Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, RyszardGTS napisał:

Daj parę dni by opadł kurz, aktualnie każdy stara się zrobić dramę/virala, przyciągnąć ile się da widzów/subów jak np: Jasiu2Grosze.

Za parę dni pojawią się ekspertyzy tego problemu od wiarygodnych osób z odpowiednią wiedzą techniczną.

Karta, oscyloskop czy ktoś się będzie w to bawił? Wątpię.

Czy ktoś podmieni kondensatory by sprawdzić jaki przyniósł efekt - wątpię. Pomimo, że to banalna sprawa.

Ziomuś od marketingu Nv twierdzi, że proces Samsunga jest tak samo dobry jak TSMC i mają dobry uzysk. Nawet jak będzie problem od tej strony to się o tym nie dowiesz oficjalnie ? Przecież nie będą pluć na Samsunga.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, brelik napisał:

Sprawdziłem, 3000RPM - ODRZUTOWIEC :DDD

Czyli tyle samo co TUF albo FTW3.

>KLIK<

Bardziej odrzutowiec w kierunku huku EVGA czy jednak jest cichszy w kierunku TUFa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, prakosza napisał:

1PySttD.jpg

Tył Ventusa 3080. Ktoś mądry z tego forum i obeznany z kondensatorami, byłby w stanie wyciągnąć jakieś informacje z tego :D ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, sideband napisał:

Te tantale polimerowe trzymają niskie ESR nawet przy wysokich częstotliwościach.  Nawet to co wkleiłeś producent sam przekonuje o zaletach tych kondensatorów względem wielowarstwowych ceramików.

Coś wklejasz i nie wiesz co wklejasz.. MLCC stosuje się tak często, ponieważ są tanie jak barszcz tylko przy okazji posiadają sporo wad.

Jeszcze wyjdzie na to, że asus poszedł po taniości, a będzie wychwalany pod niebiosa. Tymczasem problemem będzie zupełnie co innego. Ofc pół żartem, pół serio. ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Karta, oscyloskop czy ktoś się będzie w to bawił? Wątpię.

Kusi mnie, nie powiem. Może. :)

Cytat

Czy ktoś podmieni kondensatory by sprawdzić jaki przyniósł efekt - wątpię. Pomimo, że to banalna sprawa.

W to się bawić nie za bardzo mam ochotę, chociaż prawda - nie jest to skomplikowana sprawa.

Cytat

Ziomuś od marketingu Nv twierdzi, że proces Samsunga jest tak samo dobry jak TSMC i mają dobry uzysk. Nawet jak będzie problem od tej strony to się o tym nie dowiesz oficjalnie ? Przecież nie będą pluć na Samsunga.

Też oglądałem ten wywiad, no wiadomo... mógł powiedzieć tylko to na co mu pozwolili / jest w jednej linii z polityką firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Czyli tyle samo co TUF albo FTW3.

>KLIK<

Bardziej odrzutowiec w kierunku huku EVGA czy jednak jest cichszy w kierunku TUFa?

Ciężko stwierdzić bo Jezus cały czas gada. Huk to raczej nie jest, ale nic miłego :D Do tych 1900RPM, które uzyskuję przy moim użytkowaniu jest całkowicie niesłyszalna, wentylatory obudowy ją zagłuszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sideband napisał:

Karta, oscyloskop czy ktoś się będzie w to bawił? Wątpię.

Czy ktoś podmieni kondensatory by sprawdzić jaki przyniósł efekt - wątpię. Pomimo, że to banalna sprawa.

Ziomuś od marketingu Nv twierdzi, że proces Samsunga jest tak samo dobry jak TSMC i mają dobry uzysk. Nawet jak będzie problem od tej strony to się o tym nie dowiesz oficjalnie ? Przecież nie będą pluć na Samsunga.

 

Dosyć świeżutkie małżeństwo z Samsungiem i plucie? w życiu :) w ostateczności Nvidia będzie sama musiała to wziąć "na klatę" jeżeli wyjdą realne problemy to wezmą je na siebie i np: wpadkę w procesie/fazie projektowania przez nich.

3 minuty temu, brelik napisał:

Ciężko stwierdzić bo Jezus cały czas gada. Huk to raczej nie jest, ale nic miłego :D Do tych 1900RPM, które uzyskuję przy moim użytkowaniu jest całkowicie niesłyszalna, wentylatory obudowy ją zagłuszają.

Dzięki, czyli nie jest tak głośna jak EVGA (bo tego nie idzie "nie usłyszeć" że EVGA jest bardzo głośna @3000rpm) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, stami napisał:

Jeszcze wyjdzie na to, że asus poszedł po taniości, a będzie wychwalany pod niebiosa. Tymczasem problemem będzie zupełnie co innego. Ofc pół żartem, pół serio. ;)

Oszczędności to tam nie ma tym bardziej, że jest 10x tyle ceramicznych kondensatorów. Pewnie tam siedzą X7R.

51 minut temu, Mripper napisał:

Kusi mnie, nie powiem. Może. :)

To działaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się po raz drugi, że zrezygnowałem ze sprzedaży 2070S, bo przyznam się, że trochę wsiadłem do tego pociągu HypeTrain i w ostatnim tygodniu chciałem zamawiać 3080. Niech się dzieje co chce, zawsze, ale to zawsze jest problem z dostępnością, zwłaszcza jak jest skok w wydajności. Problemy "nowej" generacji też się zdarzają, przy okazji rozsądek podpowiada, żeby mimo wszystko czekać na "Big Navi", a nóż widelec, zdziałają tyle, co w zeszłym roku na tej półce i od nvidi z kapelusza dostaliśmy edycje Super. Tak, czy siak,  przezimuje na swoim 2070S, a 3080, lub coś od AMD, wpadnie, coś czuje koło sylwestra, albo nawet na wiosnę :E

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, skunRace napisał:

Cieszę się po raz drugi, że zrezygnowałem ze sprzedaży 2070S, bo przyznam się, że trochę wsiadłem do tego pociągu HypeTrain i w ostatnim tygodniu chciałem zamawiać 3080. Niech się dzieje co chce, zawsze, ale to zawsze jest problem z dostępnością, zwłaszcza jak jest skok w wydajności. Problemy "nowej" generacji też się zdarzają, przy okazji rozsądek podpowiada, żeby mimo wszystko czekać na "Big Navi", a nóż widelec, zdziałają tyle, co w zeszłym roku na tej półce i od nvidi z kapelusza dostaliśmy edycje Super. Tak, czy siak,  przezimuje na swoim 2070S, a 3080, lub coś od AMD, wpadnie, coś czuje koło sylwestra, albo nawet na wiosnę :E

Troche nie rozumiem zwiazku: jesli masz juz 3080 to co za problem, zeby sprzedac 2070S. Jesli natomiast jeszcze nie masz 3080 to dlaczego mialbys sprzedawac swoja aktualna karte? :hmm:

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, amsztel napisał:

Troche nie rozumiem zwiazku: jesli masz juz 3080 to co za problem, zeby sprzedac 2070S. Jesli natomiast jeszcze nie masz 3080 to dlaczego mialbys sprzedawac swoja aktualna karte? :hmm:

Dużo ludzi zgłupiało po wyjęciu karty z piekarnika przez skośnego ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał zamawiać 3080 ale się powstrzymał.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 godzin temu, brelik napisał:

To forum to dno porównując z zagranicznymi :D Najpierw czekanie i płacz, że nie powinno być premiery, później wywyższanie produktu, który opłacił recenzje, następnie szukanie czego się tylko da, żeby się doczepić. Tymczasem my - nabywcy, już na tych kartach gramy i nic nam się nie dzieje i nie musimy doszukiwać się problemów na siłę. Ooo bym zapomniał, są jeszcze Ci co wszystko wodują i robią zdjęcia kąkuterów, nie korzystając z mocy obliczeniowej jakiej mają w jednostce nawet w 1/3 :) Każdy ma jakieś hobby, a tutaj 1 strona zjadłaby drugą etc. DNO.

Osobiście uważam, że premiera Ampere powinna być opóźniona przynajmniej o miesiąc - skoro NVIDIA zaczęła produkcję tych GPU w sierpniu to i dostępność kart jest znikoma. Co innego gdyby zaczęli te GPU produkować w maju/czerwcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, lukadd napisał:

Pomagać laikom :E polecając internetowe kalkulatory. Jeszcze raz napiszę jak ktoś nie wie co ma w budzie i jaki zasilacz dobrać to lepiej niech się zgłosi do kogoś kto mu to policzy i dobierze odpowiedni zasilacz.

Polecanie kalkulatora dla laika to głupota, a dla kogoś kto chociaż ma minimalne pojęcie o hardware jeszcze większa. Wejdzie taki laik na kalkulator wyliczy sobie 750W i kupi jakiegoś taniego złoma z nalepką 750W co realnie będzie miał problemy z 450-500W :E

Dokładnie :E w tych smiesznych kalkulatorach ktoś dostanie rekomendację zasilacza "400W" do gtx 1050 gdzie karta bierze tylko ze slotu pci-e :E patrząc na takie cuda pomyśli że do boskiego ampere trzeba od razu pakować 1600w bez 1KW+ nawet nie podchodz jak kiedyś do radeona bez "intela 4.5ghz" xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, kadajo napisał:

Co do samych producentów po prostu dadzą nowe biosy z niższymi zegarami, przeproszą i po wszystkim.

Myślę, że dodatkowo będą dawane jakieś kody na gry (Steam, etc.) dla użytkowników takich kart i problem zostanie załatwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasadzie "patrz w co byś pograł gdybyś kupił sprawną kartę"?  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, brelik napisał:

Ciężko stwierdzić bo Jezus cały czas gada. Huk to raczej nie jest, ale nic miłego :D Do tych 1900RPM, które uzyskuję przy moim użytkowaniu jest całkowicie niesłyszalna, wentylatory obudowy ją zagłuszają.

Współczuję ci wentylatorów w takim razie :E 

4 godziny temu, brelik napisał:

Dużo ludzi zgłupiało po wyjęciu karty z piekarnika przez skośnego ?

Lekko mówiąc a raczej się ze*rało :D dla nich mały skośny jest jak ksiądz dla babek na wsi WSZECHMOCNY ?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, POL_eXplosiV napisał:

Haha, teraz czysto teoretycznie zakładając, że jeśli nowe układy od AMD okazałyby się konkurencyjne stosunku do RTX'ów 3XXX, to z nimi (nawet pomimo rzekomych zapewnień z obozu czerwonych, że to nie będzie papierowa premiera) też mogą być problemy jeśli chodzi o dostępność. ;)

+ kopacze krypto (jak to u AMD) i mamy pełen obraz tego, co by się działo - brak dostępności (a jak już to na Allegro z ceną + 2500-3000zł do oficjalnej), płacz i wylewanie złości w necie. Ogólnie - 2 WŚ to przy tym pikuś - pan pikuś!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy NVidi z niestabilnością 3080 to woda na młyn AMD ;) ceny muszą spaść ! Z jednej strony się cieszę z drugiej szkoda mi tych ludzi którzy mają wadliwe egzemplarze. Śmiałem się że pierwsi nabywcy będą mi tę kartę testować ... wiele się nie myliłem. Sam chce zakupić 3080 ale chyba poczekam na BigNavi czas pokaże i następne testy ;)  kolegów ;)  AMD ma wielką szanse się odbić na  GPU tylko muszą zrobić dobrą kartę na poziomie lekko wyższym niż  RTX 2080 Ti

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, shakal84 napisał:

Problemy NVidi z niestabilnością 3080 to woda na młyn AMD ;) ceny muszą spaść ! Z jednej strony się cieszę z drugiej szkoda mi tych ludzi którzy mają wadliwe egzemplarze. Śmiałem się że pierwsi nabywcy będą mi tę kartę testować ... wiele się nie myliłem. Sam chce zakupić 3080 ale chyba poczekam na BigNavi czas pokaże i następne testy ;)  kolegów ;)

Chciałbym to zobaczyć, ale wydaje mi się ze będzie jak zwykle. Po paru miesiącach tylko garstka ludzi będzie o tym pamiętać. Nic nie spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Palusik napisał:

Chciałbym to zobaczyć, ale wydaje mi się ze będzie jak zwykle. Po paru miesiącach tylko garstka ludzi będzie o tym pamiętać. Nic nie spadnie.

hehe tak tak po paru latach pamiętam przekręt w GTX 970 i 3.5 GB VRAM hehe ludzie pamiętają szczególnie takie wpadki więc nie byłbym taki pewien tej garstki ;)  tak z innej beczki jak tam wartość papierów NV na giełdzie ? nie spadła trochę ? :D

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, shakal84 napisał:

hehe tak tak po paru latach pamiętam przekręt w GTX 970 i 3.5 GB VRAM hehe ludzie pamiętają szczególnie takie wpadki więc nie byłbym taki pewien tej garstki ;)  tak z innej beczki jak tam wartość papierów NV na giełdzie ? nie spadła trochę ? :D

No raczej NASDAQ raczej w weekend nie bardzo, poza tym gwarantuje ci że nie drgnie. Nikogo z poważnych inwestorów nie interesuje to co się dzieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, shakal84 napisał:

hehe tak tak po paru latach pamiętam przekręt w GTX 970 i 3.5 GB VRAM hehe ludzie pamiętają szczególnie takie wpadki więc nie byłbym taki pewien tej garstki ;)  tak z innej beczki jak tam wartość papierów NV na giełdzie ? nie spadła trochę ? :D

Ja pamiętam do dzisiaj. Ciekawe jak będzie z RTX 3070. Dobrze, że jest masa ludzi, którzy kupują na premierę i zgłaszają problemy. Nie mówię tego ironicznie, ale mam zasadę żeby odczekać przynajmniej jeden miesiąc. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pioneer83 napisał:

Osobiście uważam, że premiera Ampere powinna być opóźniona przynajmniej o miesiąc - skoro NVIDIA zaczęła produkcję tych GPU w sierpniu to i dostępność kart jest znikoma. Co innego gdyby zaczęli te GPU produkować w maju/czerwcu...

Wersja FE - batch 2025A1
gpu_small.jpg

Niereferenty - 2030A1 (z MSI Gaming X Trio)
gpu_small.jpg
 

Tak naprawdę produkcja GPU zaczęła się w czerwcu/lipcu,a w sierpniu prawdopodobnie vendorzy dostali chipy i zaczęli klepać karty.

15 minut temu, Palusik napisał:

No raczej NASDAQ raczej w weekend nie bardzo, poza tym gwarantuje ci że nie drgnie.

Giełdy nie pracują w weekendy

30 minut temu, shakal84 napisał:

Problemy NVidi z niestabilnością 3080 to woda na młyn AMD ;) ceny muszą spaść ! Z jednej strony się cieszę z drugiej szkoda mi tych ludzi którzy mają wadliwe egzemplarze. Śmiałem się że pierwsi nabywcy będą mi tę kartę testować ... wiele się nie myliłem. Sam chce zakupić 3080 ale chyba poczekam na BigNavi czas pokaże i następne testy ;)  kolegów ;)  AMD ma wielką szanse się odbić na  GPU tylko muszą zrobić dobrą kartę na poziomie lekko wyższym niż  RTX 2080 Ti

Sterowniki też muszą poprawić i to bardzo,żeby zaczęli konkurować z NV.
Jak z przyszłymi kartami mają być takie same problemy ze sterownikami jak z 5700/5700 XT,to zbyt wiele nie osiągną.

I nie wystarczy zrobić tylko dobrą kartę,zapamiętajcie to sobie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...