Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś powiedzieć, czy da się uzyskać takie parametry na MSI AB? Które pozycję odpowiadają za pobór mocy przez zestaw i gpu?

 

moc.jpg.6fce2953abf45bf77757595ecf1fa928.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bumbadil napisał:

Może mi ktoś powiedzieć, czy da się uzyskać takie parametry na MSI AB? Które pozycję odpowiadają za pobór mocy przez zestaw i gpu?

Tak da sie, uzywam tego na codzien.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Sam mógłbym na Ampere ponarzekać, jak i na multum innych rzeczy. Nie mam tej karty i nie planuję mieć. Nie zmienia to faktu że mam wyrobione poglądy na wiele spraw, a najbardziej razi i oburza mnie kupczenie spekulantów po żullegro i żulx. Niemniej powiedziałem to kilka razy, częściej w wątku zakupowym, i tyle. Robię swoje, życie toczy się dalej, wentylator na Radku kręci się dalej w tą samą stronę. Nie mam ochoty to nie wchodzę i nie czytam, choć jako mod powinienem. Ludzie zapominają że forum to nie obowiązek i nie przymus a dobrowolność czytania i pisania. Nie trzeba ani pisać, ani czytać, jeśli coś się nie podoba. 

narzekać na osoby narzekające :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

Pisałem kiedyś Ci co widzą wąskie gardła na każdym kroku powinni dostać bana na jakikolwiek monitoring. 

 

Takie juz zboczenie, ze gram caly czas z OSD na ekranie :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Spl97 napisał:

 

 

Znowu się zaczyna - chcesz zmienić procesor,ale żona staje na przeszkodzie :szczerbaty: Macie prawo wydać na co chcecie,najwyżej wasze żony się na chwilę się obrażą i będą ciche chwile.
@EvilKillaruna Kończę offtop.

Powiedziałem to bardziej w formie żartu ?.

 

Swoją drogą widziałem, że kilka osób ma z forum Gigabyte Gaming, a czy do kogoś dotarł może Eagle OC?

Edit: a z wymianą cepa wstrzymam się do momentu wydania nowych ryzenów. Może wystarczy zmienić cepa, a nie całą podstawkę.

Edytowane przez mckarmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Auberon napisał:

narzekać na osoby narzekające :D

Albo jeszcze lepiej narzekać na osoby które narzekają na narzekających.

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, sideband napisał:

Te tantale polimerowe trzymają niskie ESR nawet przy wysokich częstotliwościach.  Nawet to co wkleiłeś producent sam przekonuje o zaletach tych kondensatorów względem wielowarstwowych ceramików.

Coś wklejasz i nie wiesz co wklejasz.. MLCC stosuje się tak często, ponieważ są tanie jak barszcz tylko przy okazji posiadają sporo wad.

Odnosze sie do bredni goscia ktory robi magie z elektroniki, bzdury o oscyloskopach za 50tysi itp. Specyfikacja jest dostepna i ja podeslalem, takze kazdy moze przeczytac, znaleziony 2 wynik z Google.

 

Nie czytalem bo nie wklejalem tego jako dowod wyzszosci lub nie ,tylko dowod ze Ci co chca maja wszystko czarne na bialym, nie potrzeba tez wiedzy z kosmosu jak ten pajac napisal i insynuowal.

Gosciu pisal takie brednie ze czytac sie tego nie dalo. Porownania, specyfikacje watki o tym sa, obecnie sa tez juz pierwsze podmianki, aby sprawdzic czy rozwiazuje to problem po przelutowaniu. Wg. jednego z autorow przerobki bardzo.

 

Nie znaczy ze to jedyny powod, poniewaz jesli cos tak oczywistego pomineli to najwyrazniej mieli malo czasu... Zazwyczaj problemy sa troche ciezsze do zdiagnozowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

ccc.jpg

Wszystkie się sypią.

No właśnie, wczoraj czytałem ten wpis. Szkoda, oby to mogli biosem naprawić. A jeśli to coś poważnego to trzeba czekać na rewizje. Ciekawe czy 3070 będą już bez tej przypadłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sideband napisał:

ccc.jpg

Wszystkie się sypią.

a teraz popatrz jak wielka jest kupa nieogarow na youtube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amerykanskiej stronie Gigabyte wgl nie ma 3080 Gaminga/Eagle wiec widocznie go zdjeli :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Nastepny artykul od Igora: "Owners of cards, which still run really stable despite six solids, owe everything to the very good chip quality. Owners of cards with MLCC, where errors still occur, may be annoyed about a GPU that does not even consistently cope with the stored voltage/frequency curve. This is exactly the point where the board partners couldn’t test anything at all with the first cards due to the lack of suitable drivers."

Generalnie, alpha-testerzy z całego swiata laczcie sie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu kolejny dowód na to, że coraz bliżej technologicznej ściany jesteśmy. Za dużo tych wpadek ostatnio wszyscy zaliczają w biegu po podział atomu na pół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez OSD grałem ostatnio 4 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Może to jednak kwestia sterowników ?

Źle ustalona zależność asic-taktowanie-napięcie.

TSMC 40nm w Fermi też było dużo odpadów i kręciły się słabo. Tu wygląda na ten sam problem.

 

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się zastanawiam, skoro technologia kart poszła do przodu. A zasilaczy nie za bardzo. To czy to się nie skończy po prostu masową śmiercią zasilaczy. Będą z czasem padały. Poważnie się teraz zastanawiam czy dedykowane 750w to nie jest za mało. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sideband napisał:

Źle ustalona zależność asic-taktowanie-napięcie.

TSMC 40nm w Fermi też było dużo odpadów i kręciły się słabo. Tu wygląda na ten sam problem.

 

Wyjdą nowe biosy, sterowniki - upitolą wydajność, i karty ruszą.

Kiedyś kartę podkręcał każdy użytkownik, szukając najwyższych działających wartości. Teraz trafiają do nas karty podkręcone prawie na maksa od producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, GalanTobi napisał:

Wyjdą nowe biosy, sterowniki - upitolą wydajność, i karty ruszą.

Kiedyś kartę podkręcał każdy użytkownik, szukając najwyższych działających wartości. Teraz trafiają do nas karty podkręcone prawie na maksa od producenta.

Tak jak z akcja VW i silnikami diesla VAG - spoko ale po akcji serwisowej i wgraniu sortu spadła moc o 20 KM....

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci nie mieli czasu i możliwości zrobienia binningu chipów i takie są efekty, a do tego każdy chciał zaoszczędzić trochę i wyszło jak wyszło... nie bez powodu na lepsze karty trzeba czekać jeszcze z miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, uni.que napisał:

Ja to się zastanawiam, skoro technologia kart poszła do przodu. A zasilaczy nie za bardzo. To czy to się nie skończy po prostu masową śmiercią zasilaczy. Będą z czasem padały. Poważnie się teraz zastanawiam czy dedykowane 750w to nie jest za mało. 

A jakaż to technologia w przypadku zasilaczy ma pójść do przodu, od strony sprzętowej porządne jednostki są wyposażone we wszystko co jest potrzebne, kwestia tylko kupna modelu o odpowiedniej mocy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sideband napisał:

ccc.jpg

Wszystkie się sypią.

cholera, i tyle z mojego zakupu 2080 ti za 2k :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwile sie okaze ze kazde karty sa sprawne a po prostu biosy sa spartolone i ustawione ponad to co potrafi krzemik. 

  • Like 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Odpowiedzi

    • "Pogoda to stan atmosfery w danej chwili, który jest chaotyczny i trudny do przewidzenia, a klimat to stan parametrów pogody uśredniony po kilkudziesięciu (zwykle trzydziestu) latach."   
    • Cytuję Ciebie, ale to odnosi się do wielu tutaj. Macie w sobie naiwność dziecka. Dla przykładu z twojego posta, mówisz kary i zakaz prowadzenia działalności w zakresie gromadzenia odpadów tak? No to dobra, karamy takiego delikwenta tak, że wypada z branży, i kto wchodzi na jego miejsce? Ktoś, kto wprowadzi takie standardy i takie ceny przyjęcia takich odpadów, że będzie wszystko zrobione na tip top. Oczywiście chętni ustawiają się "w długiej kolejce". Tymczasem w lasach ląduje coraz więcej śmieci dlaczego? Bo robi się coraz drożej i niestety, kiedyś wypijając puszkę monstera gdzieś w pobliżu było miejsce gdzie można było się legitnie pozbyć takiego odpadu. Teraz to wcale nie jest takie oczywiste. Mam wrażenie, że cała polityka gospodarowania odpadami odbywa się na zasadzie: "Nakażmy to, zakażmy tamtego, oczekujmy siamtego, a o sramtym pomyślimy później. A jak my to odbierzmy i zutylizujemy? Czy w ogóle na to co chcemy wprowadzić jesteśmy gotowi? będziemy martwić się później". Firmy, ale i gospodarstwa domowe nierzadko mają problem z pozbywaniem się w sposób skuteczny i zgodny z prawem wytwarzanych odpadów. Przykład? Wszelkiej maści opakowania wszelkiej maści z tworzyw sztucznych. Wszystko robione jest od dupy strony i przez to odpady trafiają do lasu, pod ziemię, za okno samochodu w trakcie jazdy, bo odbiór odpadów przy obecnych standardach ich zdawania po prostu jest niewydolny.
    • Tak, ale nie w ciągu 4-5 dni z -10 i 10 w dzień do +kilkunastu w nocy i +26 w dzień. Z reguły to "lato" z tego powiedzenia to było 15-17 stopni. @Melodyman nie, nie cisza jak mrozi, bo takie gwałtowne zmiany w ciągu kilku dni nie są niczym normalnym i to są anomalie m.in. związane z klimatem. Zatem niby piszesz że Twój chłopski rozum rozumie, a jednak nie bardzo.
    • No ale to jest po prostu lipny silnik, tak samo jak patologia w GTA4 które nie działa dobrze nawet na najmocniejszych współczesnych procesorach. Jest takie zjawisko jak piszesz, no ale to wynika tylko ze złego silnika, nie brałbym tego jako regułę że każda gra tak się będzie zachowywać. 
    • niestety, chlopski rozumie, pudlo wlasnie dlatego smiesza mnie te wszystkie ocieplenia przy kazdym tygodniu +20 a potem cisza jak mrozi XD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...