorał 2080Ti przy użyciu RTX 3080 który pobierał 170-175Watt. Jeżeli 2080Ti dostanie mod na 500Watt co zwiększy jej moc o kolejne zawrotne 10% to Fjubens podniesie limit TDP do powiedzmy 220Watt i żaden 500W-mod nie pomoże 2080Ti ;) 

Wątek RTX2xxx ostatnio mocno odżył, myślę że Amorek18 odnajdzie tam spokojną przystań.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że go nie zbanujecie znowu, przynajmniej dostarcza rozrywki. :)

19 minut temu, amorek18 napisał:

Dużą role odgrywa porządny zasilacz, przesiadka z 1080 ( szczyt 220 W po OC) na 2080 TI ( 366 W po OC MAKS ) zaowocowała wymianą zasilacza 600 na 850 a później na 1050 - bo cały komp wariował.  

Porażka to TDP w serii większe od 250 W,  tyle generacji trzymali się tego. A teraz takie coś.

Zjadę na swojej 3080 czy 3090 z zegarem i napięciem, będzie zdecydowanie niższe TDP niż dla Twojej 2080 Ti nawet bez OC. Wydajność nadal będzie wyraźnie wyższa. Naprawdę trzeba mieć zaparcie aby bronić jednej z najmniej (jeśli w ogóle) udanych architektur NV od lat.

I ja wiem, że to pewnie dla Ciebie jest dziwne, ale większość ludzi nie patrzy na TDP +100 W jako jakiś duży problem czy priorytet numer jeden. Podpowiem, nadal wydajność, szczególnie w relacji do ceny dla większości jest najważniejsza. 2080 Ti to była totalna tragedia pod tym względem i dobrze to wiesz.

Edytowane przez Mripper
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega 64 to była porażka, ale nie (tylko) dlatego, że pobierała w porywach do 400 W tylko dlatego, że nie oferowała adekwatnej wydajności, ta karta zwyczajnie pod każdym względem była gorsza od GTX 1080. 

RTX 3080 przynosi wyraźny skok wydajności i dlatego można przełknąć te 330 W, bo przynajmniej wiesz, że dostajesz coś w zamian, a w przypadku Vegi 64 dostawałeś jedynie slogan AMD "na przyszłość", która jakoś nigdy nie nadeszła. ;)

Edytowane przez Mripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Carmamir napisał:

Gosciu bredzi ze szok, ktokolwiek projektowal wlasne PCB wie doskonale jak duze roznice sa w elementach i jak ogromne szumy sa (najwiecej problemu jest wlasnie z racji szumow/zaklocen z sekcji zasilania), wcale nie potrzebujesz nie wiadomo jakiego sprzetu poniewaz nawet tani sprzet moze Ci pokazac szum, wszystko zalezy od czasu jaki wybierasz i probkowania (mniejsza dokladnosc, ale problem mozna zauwazyc). 

Poki co mamy juz sporo dobrych artykulow na ten temat od ludzi ktorzy nie bredza takich bredni co do co lepsze POSCAP vs MLCCS.

 

TO NA BOGA JEST W SPECYFIKACJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

https://www.avnet.com/wps/wcm/connect/onesite/4c5a7356-bec1-4266-ac6c-a952efe7eb97/Panasonic-MLCC-V-Alternatives-EN-Whitepaper.pdf?MOD=AJPERES&attachment=false&id=1527062803823

 

 

Te tantale polimerowe trzymają niskie ESR nawet przy wysokich częstotliwościach.  Nawet to co wkleiłeś producent sam przekonuje o zaletach tych kondensatorów względem wielowarstwowych ceramików.

Coś wklejasz i nie wiesz co wklejasz.. MLCC stosuje się tak często, ponieważ są tanie jak barszcz tylko przy okazji posiadają sporo wad.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ogider napisał:

FB_IMG_1601151548424

Czyli co wersja tufa OC jest ok a zwykły tuf nie? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dawidoxx napisał:

Czyli co wersja tufa OC jest ok a zwykły tuf nie? ?

W tym wątku TUF jest galaktyczny jak dla amorka 2080ti, nieważne czy oc czy nie. Bo recenzje wyszły jako pierwsze i były grubo posmarowane ^^

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Pitt_34 napisał:

@amorek18

Serio Tobie się jeszcze nie znudziło to pitolenie ?

Wszyscy wiemy, że Twoja 2080Ti jest --------> super uber, PRO, MAX, EXtra zaje.............a  i jeszcze pewnie rano Ci kawę do śniadania robi.

ADM, sorki za spam, ale nie mogłem się powstrzymać, nie da się już czytać tego płaczu.

Kolega na urlop od forum pojechał daj mu odpocząć ;-) Też lubię swoją 2080TI ale od tego są inne wątki. 

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, brelik napisał:

W tym wątku TUF jest galaktyczny jak dla amorka 2080ti, nieważne czy oc czy nie. Bo recenzje wyszły jako pierwsze i były grubo posmarowane ^^

No ale odpowiedziałeś na temat.. Nic nie zostało posmarowane tuf ma akurat  dobre chłodzenie i kulturę pracy - mój znajomy posiada tufa i temperatury ma takie same jak w większości recenzji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dawidoxx napisał:

Czyli co wersja tufa OC jest ok a zwykły tuf nie? ?

Daj parę dni by opadł kurz, aktualnie każdy stara się zrobić dramę/virala, przyciągnąć ile się da widzów/subów jak np: Jasiu2Grosze.

Za parę dni pojawią się ekspertyzy tego problemu od wiarygodnych osób z odpowiednią wiedzą techniczną.

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dawidoxx napisał:

No ale odpowiedziałeś na temat.. Nic nie zostało posmarowane tuf ma akurat  dobre chłodzenie i kulturę pracy - mój znajomy posiada tufa i temperatury ma takie same jak w większości recenzji. 

Na gigabyte mam lepsze temperatury, na mniejszych obrotach. W tej tabeli warto zerknąć na obroty :) TUF 64 C przy 2kRPM +. Obecnie mam 67C przy max 1800RPM. Porównywałem, czytałem i naprawdę nie potrafię się zachwycać tak jak wy. Tak naprawdę między tymi dwoma modelami nie ma różnic w kulturze pracy jeżeli zmienisz krzywą wentylatorów, gigabyte ma wyżej ustawione docelowe temperatury. Recenzje TUFa nie widziały żadnych minusów, 100% wywyższanie no i oczywiście były jako pierwsze wśród recenzentów :)

obraz.png.5617c4d7a66b83e881def25a58a2694d.png Nie bez powodu np. w tej recenzji nie było gigabyte gaming, bo ma identyczny wynik :DD

A na temat kondensatorów można się wypowiadać, tak jak 40 innych osób w tym temacie, którzy nie mają o tym pojęcia :D

 

Edytowane przez brelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"amorek18 otrzymał ostrzeżenie od eagle"

Pa amorek ;) 6f6.jpg

Oh no!

Anyway :rotfl:

Wracamy do tematu RTX 3xxx :] 

21 minut temu, brelik napisał:

Na gigabyte mam lepsze temperatury, na mniejszych obrotach. W tej tabeli warto zerknąć na obroty :) TUF 64 C przy 2kRPM +. Obecnie mam 67C przy max 1800RPM.

3080 EAGLE ma max 2500rpm? (tyle widziałem na filmie TechJezusa - 3000rpm EVGA, 3000rpm TUF, 2500rpm EAGLE).

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio dajesz posta o tym komu dajesz bana/ostrzeżenie? a niby miała być walka ze spamem....

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

3080 EAGLE ma max 2500rpm? (tyle widziałem na filmie TechJezusa - 3000rpm EVGA, 3000rpm TUF, 2500rpm EAGLE).

Gaming. Nie wiem ile ma max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, brelik napisał:

Gaming. Nie wiem ile ma max.

OK dzięki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, RyszardGTS napisał:

OK dzięki :) 

Sprawdziłem, 3000RPM - ODRZUTOWIEC :DDD

EDIT: Oficjalnie ponoć 2850.

Edytowane przez brelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...